Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γεια σας!

Παιδια, ενα λινκ κάποιος για την επισημη ελληνικη ΡΟΜ WM5 (6αρα δεν εχει...ε?) για το τρινιτι!

 

Ευχαριστώ!

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=3676

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα.

Τελικά έχει κανείς κατφέρει να μεταβιβάζει όλους τους ήχους του Ρ3600 στο ΒΤ ακουστικό (ήχους κλήσης οδηγίες destinator κλπ).

Εχω δοκιμάσει τα προγράμματα BTAUDIOTOGGLE, BTAUDIO, BTAUDIO ROUTER, BTAUDIO TODAY με ΒΤ ακουστικά JABRA 250V και ΜOTOROLA) και δεν έχω καταφέρει να το πετύχω.

Τουλάχιστον στο Motorola με ποροηγούμενα κινητά με τα προγράμματα αυτά το είχα καταφέρει, άρα δεν φταίνε τα ακουστικά.

Μήπως κάνω κάτι λάθος Αν κάποιος το έχει πετύχει ας μου δώσει τα φώτα του

 

Κάποια απάντηση εδώ? Με ενδιαφέρει κι εμένα το συγκεκριμένο.

 

Επίσης κάτι που αντιμετώπισα προσωπικά είναι ότι χθες ενεργοποίησα το BT δε μπορούσα να κάνω κλήση καθόλου. Απενεργοποίησα το 3G και το τηλ και τα ενεργοποίησα ξανά αλλά τπτ. Έκανα restart, τπτ. Έκανα soft reset, τπτ! Τελικά μετά πολλά απενεργοποίησα το BT και πήρε σήμα το κινητό. Έχω Gelly και radio 1.5. Έχει παρουσιαστεί σε κανένα άλλο τέτοιο περιστατικό? Δε μου είχε ξανασυμβεί στους 3 σχεδόν μήνες χρήσης και δεν συνέβη από χθες άλλη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Destinator μου τα έχει παίξει λίγο..

Ανοίγει και κλείνει, αφήνοντας στην πάνω μπάρα τα ίχνη του.

Κατά τα άλλα το κινητό είναι λειτουργικό, και με memaid δε φαίνεται να τρέχει τίποτα..

 

Απλά για να φτιάξει η μπάρα θέλει reset.

 

Δείτε το βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=WksAanYJZlA

 

Τί μπορώ να κάνω πριν δοκιμάσω install/uninstall?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι γνωστό το θέμα με το Destinator. Έχει συμβεί σε πολύ κόσμο.Ύπάρχει κάποιο bug με το ΡΙΜ σε γενικές γραμμές. Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=6883

Πιστεύω θα βρεις άκρη. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Συναρρωστοι υπαρχει κανενας τροπος να δουμε απο το trinity μας το μενου του vodafone live ή εστω μέρος αυτού;; Πχ το contra.gr παιζει μεσα απο live. Δεδομενου οτι η συσκευη μας δεν ειναι live (ουτε προβλεπεται να γινει...) υπαρχει κανας τροπος παρ'ολα αυτα να εχουμε προσβαση σε τετοιο περιεχομενο; Ελπιζω μην εχει ξαναρωτηθει, δε βρηκα τιποτα σχετικο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συναρρωστοι υπαρχει κανενας τροπος να δουμε απο το trinity μας το μενου του vodafone live ή εστω μέρος αυτού;; Πχ το contra.gr παιζει μεσα απο live. Δεδομενου οτι η συσκευη μας δεν ειναι live (ουτε προβλεπεται να γινει...) υπαρχει κανας τροπος παρ'ολα αυτα να εχουμε προσβαση σε τετοιο περιεχομενο; Ελπιζω μην εχει ξαναρωτηθει, δε βρηκα τιποτα σχετικο...

 

Prepei na eisai o prwtos pou zitaei na balei to menu tou Vodafone Live sti syskevi sou. Oloi oi ypoloipoi theloun na to ksefortwthoun! :p Den to exw psaksei to sygkekrimeno site alla mesw GPRS den mporeis na mpeis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Prepei na eisai o prwtos pou zitaei na balei to menu tou Vodafone Live sti syskevi sou. Oloi oi ypoloipoi theloun na to ksefortwthoun! :p Den to exw psaksei to sygkekrimeno site alla mesw GPRS den mporeis na mpeis?

 

Χε χε δικιο εχεις... βασικα δε θελω το menu... την προσβαση στα sites θελω... οχι, δεν τα εχω καταφερει μεσω gprs απλα... τουλαχιστον στο contra.gr...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χε χε δικιο εχεις... βασικα δε θελω το menu... την προσβαση στα sites θελω... οχι, δεν τα εχω καταφερει μεσω gprs απλα... τουλαχιστον στο contra.gr...

 

Me opera browser dokimases?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 maiou postaro ayto:paidia opos kthariza simera tin othoni to patisa dynata katalathos peripoy stin mesi tis othonis kai exei vgalei mesa ligo ygro kai exei kanei kylitha me apotelesma na alionei to xroma se ekeino to simeio ,mporo na to fiaxo???kalibete apo tin egysi???h na to paratiso etsi???..

 

22 maiou postaro ayto:,simera perno tilefono tin ace kai toys leo oti to exo 10 meres kai moy lene na tos to steilo mexri edo ola kala ,,,akoyste tora to periergo kai to kalytero to kano hard reset gia na to etoimaso gia apostoli vgazo kai tin mpataria gia na aferoso tin sim kai tin xanatopotheto kai kano tin skepsi na to xana anoixo na do an exoyn xathei ola ta dedomena apo mesa na fenete kainoyrgio kai tota symvenei to exis ekpliktiko to mayro stigma stin othoni xathike den allionete to xroma einai san kainoyrgiooooooooo mporei na to exigisei kapoios ayto???

 

kai edo kai 3 meres to exanafanise to ppc moy tin apantisi tha sas tin doso ego (ygrasia ) kai den eimai o protos poy to pathenei deite edo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=293311 ....xereis kanenas kanena odigo pos na anoixo to ppc gia na kathriso tin othoni ???? exo kanei idi kapoies prospathies na tin afereso me silca gel alla akoma tipota....

Link to comment
Share on other sites

kai mias kia anefera to provlima,na anafero kai tin lisi molis tora aferesa to ppc apo mia sakoyla ryzi kai kamia 10aria sakoylakia silca gel poy to eixa afisei gia 3 ores dipla sto kalorifer to provlima diorthothike :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
kai mias kia anefera to provlima,na anafero kai tin lisi molis tora aferesa to ppc apo mia sakoyla ryzi kai kamia 10aria sakoylakia silca gel poy to eixa afisei gia 3 ores dipla sto kalorifer to provlima diorthothike :D :D :D
διπλο το καλο!!!και η υγρασια εφυγε και το ρυζι σου εμεινε για κανενα πιλαφι:p:D
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εγω δεν βρισκω την γνησια ελληνική ΡΟΜ με το λινκ πιο πανω!

 

(RUU_Trinity_HTC_WWE_1.23.405.2_103_6275 _1.38.00.11_108_Ship.exe)

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνωμη αλλα εγω δεν βρισκω την γνησια ελληνική ΡΟΜ με το λινκ πιο πανω!

 

(RUU_Trinity_HTC_WWE_1.23.405.2_103_6275 _1.38.00.11_108_Ship.exe)

 

http://rapidshare.com/files/22963000/RUU_Trinity_HTC_WWE_1_1_.23.405.2_103_6275_1.38.00.11_108_GPS.exe

 

Δεν υπάρχει ελληνική ROM. Η ROM αγγλική είναι και απλά εσύ περνάς από πάνω τα ελληνικά της ACE από το site της εδώ: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=3676

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ενας φιλος που ειχε για λιγο το 3600 μου ειπε οτι υπηρχε ενα προγραμμα που εκανε overcloking στον επεξεργαστη και δουλευε στα 500 MHζ.ξερει κανεις για ποιο προγραμμα μιλαμε??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα.

ενας φιλος που ειχε για λιγο το 3600 μου ειπε οτι υπηρχε ενα προγραμμα που εκανε overcloking στον επεξεργαστη και δουλευε στα 500 MHζ.ξερει κανεις για ποιο προγραμμα μιλαμε??

 

Δεν μπορεί να σου πει ο ίδιος ο φίλος σου και μετά να μας πεις και σε εμάς; Σε ρωτάω γιατί ο συγκεκριμένος Samsung που φοράει δεν clockaretai εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/22963000/RUU_Trinity_HTC_WWE_1_1_.23.405.2_103_6275_1.38.00.11_108_GPS.exe

 

Δεν υπάρχει ελληνική ROM. Η ROM αγγλική είναι και απλά εσύ περνάς από πάνω τα ελληνικά της ACE από το site της εδώ: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=3676

 

Οκ ...το βρηκα....thanx!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να σου πει ο ίδιος ο φίλος σου και μετά να μας πεις και σε εμάς; Σε ρωτάω γιατί ο συγκεκριμένος Samsung που φοράει δεν clockaretai εύκολα.

 

το κακο ειναι οτι δεν θυμωταν πως λεγετε το προγραμμα,και μαλιστα ειμουνα και πολυ επιμονος,αν οντως μιλαμε για το 3600 και ηταν κατηγοριματικος σε αυτο.

το μονο που μου ειπε ηταν οτι το βρηκε στο xda και οτι δουλευε μεχρι τα 500 οταν ανοιγες εφαρμογες και τον κατεβαζε στα 200 οταν εχεις το τηλ σε κατασταση αναμονης.

περιμενω μηνυμα απο τον φιλο για να μου πει το προγραμμα.

περιμενοντας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
xcpuscalar? Αυτός το κάνει αυτό αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει στο 3600

 

To P3600 den einai sti lista twn symbatwn syskevwn me afto to programma.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με ενδιαφέρει πολύ να κάνω το p3600 μου λίγο έστω πιό γρήγορο.Δεν είμαι και δυσαρεστημένος βέβαια...Κάποτε που δοκίμασα το Scalar δεν κατάλαβα καμμία διαφορά.Έβαλα μετά το Pocket Hack Master.Αυτό έδειξε τουλάχιστον ότι πήγαινε να κάνει δουλειά.Αλλά όσο δοκίμαζα συνεχώς και σιγά σιγά να "ανεβαίνω",όλο και κάποιο πρόβλημα...Την μία δεν μπορούσε να σταλεί MMS,πιό πάνω τρεμόπαιζε η οθόνη,ακόμη πιό πάνω δεν δούλευε το bluetooth,ακόμη πιό πάνω δεν γίνονταν κλήσεις κ.ο.κ.Μέχρι που από ένα σημείο και μετά πάγωνε και ήθελε soft reset.:(:(Ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω.Θα με ενδιέφερε κι εμένα το θέμα overclocking...Άν γνωρίζει κανείς κάτι και θέλει ας μας πει...Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...