Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει και ο φίλος χρήστος απο πάνω, το GPS είναι μια χαρά!

 

Ειδικά με την Radio 1.46.00.11 που πέρασα πρόσφατα βελτιώθηκε κι άλλο...

Δεν είχα άλλο GPS στο παρελθόν για να συγκρίνω, αλλα δεν υπάρχει κάτι που να μην δουλευει οπως θα έπρεπε.

 

Διαμαντής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mipos gnorizeis poio protokolo akrivos prepei na psaxnoume gia ta BT oste na metaferontai oloi oi ixoi san afto to BT pou mas proteineis?

efxaristo!

 

PS. iparxei kai arketa fthinotera stin agora pantos to parapano: http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=HTCS100

χρειαζεται το πρωτοκολλο A2DP.επειδη καποιος φιλος ρωταγε για software,ειχα ψαχτει αρκετα με το θεμα σε ενα mio p550 που εχω,κανενα software που δοκιμασα δεν επαιξε.

κ εγω το πηρα φτηνοτερα απο το vnp, απλα σε αυτο βρηκα τα χαρακτηριστικα του :)

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι και συναγωνιστές,

 

θα μπορούσε κάποιος από τους επαϊοντες να βοηθήσει με κάποιες ερωτήσεις που έχω για το Ρ3600;

 

Έχω ένα Ρ3600 από voda UK. Δεν είναι branded - HTC γράφει πάνω και τα σχετικά, και είναι ξεκλείδωτο, δηλ. δουλεύει και με άλλες SIM. Επίσης του πείραξα λίγο τη registry, δηλ. έγραψα ένα έξτρα key για να μου εμφανίζει το δίκτυο κλπ., κι αυτό επίσης δούλεψε. Όμως:

 

1. Προσπάθησα να αλλάξω κάποιες τιμές στη registry, όπως π.χ. στην εφαρμογή του τηλεφώνου που είναι skinned: εμφανίζει από πίσω ένα φόντο της βόντα. Αυτό απενεργοποιείται αν αλλάξεις μια τιμή στη registry. To έκανα αλλά η αλλάγη δεν κρατήθηκε ούτε μετά από soft reset. Αντίστοιχα, στη registry (HKLM\Control Panel) υπάρχει ένα Directory 'GPS Settings', το οποίο με ένα πείραγμα διάβασα ότι εμφανίζει τα Settings του GPS. Το έκανα, αλλά ούτε αυτή η αλλαγή κρατήθηκε. Ερωτήσεις:

1.1. Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν κρατιούνται οι αλλαγές στη registry? Κάποιο κλείδωμα; Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό;

1.2. Έχω GPS? Δεν έχω πειράξει τη ΡΟΜ, είναι από το κουτί. Οι ρυθμίσεις μου είναι:

ROM version 1.23.405.2

ROM date 11/03/07

Radio version 1.38.00.11

Protocol version 32.71.7020.12W

ExtROM version 1.23.405.105

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσω ένα ελληνικό πληκτρολόγιο (όχι ελληνική ΡΟΜ, απλώς πληκτρολόγιο, για να μπορώ να γράφω κι ελληνικά);

 

3. Για κάποιο λόγο το χρονόμετρο της λίστας κλήσεων καταγράφει όλες τις κλήσεις ως έχουσες διάρκεια το πολύ 1-2 λεπτά, ακόμη κι όταν είναι πολύ μεγαλύτερες. Αντίθετα το χρονόμετρο στο Device Information μετράει σωστά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό (ούτε που ξέρω γιατί είναι έτσι, δεν το έχω πειράξει) χωρίς να βάλω άλλη ΡΟΜ - κάνω hard reset?

 

Ευχαριστώ πολύ!!! :)

http://users.otenet.gr/~skyhigh/nycstrip-ed.JPG
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια εδω: http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=175&page=6 (click στην δευτερη εικονα)

 

Με λιγα λογια αποδεικνύει οτι το gps του 3600 ειναι χαλια μαυρα, απο τη δικη σας εμπειρια ειναι οντως ετσι ή τα πραγματα διορθωνονται με μια καινουρια radio?:blink:

 

β)Διαβαζω οτι αν περασεις τα wm6 στο 3600 αναγνωριζεται πλεον σαν 3600i ειναι ετσι;

 

γ)Επισης διαβαζω στα forums xda για το αυθεντικο 3600i οτι μεχρι τωρα δεν εχουν βρει τροπο να φλασαρουν αλλες ROM και οτι δεν υπαρχει σελιδα για ανανεωση της θεσης των δορυφορων με αποτελεσμα να αργει να τους πιασει... Αν ξερει καποιος κατι διαφορετικο ας απαντησει γιατι το εχω βρει σε πολυ καλη τιμη αλλα αρχιζω να εχω αμφιβολιες.:(

 

Με εκτιμηση, Στελιος.

 

στα forum γράφονται και λέγονται πολλά! το θέμα είναι ότι στην πραξη εδώ κσι 1 χρόνο δεν είχα κανένα πρόβλημα και το 3600 πάει σφαίρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος στα Pocket PC και κάνω τα πρώτα μου βήματα

εδώ και 4 μήνες στο 3600 μου. Μόλις πέρασα τη radio 1.46.30.11 που βρήκα στο forum και σας ευχαριστώ γι' αυτό.

Κατέβασα επίσης και το INDIGO-2-GR από τους xda αλλά κόλλησα

στην εγκατάσταση. Το 3600 κόλλησε στην οθόνη με τα 4 χρώματα

(bootloader νομίζω τη λέτε) και στο pc έγραφε ότι δεν έχω συνδεμένο

το usb. (Φυσικά το είχα συνδεμένο)

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Help please?

Link to comment
Share on other sites

Δώρο λέει είναι η ζωή που ο θεός χαρίζει, μα δώρο που επιστρέφεται για μένα δεν αξίζει!!!!!

'Ασχετο αλλα τα λέει όλα!!!!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, απο οτι διαβασα παραπανω με καποια ρυθμιση βελτιωνετε το gps μηπως μπορει να πει καποιος ποια ειναι αυτη, και δευτερο με ποιο τροπο περναμε την radio και επιβεβαιωση οτι ητν βρισκουμε στο xda ευχαριστω πολυ,και να ειστα ολοι καλα
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι και συναγωνιστές,

 

θα μπορούσε κάποιος από τους επαϊοντες να βοηθήσει με κάποιες ερωτήσεις που έχω για το Ρ3600;

 

Έχω ένα Ρ3600 από voda UK. Δεν είναι branded - HTC γράφει πάνω και τα σχετικά, και είναι ξεκλείδωτο, δηλ. δουλεύει και με άλλες SIM. Επίσης του πείραξα λίγο τη registry, δηλ. έγραψα ένα έξτρα key για να μου εμφανίζει το δίκτυο κλπ., κι αυτό επίσης δούλεψε. Όμως:

 

1. Προσπάθησα να αλλάξω κάποιες τιμές στη registry, όπως π.χ. στην εφαρμογή του τηλεφώνου που είναι skinned: εμφανίζει από πίσω ένα φόντο της βόντα. Αυτό απενεργοποιείται αν αλλάξεις μια τιμή στη registry. To έκανα αλλά η αλλάγη δεν κρατήθηκε ούτε μετά από soft reset. Αντίστοιχα, στη registry (HKLM\Control Panel) υπάρχει ένα Directory 'GPS Settings', το οποίο με ένα πείραγμα διάβασα ότι εμφανίζει τα Settings του GPS. Το έκανα, αλλά ούτε αυτή η αλλαγή κρατήθηκε. Ερωτήσεις:

1.1. Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν κρατιούνται οι αλλαγές στη registry? Κάποιο κλείδωμα; Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό;

1.2. Έχω GPS? Δεν έχω πειράξει τη ΡΟΜ, είναι από το κουτί. Οι ρυθμίσεις μου είναι:

ROM version 1.23.405.2

ROM date 11/03/07

Radio version 1.38.00.11

Protocol version 32.71.7020.12W

ExtROM version 1.23.405.105

 

2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσω ένα ελληνικό πληκτρολόγιο (όχι ελληνική ΡΟΜ, απλώς πληκτρολόγιο, για να μπορώ να γράφω κι ελληνικά);

 

3. Για κάποιο λόγο το χρονόμετρο της λίστας κλήσεων καταγράφει όλες τις κλήσεις ως έχουσες διάρκεια το πολύ 1-2 λεπτά, ακόμη κι όταν είναι πολύ μεγαλύτερες. Αντίθετα το χρονόμετρο στο Device Information μετράει σωστά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό (ούτε που ξέρω γιατί είναι έτσι, δεν το έχω πειράξει) χωρίς να βάλω άλλη ΡΟΜ - κάνω hard reset?

 

Ευχαριστώ πολύ!!! :)

 

1.1 Το ακούμε συχνά, δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι δε σώζεται η registry σε αρχείο αλλά στην προσωρινή μνήμη... Ας διαφωτίσει κάποιος.

 

1.2 Έχεις! Βάλε στο πρόγραμμα για gps που έχεις να δει στην COM9 και θα νιώσεις. Για βέλτιστες ρυθμίσεις ψάξε το thread!

 

2. Υπάρχει το resco που έχει. Αν θες να γράφεις και σε μηνύματα πρέπει να βρεις το τροποποιημένο από Έλληνα resco keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα και εγω να κανω αλλαγες στο 3600. Θα βαλω νεα rom και wm6 και ο θεος βοηθος! Απο οτι εχω διαβασει αν εχω καποιο προβλημα μπορω να ριξω απο πανω τις αρχικες εκδοσεις (διορθωστε με αν κανω λαθος). Αυτο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι τις επαφες μου πως θα τις κρατησω για να τις ριξω μετα την αναβαθμιση και δευτερον θα υπαρχει προβλημα αν βγαλω την καρτα μνημης οταν θα κανω τα update αυτα ετσι ωστε μην γινει καμια στραβη και χαθουν ολα τα αρχεια που εχω εκει?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα και εγω να κανω αλλαγες στο 3600. Θα βαλω νεα rom και wm6 και ο θεος βοηθος! Απο οτι εχω διαβασει αν εχω καποιο προβλημα μπορω να ριξω απο πανω τις αρχικες εκδοσεις (διορθωστε με αν κανω λαθος). Αυτο που θα ηθελα να μου πειτε ειναι τις επαφες μου πως θα τις κρατησω για να τις ριξω μετα την αναβαθμιση και δευτερον θα υπαρχει προβλημα αν βγαλω την καρτα μνημης οταν θα κανω τα update αυτα ετσι ωστε μην γινει καμια στραβη και χαθουν ολα τα αρχεια που εχω εκει?

 

Ευχαριστω!

 

κανε backup μονο pim με το spb backup.σου σωνει ημερολογιο,επαφες,ρυθμισεις τηλ.

 

υπαρχει και ενας αλλος πιο απλος τροπος ομως.στον φακελο my device,(η συσκευη μου) υπαρχει ενα αρχειο που λεγεται ""pim""

(το οποιο εμφανιζεται αν εχεις επιλεξει την ""εμφανιση ολων των αρχειων"" στις ρυθμισεις της διαχειρισης αρχειων του τηλεφωνου σου )

κανεις αντιγραφη-επικολληση αυτο το αρχειο στην καρτα μνημης σε εναν φακελο και τον επαναφερεις με τον ιδιο τροπο μετα την αναβαθμιση ;)

 

απο την καρτα μνημης κατα την αναβαθμιση δεν χανεται απολυτως τπτ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το προγραμματακι δεν το κανεις forward στο derizio@yahoo.gr για να μην το ψαχνω αν εχεις την καλοσυνη!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

κανε backup μονο pim με το spb backup.σου σωνει ημερολογιο,επαφες,ρυθμισεις τηλ.

 

υπαρχει και ενας αλλος πιο απλος τροπος ομως.στον φακελο my device,(η συσκευη μου) υπαρχει ενα αρχειο που λεγεται ""pim""

(το οποιο εμφανιζεται αν εχεις επιλεξει την ""εμφανιση ολων των αρχειων"" στις ρυθμισεις της διαχειρισης αρχειων του τηλεφωνου σου )

κανεις αντιγραφη-επικολληση αυτο το αρχειο στην καρτα μνημης σε εναν φακελο και τον επαναφερεις με τον ιδιο τροπο μετα την αναβαθμιση ;)

 

απο την καρτα μνημης κατα την αναβαθμιση δεν χανεται απολυτως τπτ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το προγραμματακι δεν το κανεις forward στο derizio@yahoo.gr για να μην το ψαχνω αν εχεις την καλοσυνη!

 

Ευχαριστω πολυ!

 

google search is your friend ;)

 

spb backup

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=spb+backup&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=

 

pim back up

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=pim+backup+&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

 

ειναι πολυ απλο νομιζω..ετσι ?;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου και πιες και ενα ποτακι για εμενα πανω στο καστρο με την ομορφη θεα της γεφυρας και της παραλιας της Χαλκιδας!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πριν λιγο περασα με επιτυχια την radio1.50... και wm6 αλλα.... το htc home που εχει δεν με βολευει. στα 5 ειχα κατι αντιστοιχο της Ο2. Μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο ή και το ιδιο το οποιο με ειχε βολεψει και για τα wm6?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος στα Pocket PC και κάνω τα πρώτα μου βήματα

εδώ και 4 μήνες στο 3600 μου. Μόλις πέρασα τη radio 1.46.30.11 που βρήκα στο forum και σας ευχαριστώ γι' αυτό.

Κατέβασα επίσης και το INDIGO-2-GR από τους xda αλλά κόλλησα

στην εγκατάσταση. Το 3600 κόλλησε στην οθόνη με τα 4 χρώματα

(bootloader νομίζω τη λέτε) και στο pc έγραφε ότι δεν έχω συνδεμένο

το usb. (Φυσικά το είχα συνδεμένο)

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Help please?

 

Σόρρυ αν γίνομαι επίμονος αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Κολλάει η

εγκατάσταση της ρομ πριν ακόμη ξεκινήσει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Λειτούργησε! :D

Καμία πιθανότητα να βγάλεις το 5-button HTC Home?

 

Τελικα βρηθηκε τροπος να δουλευει το home χωρις να το τσεκαρουμε και ξετσεκαρουμε καθε φορα που ανοιγουμε το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν γίνομαι επίμονος αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Κολλάει η

εγκατάσταση της ρομ πριν ακόμη ξεκινήσει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Φιλε μου και εγω την ιδια δουλεια εκαναν σημερα και ειμαι γεματος αποριες αλλα για το προβλημα σου νομιζω πως ξερω. Εχεις κατεβασει ενα αρχειο που λεγεται SSPL-TRIN και να το τρεξεις πριν βαλεις την νεα rom. Αν σε αυτην την οθονη με τα 4 χρωματα δεν σου γραφει κατω κατω usb δεν κανεις δουλεια. Βρες αυτο το αρχειο βαλτο στην καρτα μνημης τρεχτο και μετα προσπαθησε την αναβαθμιση. Και εγω σου λεω τωρα το απογευμα τα εκανα πρωτη φορα και αν κανω κατι λαθος ας με διορθωσουν οι ειδικοι του thread!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω την ιδια δουλεια εκαναν σημερα και ειμαι γεματος αποριες αλλα για το προβλημα σου νομιζω πως ξερω. Εχεις κατεβασει ενα αρχειο που λεγεται SSPL-TRIN και να το τρεξεις πριν βαλεις την νεα rom. Αν σε αυτην την οθονη με τα 4 χρωματα δεν σου γραφει κατω κατω usb δεν κανεις δουλεια. Βρες αυτο το αρχειο βαλτο στην καρτα μνημης τρεχτο και μετα προσπαθησε την αναβαθμιση. Και εγω σου λεω τωρα το απογευμα τα εκανα πρωτη φορα και αν κανω κατι λαθος ας με διορθωσουν οι ειδικοι του thread!

 

Φίλε σ΄ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω.

Πάντως δεν είχα τρέξει τέτοιο αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την εδώ αντιπροσωπεία ενημέρωσαν ότι σε επικοινωνία με Ευρώπη τους απάντησαν ότι έχει γίνει λάθος στην συγκεκριμένη σελίδα....

 

Μήπως κανα χακεράς μπήκε μέσα και το έγραψε για να ξεσηκωθεί ο κόσμος??? χα χα χα......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...