Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Ultra-Mobile PC ( OQO model 01+ ) ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΚΑΤΑ 70% WORD / EXCEL ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ (ACDSee) ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ Κ.Λ.Π. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

Μια μικρή ερωτησούλα....

Άλλαξα την κάρτα sim αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζουμε το pin.

Δοκίμασα μεσα απο τι διαχείρηση της sim αλλά δεν έχει καμιά επιλογή για αυτό που θέλω.

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα χεράκι να ξεμπλοκάρουμε; (εχω τη gely_01)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

Μια μικρή ερωτησούλα....

Άλλαξα την κάρτα sim αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζουμε το pin.

Δοκίμασα μεσα απο τι διαχείρηση της sim αλλά δεν έχει καμιά επιλογή για αυτό που θέλω.

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα χεράκι να ξεμπλοκάρουμε; (εχω τη gely_01)

 

εγω εχω την rom του bepe και αλλαζει απο το start-settings-phone.

εκει εχει επιλογη για την αλλαγη του pin.

λογικα και η gelly ετσι θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά.

Μια μικρή ερωτησούλα....

Άλλαξα την κάρτα sim αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζουμε το pin.

Δοκίμασα μεσα απο τι διαχείρηση της sim αλλά δεν έχει καμιά επιλογή για αυτό που θέλω.

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα χεράκι να ξεμπλοκάρουμε; (εχω τη gely_01)

Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω για τη rom του bepe, έτσι και στη gelly. Πας Ρυθμίσεις->Προσωπικό->Τηλέφωνο. Στο πρώτο tab στο παράθυρο που ανοίγει, έχει κάτω κάτω ένα κουμπί που λέει με bold γράμματα: "Αλλαγή PIN". Για να μπορείς να αλλάξεις το pin χρειάζεται πρώτα από όλα να το έχεις ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήταν.

Είχα πάει και εγώ στις ρυθμίσεις αυτές, αλλά νόμιζα πως από κει άλλαζε ο κωδικός κλειδώματος του τηλεφώνου…

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει εδω αρχεια για customization του Inesoft address book για χρηση στα Ελληνικα που θεωρω πολυ χρησιμο.

 

Φιλε μου πολυ καλη δουλεια και χρησιμη! Με την 1.68 μου δουλεψε μια χαρα. Δοκιμασα και την εκδοση 2.0 αλλα ειχα προβληματα, οποτε ξαναγυρισα σε αυτη που χρησιμοποιεις και εσυ.

Προγραμματακι must!. Το μονο που δεν καταλαβα πως ενεργοποιειται ειναι αυτο με τη δονηση την ωρα της πληκτρολογησης. Δε βρηκα σχετικη επιλογη.

Anyway thanks απο ολους

dpanop

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ καλη δουλεια και χρησιμη! Με την 1.68 μου δουλεψε μια χαρα. Δοκιμασα και την εκδοση 2.0 αλλα ειχα προβληματα, οποτε ξαναγυρισα σε αυτη που χρησιμοποιεις και εσυ.

Προγραμματακι must!. Το μονο που δεν καταλαβα πως ενεργοποιειται ειναι αυτο με τη δονηση την ωρα της πληκτρολογησης. Δε βρηκα σχετικη επιλογη.

Anyway thanks απο ολους

dpanop

 

Μεσα στα options για custom language εχει 5 επιλογες ηχων που θελεις να ακουγονται κατα το πατημα ενος πληκτρου και τελευταια επιλογη ειναι η δονηση.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai apo mena paidia... Exo eidi ena SEP990 alla distixos den me kaliptei pleon katholou, giauto thelo na metavo se kati kalitero opos ena HTC. Tha ithela vevaia ligo tin voitheia sas giati eimai endiamesa se 3 siskeues. I mia einai to HTCP3600, i alli HTC Dual Touch kai i HTC touch.

To kinito einai ena ergaleio tis douleias mou opote tha ithela ena kinito eksoplismeno me tis teleutaies leitourgies (wifi etc),simvato me push mail services kai vevaia xristiko kai san aplo tilefono. Oso afora to gps, sigoura einai mia kali epiprostheti leitourgia alla den xathike kai o kosmos.... (An kai pisteuo pos se ola ta htc kinita mporeis na valeis oles tis epipleon efarmoges pou xreiazese):)...

 

Tha me voithisei poli i gnomi sas..

 

Euxaristo ek ton proteron...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε συζητάμε για το P3650? HTC touch cruise το λένε.

 

Νομίζω είναι μία βελτιωμένη έκδοση του δικού μας.

 

Θα έλεγα ότι τα 3600 και 3650 είναι πιο "power user" σειράς/νοοτροπίας.

Φυσικά το touch dual θα είναι πολύ εύκολο στη χρήση σαν κινητό, χωρίς πενάκι.

 

Εγώ θα έπαιρνα το 3650 που θεωρώ και πιο σκληροπυρηνικο.

To Touch μου φαίνεται χτυπάει το iphone, άρα είναι για τον απλό χρήστη που θέλει να πάρει ένα fancy gadget, να κάνει το κομμάτι του σε φίλους κλπ (χωρίς να ψάχνει/εγκαθηστά εφαρμογές) και να το αφήσει στην άκρη μετά από λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kai episis den eimai kolimenos mono se auta ta 3, an pisteute oti kapoio allo einai kalitero gia tin douleia pou to thelo eimai anoixtos...

 

HTC Kaiser h' HTC Touch Cruise. Oti kalytero kykloforei afti ti stigmi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερωτησούλα.

Στη gelly 0_1 υπάρχει η λειτουργία της φωνητικής κλήσης;

Αν ναι πως την ενεργοποιούμε και χρησιμοποιούμε, πριν με τα win5 το είχα βρει, αλλά εδώ ακόμα το ψάχνω…

Link to comment
Share on other sites

Istera apo mia sigkrisi pou ekana metaksi P3600 kai Touch Cruise den vrika megales ddiafores, plin tin othini touch. Oles oi alles dinatotites einai peripou idies. Alla tha sas akouso kai tha strafo sto Touch Cruise.

Den ksero omos an einai diathesimo apo katastimata vodafone, mias kai eimai sindromitis ekei kai perno mia analogi epidotisi? kserei kaneis?

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα 3 μεγαπιξελς?

Ραδιόφωνο?

Μπορεί να υπάρχουν και άλλα που δε μου έρχονται τώρα, στα γρήγορα

 

προσωπικα στο 3300 που ειχα το ραδιοδεν ξερω καν πως ειναι δεν το χρησιμοποιησα ....οσο για την καμερατα ιδια...εχω παντα μαζι μου το κ800

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λέω κι εγώ ν'αλλάξω σε wm6. Για rom λέω να βάλω την gelly που έχει και ελληνικά και radio την 1.50.08.11 (cht9100gsm). Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι'αυτά.

Για να έχω το functionality που είχαν τα wm5 με τα ελληνικά της ace πρέπει να περάσω και κάτι άλλο ?

Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι ενσωματωμένο κάπου ή πρέπει να βάλω extra s/w?

Με τα μηνύματα 160 χαρακτήρων τι γίνεται?

Η exteneded rom τι είναι ? χρειάζεται πείραγμα ?

Η έκδοση protocol ?

στο xda forum για την gelly λέει στις σημειώσεις "No Radio no ipl no spl no ext_rom" Το radio το βρήκα, τα άλλα (ipl, spl)τί είναι ? πρέπει να περάσω κάτι ?

Για να αναβαθμίσω το radio χρειάζεται σύμφωνα με τις οδηγίες αναβάθμιση στον Boot loader. Επειδή εδώ παίζονται θέματα εγγύησης, αν αναβαθμιστεί ο boot loader μπορώ να επιστρέψω στην μαμίσια version ? Εχει κάνει κανείς αναβάθμιση σε rom+radio χωρίς τον boot loader. Αν όχι με ποιόν τρόπο σωζουμε τον μαμίσιο για να το ξαναπεράσουμε αργότερα ?

Sorry αν σας κούρασα αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά μακακία

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου εγω προσωπικα οσο ειχα το 3600 δοκιμασα 5-6 ρομ μαζι και την συγκεκριμενη,απλα ετρεξα το αρχειο της αναβαθμισης και μετα κανεις reset,αν σου βγαλει error την ωρα που πας να την περασεις την ξανατρεχεις ετσι οπως εισαι,και η μπαταρια σου καλο ειναι να ειναι πανω απο 50%,οταν το εδωσα απλα ετρεξα την γνησια με 5,η συγκεκριμενη εχει και ελληνικο πληκτρολογιο και sms 160,καλη επιτυχια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λέω κι εγώ ν'αλλάξω σε wm6. Για rom λέω να βάλω την gelly που έχει και ελληνικά και radio την 1.50.08.11 (cht9100gsm). Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι'αυτά.

Για να έχω το functionality που είχαν τα wm5 με τα ελληνικά της ace πρέπει να περάσω και κάτι άλλο ?

Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι ενσωματωμένο κάπου ή πρέπει να βάλω extra s/w?

Με τα μηνύματα 160 χαρακτήρων τι γίνεται?

Η exteneded rom τι είναι ? χρειάζεται πείραγμα ?

Η έκδοση protocol ?

στο xda forum για την gelly λέει στις σημειώσεις "No Radio no ipl no spl no ext_rom" Το radio το βρήκα, τα άλλα (ipl, spl)τί είναι ? πρέπει να περάσω κάτι ?

Για να αναβαθμίσω το radio χρειάζεται σύμφωνα με τις οδηγίες αναβάθμιση στον Boot loader. Επειδή εδώ παίζονται θέματα εγγύησης, αν αναβαθμιστεί ο boot loader μπορώ να επιστρέψω στην μαμίσια version ? Εχει κάνει κανείς αναβάθμιση σε rom+radio χωρίς τον boot loader. Αν όχι με ποιόν τρόπο σωζουμε τον μαμίσιο για να το ξαναπεράσουμε αργότερα ?

Sorry αν σας κούρασα αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά μακακία

 

εγω την περασα και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα..

εχω περασει και εκδοση ραδιο 1,50,08,11 αλλα το σημα μου δεν ειναι και πολυ καλο ! το κινητο γενικα δε νεχει καλο σημα η φταει η εκδοση ραδιο ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λέω κι εγώ ν'αλλάξω σε wm6. Για rom λέω να βάλω την gelly που έχει και ελληνικά και radio την 1.50.08.11 (cht9100gsm). Γενικά ακούγονται καλά λόγια γι'αυτά.

Για να έχω το functionality που είχαν τα wm5 με τα ελληνικά της ace πρέπει να περάσω και κάτι άλλο ?

Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι ενσωματωμένο κάπου ή πρέπει να βάλω extra s/w?

Με τα μηνύματα 160 χαρακτήρων τι γίνεται?

Η exteneded rom τι είναι ? χρειάζεται πείραγμα ?

Η έκδοση protocol ?

στο xda forum για την gelly λέει στις σημειώσεις "No Radio no ipl no spl no ext_rom" Το radio το βρήκα, τα άλλα (ipl, spl)τί είναι ? πρέπει να περάσω κάτι ?

Για να αναβαθμίσω το radio χρειάζεται σύμφωνα με τις οδηγίες αναβάθμιση στον Boot loader. Επειδή εδώ παίζονται θέματα εγγύησης, αν αναβαθμιστεί ο boot loader μπορώ να επιστρέψω στην μαμίσια version ? Εχει κάνει κανείς αναβάθμιση σε rom+radio χωρίς τον boot loader. Αν όχι με ποιόν τρόπο σωζουμε τον μαμίσιο για να το ξαναπεράσουμε αργότερα ?

Sorry αν σας κούρασα αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά μακακία

 

Να προσεχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερωτησούλα.

Στη gelly 0_1 υπάρχει η λειτουργία της φωνητικής κλήσης;

Αν ναι πως την ενεργοποιούμε και χρησιμοποιούμε, πριν με τα win5 το είχα βρει, αλλά εδώ ακόμα το ψάχνω…

Έκανα εγκατάσταση το Voice Speed Dial Greek, που βρίσκεται στο τέλος του πρώτου μηνύματος εδώ.

Μετά, αν θες να το χρησιμοποιήσεις όπως στα wm5, πας Ρυθμίσεις->Προσωπικό->Κουμπιά, διαλέγεις το Button 1 και αντί για Alt+Tab που έχει προρυθμισμένο, επιλέγεις από το drop down μενού που βρίσκεται στο κάτω μέρος του παραθύρου το: "Φωνητικές ταχείες κλήσεις".

Την εγγραφή την κάνεις όπως και στα wm5 (σελίδα 207 του manual ή Έναρξη->Επαφές->επιλέγεις επαφή και από το μενού επιλέγεις προσθήκη φωνητικής εντολής).

Για να τη χρησιμοποιήσεις πατάς το κουμπί 1(αυτό κάτω από το κουμπί που ανοιγοκλείνεις τη συσκευή), λες το όνομα που θες από όσα έχεις καταχωρήσει και αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έκανα εγκατάσταση το Voice Speed Dial Greek, που βρίσκεται στο τέλος του πρώτου μηνύματος εδώ.

Μετά, αν θες να το χρησιμοποιήσεις όπως στα wm5, πας Ρυθμίσεις->Προσωπικό->Κουμπιά, διαλέγεις το Button 1 και αντί για Alt+Tab που έχει προρυθμισμένο, επιλέγεις από το drop down μενού που βρίσκεται στο κάτω μέρος του παραθύρου το: "Φωνητικές ταχείες κλήσεις".

Την εγγραφή την κάνεις όπως και στα wm5 (σελίδα 207 του manual ή Έναρξη->Επαφές->επιλέγεις επαφή και από το μενού επιλέγεις προσθήκη φωνητικής εντολής).

Για να τη χρησιμοποιήσεις πατάς το κουμπί 1(αυτό κάτω από το κουμπί που ανοιγοκλείνεις τη συσκευή), λες το όνομα που θες από όσα έχεις καταχωρήσει και αυτό ήταν.

 

Kati episis endiaferon pou exei to Voice Speed Dial einai oti mporeis na pragmatopoiiseis fwnitiki klisi kateftheian apo to bluetooth headset xwris na xreiazetai na aggikseis katholou ti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...