Jump to content

Κλοπές/Διαρρήξεις


PaRisC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1 αμάξι toyota corolla, 1 σπιτι μικρο που εχουμε ζημια καμια 500 ευρω τιποτα τοσο απουδαιο,2 ποδηλατα,1 τσαντα της μητερας μου ενω περπατουσε,ελπιζω τιποτα να μην ξανασυμβει
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

propersi eixa vgei me kati paidia to vradu !!kai meta gurnousa spiti monos mou opou mou thn epesan duo tupoi me maxairia kai mou phran to kinito mou kai kati lefta pou eixa pano mou !! thimamai oti eixa gurisei spiti kai hmoun kitrinos !! eixa fovhthei trela !! :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου βούτηξαν τα δύο κινητά από την τσάντα στο σχολείο.Την ώρα που είχαμε γυμναστική ανέβηκαν δύο τύποι στην τάξη μας και μας κλέψανε :( ...Στεναχώριααααα :(
Link to comment
Share on other sites

καλα και εσυ τι το αφησες πανω δεν το εβαζες καπου να το βλεπεις την ωρα της γυμναστικης.Εγω ετσι εκανα η το ειχα στην τσεπη μου
Link to comment
Share on other sites

emena ena podilato.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια αυτο που μου συνεβη ηταν το εξης.

ειχα παρει ενα mp3 player για το αυτοκινητο,μετα απο τοοοοοσο καιρο που περιμενα να το παρω...

δεν προλαβα να το χαρω...

μια μερα αφησα την μασκα πανω στο αμαξι ενω ειχα παρκαρει κατω απο το σπιτι μου μερα-μεσημερι,ανεβηκα σπιτι για 1 ωρα...και μολις κατεβηκα...το τζαμι σπασμενο...και παπαλα το mp3.. :(

η αντιδραση μου?? καμια...φωναξα απλα την αστυνομια για τα τυπικα...ε και πηγα πηρα αλλο.

απο τοτε δεν αφηνω ποτε την μασκα πανω..ειδικα στην θεσσαλονικη-αθηνα

3G Member

 

:!: :!: :!: :!:

 

Γιά δές!!!εμένα μού ανοίξαν τό βιτάρα μέ περισή προσοχή καί μου πήραν τό κένγουντ {ενός μηνός μέ τήν πρόσοψη επάνω}βασ.ηρακλείου δίπλα στη πειραιως τήν τράπεζα. οι ξεφτίλες δέν έχουν κάμερα απο έξω.

Link to comment
Share on other sites

3exasa na anaferw tin kairaia kai ena tasi apo tin roda toy amaxioy mas!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

3exasa na anaferw tin kairaia kai ena tasi apo tin roda toy amaxioy mas!

Ποσο χαμηλοτερα μπορουν να φτασουν οι ξεφτιλες.:mad:

Ευτυχως στην Κυπρο δεν ειναι ετσι τα πραγματα...ετσι δεν με εχουν κλεψει ποτε,αν εξαιρεσεις στον στρατο που μου εκλεψαν φορτιστη και καποια (τωρα αχρηστα) στρατιωτικα ειδη.:p

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαμηλοτερα μπορουν να φτασουν οι ξεφτιλες.:mad:

Ευτυχως στην Κυπρο δεν ειναι ετσι τα πραγματα...ετσι δεν με εχουν κλεψει ποτε,αν εξαιρεσεις στον στρατο που μου εκλεψαν φορτιστη και καποια (τωρα αχρηστα) στρατιωτικα ειδη.:p

 

Εδω κλεβουνε μεχρι και καπακια απο κοτσαδορους και τα καπακια απο τις βαλβιδες που εχουν οι ροδες των αυτοκινητων.:mad:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσπαθησαν να με κλεψουν Μαρουσι περυσσι, αλλα δεν με ξεραν καλα

:) :p χωθηκα μπουνιδοκλωτσιδα και την εβγαλα καθαρη...

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks Valeria :)

 

Το θέμα του snik με τίτλο "Σας έχουν κλέψει/ληστέψει ποτέ;" ενώθηκε με το ήδη υπάρχον.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου βούτηξαν τα δύο κινητά από την τσάντα στο σχολείο.Την ώρα που είχαμε γυμναστική ανέβηκαν δύο τύποι στην τάξη μας και μας κλέψανε :( ...Στεναχώριααααα :(

 

Δύο κινητά δεν παίρνουμε σχολείο. Ενα παίρνουμε κι αυτο είναι το παλιότερο, ακριβώς για να μη συμβεί αυτό που συνέβη.;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρόνια, σχολάω από τη δουλειά στις 06:00 (τότε δούλευα βράδυ), και φεύγω με 2 κοπέλες.Καθώς προχωρούσαμε στο δρόμο,ακούω ένα μηχανάκι να'ρχεται και σε κλάσματα δευτεροπλέπτου,προσπαθεί να μου πάρει την τσάντα από τον ώμο που την είχα περασμένη.Εγώ δεν την άφηνα, αυτός τράβαγε κι έτσι τραβώντας και σούρνωντας με πήγε περίπου 1 χλμ.με το μηχανάκι, εγώ πεσμένη στο δρόμο, μέχρι που κόπηκε το ένα χεράκι της τσάντας-αυτό που κράτησε αυτός για ενθύμιο-κι εγώ κράτησα την τσάντα με όλα τα υπάρχοντά της και τα λεφτουδάκια μου.

Από τότε δεν ξανακράτησα ποτέ τσάντα με μακριά χεράκια.Αγοράζω πάντα τσάντα που να μπαίνει κάτω από τη μασχάλη μου, για να νιώθω σιγουριά.Άσε που όποτε ακούω μηχανάκι και στέκομαι στη στάση, ή περπατάω, τρέμω και μαζεύομαι στο καβούκι μου.

Επίσης τον Άυγουστο, 10.00 το βράδυ, έκλεψαν τον γιό μου κι ένα φίλο του.Δύο τύποι, τους φώναξαν δήθεν να ρωτήσουν κάτι, τους είπαν ότι έχουν μαχαίρι κι να δεν θέλουν να πάθουν κακό να δώσουν τα κινητά τους.Φυσικά τα παιδιά τα έδωσαν.

Αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου βούτηξαν τα δύο κινητά από την τσάντα στο σχολείο.Την ώρα που είχαμε γυμναστική ανέβηκαν δύο τύποι στην τάξη μας και μας κλέψανε :( ...Στεναχώριααααα :(

 

Και δεν μπορούσες να τα πάρεις μαζί σου και να τα κρατούσε κάποιος άλλος συμμαθητής σου που δεν έκανε γυμναστική; Εγώ αυτό κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν αρπάξει πολύ παλιά ένα 8310 μέσα από τα χέρια στο λεοφωρείο,όταν άνοιξε τις πόρτες του.Ε την ώρα που κατέβηκαν οι λίγοι-δυστυχώς-επιβάτες κατέβηκε κι ο δράστης και άντε βρες τον :cry:

Μετά απ'αυτό έχω μεγάλη φοβία όταν είμαι στο δρόμο κι έχω μαζί μου πράγματα αξίας :( Φοβάμαι τόσο πολύ που μου έχει γίνει έμμονη ιδέα και κοιτάω συνεχώς δεξιά-αριστερά.

Πριν αρκετό καιρό κατά τις 03:00 τα ξημερώματα προσπάθησαν να διαρρήξουν το κατάστημα μου χρησιμοποιώντας τα καπάκια της ΔΕΗ που βρίσκονται στα πεζοδρόμια,με σκοπό να σπάσουν την τζαμαρία.Ευτυχώς δεν τα κατάφεραν.

Πολύ-πολύ παλιά σε περίοδο διακοπών,διέρρηξαν το ένα από τα δύο διαμερίσματα που έχουμε και δεν πήραν τίποτα.Την πάτησαν,γιατί όσα αντικείμενα αξίας είχαμε,βρίσκονταν στο διπλανό διαμέρισμα,στο οποίο-ευτυχώς-είχαμε και συναγερμό και πόρτα ασφαλείας και δεν πρέπει να το πλησίασαν καν.

Τέλος κάτι που μου έχει μείνει και τρέμω ακόμη πιο πολύ στους δρόμους:Μέρα-μεσημέρι και η αδερφή μου έχει μόλις τελειώσει τα μαθήματα στη σχολή της.Κρατώντας λοιπόν την τσάντα με όλα τα σχέδια και τις δουλειές μιας χρονιάς μέσα,επέστρεφε στο σπίτι.Στο δρόμο της την πέφτουν 2 τύπισσες πολύ ψηλές και ογκώδεις-όπως μας τις περιέγραψε-και αρχίζουν να τις ρίχνουν κλωτσιές στην κοιλιά,μπουνιές και τα σχετικά,προκειμένου να την αναγκάσουν να αφήσει την τσάντα,η οποία για την αδερφή μου ήταν πάρα πολύ σημαντική.Γι'αυτό και δεν την άφηνε κι ας πέθαινε στον πόνο.

Οι αχαρακτήριστες όταν είδαν ότι μαζευόταν κόσμος άρχισαν να το παίζουν ότι η τσάντα ήταν δικιά τους και ότι τους την είχε πάρει η αδερφή μου.Κανείς όμως δεν παρενέβη,μάλιστα έδειχναν να το ευχαριστιούνται αφού έλεγαν "έτσι δώσ'της για να μάθει" και άλλα όμορφα.Μέχρι που ένας γεράκος που πήρε πιθανότατα χαμπάρι τι παιζόταν,άρχισε να φωνάζει διάφορα όπως "καλέστε την αστυνομία" κλπ,κλπ, οπότε την άφησαν και το έβαλαν στα πόδια...Περιττό να σας πω πώς γύρισε στο σπίτι.Μια βδομάδα της πήρε για να γίνει καλά...

Link to comment
Share on other sites

valeria αυτο που έκαναν στην αδερφή σου για ξεκάρφωμα, το διάβασα κι εδώ, σε μια παρεμφερή υποθεση στην ανθοκομική έκθεση.

Δεν σου φτάνει το τραύμα της επιθεσης, έχεις να αντιμετωπισεις και τον χλευασμό του κοσμου που πιστεύει πως εσύ είσαι ο θύτης.

Ευτυχώς δεν μου έχει συμβει τπτ τετοιο, εκτός απο μια φορά που νοίκιασα το εξοχικό μας κι ο ενοικιαστής φεύγοντας σήκωσε και το μισό σπιτι. Αντε μετά να τον βρεις. Αλλη διεύθυνση ειχε δώσει, στο τηλεφωνο δεν έβγαινε, πάνε τα πράγματα.. :(

Είχα και μια φίλη, που όταν ερχόταν σπιτι, βουταγε δυο τρια πράγματα που της άρεσαν, αλλά αυτο δεν πιάνεται γιατι η κοπέλα ήταν κλεπτομανής. Τα κρατουσε για λίγο και μετά τα επεστρεφε πετώντας τα σε μια γωνιά του σπιτιου, όπου τα έβρισκα σκουπίζοντας. Πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και μια φίλη, που όταν ερχόταν σπιτι, βουταγε δυο τρια πράγματα που της άρεσαν, αλλά αυτο δεν πιάνεται γιατι η κοπέλα ήταν κλεπτομανής. Τα κρατουσε για λίγο και μετά τα επεστρεφε πετώντας τα σε μια γωνιά του σπιτιου, όπου τα έβρισκα σκουπίζοντας. Πάλι καλά.

 

Καλά σοβαρά μιλάς???

Είχες φίλη που ερχόταν στο σπίτι σου και βούταγε διάφορα???

Ε δεν είμαστε καλά!!! :X

 

Εμένα ευτυχώς δεν με έχουν κλέψει καμιά φορά!

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω...

Βέβαια δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, να έχω τα πράγματα σε τσέπι από παντελόνι ή μέσα στη τσάντα μου???

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά μιλάς???

Είχες φίλη που ερχόταν στο σπίτι σου και βούταγε διάφορα???

Ε δεν είμαστε καλά!!! :X

 

Εμένα ευτυχώς δεν με έχουν κλέψει καμιά φορά!

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω...

Βέβαια δεν ξέρω τι είναι καλύτερο, να έχω τα πράγματα σε τσέπι από παντελόνι ή μέσα στη τσάντα μου???

 

Εγώ πάντως όταν έχω χρήματα μαζί μου, τα βάζω οπουδήποτε αλλού, εκτός από τσάντα/πορτοφόλι, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμάς από το ΜΧ5 μας έχουν κλέψει τον κάτω προβολέα...

 

Μάλλον από τίποτα συνεργία της κακιάς ώρας είναι που τα θέλουν για ανταλλακτικά...πιθανόν να συνέβει το ίδιο και στην adriana.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...