Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πρόβλημα αν το κάνω εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης αντί στου τηλεφώνου; Το έχω τώρα στο τηλέφωνο και μου είναι λίγο αργό. Στο αυτόματο ζουμ για παράδειγμα, αργεί να δείξει τους δρόμους με άλλο χρώμα (κόκκινο - κίτρινο).

Αν το βάλεις στην κάρτα μνήμης θα τρέχει κανονικά, απλά θα καθυστερεί λίγο στο κλείσιμο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχει ήδη ένα φάκελο destinatorApps στην κάρτα μνήμης που έχει μέσα το χάρτη (μόνο). Τι κάνω επιλέγω να τον κάνει overwrite ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και την υποστήριξη αλλά λόγω απειρίας μου θα ήθελα να είσαστε λίγο περισσότερο αναλυτικός και λεπτομερής σχετικά με τις ενέργειες - βήματα που πρέπει να κάνω...

Και πάλι ευχαριστώ

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κάνεις κάτι άλλο.

 

Άσε τον φάκελο DestinatorApps στην κάρτα όπως είναι, ανέπαφο, με τους χάρτες.

 

Φτιάξε έναν καινούργιο, με άλλο όνομα (για παράδειγμα, Destinator6) και μετέφερε όλα τα αρχεία από την μνήμη\DestinatorApps στο κάρτα\Destinator6.

 

Στην συνέχεια, φτιάξε ένα καινούργιο shortcut (κάρτα\Destinator6\Destinator\Destinator.exe), για να το τρέχεις.

 

Τώρα, μπορείς να απεγκαταστήσεις το Destinator και όλα τα σχετικά του, άμα θέλεις. Μόνο θυμήσου, πριν το κάνεις, να κρατήσεις κάπου τα αρχεία did.txt και licenses.txt στον φάκελο μνήμη\My Documents\HSTC, που περιέχουν το device ID της συσκευής σου και τα κλειδιά των χαρτών της Ελλάδας.

 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Nα προσθέσω εδώ οτι πρέπει να μπει σίγουρα εναλλακτικός τρόπος εγκατάστασης των dangerous points εκτός από cab.

Εγώ έχω το Destinator σε δικό μου φάκελο στην κάρτα, όχι το default, έτσι αναγκάστηκα να αποσυμπιέσω το cab και να τα κάνω χειροκίνητα.

Φτιάξε ένα zip ρε mino σε στυλ speedcams να περνάμε manually τα αρχεία.

Πάντως η κοινή ειδοποίηση για όλα τα αγαπημένα είναι εντελώς lame.

Στα 2 χλμ θα με ειδοποιεί για την σταθερή κάμερα του αυτοκινητοδρόμου, στα 2χλμ για την καμερα λεωφορειολωρίδας και στα 2 και για την επικύνδινη στροφή;

 

Anevike xechwristo paketo gia experts spefsate.. :lol: :cool:

Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update 31 Ιανουαρίου 2007

 

 

Change Log :

Προστέθηκαν 18 νέα σημεία: 5 CTV - 14 R, Διαγράφηκε 1 G

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: GPSPocketPC

 

 

 

GPSPocketPC.GR Team

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update 31 Ιανουαρίου 2007

 

 

Change Log :

Προστέθηκαν 18 νέα σημεία: 5 CTV - 14 R, Διαγράφηκε 1 G

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: GPSPocketPC

 

 

 

GPSPocketPC.GR Team

 

Για άλλη μια φορά μπράβο παιδιά!!! Ευχαριστούμε πολύ.:) :) :) :) :)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε και αυτό ! Σήμερα το βράδυ στις ειδήσεις του star (αυτές που μόνο ειδήσεις δεν είναι) σε ένα ρεπορτάζ έδειχνε το καινούργιο κινητό τηλέφωνο gps που μας βοηθάει να βρίσκουμε τον δρόμο μέσα στην πόλη για να μην χαθόυμε.Το ρεπορτάζ ήταν πολύ αναλυτικό με συσκευές με παρουσίαση αλλά και με υπάλληλο απο τα καταστήματα γερμανός να δίνει πληροφορίες για το τι κάνει αυτο το κινητό gps αλλά και για την τιμή του που είναι γύρο στα 700 €.Θα μου πείτε "ε και τι μας το λες αυτό τώρα ρε gypsadore"? Το αναφέρω λοιπόν γιατί κατά την γνώμη μου όλο αυτό που είδα με "χάλασε" γιατί μιλήσανε γενικά για ένα κινητό gps και έδειχναν το destinator 6 και το PN σαν software και 2 συσκευές που μου διαφεύγουν τώρα ,δηλαδή δεν αναφέρθηκε καθόλου ούτε το όνομα destinator ουτε το όνομα NGI ούτε καν το ότι όλο αυτό γίνετε με software και όχι με ενα κινητό που του βάλαμε το pin και μας δείχνει που είμαστε .Το δεύτερο και σημαντικό είναι η τιμή 700€ και αν θυμάμαι καλά είπαν ότι ξεκινάει απο 700€ κάτι που νομίζω ότι είναι λιγάκι τραβηγμένο.Δεν ξέρω αν οι άνθρωποι της NGI θα πρέπει να το προσέξουν αυτό ή αν θα πρέπει να ψάξουν λιγάκι αλλά είναι σπαστικό να σου παρουσιάζουν τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες ! Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά ένιωσα τον ίδιο θυμό που ένιωσα και αυτό το βράδυ με το Ευαγγελάτο που παρουσίαζε το nokia 6600 σαν εργαλείο του 007!
Link to comment
Share on other sites

Το Star δεν παίζεται, αυτές τις μέρες επαναλαμβάνει διαρκως οτι ο Μονομάχος έχει πάρει 12 Oscar. Φοβερή αξιοπιστία. Ετσι κι αλλιώς όλοι αυτοί μας δουλεύουν. :p
Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε και αυτό ! Σήμερα το βράδυ στις ειδήσεις του star (αυτές που μόνο ειδήσεις δεν είναι) σε ένα ρεπορτάζ έδειχνε το καινούργιο κινητό τηλέφωνο gps που μας βοηθάει να βρίσκουμε τον δρόμο μέσα στην πόλη για να μην χαθόυμε.Το ρεπορτάζ ήταν πολύ αναλυτικό με συσκευές με παρουσίαση αλλά και με υπάλληλο απο τα καταστήματα γερμανός να δίνει πληροφορίες για το τι κάνει αυτο το κινητό gps αλλά και για την τιμή του που είναι γύρο στα 700 €.Θα μου πείτε "ε και τι μας το λες αυτό τώρα ρε gypsadore"? Το αναφέρω λοιπόν γιατί κατά την γνώμη μου όλο αυτό που είδα με "χάλασε" γιατί μιλήσανε γενικά για ένα κινητό gps και έδειχναν το destinator 6 και το PN σαν software και 2 συσκευές που μου διαφεύγουν τώρα ,δηλαδή δεν αναφέρθηκε καθόλου ούτε το όνομα destinator ουτε το όνομα NGI ούτε καν το ότι όλο αυτό γίνετε με software και όχι με ενα κινητό που του βάλαμε το pin και μας δείχνει που είμαστε .Το δεύτερο και σημαντικό είναι η τιμή 700€ και αν θυμάμαι καλά είπαν ότι ξεκινάει απο 700€ κάτι που νομίζω ότι είναι λιγάκι τραβηγμένο.Δεν ξέρω αν οι άνθρωποι της NGI θα πρέπει να το προσέξουν αυτό ή αν θα πρέπει να ψάξουν λιγάκι αλλά είναι σπαστικό να σου παρουσιάζουν τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες ! Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά ένιωσα τον ίδιο θυμό που ένιωσα και αυτό το βράδυ με το Ευαγγελάτο που παρουσίαζε το nokia 6600 σαν εργαλείο του 007!

 

Noμίζω είσαι υπερβολικός. Δεν είδα τις ειδήσεις που λες, αλλά φαντάζομαι ο σκόπος της παρουσίασης δεν ήταν να διαφημίσουν ένα προιόν, αλλά να παρουσιάσουν μια τεχνολογία.

Ο καταναλωτής δεν ενδιαφέρεται ούτε αν το πρόγραμμα είναι το destinator, ούτε αν η εταιρία που αναπτύσει τους χάρτες είναι η NGi.

Άλλωστε αυτό θα ήταν διαφήμιση συγκεκριμένου προιόντος εις βάρος άλλων όπως miomap, papago κτλ και δεν ήταν αυτός ο σκοπός της είδησης.

Άδικα νευρίασες και σπάστικες.

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω είσαι υπερβολικός. Δεν είδα τις ειδήσεις που λες, αλλά φαντάζομαι ο σκόπος της παρουσίασης δεν ήταν να διαφημίσουν ένα προιόν, αλλά να παρουσιάσουν μια τεχνολογία.

Ο καταναλωτής δεν ενδιαφέρεται ούτε αν το πρόγραμμα είναι το destinator, ούτε αν η εταιρία που αναπτύσει τους χάρτες είναι η NGi.

Άλλωστε αυτό θα ήταν διαφήμιση συγκεκριμένου προιόντος εις βάρος άλλων όπως miomap, papago κτλ και δεν ήταν αυτός ο σκοπός της είδησης.

Άδικα νευρίασες και σπάστικες.

 

Φίλε johner σπάστικα απλά και μόνο για την παραπληροφόρηση που κάνουν στον κόσμο ,αύριο το πρωί θα πάει κάποιος σε ένα κατάστημα κινητής και θα ζητάει το νέο gps κινητό ,αν είναι τυχερός και πάει σε μεγάλο κατάστημα (ΠΛΑΙΣΙΟ-ΓΕΡΜΑΝΟΣ) θα είναι τυχερός και θα εξυπηρετηθεί ,αν όμως πάει σε κανένα μη γνωστο κατάστημα θα του πούνε να μην βλέπει πολλά x-files .Και άντε και το πήρε αν κάτι δεν δουλεύει καλά σε ποιόν θα απευθυνθεί? στην εταιρία του κινητού? στην εταιρία του προγράμματος ?εδώ εμείς και κολλάμε σε κάτι και αμέσως τρέχουμε σε forums να βρούμε την άκρη που είμαστε και λιγάκι ψαγμένοι.Ίσος δεν διατύπωσα σωστά την αρχική σκέψη μου και σας μπέρδεψα , αυτο που με χάλασε ήταν το ότι στο ρεπορτάζ δεν ξεχώρισαν ότι το ένα κομμάτι αποτελείτε απο hardware και το άλλο απο software!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε johner σπάστικα απλά και μόνο για την παραπληροφόρηση που κάνουν στον κόσμο ,αύριο το πρωί θα πάει κάποιος σε ένα κατάστημα κινητής και θα ζητάει το νέο gps κινητό ,αν είναι τυχερός και πάει σε μεγάλο κατάστημα (ΠΛΑΙΣΙΟ-ΓΕΡΜΑΝΟΣ) θα είναι τυχερός και θα εξυπηρετηθεί ,αν όμως πάει σε κανένα μη γνωστο κατάστημα θα του πούνε να μην βλέπει πολλά x-files .Και άντε και το πήρε αν κάτι δεν δουλεύει καλά σε ποιόν θα απευθυνθεί? στην εταιρία του κινητού? στην εταιρία του προγράμματος ?εδώ εμείς και κολλάμε σε κάτι και αμέσως τρέχουμε σε forums να βρούμε την άκρη που είμαστε και λιγάκι ψαγμένοι.Ίσος δεν διατύπωσα σωστά την αρχική σκέψη μου και σας μπέρδεψα , αυτο που με χάλασε ήταν το ότι στο ρεπορτάζ δεν ξεχώρισαν ότι το ένα κομμάτι αποτελείτε απο hardware και το άλλο απο software!

Θεωρητικά έχεις δίκιο, αλλά σκέψου ρεαλιστικά.

Ποιό είναι το κοινό των ειδήσεων γενικά και πιο συγκεκριμένα αυτών του star;

Τι ενδιαφέρει αυτό το κοινό να μάθει;

Πιστεύεις οτι μια πιο λεπτομερής ανάλυση θα προσέφερε κάτι στο μεγαλύτερο μέρος των τηλεθεατών;

Πώς θα μπορούσε να μπει σε λεπτομέρειες χωρίς να διαφημίσει έμμεσα κάποια προιόντα;

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να ενημέρώσεις σωστά υπάρχουν τρόποι, αλλά τα κανάλια μάλον έχουν άλλες προτεραιότητες. ;)

Ενημέρωση ναί, αλλά με τα σωστά μέσα.

Οι ειδήσεις δεν έχουν κανένα λόγο να ασχοληθούν με gps συσκευές, υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά θέματα που αγνοούν.

Θα μπορούσε να υπάρχει κάποιο αφιέρωμα σε εκπομπή που ασχολείται με τις νέες τεχνολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έδειχνε στο star ήταν το HTC 3300 με το Destinator πάνω. Άρα ο πωλητής όταν ρωτήθηκε πόσο κάνει ένα τέτοιο κινητό σωστά απάντησε 700 ευρώ...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Thewrw oti den axizei na o sizitisoume parapanw ontos offtopic.

 

Tha symfwnisw kai me ton Johner alla kai me ton gipsadoro thewrwntas oti kapou sthn mesh einai ta pragmata ..

 

Opws kai na exei omws tha mporousan na afierwsoun ligo parpanw wra gia to reportaz (to opoio mporei na egine ontos alla na kopike apo to montaz)

 

BTW afto pou leipei apo thn thleorash einai mia ekpomph pou tha asxoleite me tis nees texnologies alla den poulaei kyrioi...

 

Protimoyn blepete tis frapelies kai to to posa epiase sthn dhmoprasia twn Christies o xamenos thisavros tou vasilia. :X:X

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω αγοράσει το πρόγραμμα από το καλοκαίρι ουσιαστικά τώρα ασχολούμαι, επειδή αύριο θα ταξιδέψω Καλαμάτα Αθήνα και θέλω να σημειώσω μερικά επικίνδυνα σημεία του δρόμου, πως μπορώ όταν βρίσκομαι στα συγκεκριμένα σημεία να κρατήσω τις συντεταγμένες στο pda. Ακόμη υπάρχουν κάπου στο διαδίκτυο τα σημεία με τα ραντάρ και τα επικίνδυνα σημεία για να δω εάν υπάρχουν κάποια που έχω υπόψιν μου.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω αγοράσει το πρόγραμμα από το καλοκαίρι ουσιαστικά τώρα ασχολούμαι, επειδή αύριο θα ταξιδέψω Καλαμάτα Αθήνα και θέλω να σημειώσω μερικά επικίνδυνα σημεία του δρόμου, πως μπορώ όταν βρίσκομαι στα συγκεκριμένα σημεία να κρατήσω τις συντεταγμένες στο pda. Ακόμη υπάρχουν κάπου στο διαδίκτυο τα σημεία με τα ραντάρ και τα επικίνδυνα σημεία για να δω εάν υπάρχουν κάποια που έχω υπόψιν μου.

 

Gia na apothikefseis ena shmeio den exeis para na klikaris panw se afto (ston xarth tou destinator) kai na to peraseis sta agaphmena.

 

Ena poli kalo tutorial einai edw

 

Gia ta epikindina shmeia mporeis na xekiniseis apo edw

 

oti thes sthn diathesi sou

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω αγοράσει το πρόγραμμα από το καλοκαίρι ουσιαστικά τώρα ασχολούμαι, επειδή αύριο θα ταξιδέψω Καλαμάτα Αθήνα και θέλω να σημειώσω μερικά επικίνδυνα σημεία του δρόμου, πως μπορώ όταν βρίσκομαι στα συγκεκριμένα σημεία να κρατήσω τις συντεταγμένες στο pda. Ακόμη υπάρχουν κάπου στο διαδίκτυο τα σημεία με τα ραντάρ και τα επικίνδυνα σημεία για να δω εάν υπάρχουν κάποια που έχω υπόψιν μου.

Κάνε νέες κατηγορίες στα αγαπημένα σου και αποθήκευσε εκεί τα σημεία. Με την ησυχία σου μετά τράβα ένα screenshot με τις πληροφορίες της κάθε θέσης η απλά σημείωσε τα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το ν560 και εγκατέστησα το 6 από ngi original

αλλά δεν πάιζει η vga... Γιατί;

 

Ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το ν560 και εγκατέστησα το 6 από ngi original

αλλά δεν πάιζει η vga... Γιατί;

 

Ευχαριστώ!

:)

 

Το Destinator (3, PN, 6) δεν παίζει σε VGA ανάλυση, δυστυχώς.

 

Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Στο G100, όταν το έχω σε λειτουργία με μπαταρία μόνο, και κλείσει η οθόνη, όταν επιστρέψει στο Destinator έχει κολλήσει και δεν λειτουργεί τίποτα.. Σας συμβάινει και σας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το ν560 και εγκατέστησα το 6 από ngi original

αλλά δεν πάιζει η vga... Γιατί;

Ευχαριστώ!

:)

Απλά διπλασιάζει τις γραμές. Κατά πάσα πιθανότητα στην επόμενη έκδοση θα γίνει, αλλά δεν είναι και σίγουρο. Θυμάμαι κι εγώ κάποτε οταν μόλις είχα αγοράσει το Ν560 έπεσα από τα σύνεφα κι έμεινα να φαντάζομαι τι καλά που θα ήταν. :(

Link to comment
Share on other sites

Στο G100, όταν το έχω σε λειτουργία με μπαταρία μόνο, και κλείσει η οθόνη, όταν επιστρέψει στο Destinator έχει κολλήσει και δεν λειτουργεί τίποτα.. Σας συμβάινει και σας?

Βάλε το 6 και θα τα ξεχάσεις αυτά. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...