Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalimera, exo mia aporia: egkatestisa to Destinator 6.1.1. Thelo loipon na 3edialino an auti i ekdosi exei idi ta updates greek.cab kai Users_poi.cab pou uparxoun kai os 3exorista downloads (profanos gia tin ekdosi 6) ????

Gia to greek.cab eimai sxedon sigouros afou ta bytes ton duo arxeion einai idia (auto ston fakelo tou 6.1.1 me to greek.cab mesa sto greek.zip).

Gia to poi den eimai 1000% sigouros alla me provlimatizei to gegonos oti to 6.1.1 meta tin egkatastasi exei speedcameras..... ti akrivos ginetai?

Euxaristo polu ek ton proteron gia tin voithia :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα στο ΜΙΟ Α701 το Destinator 6.0.0 μια free beta έκδοση με ελληνικά που βρήκα. Θέλω να του εγκαταστήσω την v 6.1. , υπάρχει κάποιο update που μπορεί να μου κάνει τη δουλειά ή πρέπει να βρω 6.1 και που? Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Public or PM.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο path destinatorapps/destinator/voice/ θα πρέπει να υπάρχει ένας φάκελος με την ονομασία All και ένας άλλος με την ονομασία Greek. Σβήσε τον Greek (που ενδεχομένως έχει το πρόβλημα) και βάλε στη θέση του αυτό που θα κατεβάσεις από το:

 

http://rs31.rapidshare.com/files/10183594/Greek_101db.rar

 

Μετά, μέσα από το Destinator επέλεξε στις ρυθμίσεις τα Ελληνικά για φωνή πλοήγησης και δες στο demo αν λέει το "σε".

 

 

Τελικά βρέθηκε τι έφταιγε! Έπρεπε να απομακρυνθούν τα αρχεία .spx που υπήρχαν στον φάκελο εκτός από τα .wav, τώρα ακούγονται όλα κανονικά!!!

 

Σας ευχαριστώ πάντως όλους για τη διάθεση να βοηθήσετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ενας φιλος εφερε αμαξι απο γερμανια εχει εγκατεστημενο συστημα πλοηγησης και ενω εχει ολη την ευρωπη χαρτογραφημενη απο ελλαδα τιποτα ειναι ολο το προγραμμα στα γερμανικα. το cd γραφει navtech on boαrd. αν δοκιμασουμε να περασουμε το desti θα το διαβασει ? εχει μονο τους χαρτες και οχι το λειτουργικο. οι χαρτες στο cd εχουν καταληξη SDL.πως μπορω να του περασω χαρτη της ελλαδας? αντε βοηθηστε λιγο να κανω και εγω τον <<ειδικο>>
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ενας φιλος εφερε αμαξι απο γερμανια εχει εγκατεστημενο συστημα πλοηγησης και ενω εχει ολη την ευρωπη χαρτογραφημενη απο ελλαδα τιποτα ειναι ολο το προγραμμα στα γερμανικα. το cd γραφει navtech on boαrd. αν δοκιμασουμε να περασουμε το desti θα το διαβασει ? εχει μονο τους χαρτες και οχι το λειτουργικο. οι χαρτες στο cd εχουν καταληξη SDL.πως μπορω να του περασω χαρτη της ελλαδας? αντε βοηθηστε λιγο να κανω και εγω τον <<ειδικο>>

 

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω ,μην παιδευεσαι δεν θα κανεις κατι ,το navi( PNA) ειναι "κλειδωμένο" και διαβαζει τους χαρτες του κατασκευαστή και μονον ( το συγκεκριμένο format ) ,δεν μπορεις ουτε άλλο προγραμμα να βάλεις ούτε άλλους χάρτες ,δυστυχώς....:O

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω ,μην παιδευεσαι δεν θα κανεις κατι ,το navi( PNA) ειναι "κλειδωμένο" και διαβαζει τους χαρτες του κατασκευαστή και μονον ( το συγκεκριμένο format ) ,δεν μπορεις ουτε άλλο προγραμμα να βάλεις ούτε άλλους χάρτες ,δυστυχώς....:O

ευχαριστω για την απαντηση :) μας εγινε η καρδια περιβολι :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κανείς νυχτερινός τύπος να μου δείξει τον δρόμο για το destinator 6.1. Mε το κρακ του, εάν είναι δυνατόν;

 

edo bgike to 7 to 6 ti to thes

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εντυπώσεις από το 7;

Το έβαλα για δοκιμή. Λίγο που το δούλεψα (στο σπίτι) έχει κάποιες διαφορές στα μενού και κάποιες περισσότερες ευκολίες. (όσον αφορά τη δυνατότητα για ενναλαγή των όψεων 2d,3d από τον χάρτη, ρύθμιση φωνής επίσης από τον χάρτη κλπ). Η φωνούλα στα Ελληνικά είναι η γνωστή γαλλική!! Προσπάθησα να βάλω τη Σαπφώ αλλά δεν δούλεψε. Μάλλον θ έχω κάνει κάτι λάθος. Θα προσπαθήσω άλλη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εντυπώσεις από το 7;

Το έβαλα για δοκιμή. Λίγο που το δούλεψα (στο σπίτι) έχει κάποιες διαφορές στα μενού και κάποιες περισσότερες ευκολίες. (όσον αφορά τη δυνατότητα για ενναλαγή των όψεων 2d,3d από τον χάρτη, ρύθμιση φωνής επίσης από τον χάρτη κλπ). Η φωνούλα στα Ελληνικά είναι η γνωστή γαλλική!! Προσπάθησα να βάλω τη Σαπφώ αλλά δεν δούλεψε. Μάλλον θ έχω κάνει κάτι λάθος. Θα προσπαθήσω άλλη ώρα.

 

 

Θα σβήσεις από το φάκελο sapfon το αρχείο DestinatorVoiceManeuvers.inf και από το φάκελο destinatorapps/destinator/voice/greek θα κάνεις αντιγραφή τα αρχεία spx_files.ini και VOICE.INI και θα τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο sapfon.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

re paidia poies einai oi diafores metaksi 6.1 kai 7??to 7 einai kalutero kai gia poious logous?

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε odystak έκανα αυτό που μου είπες αλλά πάλι άκρα του τάφου σιωπή! Γι' αυτό και αφαίρεσα εντελώς το Greek και έκανα rename το Sapfo σε Greek και προς το παρόν δουλεύει. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε odystak έκανα αυτό που μου είπες αλλά πάλι άκρα του τάφου σιωπή! Γι' αυτό και αφαίρεσα εντελώς το Greek και έκανα rename το Sapfo σε Greek και προς το παρόν δουλεύει. Ευχαριστώ πάντως.

 

Το ότι δουλεύει δεν οφείλεται στο rename αλλά στα αρχεία .ini;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχει κανείς κάποιο OFFICIAL link με πληροφορίες για το destinator 7?

Δηλαδή από κατασκευάστρια εταιρία, NGi, κλπ γιατί δε βρίσκω τίποτα!

Όχι όμως δελτία τύπου για την παρουσίαση στη CeBit κλπ!

Έχει κυκλοφορήσει κανονικά ή είναι beta έκδοση?

 

Επίσης ξέρει κανείς τι είναι το TrafficSam? Πρέπει να είναι κάτι σχετικό με TMC.

Είναι καποιο πρόγραμμα που μπαίνει extra?

Δουλεύει στην Ελλάδα?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχει κανείς κάποιο OFFICIAL link με πληροφορίες για το destinator 7?

Δηλαδή από κατασκευάστρια εταιρία, NGi, κλπ γιατί δε βρίσκω τίποτα!

Όχι όμως δελτία τύπου για την παρουσίαση στη CeBit κλπ!

Έχει κυκλοφορήσει κανονικά ή είναι beta έκδοση?

 

Επίσης ξέρει κανείς τι είναι το TrafficSam? Πρέπει να είναι κάτι σχετικό με TMC.

Είναι καποιο πρόγραμμα που μπαίνει extra?

Δουλεύει στην Ελλάδα?

 

beta.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρει κανείς τι είναι το TrafficSam? Πρέπει να είναι κάτι σχετικό με TMC.

Είναι καποιο πρόγραμμα που μπαίνει extra?

Δουλεύει στην Ελλάδα?

 

Από ότι διάβασα στα πεταxτά σε κάποια ξένα Forum το TrafficSam είναι ο διάδοχος, αν θέλεις του TMC με περισσότερες δυνατότητες και επιλογές. Φυσικά στην Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο. (Γιατί, θα μου πεις, το TMC ήταν;;;;)[/url]

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινουριος στο άθλημα και ευτυχής κάτοχος του P3300.

 

Χτες βραδυ το "εστησα" και περασα και το destinator 6.1.1.4.00 από το γνωστο στο φορουμ "μαγαζι".

 

Ετρεξα αρχικα το GPS Gate ακολουθωντας τις οδηγιες στη σελιδα 173 του thread του P3300,εβαλα com4 και com1,ετρεξα και μεσο ιντερνετ το συγχρονισμο για να "κατεβασει" πρωτα τους δορυφορους,εγκατέστησα το destinator με τον τελευταιο ελληνικο χαρτη,βγηκα σε ανοιχτο χωρο και αρχισα μεσω του destinator το ψαξιμο.Το αφησα να ψαχνει πανω απο 30 λεπτα.Μου βρηκε 12 δορυφορους μετα το 10λεπτο με αρκετα καλο πρασινο σημα αλλα ανα 30 δευτερα μου εβγαζε στην οθονη για 1-2 δευτερολεπτα το μηνυμα "Μη διαθεσιμη κεραια GPS".Και μετα ξανα 12 δορυφοροι στο πρασινο και μετα απο 30 δευτερα παλι το ιδιο.

 

Σημερα το πρωι που οδηγησα λιγο και το χρησιμοποιησα με πηγαινε σχετικα καλα αλλα παλι ανα 30 δευτερα μου ελεγε η γλυκια φωνη "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα συνεχιζε να με καθοδηγει,και μετα παλι "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα παλι καθοδηγηση.

 

Μηπως δεν εχω κανει κατι καλα???Μηπως δεν εχω ενεργοποιησει κατι???Γιατι δειχνει να χανει ανα 30 δευτερα στιγμιαια την κεραια???Υπαρχουν καπου αναλυτικα βημα βημα οδηγιες για εμας τους νιουφιδες για να σεταρουμε αποτελεσματικα το destinator ή ειναι θεμα ρυθμισεων στην πλευρα του P3300 οποτε να ρωτησω στο αντιστοιχο thread???

 

Απλα επειδη αυτο μου το εμφανισε το destinator θεωρησα οτι κατι δεν κανω εκει καλα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινουριος στο άθλημα και ευτυχής κάτοχος του P3300.

 

Χτες βραδυ το "εστησα" και περασα και το destinator 6.1.1.4.00 από το γνωστο στο φορουμ "μαγαζι".

 

Ετρεξα αρχικα το GPS Gate ακολουθωντας τις οδηγιες στη σελιδα 173 του thread του P3300,εβαλα com4 και com1,ετρεξα και μεσο ιντερνετ το συγχρονισμο για να "κατεβασει" πρωτα τους δορυφορους,εγκατέστησα το destinator με τον τελευταιο ελληνικο χαρτη,βγηκα σε ανοιχτο χωρο και αρχισα μεσω του destinator το ψαξιμο.Το αφησα να ψαχνει πανω απο 30 λεπτα.Μου βρηκε 12 δορυφορους μετα το 10λεπτο με αρκετα καλο πρασινο σημα αλλα ανα 30 δευτερα μου εβγαζε στην οθονη για 1-2 δευτερολεπτα το μηνυμα "Μη διαθεσιμη κεραια GPS".Και μετα ξανα 12 δορυφοροι στο πρασινο και μετα απο 30 δευτερα παλι το ιδιο.

 

Σημερα το πρωι που οδηγησα λιγο και το χρησιμοποιησα με πηγαινε σχετικα καλα αλλα παλι ανα 30 δευτερα μου ελεγε η γλυκια φωνη "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα συνεχιζε να με καθοδηγει,και μετα παλι "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα παλι καθοδηγηση.

 

Μηπως δεν εχω κανει κατι καλα???Μηπως δεν εχω ενεργοποιησει κατι???Γιατι δειχνει να χανει ανα 30 δευτερα στιγμιαια την κεραια???Υπαρχουν καπου αναλυτικα βημα βημα οδηγιες για εμας τους νιουφιδες για να σεταρουμε αποτελεσματικα το destinator ή ειναι θεμα ρυθμισεων στην πλευρα του P3300 οποτε να ρωτησω στο αντιστοιχο thread???

 

Απλα επειδη αυτο μου το εμφανισε το destinator θεωρησα οτι κατι δεν κανω εκει καλα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

φιλε μου χρειαζεσαι το fransson gps gate με τισ αναλογεσ ρυθμισεισ.

ψαξε λιγο sto forum και θα βρεισ ολα τα σχετικα,δεν προλαβαινω τωτα να στα βρω γιατι ασχολοθμαι με το destinator 7

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινουριος στο άθλημα και ευτυχής κάτοχος του P3300.

 

Χτες βραδυ το "εστησα" και περασα και το destinator 6.1.1.4.00 από το γνωστο στο φορουμ "μαγαζι".

 

Ετρεξα αρχικα το GPS Gate ακολουθωντας τις οδηγιες στη σελιδα 173 του thread του P3300,εβαλα com4 και com1,ετρεξα και μεσο ιντερνετ το συγχρονισμο για να "κατεβασει" πρωτα τους δορυφορους,εγκατέστησα το destinator με τον τελευταιο ελληνικο χαρτη,βγηκα σε ανοιχτο χωρο και αρχισα μεσω του destinator το ψαξιμο.Το αφησα να ψαχνει πανω απο 30 λεπτα.Μου βρηκε 12 δορυφορους μετα το 10λεπτο με αρκετα καλο πρασινο σημα αλλα ανα 30 δευτερα μου εβγαζε στην οθονη για 1-2 δευτερολεπτα το μηνυμα "Μη διαθεσιμη κεραια GPS".Και μετα ξανα 12 δορυφοροι στο πρασινο και μετα απο 30 δευτερα παλι το ιδιο.

 

Σημερα το πρωι που οδηγησα λιγο και το χρησιμοποιησα με πηγαινε σχετικα καλα αλλα παλι ανα 30 δευτερα μου ελεγε η γλυκια φωνη "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα συνεχιζε να με καθοδηγει,και μετα παλι "Μη διαθεσιμη κεραια GPS" και μετα παλι καθοδηγηση.

 

Μηπως δεν εχω κανει κατι καλα???Μηπως δεν εχω ενεργοποιησει κατι???Γιατι δειχνει να χανει ανα 30 δευτερα στιγμιαια την κεραια???Υπαρχουν καπου αναλυτικα βημα βημα οδηγιες για εμας τους νιουφιδες για να σεταρουμε αποτελεσματικα το destinator ή ειναι θεμα ρυθμισεων στην πλευρα του P3300 οποτε να ρωτησω στο αντιστοιχο thread???

 

Απλα επειδη αυτο μου το εμφανισε το destinator θεωρησα οτι κατι δεν κανω εκει καλα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

phgaine edw kai akolouthise tis odhgies kai ta energa links tou gpsgate

an sunexizei na sto kanei enw exeis kanonika shma kai aproskopti diadromi tote aplos apenergopoihse to hxhtiko mesa apo tis rythmiseis toy destinator

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...