Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Μόλις έκανα ενα full backup με το spbBackup,

 

Οταν τελείωσε και έκανε το soft-reset δεν έβλεπε την SD-Memory και έτσι το ppc έφτιαξε εναν φάκελο στο δισκο του me to όνομα Storage Card... το ξανα έκανα reset και τώρα την κάρτα μνήμης της έχει ως storage card2, και το πρόβλημα είναι οτι ¨ΟΛΑ μου τα προγράμματα ειναι περασμένα στην storage card, και τώρα ολες συντομέυσεις ΔΕΝ λειτουργουν...

 

 

(Πως μπορώ να μπω σε safe mode?)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3600i δεν ειναι σιγουρο πως θα λεγεται, εχει βγει σαν cht9110 απο τη Dopod.

http://mobile.163.com/07/0718/10/3JM8DP840011179O.html

500αρης samsung, 256 μνημη οι διαφορες

 

Εκτός από 500 ΜΗz επεξεργαστή και 256 ΜΒ ROM μνήμη, θα έχει και WM6 επίσημα από την HTC. Μάλιστα στο xda φόρουμ έλεγαν κάποιοι ότι περνόντας κάποια cooked WM6 ROM στο PPC τους, στις πληροφορίες συσκευής τους εμφάνιζε "Ρ3600i" αντί Ρ3600. Δεν ξέρω τι πάει να πει αυτό.

Και το ότι δεν το έχουν σε στοκ εδώ και μια βδομάδα, είπα ότι πιθανόν να σκέφτονται να κυκλοφορήσουν το 3600i.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα για όσους πήραν/παίρνουν από Expansys:

Ορίστε η απάντησή τους:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχετε πάντα την εγγύηση της κατασκευάστριας η οποία είναι πανευρωπαϊκή. Αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο πρόβλημα είτε το στέλνετε σε εμάς και εμείς το στέλνουμε με τη σειρά μας στο πιο κοντινό σε εμάς σέρβις, είτε επικοινωνείτε εσείς ο ίδιος με την κατασκευάστρια.

 

Άρα το χτυπάωωω :D

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά, απλά δεν θα μπορείς να περάσεις το patch με το Ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο που φτιάχνει η ACE HELLAS.

 

Όχι απλά δε με πειράζει - πειτε με και αμερικανοστραφή - αλλά το επιζητώ κιόλας, να έχει απόλυτα αγγλικά μενού. Resco keyboard ;)

 

EDIT:

 

Τελικά το είδα και από κοντά, και δεν είναι το κλασικό mini-USB βίσμα! Πως γίνεται να μπαίνουν τα κλασικά miniusb?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Μόλις έκανα ενα full backup με το spbBackup,

 

Οταν τελείωσε και έκανε το soft-reset δεν έβλεπε την SD-Memory και έτσι το ppc έφτιαξε εναν φάκελο στο δισκο του me to όνομα Storage Card... το ξανα έκανα reset και τώρα την κάρτα μνήμης της έχει ως storage card2, και το πρόβλημα είναι οτι ¨ΟΛΑ μου τα προγράμματα ειναι περασμένα στην storage card, και τώρα ολες συντομέυσεις ΔΕΝ λειτουργουν...

 

 

(Πως μπορώ να μπω σε safe mode?)

 

Α πολύ απλό το έπαθα κι εγώ, μπες με resco σβήσε το storage card και μετα βγάλε και ξαναβάλε τη κάρτα σου

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά δε με πειράζει - πειτε με και αμερικανοστραφή - αλλά το επιζητώ κιόλας, να έχει απόλυτα αγγλικά μενού. Resco keyboard ;)

 

EDIT:

 

Τελικά το είδα και από κοντά, και δεν είναι το κλασικό mini-USB βίσμα! Πως γίνεται να μπαίνουν τα κλασικά miniusb?

 

Και εγώ το μενού πάντα στα Αγγλικά το έχω, αλλά πέρασα το patch της ACE για το Ελληνικό πληκτρολόγιο και για τους 160 χαρακτήρες στα sms.

 

Ναι, είναι διαφορετικό από το κλασικό mini-USB βύσμα, ωστόσο δουλεύουν τα κλασικά miniusb. ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μάστορας! Ίσως χρειαστώ βοήθεια στο θέμα, τις επόμενες μέρες..

 

Δεν ξέρω, φοβάμαι μήπως βιάζομαι...

Από αύριο δε θα έχω ίντερνετ για μια βδομάδα οπότε θα το παραγγείλω τώρα. Μήπως το p3600i θα με καταστρεψει??? Κάνω βλακεία???

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικη μου γνωμη προχωρα!!!!μια χαρα ειναι το μηχανακι,ακομα δεν ξερουμε τιποτα για 3600i ουτε το ονομα του καλα καλα ποιο θα ειναι,δεν νομιζω να το δουμε συντομα
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από 500 ΜΗz επεξεργαστή και 256 ΜΒ ROM μνήμη, θα έχει και WM6 επίσημα από την HTC. Μάλιστα στο xda φόρουμ έλεγαν κάποιοι ότι περνόντας κάποια cooked WM6 ROM στο PPC τους, στις πληροφορίες συσκευής τους εμφάνιζε "Ρ3600i" αντί Ρ3600. Δεν ξέρω τι πάει να πει αυτό.

Και το ότι δεν το έχουν σε στοκ εδώ και μια βδομάδα, είπα ότι πιθανόν να σκέφτονται να κυκλοφορήσουν το 3600i.

με την τελευταια ρομ του pdaviet αν βγαλεις φωτογραφια, και πας με το resco photo viewer στα options της εικονας, οντως λεει οτι η συσκευη που τραβηξε τη φωτογραφια ειναι 3600i, που ειναι και πιο αντιπροσωπευτικο και δηλωνει οτι ακομα και το htc camera build 27035 ειναι απο rom 3600i, γιατι στις πληροφοριες συσκευης αν εναι cooked rom μπορεις να γραψεις οτι ειναι και Ν95!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά τώρα κολλάει το $#*$&^$ το alpha web banking... (Ναι, με αποτελείωσε ο lagoudakis!)

Οπότε θα το παραγγείλω αργότερα ή το πρωί (πριν φύγω μακριά απ'το ιντερνετ... ) μαζί με μιά κάρτα miniSD ORA 2gb (http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=127830) 20eur.

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή και τις απαντήσεις!

Θα έρθει το δεύτερο κύμα μόλις το παω και αρχίσω να το πειράζω.

 

Εν τω μεταξύ θα σας διαβάζω και θα περιμένουμε για τo official wm6 rom (αν κατάλαβα καλά)..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν δεν ειναι εισαγωγη της ace δεν μπορεις,δεν ξερω αν παιζει η εφαρμογη της paragon για τα ελληνικα,ας μας πει καποιος που την δοκιμασε,μια αλλη λυση ειναι να βαλεις τα 6 του ausdim
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ακύρωσα την παραγγελία τελικά. Ήρθε σήμερα και με ειδοποίησαν να παω να το πάρω. Ένας γνωστός ενός φίλου που πουλάει υπολογιστές, συνεργάζεται με μια εταιρεία εδώ στην Κύπρο που φέρνει κινητά από την Ace Ελλάς και μου το έφερε μέσω της εταιρείας αυτής. Ανοίγω το πακέτο, το ανάβω και βλέπω ότι δεν έχει ούτε Ελληνικά, αλλά ούτε και οτιδήποτε για GPS μέσα στις ρυθμίσεις. Ο γνωστός του φίλου, που όπως φαίνεται δεν έχει ιδέα τι παίζει με τα Windows Mobile, μου είπε ότι μάλλον θα πρέπει να τα κατεβάσω από τη σελίδα της ACE. Του είπα ότι δεν γίνεται αυτό και πήρε τηλέφωνο τον τύπο της εταιρείας που τα φέρνει στην Κύπρο. Και του είπε κι αυτός ότι πρέπει να τα κατεβάσω απο τη σελίδα της ACE. Εν τω μεταξύ, μέσω της ίδιας εταιρείας έφερε και στο φίλο μου ένα Ρ3300 με πλήρες ελληνικό μενού.

 

Ερωτήσεις:

1. Πως γίνεται μια ετιαρεία που συνεργάζεται με την ACE Ελλάς να φέρνει συσκευές με αγγλικό μενού. Η ACE πούλά συσκευές με μη εξελληνισμένο μενού;

2. Γίνεται αυτό που μου είπαν; Δηλαδή να κατεβάσω τα Ελληνικά Windows Mobile κί έτσι απλά να τα περάσω σε συσκευή με αγγλικό μενού; Έτσι νομίζω ότι χάνω την εγγύηση του software από την εταιρεία που "έφτιαξε" και διαθέτει αυτό το κινητό, γιατί λογικά δεν πρέπει να είναι η ACE που το διαθέτει. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δεν την ακύρωσα την παραγγελία τελικά. Ήρθε σήμερα και με ειδοποίησαν να παω να το πάρω. Ένας γνωστός ενός φίλου που πουλάει υπολογιστές, συνεργάζεται με μια εταιρεία εδώ στην Κύπρο που φέρνει κινητά από την Ace Ελλάς και μου το έφερε μέσω της εταιρείας αυτής. Ανοίγω το πακέτο, το ανάβω και βλέπω ότι δεν έχει ούτε Ελληνικά, αλλά ούτε και οτιδήποτε για GPS μέσα στις ρυθμίσεις. Ο γνωστός του φίλου, που όπως φαίνεται δεν έχει ιδέα τι παίζει με τα Windows Mobile, μου είπε ότι μάλλον θα πρέπει να τα κατεβάσω από τη σελίδα της ACE. Του είπα ότι δεν γίνεται αυτό και πήρε τηλέφωνο τον τύπο της εταιρείας που τα φέρνει στην Κύπρο. Και του είπε κι αυτός ότι πρέπει να τα κατεβάσω απο τη σελίδα της ACE. Εν τω μεταξύ, μέσω της ίδιας εταιρείας έφερε και στο φίλο μου ένα Ρ3300 με πλήρες ελληνικό μενού.

 

Ερωτήσεις:

1. Πως γίνεται μια ετιαρεία που συνεργάζεται με την ACE Ελλάς να φέρνει συσκευές με αγγλικό μενού. Η ACE πούλά συσκευές με μη εξελληνισμένο μενού;

2. Γίνεται αυτό που μου είπαν; Δηλαδή να κατεβάσω τα Ελληνικά Windows Mobile κί έτσι απλά να τα περάσω σε συσκευή με αγγλικό μενού; Έτσι νομίζω ότι χάνω την εγγύηση του software από την εταιρεία που "έφτιαξε" και διαθέτει αυτό το κινητό, γιατί λογικά δεν πρέπει να είναι η ACE που το διαθέτει. Σωστά;

1.ολες οι συσκευες απο ace εχουν ελληνικα.2.βασει των οδηγιων της htc παρανομη ρομ καταργει την εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Για δες στις ρυθμίσεις->Σύστημα και δες αν υπάρχει το εικονίδιο Γλώσσα με δύο σημαίες (ελληνική - Βρετανική). Αν δεν υπάρχει τότε χλωμό να είναι από την Ace
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Αυτό έψαξα κι εγώ και δεν το βρήκα. Έχω το Qtek S100 εδώ και 2 χρόνια γι' αυτό και το είχα υπ' όψην. Εννοείται ότι δεν το πήρα το κινητό. Τους είπα να το στείλουν πίσω και να μου φέρουν Ελληνικό. Το παράξενο της υπόθεσης είναι ότι, από την ίδια εταιρεία, αυτός ο γνωστός του φίλου μου, του έφερε το Ρ3300 με ελληνικό μενού. Πολύ παράξενα πράγματα. Αν τελικά δεν μπορέσουν να μου φέρουν Ελληνικό, θα το παραγγείλω από το play247.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι εισαγωγη της ace δεν μπορεις,δεν ξερω αν παιζει η εφαρμογη της paragon για τα ελληνικα,ας μας πει καποιος που την δοκιμασε,μια αλλη λυση ειναι να βαλεις τα 6 του ausdim

 

Κατεβασα του ausdim.Συνδεω κανονικα το κινητο το βρισκει και μολις παει να κανει εγκατασταση κολλαει το κινητο στην οθονη που βγαζει τα χρωματα και στο προγραμμα μου βγαζει error.Ξερεις απο τι μπορει να ειναι αυτο? Το κινητο το εχω 4 μερες δεν νομιζω να εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν η rom του Ausdim χρειάζεται να κάνεις την συσκευή σου unlock ή όχι , αλλά με μόνο 4 μερες δε νομίζεις πως είναι πολύ γρήγορα για να αποφανθείς πως δεν θέλεις την εγγύηση?
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κατεβασα του ausdim.Συνδεω κανονικα το κινητο το βρισκει και μολις παει να κανει εγκατασταση κολλαει το κινητο στην οθονη που βγαζει τα χρωματα και στο προγραμμα μου βγαζει error.Ξερεις απο τι μπορει να ειναι αυτο? Το κινητο το εχω 4 μερες δεν νομιζω να εχει προβλημα
φιλε μου το εχω ακουσει αυτο,αν θυμαμε καλα οπως εισαι ξανατρεχεις την ρομ απο τον υπολογιστη σου,ας μας πει καποιο παιδι γιατι εγω δεν το εχω κανει ειμαι με τα 5,για διαφορους λογους
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες unlock τι εννοεις? Δεν υπαρχει προβλημα με την εγγυηση. Υπαρχει καποιος τροπος αλλος να το περασω το 6 ή μονο αυτος ειναι? Εχει κατι σαν ασφαλη λειτουργεια που λεμε ωστε να περαστει απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα βοηθεια , μεχρι στιγμης εχω διαβασει πααααρα πολλες σελιδες στο forum και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη.Με τα WM6 θα χασω την εγγυηση????????????οπως απλα περασε η ROM για το GPS δεν μπορει να περασει και η αλλη?ουτε ξεκλειδωματα ουτε τιποτα!!!!

 

LINUX......πως??????????παρακαλω οχι αλλα link με xda-developers

 

 

Οποιος μπορει και εχει γνωσεις να γραψει 5 πραγματακια απλα κατανοητα και με μια λογικη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Linux: Ξέχασε το. Τίποτα πλήρως λειτουργικό

 

WM6: υπάρχουν εκδόσεις από ROM που δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις την συσκευή. Αν επιλέξεις κάτι τέτοιο τότε ,

 

**** ΑΝ δεν έχει βλάβη λειτουργικότητας (δηλαδή η συσκευή ανοίγει και μπορείς να μπεις στα windows) και έχεις περάσει rom χωρίς unlock τότε απλά περνώντας την official rom πας την συσκευή στο service Και είσαι cool.

 

**** ΑΝ κάτι πάει στραβά και δεν μπαίνεις στα windows είτε γιατί τα έφτυσε η συσκευή σου είτε γιατί κάτι έγινε στραβό είτε γιατί χάλασε πχ η οθόνη ή κάτι τέτοιο τότε χάνεις την εγγύηση σου και πληρώνεις όλο το κόστος εσύ.

 

Το τελευταία ΔΕΝ έιναι και πολύ πιθανό , δηλαδή το να σου χαλάσει κάτι στην συσκευή μη διορθώσιμο είναι πολύ σπάνιο. ΑΝ όμως γίνει την έβαψες

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

vre pedia tha ksanakano mia erotisi mpas k mou apantisete parakalo

H 2.15 elliniki tou ausdim ehei mesa to messenger?

Episis ehei java?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

vre pedia tha ksanakano mia erotisi mpas k mou apantisete parakalo

H 2.15 elliniki tou ausdim ehei mesa to messenger?

Episis ehei java?

 

Δεν θυμαμαι αν τα εχει αλλα υπαρχουν cabακια και για τα 2. Οποτε δεν καταλαβαινω το προβλημα σου! Παντως αν δεν φτιαξει ο ausdim την indigo να ησυχασουμε μια και καλη δεν κανουμε τιποτα! :lol:

AUSDIM τελειωνε με τις διακοπες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...