Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι ενια το indigo 2?Εμενα αρχισει να τραβαει κοληματα το 3600 μου και μου δινει στα νευρα μια με δυο φορες τη μερα κανω soft reset!Please help εμας που δεν ξερουμε απο αυτα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ρε παιδια τι ενια το indigo 2?Εμενα αρχισει να τραβαει κοληματα το 3600 μου και μου δινει στα νευρα μια με δυο φορες τη μερα κανω soft reset!Please help εμας που δεν ξερουμε απο αυτα!!!!!!

 

Prokeitai gia home made WM6 ROM i opoia malista einai kai elliniki. Gia perissogeres plirofories... psakse trigyrw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εγω παντως με την indigo2 δεν εχω προβληματα πλεον! Εχει γινει super το 3600 μου! Σκεφτομουν να το ανταλλαξω με το kaiser αλλα τωρα το αφησα τελειως το θεμα γιατι ολα δουλευουν ρολοι!
την δοκιμασα την συγκεκριμενη αλλα πολλες φορες δεν μου ανοιγε τα βιντεο με τον media player,αυτο το προβλημα ειχα,τωρα εδω και 3 μερες εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317690 την light και δουλευει τελεια παντου,μονο ελληνικα δεν εχει αλλα δεν με ενοχλει
Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασα την συγκεκριμενη αλλα πολλες φορες δεν μου ανοιγε τα βιντεο με τον media player,αυτο το προβλημα ειχα,τωρα εδω και 3 μερες εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317690 την light και δουλευει τελεια παντου,μονο ελληνικα δεν εχει αλλα δεν με ενοχλει

 

Οπότε βρήκαμε, για τον ausdim ή όποιον άλλον ξέρει κ θέλει, δουλειά,έ?

Αν είναι καλή ας την μετατρέψει κάποιος κ σε ελληνικά να την δοκιμάσουμε!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γνωμη μου ειναι οτι αξιζει!!!!μου την εδωσε και την τελευταια βδομαδα δοκιμασα 7!!!ειναι η μονη που εμεινα απολυτα ευχαριστημενος(μου την προτεινε φιλος απο αλλο φορουμ,σιγα μην την εβρισκα μονος μου:p),ας μας πει την γνωμη του και κανενας αλλος φιλος που την εβαλε;)κακα τα ψεμματα πρεπει να ειναι μεγαλος κοπος να κατσει καποιος πχ ο δημητρης(ausdim) να την κανει στα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα, πέρασα προχθές το photocontacs pro 5.07 και όποτε το κλείνω μου πετάει ένα παραθυράκι αν θέλω να τερματίσω το πρόγραμμα κ αμέσως (πριν προλλάβω να απαντήσω) μου κάνει επανεκκίνηση απο μόνο του! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Και μία ερώτηση, στο 5500 που είχα πριν αν ενεργοποιούσα τις φωνητικές εντολές μου εκφώνιζε το όνομα αυτού που με καλλούσε ακόμα και ας μην το είχα ηχωγραφήσει, όπως και με τον ίδιο τρόπο μου διάβαζε και τα μηνύματα!

Στο ppc μας γίνεται αυτό? Και αν ναί με ποιό πρόγραμμα?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το 5.07 μου εκανε και μενα διαφορες @#$$$@@@ και το εστειλα,εβαλα μια πιο παλια εκδοση και ειμαι οκ,για τις φωνητικες δεν το εχω ψαξει οποτε μην σου πω βλακειες
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα, πέρασα προχθές το photocontacs pro 5.07 και όποτε το κλείνω μου πετάει ένα παραθυράκι αν θέλω να τερματίσω το πρόγραμμα κ αμέσως (πριν προλλάβω να απαντήσω) μου κάνει επανεκκίνηση απο μόνο του! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Και μία ερώτηση, στο 5500 που είχα πριν αν ενεργοποιούσα τις φωνητικές εντολές μου εκφώνιζε το όνομα αυτού που με καλλούσε ακόμα και ας μην το είχα ηχωγραφήσει, όπως και με τον ίδιο τρόπο μου διάβαζε και τα μηνύματα!

Στο ppc μας γίνεται αυτό? Και αν ναί με ποιό πρόγραμμα?

 

 

Κι εγώ με την 5.07 δουλεύω εδώ και κανένα μήνα περίπου και δεν έχω τέτοια προβλήματα! Το μόνο που μου έχει κάνει 1-2 φόρές είναι να χάσει το tray icon μετά από κάποια εργασία στο ppc. (install -uninstall προγραμμάτων & μετά soft reset πχ)

 

Αυτό με τις φωνητικές εντολές δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά έχω την εντύπωση το το μαμίσιο προγραμματάκι δεν την κάνει αυτή τη δουλεια..:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Κάθε φορά που κάνω soft reset ενεργοποιείται μία βλακεία της vodafone που το ονμάζει stk. δεν μου δίνει κανένα μενού να μην ενεργοποιηθεί και μου την δίνει στα νεύρα, γιατί πρώτον μερικές φορές κολλάει την συσκευή και δέυτερον μου τρώει 3 mb μνήμης για κάτι που δεν θέλω να έχω και να χρησιμοποιώ....

 

υπάρχει κάποις τρόπος να το απενεργοποίησω αυτό????/

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinito mou sernetai kai kolaei polles fores....Kai episeis to gps kanei 3 lepta toulaxiston na lockarei kai ayto se meros pou einai livadi se stena mesa apla den lockarei....Exw erthei se apognwsh epsaksa na dw ti ftaiei exw rom ergostasiakia kai den to exw fortwsei trela!Eida sta settings thn mnhmh kai den katalavainw ti ginetai ypotithetai exei 128mb ram kai 64 rom!Deste thn eikona pou parathetw!Ayth h mnhmh pou grafei einai xwris na fenetai na trexei kanena programma sto task manager!!!Peste mou ti na kanw edwsa tosa lefta kai katafernei na me ekneyrizei toulaxiston 3 fores thn mera!Eyxaristw poly!

 

Στο 3600 μου εχω μεσα:

1)Windows mobile 5

2)Destinator 6 με Σαπφω και διαφορα καλουδια (Το 7 τι καλυτερο εχει?)

3)SPB MOBILE SHELL (θεωρω πολυ λειτουργικη την επιφανεια εργασιας και ομορφη)

4)HikeyBoard (τραβαει κοληματα οποτε γραφω sms με λατινικους)

5)Resco Utilities

α)Audio Recorder (Mια μου δουλευει και μια οχι και μου βγαζει error και στην καταγραφη κλησεων ακουγομαι εγω ενω ο αλλος ακουγεται σαν μηλαει απο πηγαδι μεσα και αμα δεν μηλαει δυνατα καθολου)

β)Explorer (Πολυ καλο και βολικο)

γ)Photo Viewer (Πολυ καλο επισης)

δ) Το plug in που ειχε για Τοday Screen το βγαλα γιατι το SPB ειναι καλυτερο

6)Photo Contacts Pro 5 για τον καταλογο (εχω γεμισει τον καταλογο με της φατσες των γνωστων και ειναι και πολυ ευκολο να παρεις τηλ η να στειλεις sms βλεποντας φατσα πατωντας απανω

7)Spb_Mobile_DVD για να βλεπουμε και κανενα λαζοπουλο και κανενα ΟΛΑ7 στο trinity

8)Eορτολογιο για να μην μας βαρανε οι φιλοι που τους ξεχναμε

9)5-6 παιχνιδακια για τις ωρες μοναξιας και βαρεμαρας!

 

Να πω οτι τα resco utilities και τα παιχνιδια τα εχω στη memory card!

Link to comment
Share on other sites

Το plug-in οτυ Resco στην κάρτα το έχεις?? Γιατί ότι έχει today plugin το βάζουμε στη μνήμη τηλεφώνου. Επιπλέον η ελεύθερη μνήμη προγραμμάτων (15.,69) είναι μετά από soft reset ή μετά από ώρες λειτουργίας??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.ti kanete?paidia thelo tin gnomi sas.exo to sharp v903.thelo na paro ena montelo tis htc.exo vrei ena neo pou tha kikloforisei arxes noemviou mou eipan.to montelo einai to htc p6500,pistevo pos me kaliptei arketa afto.thelo na rotiso an exee akousei tipota giafto to montelo kai kai an axizei na paro tetoia siskevei.h,peste mou an protinete kapoia alli siskevei eseis.

 

euxaristo ek ton proteron...........

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα αν θελεις το συγκεκριμενο περιμενε να δεις τι προβληματα θα εχει και αν θα εχει,γενικα στα χαρτια ολα ειναι ωραια,στην πραξη ομως....δεν σε καλυπτει καποιο απο τα 3300-3600-tytn;
Link to comment
Share on other sites

Το plug-in οτυ Resco στην κάρτα το έχεις?? Γιατί ότι έχει today plugin το βάζουμε στη μνήμη τηλεφώνου. Επιπλέον η ελεύθερη μνήμη προγραμμάτων (15.,69) είναι μετά από soft reset ή μετά από ώρες λειτουργίας??

 

Λοιπον το today plugin tou resco το βγαλα και εχω το SPB Mobile shell που ειναι καλυτερο και το εχω στη μνημη του τηλεφωνου!Καποια απο τα shortcuts που του εχω βαλει π.χ destinator ειναι στην καρτα μνημης!Το 15 ειναι μετα απο μια ωρα λειτουργιας και το ποιο σπαστικο ειναι το gps !!Εφυγα απο το γραφειο σημερα στο κεντρο του Ηρακλειου και μεσα στο αμαξι πανω απο το καντραν στο μπαμπριζ κολημενο 16 λεπτα δεν βρηκε αξιοπιστο σημα!!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!ΜΙΑ 5 μια 6 μια 7 δορυφορους εβλεπε αλλα σημα αξιοπιστο δεν εβλεπε ...Τον πουλο του εβλεπε δηλαδη και λιγο η κινηση λιγο το GPS να μην δουλεβει στην τριχα την γλυτωσε ο μπροστα που κορναρε να μην του το πεταξωκαι ειναι και τουβλο το ατιμο!!!!PLEASE HELP!

Link to comment
Share on other sites

Eκανα και soft reset και ανεβηκε στα 25 καλα τι κανει αυτο το κινητο του χρησιμοποιει την μνημη του ο αδισοπητος χρονος?ΔΩΣΤΕ ΛΥΣΗ ΜΕ ΤΟ GPS!!!PLEASE!Na αλαξω radio?Να βαλω radio poy na pianei kai love radio μπας και ερωτευτει κανενα δορυφορο και κρατησει στενη σχεση?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για bluetooth...Για πέστε μου γνώμες παρακαλώ.Κάτι πήρε το αυτί μου για ένα jabra bt800.Δεν ξέρω.Ακούω γνώμες.....
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αλλα το ασχημο ειναι οτι το σημειο που πιανει στο αυτι ειναι πολυ σκληρο,εμενα μου το εκανε σαν μελιτζανα:p:p

 

Το έχεις φωτογραφία??? Όχι, το ΒΤ... Το αυτί...:p

 

@ PARGINOS: Εγώ δουλεύω το i-Tech ClipD το οποίο έχει και αναγνώριση και είναι και βολικότατο:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το έχεις φωτογραφία??? Όχι, το ΒΤ... Το αυτί...:p

 

@ PARGINOS: Εγώ δουλεύω το i-Tech ClipD το οποίο έχει και αναγνώριση και είναι και βολικότατο:)

δυστυχως....:pεπισης καλο ειναι και το jabra 500v οπως και το htc s100
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το today plugin tou resco το βγαλα και εχω το SPB Mobile shell που ειναι καλυτερο και το εχω στη μνημη του τηλεφωνου!Καποια απο τα shortcuts που του εχω βαλει π.χ destinator ειναι στην καρτα μνημης!Το 15 ειναι μετα απο μια ωρα λειτουργιας και το ποιο σπαστικο ειναι το gps !!Εφυγα απο το γραφειο σημερα στο κεντρο του Ηρακλειου και μεσα στο αμαξι πανω απο το καντραν στο μπαμπριζ κολημενο 16 λεπτα δεν βρηκε αξιοπιστο σημα!!!!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!ΜΙΑ 5 μια 6 μια 7 δορυφορους εβλεπε αλλα σημα αξιοπιστο δεν εβλεπε ...Τον πουλο του εβλεπε δηλαδη και λιγο η κινηση λιγο το GPS να μην δουλεβει στην τριχα την γλυτωσε ο μπροστα που κορναρε να μην του το πεταξωκαι ειναι και τουβλο το ατιμο!!!!PLEASE HELP!

 

 

Ρε Γιώργο,εγώ έχω WM6 (indigo-2) με το Destinator 7 και ποιο πολλά προγράμματα και δεν έχω τέτοια προβλήματα!

Άσε που το έχω ανάμεσα στα καθίσματα κσι όχι στο μπαμπρίζ και μου βρίσκει 8 και πάνω δορυφόρους και μέσα στα στενάκια στο Καμαράκι

Και όλα τα προγράμματα που μου δίνουν δυνατότητα επιλογής τα αποθηκεύω στην κάρτα!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιώργο,εγώ έχω WM6 (indigo-2) με το Destinator 7 και ποιο πολλά προγράμματα και δεν έχω τέτοια προβλήματα!

Άσε που το έχω ανάμεσα στα καθίσματα κσι όχι στο μπαμπρίζ και μου βρίσκει 8 και πάνω δορυφόρους και μέσα στα στενάκια στο Καμαράκι

Και όλα τα προγράμματα που μου δίνουν δυνατότητα επιλογής τα αποθηκεύω στην κάρτα!

 

Μανο λες να του αλαξω και εγω να του βαλω indigo 2 kai destinator 7 μπας και δω διαφορα?Θα ηθελα να βρεθουμε μια φορα να τα βαλουμε διπλα διπλα να κανουμε ενα τεστ σε δορυφορους γιατι μου φενεται πως αμα συνεχισει ετσι θα παω στα ψαραδικα στον τσαγκαρη να μου αλαξει το καπακι να το κανει σολα τουλαχιστον να το χρησιμοποιω σαν παντοφλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Κάθε φορά που κάνω soft reset ενεργοποιείται μία βλακεία της vodafone που το ονμάζει stk. δεν μου δίνει κανένα μενού να μην ενεργοποιηθεί και μου την δίνει στα νεύρα, γιατί πρώτον μερικές φορές κολλάει την συσκευή και δέυτερον μου τρώει 3 mb μνήμης για κάτι που δεν θέλω να έχω και να χρησιμοποιώ....

 

υπάρχει κάποις τρόπος να το απενεργοποίησω αυτό????/

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια

 

κανείς για το vodafone stk services??????????

Link to comment
Share on other sites

κανείς για το vodafone stk services??????????

 

Πήγενε Start>Settings>Personal>Today>Items και δες εάν μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

 

Αλλιώς πήγαινε στο φάκελο \Windows\StartUp\ και εάν υπάρχει συντόμευση που το ξεκινάει να την διαγράψεις .

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

έχει ένα αρχείο που το ονομάζει services.lnk στο startup αλλά φοβάμαι να το σβήσω.....ίσως μετά δεν μου επιτρέπει να κάνω τηλεφωνήματα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...