Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεία τα περασα κανονικα.

Για ποιο λογο να μην περνανε? Δεν εχουν να κανουν τιποτα με τα windows εφοσον τα εχουμε αρχικα στα αγγλικα.

Οσο για τον Domal του εστειλα pm.

Τα αρχεία οποιος τα θέλει pm.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα απομονοσα το ελληνικο πληκτρολογιο της ace.

 

Δηλαδη με αυτα τα αρχεια εχουμε το ελληνικο γνωστο ακριβοπληρωτέο

πληκτρολογιο. :D

 

 

 

http://rapidshare.com/files/16295178/Greek_keyboard.rar

Link to comment
Share on other sites

Απλα απομονοσα το ελληνικο πληκτρολογιο της ace.

 

Δηλαδη με αυτα τα αρχεια εχουμε το ελληνικο γνωστο ακριβοπληρωτέο

πληκτρολογιο. :D

 

 

 

http://rapidshare.com/files/16287161/Greek_keyboard.rar

 

 

Θα κοιταξω να φτιαξω κ τα sms δηλαδη να ειναι

160 χαρακτηρες στα ελληνικα.

 

Τωρα παντως ειναι 70. :mad:

 

Δεν το σώζει στην μνήμη ρε γ@μώτο.

Το επιλεγεις σαν input method, αλλα μετά στο γυρίζει μόνο του στο default...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σώζει στην μνήμη ρε γ@μώτο.

Το επιλεγεις σαν input method, αλλα μετά στο γυρίζει μόνο του στο default...

 

Εγώ κοιτα τι εκανα ακριβός.

 

Hard-reset,

 

Resco registry +

εβαλα αυτα τα αρχιακια, προσπαθησα να το τρεξω μια δεν ετρεξε κ μετα εκλεισα το ppc απο το κοθμπακι του, κ μολις το ανοιχα επελεξα το keyboard GR κ μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Για ξανακατεβάστετο σε οσους δεν δουλεψε...

 

http://rapidshare.com/files/16295178/Greek_keyboard.rar

 

 

Εχω βάλει κ καποια αλλα reg files..

 

Το παλευω

τι να κάνω..:rolleyes:

 

 

Και ολα οκ τώρα γινεται κ 160 χαρακτήρες στα sms. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτα τι εκανα ακριβός.

 

Hard-reset,

 

Resco registry +

εβαλα αυτα τα αρχιακια, προσπαθησα να το τρεξω μια δεν ετρεξε κ μετα εκλεισα το ppc απο το κοθμπακι του, κ μολις το ανοιχα επελεξα το keyboard GR κ μια χαρα..

 

hard reset???:blink: :blink: :blink:

Δεν αντεχω παλι αλλη φορα....:lol: :lol: :lol: :lol:

 

EDIT: δεν το φορτωνει με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

ουτε και σε μενα πιανει , μου βγαζει συνεχεια το default , τι το εκανα soft reset , τι το εκλεισα τελειως , τετεια επιμονη ουτε γκομενα να ηταν

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τελικα φιλεμου ausdim μου φαινεται οτι μονο εσυ το καταφερες να εχεις ελληνικο πληκρολογιο αλλα και ελληνικα windows !!!!

Ασχετο το gps του ειναι τρομερο !!!!!!!!!!!!! και απο ταχυτητα σκιζει δεν την αλλαζω με τιποτα αυτη το rom (αντε να βρουμε λυση και με το πληκτρολογιο)

Επισης φυσικα και χανεις την εγγυηση εαν βαλεις αλλη ρομ (ετσι λενε αλλα δεν το ειδα πουθενα γραμμενο αυτο ?????????????) αλλα εαν οι ελληνες κοιμουνται τι να κανουμε ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

@ausdim

Οταν λες Meta me kapoio registry editor (resco) p.x. pername ola ta .reg files τι ενοείς ? Τα reg files αν τα τικάρεις μέσα από τον explorer σε ρωτάει αν θέλεις να τα γράψει στη registry. Εσύ τι ενοείς ακριβώς ? :rolleyes:

 

Υ.Γ.Παιδιά ας μου πεί κάποιος πως κάνουμε hard reset εκτός λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θέλουν να βάλουν beta rom:

 

Παρότι έχω ήδη διαβάσει για την beta rom, τελικά επέλεξα να μην πειράξω το τηλέφωνο, με την ελληνική rom της ACE, για να μην χάσω ή τέλος πάντων τραβιέμαι με το "θέμα εγγύηση" και ελληνικά.

 

Αντ' αυτού αγόρασα σήμερα ένα bluetooth GPS Fortuna slim Sirf III και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. "Κλειδώνει" αμέσως 9 δορυφόρους και δεν χάνει καθόλου. Κόστος ~120ευρώ, κάντε search στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

@ausdim

Οταν λες Meta me kapoio registry editor (resco) p.x. pername ola ta .reg files τι ενοείς ? Τα reg files αν τα τικάρεις μέσα από τον explorer σε ρωτάει αν θέλεις να τα γράψει στη registry. Εσύ τι ενοείς ακριβώς ? :rolleyes:

 

Υ.Γ.Παιδιά ας μου πεί κάποιος πως κάνουμε hard reset εκτός λειτουργικού.

πατας τα δυο κουμπια ταυτοχρονα πανω απο το κουμπι του τηλεφωνου το πρασινο και το κοκκινο και παραραλληλα κανεις reset μετα πατας το πρασινο και μετα το οκ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θέλουν να βάλουν beta rom:

 

Παρότι έχω ήδη διαβάσει για την beta rom, τελικά επέλεξα να μην πειράξω το τηλέφωνο, με την ελληνική rom της ACE, για να μην χάσω ή τέλος πάντων τραβιέμαι με το "θέμα εγγύηση" και ελληνικά.

 

Αντ' αυτού αγόρασα σήμερα ένα bluetooth GPS Fortuna slim Sirf III και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. "Κλειδώνει" αμέσως 9 δορυφόρους και δεν χάνει καθόλου. Κόστος ~120ευρώ, κάντε search στο skroutz.[/quote

 

γιατι να πληρωσω 120 E otan to exei mesa ??? και μαλιστα ειναι ταχυτατο ?? anyway υπαρχει κανενας χρηστης pc που να μην πειραξε τα windows , ? windows ειναι και αυτα , που θα παει θα βρουμε λυση για τα ελληνικα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

@ausdim

Οταν λες Meta me kapoio registry editor (resco) p.x. pername ola ta .reg files τι ενοείς ? Τα reg files αν τα τικάρεις μέσα από τον explorer σε ρωτάει αν θέλεις να τα γράψει στη registry. Εσύ τι ενοείς ακριβώς ? :rolleyes:

 

Afto ennoei.

Link to comment
Share on other sites

SOS Κατάφερα το resco keyboard αλλά δεν βλέπω GPS. Kάποια στιγμή μου άνοιξε ένα παράθυρο με μύνημα GPS initiallise χωρίς να καταλάβω πως. GPS δεν έχω. Καμιά ιδέα ? :(
Link to comment
Share on other sites

όταν λες δεν έχεις, εννοείς έβαλες software (πχ. destinator) έβαλες να παίζει στην COM9 και έξω στα ανοιχτά δεν είδε τίποτα;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Bαλε Igo αν το εχεις, να ψαξει στην αρχη και να λοκαρει την com 9. Μετα εισαι ενταξει.

Παντως απο ελληνικα οποιος θελει ας μου στειλει μην. με email και του στελνω της LengParagon. Παιζουν τελεια στο 3600.

 

To θεμα με το Gps στο 3600 ειναι οτι ειναι υποβοηθουμενο απο το gsm δεκτη της συσκευης γι αυτο το λογο δεν διαθετει Gps update (τα ειπαμε!).

Παρόλα αυτα βρισκει πιο πολλους δορυφορους απο τα αλλα μηχανακια, λοκαρει ομως στον ιδιο χρονο διοτι ειναι Α-gps προφανως!

Link to comment
Share on other sites

οχι δυστυχως δεν διαθετει κατι τετοιο. Μαλλον ειναι κρυφη λειτουργια μεσα στη rom. υπαρχει ενα utility που σου εμφανιζει το εικονιδιο του gps. θα το βρω και θα στο στειλω.

Παρολα αυτα οπως ειπαμε βαλε Igo και βαλτο να ψαξει και να λοκαρει στην com 9. Ολα θα παιζουν τελεια!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=140935&highlight=htweakc

 

Bαλτο αυτο και θα σου εμφανισει το εικονιδιο του gps στα settings!:)

Ειδα το εκονείδιο με αυτή τη λύση. Οχι στα Settings αλλά στα Connections !!! Δούλεψε και το Destinator. :p

Από ευαισθησία GPS μηδέν. :wacko:

Program Port GPD 1 (Tι είναι το GPD ?)

GPS Hardware port COM 9 115.200

Υπάρχει καμιά ιδέα γιά καλύτερα αποτελέσματα ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!!για οποιον ενδιαφερετε σε ασπρο να κοιταξει το link εδω

τωρα αν το ειπα καθυστερημενα η με εχει προλαβει αλλος και δεν το εχω δει ζηταω sorry!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το εκονείδιο με αυτή τη λύση. Οχι στα Settings αλλά στα Connections !!! Δούλεψε και το Destinator. :p

Από ευαισθησία GPS μηδέν. :wacko:

Program Port GPD 1 (Tι είναι το GPD ?)

GPS Hardware port COM 9 115.200

Υπάρχει καμιά ιδέα γιά καλύτερα αποτελέσματα ? :rolleyes:

 

 

ε οχι και μηδεν βρισκει 9- 12 δορυφορους μεσα σε 1 λεπτο !!!!!! στο destinator

και στιγμα απολυτα ακριβες !!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδαι καλησπερα!!!

πηρα εχθες το p3600:)

και εχω μια απορια.

πηγα να στειλω τις επαφες σε καποιο αλλο τηλ.

και ειδα οτι εχει μονο αποστολη μεσο sms.

στο tytn που ειχα πριν καιρο που ειχε επιλογες bluettoth/irda....!!

ξερει κανεις??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε οχι και μηδεν βρισκει 9- 12 δορυφορους μεσα σε 1 λεπτο !!!!!! στο destinator

και στιγμα απολυτα ακριβες !!!!!

Αν ήσουν δίπλα μου εχθές που το είχα δίπλα στο δικό μου θα έβαζες τα κλάματα. Το θέμα δεν είναι πόσους δορυφόρους βλέπει και με 4-5 κάνεις τη δουλειά σου. Το σημαντικό είναι η ισχύς του σήματος. Στην ίδια θέση στο Χ500 έβλεπα 3-4 με 60 -70 % και άλλους τόσους με 20-30 %. Αντίστοιχα στο HTC 2-3 με 5-10 % και 4-5 με 0 %. Συχωρέστε με παιδιά αλλά μάλον δεν έχετε δει μηχανάκι με σωστό GPS.

Eχουν περάσει από τα χέρια μου Fujitsu N500, Fujitsu N560, ETEN G500+, ΕΤΕΝ Χ500 και έχω δοκιμάσει άλλα τόσα και κανένα δεν είχε τόσο χάλια GPS. Mέχρι και αυτό που πουλάνε στα Carefur καλύτερα παίζει. Τώρα αν κάτι αλάξει στο μέλλον με κάποιες ROM εδώ είμαστε να το δούμε.

Αυτός πιστεύω είναι και ο λόγος που δεν ήταν το GPS στα χαρακτηριστκά του 3600 από την αρχή. Αν εσείς βλέπετε άλλο λόγο η HTC να μην θέλει να δώσει εξ αρχής ένα ανταγωνιστικότερο μηχάνημα να μου τον πείτε. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...