Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ξερει κανει αν υπαρχει τροπος να περασω κατευθειαν τις επαφες απο ενα 8800 sirocco edition σε ενα htc P3600 κατευθειαν μεσω bluetooth με συχρονισμο δοκιμασα με κατι κολπακια αλλα δε τα καταφερα αν ξερει κανει καποιο τροπο ωστε να μην χρησιμοποιησο outlook ας μου πει....

 

Όχι, αναγκαστικά θα πας μέσω outlook. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ, και πρόσεξε γιατί τα πεδία στις επαφές δεν ταιριάζουν. Δηλαδή ενώ στα Nokia μπορείς να βάλεις περισσότερα από ένα κινητά, τα WM έχουν μία μόνο θέση για κινητό, και το 2ο θα χαθεί. Στο τηλέφωνο εργασίας και σπιτιού δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να βάλεις 2 νούμερα (work\work2). Για να ξεπεράσεις αυτό το πρόβλημα, εάν έχεις επαφές με 2 κινητά, μπορείς είτε να βάλεις κάποια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις και άλλα νούμερα (δε θυμάμαι το όνομα της με μια αναζήτηση θα το βρεις), εγώ επειδή δεν ήθελα να βάλω άλλη εφαρμογή πέρασα το 2ο κινητό στο πεδίο pager.

 

Ελπίζω να βοήθησα ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα θελω να ρωτησω για αυτους που εχουν το p3600 στην οθονη μπροστα εμφανιζεται το δυκτιο που ειναι συνδρομητες π.χ cosmote ,vodafon κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

kalimera lyse mou mia aporia to htc 3600 exei plhktrologio?:!:
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θελω να ρωτησω για αυτους που εχουν το p3600 στην οθονη μπροστα εμφανιζεται το δυκτιο που ειναι συνδρομητες π.χ cosmote ,vodafon κ.λ.π

 

Ναι αν έχεις ενεργοποίηση την επιλογή ασύρματο από τις ρυθμίσεις.

Stamatis
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Δημήτρη όταν στείλω ένα μήνυμα στην αναφορά που έρχεται γράφει μόνο τον αριθμό και όχι το όνομα (παρόλο που είναι περασμένο στις επαφές μου). Κανένα fix για αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και παλι.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο στις σελιδες του myphone αποφασισα να γινω και εγω μελος τις οικογενειας του p3600.Οι γνωσεις μου γυρω απο τα ppc ειναι πολυ λιγες, τα αγγλικα μου ...ακομη λιγοτερα.(λογω και καποιας ηλικιας) και θα ηθελα λοιπον καποια βοηθεια σε ολα αυτα που αναφερονται στις σελιδες του p3600,......αν καποιος μπορει με την πειρα και τις γνωσεις του ας μα βοηθηση..

Παραλαμβανοντας λοιπον το μηχανημα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης¨΄

 

1.- wm6 που μπορω να τα βρω??????

2.- ελληνικη ρομ για το ανω λειτουργικο που θα την βρω???????

3.- υπαρχει καποια αναβαθμιση του radio ??? η με την τωρινη αγορα υπαρχει η τελικη εκδοση και δεν χρειαζεται ?????

4.- το GPS θα ειναι ενεργοποιημενο ???????

5.- γενικα καθε τι που πρεπει να βαλω και να δουλεψει σωστα το μηχανημα ????

Σας ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα καθε απαντηση θα ειναι για μενα μια υποχρεωση για σας ,και το λεω αυτο βασιζομενος και περνoντας το θαρος απο την αλληλοβοηθεια που υπαρχει σε αυτο το sait. μεταξυ σας

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΜΗΤΡΗ!!! (ausdim) Get ready for Indigo translation!!!

O Mun βγαζει τη νεα indigo rom με το plugin του HTC TOUCH (clock,weather,contacts) !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλημερα και παλι.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο στις σελιδες του myphone αποφασισα να γινω και εγω μελος τις οικογενειας του p3600.Οι γνωσεις μου γυρω απο τα ppc ειναι πολυ λιγες, τα αγγλικα μου ...ακομη λιγοτερα.(λογω και καποιας ηλικιας) και θα ηθελα λοιπον καποια βοηθεια σε ολα αυτα που αναφερονται στις σελιδες του p3600,......αν καποιος μπορει με την πειρα και τις γνωσεις του ας μα βοηθηση..

Παραλαμβανοντας λοιπον το μηχανημα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης¨΄

 

1.- wm6 που μπορω να τα βρω??????

2.- ελληνικη ρομ για το ανω λειτουργικο που θα την βρω???????

3.- υπαρχει καποια αναβαθμιση του radio ??? η με την τωρινη αγορα υπαρχει η τελικη εκδοση και δεν χρειαζεται ?????

4.- το GPS θα ειναι ενεργοποιημενο ???????

5.- γενικα καθε τι που πρεπει να βαλω και να δουλεψει σωστα το μηχανημα ????

Σας ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα καθε απαντηση θα ειναι για μενα μια υποχρεωση για σας ,και το λεω αυτο βασιζομενος και περνoντας το θαρος απο την αλληλοβοηθεια που υπαρχει σε αυτο το sait. μεταξυ σας

φιλε μου το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να ριξεις μια ματια στις τελευταιες 40 σελιδες,θα σου λυθει το 90% στις αποριες που εχεις,επισης χρησιμο ειναι να ριξεις και μια ματια στο θεμα που μιλανε για soft,το ξερω οτι θα σου παρει κανενα 2 ωρο αυτη η ιστορια αλλα αξιζει τον κοπο,αν εχεισ καποια απορια τα ξαναλεμε,φιλικα Γιαννης:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το P3600 και ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος σερφάρει σε τυπικά sites(όχι ιδιαίτερα βαριά) 1 ώρα την ημέρα στο τέλος του μήνα τι όγκο δεδομένων θα έχει συγκεντρώσει και πόση θα είναι η χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να ριξεις μια ματια στις τελευταιες 40 σελιδες,θα σου λυθει το 90% στις αποριες που εχεις,επισης χρησιμο ειναι να ριξεις και μια ματια στο θεμα που μιλανε για soft,το ξερω οτι θα σου παρει κανενα 2 ωρο αυτη η ιστορια αλλα αξιζει τον κοπο,αν εχεισ καποια απορια τα ξαναλεμε,φιλικα Γιαννης:rolleyes:

 

φιλε γιαννη σε ευχαριστω το λαθοσ μου ηταν οτι επιασα να διαβαζω απο την αρχη και εχει γινει το κεφαλι μου καζανι ,ειμαι στην σελιδα 100 και λιγα πραγματα εβγαλα ακρη, παντωσ θα το προσπαθησω και πιστευω να ληθουνε οι αποριες μου και με την βοηθεια την δικη σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σε καταλαβαινω απολυτα:p στις 40 τελευταιες ειναι τα βασικα;)κουραγιο....επισης και στο φορουμ της ace θα βρεις βασικα
Link to comment
Share on other sites

SOS...Καλησπέρα στην παρέα.Ποιος μπορεί να μου πει γιατί μου βγάζει στα καλά του καθουμένου μύνημα που λέει ότι έχει γεμίσει η μνήμη του τηλεφώνου και πρέπει να την αδιάσω γιατί μπορεί να μην ξεκινούν μερικά προγράμματα.Εν το μεταξύ είχα σχεδόν άδεια την μνήμη του τηλ και τώρα ειναι...γεματη!!!!και πριν λίγο διαπίστωσα ότι είχε ηχογραφήσει μόνο του...Πέρασα το destinator 7 αλλά να φταίει αυτό ή είναι κάτι άλλο???Τι γίνεται και τι μπορώ να κάνω χωρίς να κάνω hard reset?Είχα κάνει hard reset προχτές για τον ίδιο λόγο αλλά πάλι τα ίδια....Είναι απίστευτο
Link to comment
Share on other sites

exo psaxei kai ekei den to vrisko

 

βαλε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304246 εχει και μπαρα αποστοληs δεδομενων,και μπορειs να στειλειs πολλα αρχεια μαζι,και κανει αμεση αποθηκευση στην καρτα μνημηs:)

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου παρουσιασε ενα προβλημα η συσκευη μου μετα απο ανοιγμα μιας εφαρμογης (SJPHONE) και αφου το προγραμμα δε ανοιγε πατησα απο κατω το κουμπακι για soft reset με την επανεκκίνηση που του εκανα κολλησε στην πρασινη οθονη με το λογοτυπο windows mobile ξανα παταω για soft reset και ξανα κολλημα στην πράσινη οθονη ,τρομαξα τι να κανω και εγω βγαζω την μπαταρια το αφηνω ενα λεπτο ξανα βαζω την μπαταρια και ευτυχως ολα καλα .

Το παρατηρησε κανεις στη συσκευη μετα απο soft reset να κολλήσει ?

Υπαρχει τροπος να κανεις hard reset στη συσκευη ενω ειναι κλειστή ?

Link to comment
Share on other sites

Για hard reset με κλειστή συσκευή πατάς τα δυο κουμπια αριστερα και δεξιά (αυτά που είναι πάνω απο το πράσινο και το κοκκινο) και το κουμπάκι του reset με την γραφίδα!
Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304246 εχει και μπαρα αποστοληs δεδομενων,και μπορειs να στειλειs πολλα αρχεια μαζι,και κανει αμεση αποθηκευση στην καρτα μνημηs:)
eyxarsito file :)
Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304246 εχει και μπαρα αποστοληs δεδομενων,και μπορειs να στειλειs πολλα αρχεια μαζι,και κανει αμεση αποθηκευση στην καρτα μνημηs:)

dystixos file moy den doylepse to programmma kamia alli lysi ??? exoyn spasi ta neyra moy :cry:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas.

Tha ithela na rotiso an iparxei i dinatotita sti ROM tou ausdim (poli kali douleia) na mporei kaneis na allaxei glossa apo ellinika se aglika kai antistrofa opos sti ROM tis ACE.

Psaxnontas den vrika kati.

Jannis

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αναγκαστικά θα πας μέσω outlook. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ, και πρόσεξε γιατί τα πεδία στις επαφές δεν ταιριάζουν. Δηλαδή ενώ στα Nokia μπορείς να βάλεις περισσότερα από ένα κινητά, τα WM έχουν μία μόνο θέση για κινητό, και το 2ο θα χαθεί. Στο τηλέφωνο εργασίας και σπιτιού δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να βάλεις 2 νούμερα (work\work2). Για να ξεπεράσεις αυτό το πρόβλημα, εάν έχεις επαφές με 2 κινητά, μπορείς είτε να βάλεις κάποια εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάζεις και άλλα νούμερα (δε θυμάμαι το όνομα της με μια αναζήτηση θα το βρεις), εγώ επειδή δεν ήθελα να βάλω άλλη εφαρμογή πέρασα το 2ο κινητό στο πεδίο pager.

 

Ελπίζω να βοήθησα ;)

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αφου εκανες κ hard reset κ δεν εφτιαξε ειναι πραγματικα λιγο περιεργο...

 

Για δοκιμασε να μπεις σε bootloader κ να κανεις ενα full update της htc.

http://www.europe.htc.com/support/software/htcp3600.html

 

Για να μπεις σε bootloader:

 

Πάτησε ταυτόχρονα το reset κουμπακι με το stylus και το πλήκτρο της κάμερας και το on-off. Θα πρέπει να εμφανιστούν 3 χρώματα στην οθόνη.

Τότε θα μπορείς να συνδέσεις τη συσκευή στο USB καλώδιο και να κανεις το update.

 

Τελικα καταφερα και το εφτιαξα εκανα για μια ακομα φορα hard reset και αυτη την φορο δουλεψε :D

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ROM του ausdim είναι μέχρι στιγμής σταθερότατη! Αν βγάλει ο mUn την indigo θα γίνει πολύ καλή δουλειά! Παρόλα αυτά πιστεύω ότι με την Radio πρέπει να γίνει κάποια δουλειά από την μαμά HTC μιας και ούτε η 1.38 ούτε η 1.41 δείχνουν να τα καταφέρνουν καλά με τα Ελληνικά δίκτυα κινητής! Στο εξωτερικό πάντως μου λειτούργησε άψογα και δεν έκοβε την σύνδεση όταν γύρναγε από 3G σε GSM όπως συμβαίνει αρκετές φορές εδώ με την Cosmote. Για Vodafone δεν μιλάμε, εκεί είναι πιο τραγικά τα πράγματα! Τουλάχιστον στην Θεσσαλία!
Link to comment
Share on other sites

παντως το νεο plugin της HTC πραγματικα ΜΑΜΑΕΙ!!!

αντε ρε Mun βγαλτη επιτελους:lol: :lol: :lol:

http://img512.imageshack.us/img512/7314/screen001jg3.png http://img240.imageshack.us/img240/1862/screen002dn8.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...