Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώστε μου ρε παιδιά ένα username, ένα password και ένα ΣΩΣΤΟ emai για να μπώ να κατεβάσω την original ρομ του 3600...

 

Πάντως στο bootloader μπαίνει. Και όταν συνδέω το usb καλώδιο, το serial γυρίζει σε usb κανονικά. Ευτυχώς... Λέτε να το σώσω... Ούτε 5 μέρες δεν το έχω... ΣΝΙΦ...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δώστε μου ρε παιδιά ένα username, ένα password και ένα ΣΩΣΤΟ emai για να μπώ να κατεβάσω την original ρομ του 3600...

 

Πάντως στο bootloader μπαίνει. Και όταν συνδέω το usb καλώδιο, το serial γυρίζει σε usb κανονικά. Ευτυχώς... Λέτε να το σώσω... Ούτε 5 μέρες δεν το έχω... ΣΝΙΦ...

για δες αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=421767
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Αυτό πρέπει να είναι το original.Θα το κατεβάσω και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Το θέμα όμως ρε παιδιά είναι το εξής:

Εσείς μου λέτε οτι αλλάζετε ROM συνέχεια.

Με λίγο ψάξιμο κατάλαβα οτι για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο SPL το οποίο το κάνεις φλασάροντας το τηλέφωνο με το Hard-SPL. Στην συνέχεια περνάς όποια ROM θέλεις. Εγω ΔΕΝ μπορώ να βάλω ούτε το hard SPL γιατί σβήνει το τηλέφωνο...

Ασχολούμε με κάτι βοηθήματα όπως : NBHextract όπως splxploit-windows όπως nbhgen0.1, τα οποία θα μου έλυναν το πρόβλημα. Γνωρίζετε κάτι απο αυτά; Πώς γίνετε να μπορείτε να βάζετε όποια rom θέλετε; ;Έχετε κάνει κάτι ειδικό...;

 

Και κάτι ακόμη. Δεν μπορώ να βάλω ούτε την Gelly_01.exe την οποία είχα βάλει πριν 2 ημέρες χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Μου βγάζει το ίδιο σφάλμα... :(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φιλε μου εγω προσωπικα οταν ειχα το 3600 δεν ειχα πειραξει τιποτα,καμμια 10αρια ρομ που του ειχα βαλει ετρεχα απλα το αρχειο,απο οτι θυμαμε την πρωτη φορα μου εβγαζε error και ετσι οπως ειμουνα το ξαναπερναγα και ολα οκ,στο τελος εκανα reset
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω προσωπικα οταν ειχα το 3600 δεν ειχα πειραξει τιποτα,καμμια 10αρια ρομ που του ειχα βαλει ετρεχα απλα το αρχειο,απο οτι θυμαμε την πρωτη φορα μου εβγαζε error και ετσι οπως ειμουνα το ξαναπερναγα και ολα οκ,στο τελος εκανα reset

 

το ιδιο ακριβως ειχα κανει και εγω,δεν του ειχα περασει ουτε hard spl ουτε τιποτα.

μου εμφανησε ενα error εκανα cancel και την ξαναετρεξα.

αυριο το μεσημερι θα προσπαθησω να βαλω μια 6.1 wm rom και συγκεκριμενα την kampa diamond και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, εχω το εξης προβλημα στην μνημη του τηλεφωνου εχω ελευθερο χωρο στην αποθηκευση 6.69 MB και στα προγραμματα 14,40MB εχω βαλει opera και οταν παω να ανοιξω μια σελιδα μου λεει περιορισμενη μνημη και κλεισε tabs ενω ειναι η πρωτη σελιδφα που ανοιγω τι μπορω να σβησω γιατι τα οποια προγραμματα εχω φορτωσε τα εχω στην καρτα μνημης, ευχαριστω

ξεχασα να πω οτι εχω το htc 3600 2gb memory card

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτο που σου λεει για την περιορισμενη μνημη εχει να κανει με την μνημη ραμ,δοκιμασε ενα reset πριν ανοιξεις τον οπερα ο οποιος γενικα τρωει μνημη
Link to comment
Share on other sites

 

:yahoo::yahoo::clap::up::dance:

Φίλε μου με έσωσες....

Το 3600 επανήλθε...!

το ερώτημα είναι να ξαναπροσπαθήσω να βάλω την kambas ή όχι;

Λέτε τα προβλήματα να εμφανίζονται επειδή το 3600 είναι απο αγγλία;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το οτι η συσκευη ειναι απο αγγλια.

κατι αλλο σου δημιουργει προβλημα και δεν μπορεις να περασεις την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μα η original πώς μπήκε χωρίς κανένα πρόβλημα;

 

Όταν το πήρα είχε τα 5άρια Αγγλικά.

Έβαλα την Gelly χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μόλις πήγα να περάσω την Kambas_ Diamond ... ... πάπαλα!

Δεν ξαναέμπαινε ούτε η Gelly.

Τώρα ξαναέβαλα την original. Λέω να προσπαθήσωξανά για την Kambas_ Diamond. Μήπως το πρόβλημα το έβγαζε η ήδη περασμένη Gelly; Μήπως δηλαδή για να φλασάρω πρέπει να έχω εγκατεστημενη την original;

 

Κάτι ακόμη: πού θα βρώ Ελληνικό πληκτρολόγιο; κανένα λινκ;

Και κάτι ακόμη: Ποιά 6.0 ή 6.1 ROM Αγγλίκή (απο ότι κατάλαβα Ελληνικές σταθερές και free bug δεν πρέπει να υππάρχουν!) θα βάζατε; (να είναι σταθερή και να μην έχει σοβαρά bugs!)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Και κάτι ακόμη: Ποιά 6.0 ή 6.1 ROM Αγγλίκή (απο ότι κατάλαβα Ελληνικές σταθερές και free bug δεν πρέπει να υππάρχουν!) θα βάζατε; (να είναι σταθερή και να μην έχει σοβαρά bugs!)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317690 εγω αυτη εχω του bepe την no tom την wwe και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

σταθερη rom

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317690 εγω αυτη εχω του bepe την no tom την wwe και δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

σταθερη rom

 

Εννοείς την built 0.79 , WWE, Notom;

Ποιά η διαφορά με την full;

 

edit

Άστο το βρήκα. Η NoTom δεν έχει το TomTom! :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η Gelly το εκανε πολλες φορες αυτο το προβλημα οπως εχουν πει και αλλοι,οταν πηγαινες να περασεις αλλη ρομ,δεν της αρεσε μαλλον:pκαλη ρομ ειναι αυτη που σου ειπε ο jim βεβαια δες και αυτη που λες,για πληκτρολογιο καλο ειναι το resco keyboard,θα το βρεις στο ipmart
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως ειχα κανει και εγω,δεν του ειχα περασει ουτε hard spl ουτε τιποτα.

μου εμφανησε ενα error εκανα cancel και την ξαναετρεξα.

αυριο το μεσημερι θα προσπαθησω να βαλω μια 6.1 wm rom και συγκεκριμενα την kampa diamond και βλεπουμε.

 

Telika tin ebales?Einai kali?Giati endiaferomai ki ego...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω ακομη δεν εχω καταλαβει τι ειναι το spl!

απλα οταν αντιμετωπιζω προβλημα ξαναπερναω την γνησια ρομ και μετα αυτη που θελω .

 

υπαρχει κανενα screenshot απο την ρομ του bepe?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,οπως ειχα πει περασα την rom του kamphttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=404208a ,μεχρι στιγμης,δεν μου εχει παρουσειασει κατι το σοβαρο,εκτος μερικες ασυμβατοτητες στην αρχη με το pcm keyboard αλλα τιποοτα το σοβαρο.

σε σχεση με του finixnover και των pda mobiz της rom 6.1 που κατα καιρους εχω βαλει θα ελεγα οτι ειναι πιο ομαλη στην λειτουργεια της.

οταν ετρεξα την rom μου παρουσιασε το γνωστο ποια error το οποιο ομως με ενα cancel και με το να ξανατρεξεις την rom διορθωνωνται ολα.

αυτο το λεω γιατι αρκετος κοσμος κατα την δειαρκεια του cancel βγαζει την συσκευη απο το usb με αποτελεσμα να καψουν μητρικη.

το bluetooth λειτουργει μια χαρα,mms και αυτα ,οσο αφορα την βιντεοκληση θα προσπαθησω αυριο,μιας και τωρα δεν ειναι και η καταληλη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω ακομη δεν εχω καταλαβει τι ειναι το spl!

απλα οταν αντιμετωπιζω προβλημα ξαναπερναω την γνησια ρομ και μετα αυτη που θελω .

 

υπαρχει κανενα screenshot απο την ρομ του bepe?

 

screenshot για του bepe δεν εχω αλλα εγω την ειχα στην συσκευη μου πανω απο 8-9 μηνες...

δυνατη rom και χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

screenshot για του bepe δεν εχω αλλα εγω την ειχα στην συσκευη μου πανω απο 8-9 μηνες...

δυνατη rom και χωρις προβλημα.

 

φανταζομαι ξερεις γιατι ρωταω για screenshot

 

ολα ειναι θεμα αισθητικης

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα χθές το εν λόγω κινητό αλλά σαν νέος στα PDA έχω μπερδευτεί τελείως παρ'όλο το διάβασμα που ειλικρινά εχώ κάνει απο το myphone αλλά και σε άλλα forum. Θέλω παρακαλώ όποιος έχει την όρεξη να με βοηθήσει λίγο ώστε να καταλάβω τι γίνεται και να μπορέσω να προχωρήσω μετά μόνος μου...Όποιος θέλει και έχει την όρεξη παρακαλώ ας μου στείλει PM να επικοινωνήσουμε...Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω παρακαλώ όποιος έχει την όρεξη να με βοηθήσει λίγο ώστε να καταλάβω τι γίνεται και να μπορέσω να προχωρήσω μετά μόνος μου...

http://pocketpccentral.net/help/tutorials.htm

http://www.navimania.gr/faq.php

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα links αλλά θα ήθελα όποιος έχει τον χρόνο να επικοινωνήσουμε μέσω τηλεφώνου η μέσα απο msn γιατί διαβάζοντας το έχω κάνει και δεν έχω βρεί τις απαντήσεις που θέλω για το λόγο ότι είμαι καινούργιος ξαναλέω στα PDA. Μερικές ερωτήσεις για παράδειγμα:

1ον) Μου κλειδώνει το σήμα πολύ αργά, κάνει δηλαδή κανα 10'+. Τι μπορώ να κάνω για να κλειδώνει πιο γρήγορα το σήμα? Έχω βάλει COM9, 115200, NMEA που προτείνει και η ίδια η HTC αν θυμάμαι καλά αλλά πάλι αργεί...Κάτι μου είπε το παιδί απο το οποίο αγόρασα το κινητό ότι πρέπι να ανβαθμίσω το A-GPS για να κλειδώνει το σήμα ποιο γρηγορα. Πού βρίσκω ποιά έκδοση έχω τώρα και πού κατεβάζω τις νεότερς εκδόσεις γι'αυτό?

2ον) Για παράδειγμα θέλω να ξαναπερασω απο την αρχή τα Windows για να καθαρίσει το κινητό απο όλα τα τυχόν προβλήματα και να το ξανασετάρω απο την αρχή ξέροντας τη έχω επάνω. Πώς το κάνω αυτό?

Έχω γενικά τέτοιου είδους ερωτήσεις γι'αυτό λεώ όποιος θέλει ας του δώσω το κινητό μου να επικοινωνήσουμε για να μην ρωτάω πράγματα εδώ στο forum τα οποία σίγουρα έχουν απαντηθεί και γεμίζω το forum με τις ίδιες ερωτήσεις... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1ον) Μου κλειδώνει το σήμα πολύ αργά, κάνει δηλαδή κανα 10'+. Τι μπορώ να κάνω για να κλειδώνει πιο γρήγορα το σήμα? Έχω βάλει COM9, 115200, NMEA που προτείνει και η ίδια η HTC αν θυμάμαι καλά αλλά πάλι αργεί...Κάτι μου είπε το παιδί απο το οποίο αγόρασα το κινητό ότι πρέπι να ανβαθμίσω το A-GPS για να κλειδώνει το σήμα ποιο γρηγορα. Πού βρίσκω ποιά έκδοση έχω τώρα και πού κατεβάζω τις νεότερς εκδόσεις γι'αυτό?

 

Afto pou les einai to Quick GPS, i efarmogi pou exei mesa i syskevi sou. Otan mpeis sto internet (mesw tou PC kata protimisi) tha kanei update logika aftomata.

 

Gia to lockarisma twn doryforwn bale to GPS Test.

 

2ον) Για παράδειγμα θέλω να ξαναπερασω απο την αρχή τα Windows για να καθαρίσει το κινητό απο όλα τα τυχόν προβλήματα και να το ξανασετάρω απο την αρχή ξέροντας τη έχω επάνω. Πώς το κάνω αυτό?

 

Hard reset

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...