Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα εχει παει μεσα στο μενου του προγραμματοs να κανει αναζητηση τηs θυραs

 

Δεν ξερω μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι λεω! Αν υπαρχει καποιος που εχει κανει εγκατασταση την rom και εχει δουλεψει το destinator ας κανει ενα post!:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε τα Ελληνικά παίζουν κανονικά (fonts, εναλλαγή στο πληκτρολόγιο klp)? Ρωτάω γιατί πρόσφατα πέρασα την νέα επίσιμη ROM της HTC που ενεργοποιεί το GPS. Άρα για να δω αν το κατάλαβα καλά: ακολουθώ περίπου την ίδια διαδικασία, περνάω δηλ. πρώτα την mUn και μετά πρέπει απλώς να περάσω και την extended rom της HTC (P3600_3.3.0_GR.EXE) για να έχω και Ελληνικά, σωστά ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα Ελληνικά παίζουν κανονικά (fonts, εναλλαγή στο πληκτρολόγιο klp)? Ρωτάω γιατί πρόσφατα πέρασα την νέα επίσιμη ROM της HTC που ενεργοποιεί το GPS. Άρα για να δω αν το κατάλαβα καλά: ακολουθώ περίπου την ίδια διαδικασία, περνάω δηλ. πρώτα την mUn και μετά πρέπει απλώς να περάσω και την extended rom της HTC (P3600_3.3.0_GR.EXE) για να έχω και Ελληνικά, σωστά ?

η μεταφραση των ελληνικων δεν παιζει σε wm6 rom. υπαρχουν διαφορετικα Mui και ενα καρο αλλα πραγματα. Επειδη η Ace τωρα θα δουλευει τα ελληνικα για την αναβαθμιση σε wm6 για το p4350, θελω να πιστευω πως οταν βγει το αρχειακι κατι θα κανουμε για να 'δανειστουμε' τα ελληνικα για το 3600 :)

Υπαρχει και η αλλη λυση να τα παρει καποιος απο τα επισημα μεταφρασμενα Mui της sdk, που εδωσε η microsoft ηδη, αλλα απαιτει πολλη δουλεια και πολλες γνωσεις... 180mb τα professional και 79 τα standard!

Επισης μπορει καποιος να τα μεταφρασει, και τα mui και τα dat, και τα html αρχεια, να τα κανει sign, και repack με τα tools του Molski. Κι αυτο απαιτει πολλη δουλεια. Για οποιον εχει χρονο βεβαια...ας δει εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305155&highlight=translating

θα χρειαστειτε επισης και Resource Hacker η PE Editor + Resource Tunner για τα mui

καθως και Signcode.exe για να κανετε sign με certificate

Link to comment
Share on other sites

Tnx alot panaros για την γρήγορη και (κυρίως) εμπεριστατωμένη απάντηση! Από ότι κατάλαβα λοιπόν, θα πρέπει να ξεχάσω το Ελληνικό user interface μέχρι νεωτέρας (βλέπε p4370...). Αυτό δεν με πειράζει βέβαια ιδιέταιρα, ίσα ίσα θα έλεγα προτιμώ το Αγγλικό, αλλά με ενδιαφέρει τουλάχιστον να έχω το ίδιο Ελληνικό πληκτρολόγιο που μπαίνει με την extended rom της ACE καθώς και να έχω δυνατότητα να ψάχνω σωστά στα Ελληνικά τα contacts μου (το smart dialing της HTC). Αυτά μπορώ τουλάχιστον να τα βάλω κάπως στα WM6?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Tnx alot panaros για την γρήγορη και (κυρίως) εμπεριστατωμένη απάντηση! Από ότι κατάλαβα λοιπόν, θα πρέπει να ξεχάσω το Ελληνικό user interface μέχρι νεωτέρας (βλέπε p4370...). Αυτό δεν με πειράζει βέβαια ιδιέταιρα, ίσα ίσα θα έλεγα προτιμώ το Αγγλικό, αλλά με ενδιαφέρει τουλάχιστον να έχω το ίδιο Ελληνικό πληκτρολόγιο που μπαίνει με την extended rom της ACE καθώς και να έχω δυνατότητα να ψάχνω σωστά στα Ελληνικά τα contacts μου (το smart dialing της HTC). Αυτά μπορώ τουλάχιστον να τα βάλω κάπως στα WM6?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Βάλε κανένα εξωτερικό πρόγραμμα πληκτρολογίου, εγώ χρησιμοποιοώ το resco keyboard pro

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Tnx alot panaros για την γρήγορη και (κυρίως) εμπεριστατωμένη απάντηση! Από ότι κατάλαβα λοιπόν, θα πρέπει να ξεχάσω το Ελληνικό user interface μέχρι νεωτέρας (βλέπε p4370...). Αυτό δεν με πειράζει βέβαια ιδιέταιρα, ίσα ίσα θα έλεγα προτιμώ το Αγγλικό, αλλά με ενδιαφέρει τουλάχιστον να έχω το ίδιο Ελληνικό πληκτρολόγιο που μπαίνει με την extended rom της ACE καθώς και να έχω δυνατότητα να ψάχνω σωστά στα Ελληνικά τα contacts μου (το smart dialing της HTC). Αυτά μπορώ τουλάχιστον να τα βάλω κάπως στα WM6?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

δυνατοτητα για αναζητηση επαφων στα ελληνικα/αγγλικα ειναι πλεον ενσωματομενη στο dialer και ρυθμιζεται απο μονη της οταν επιλεγει reginal settings ελληνικα. Για ιδιο πληκτρολογιο με αυτο που λες (greek, sms160,english) που παιζει σε wm6 rom παρε αυτο εδώ:

http://rapidshare.com/files/30137327/Greek_keyboard.cab.html :)

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την περιμένω απο μέρα σε μέρα απο το e-shop. Πριν 2 βδομάδες που ψαχνόμουν, είχα εγγραφεί κανονικά και postαρα για μια βδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά προέκυψε ένα θέμα με τη βάση κ απο τότε δεν μπορώ να ξαναμπώ για πάνω απο 1 λεπτό.

Αν οφείλεται στο οτι δεν δίνω κωδικό συσκευής τότε δεκτό.

 

 

 

εγω εχω κανει 3 φορες εγγραφη κ μετα απο λιγα λεπτα δεν με αναγνωριζει...βεβαια εχω συσκευη απο expansys..νομιζα πως η ace hellas ειναι αντιπροσωπος των qtek -htc συσκευων αλλα μαλλον αυτοι ειναι αντιπροσωποι των ace hellas συσκευων...κατι τετοιο μου συνεβηκε κ με την mercedes που εφερα απο γερμανια...πηγα σε ελληνικη αντιπροσωπεια κ μου ειπαν πως δεν ηταν mercedes ..χαχα..καλο το αστειο μου?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω εχω κανει 3 φορες εγγραφη κ μετα απο λιγα λεπτα δεν με αναγνωριζει...βεβαια εχω συσκευη απο expansys..νομιζα πως η ace hellas ειναι αντιπροσωπος των qtek -htc συσκευων αλλα μαλλον αυτοι ειναι αντιπροσωποι των ace hellas συσκευων...κατι τετοιο μου συνεβηκε κ με την mercedes που εφερα απο γερμανια...πηγα σε ελληνικη αντιπροσωπεια κ μου ειπαν πως δεν ηταν mercedes ..χαχα..καλο το αστειο μου?
το φορουμ ειναι της ace και οχι της htc,οποτε.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια το destinator στα win 6 την φωνιτικη την βγαζει στα ελληνικα, τα γραμματα ομωs στα αγγλικα,τι να κανω;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το destinator στα win 6 την φωνιτικη την βγαζει στα ελληνικα, τα γραμματα ομωs στα αγγλικα,τι να κανω;;;

 

start - settings - system - ragional settings - και θα βαλεις greek!;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε!το εκανα ολα kαλωs αλλα οταν παω να βαλω διευθυνση μου βγαζει παλι το αγγλικο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε!το εκανα ολα kαλωs αλλα οταν παω να βαλω διευθυνση μου βγαζει παλι το αγγλικο

 

pas sto destinator, oxi sta windows, settings-language kai vazeis greek kai sto text kai sto voice. OK kai piso kai ston map kai eisai ok.

Link to comment
Share on other sites

ακου κουφο...ετσι εχω κανει και μου βγαζει την φωνιτικη στα ελληνικα,τουs φακελουs του μενου στα ελληνικα,αλλα επανω στο χαρτη και οταν μπαινω στο μενου των διευθυνσεων αγγλικααα.....με τρελα και κορδελααα:lol:
Link to comment
Share on other sites

ακου κουφο...ετσι εχω κανει και μου βγαζει την φωνιτικη στα ελληνικα,τουs φακελουs του μενου στα ελληνικα,αλλα επανω στο χαρτη και οταν μπαινω στο μενου των διευθυνσεων αγγλικααα.....με τρελα και κορδελααα:lol:

 

tote exeis lathos xarti. Profanos exeis ton GreeceE kai oxi ton GreeceU pou einai o ellinikos.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε!το εκανα ολα kαλωs αλλα οταν παω να βαλω διευθυνση μου βγαζει παλι το αγγλικο

 

Το destinator 6 εχεις? Αν ναι κανε setup το greek.cab μεσα στο ppc σου και μετα θα πας στο menu του destinator στην εμφανιση και θα επιλεξεις greek!;)

πες ενα email να στο στειλω τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ονοματα των δρομων ειναι Αγγλικα φταιει ο χαρτης.

 

εννοείτε........:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδες,

Για να μπορεσω να φλασαρω την ρομ του Mun πρεπει να ειναι ξεκλειδωμενο το κουνητο? Η γινεται απλα οπως το update της HTC και του LVSW?

Και ναι πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

Και τελος ποια απο τις 2 προτεινεται οι ποιο γνωστες?

Thnks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...