Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το cualot ισχύει μόνο από cu προς cu ; Από cu προς συμβόλαιο δεν γίνεται ; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ; Όπως το nonstop500 που δεν σε περιορίζει να το χρησιμοποιείς από κάρτα σε κάρτα .

 

Στο Vodafone a la carte υπάρχει το 1λεπτό/λεπτό ομιλίας προς 2 οποιουσδήποτε αριθμούς Vodafone (εκτός του Vodafone Ολυμπιακός και του Carrefour)... Στο CU δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

μολις φόρτωσα μια 20 στο CU μου και πήρα 1200 λεπτά και 1200 SMS!!!! μάλλον η προσφορά άλλαξε!

Μονο προς cu φανταζομαι.. Πανε οι καλες εποχες που τα μηνυματα ισχυαν προς ολους.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η προσφορά άλλαξε!!! :D Παρόλο που στο site της vodafone δεν το έχουν αλλάξει ακόμα! Πλέον αντί για 500 λεπτά και 500 sms/mms αυξήθηκαν στα 1200 λεπτά και 1200 sms και mms νομίζω. Πριν λίγο πήρα τηλ στο cc και μου το είπαν.. αλλά ξέχασα να ρωτήσω αν έγινε κάποια αύξηση για τα mb στο ίντερνετ. Όπως και να έχει με αυτή την κίνηση η vodafone "τάπωσε" για τα καλά την cosmote με το what's up!! :p
Link to comment
Share on other sites

μολις φόρτωσα μια 20 στο CU μου και πήρα 1200 λεπτά και 1200 SMS!!!! μάλλον η προσφορά άλλαξε!

 

Πάντως στο site, δεν φαίνεται να άλλαξαν κάτι... :wacko: Είσαι σίγουρος γι' αυτό? Μακάρι να συμβαίνει και να ισχύει ο χρόνος και τα μηνύματα για παραπάνω από 1 μήνα, για να μπορούμε να τον εκμεταλλευτούμε όλοι που δεν μιλάμε και τόοοοσο πολύ! :D

 

Edit: Αν όντως ισχύει, τότε χίλια :respect: στη Vodafone που δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια και αν συνεχίσει έτσι, τότε το CU θα φυσάει.... :superman:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω.. ισχύει! Ρώτησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου το είπαν.

 

Όντως ισχύει... Και μάλιστα δεν αρκέστηκαν στα 1200 λεπτά ομιλίας, τα 1200 SMS/MMS και τα 100ΜΒ στο ίντερνετ, αλλά ακούστε τι διαφήμιση είδα στην TV... Λέει αν αγοράσεις νέα συσκευή , το CU σου δίνει την αξία της συσκευής σε χρόνο ομιλίας(αν δεν κάνω τόοοοσο μεγάλο λάθος, γιατί την είδα στο πόδι). Δηλαδή αν αγοράσεις συσκευή 150 ευρώ, θα σου βάλουν στο CU 150 ευρώ χρόνο ομιλίας δώρο... Αυτό κατάλαβα από την διαφήμιση που είδα... Φυσάει η προσφορά, προβλέπω τρελές ανακατατάξεις...

 

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VODAFONE!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει... Και μάλιστα δεν αρκέστηκαν στα 1200 λεπτά ομιλίας, τα 1200 SMS/MMS και τα 100ΜΒ στο ίντερνετ, αλλά ακούστε τι διαφήμιση είδα στην TV... Λέει αν αγοράσεις νέα συσκευή , το CU σου δίνει την αξία της συσκευής σε χρόνο ομιλίας(αν δεν κάνω τόοοοσο μεγάλο λάθος, γιατί την είδα στο πόδι). Δηλαδή αν αγοράσεις συσκευή 150 ευρώ, θα σου βάλουν στο CU 150 ευρώ χρόνο ομιλίας δώρο... Αυτό κατάλαβα από την διαφήμιση που είδα... Φυσάει η προσφορά, προβλέπω τρελές ανακατατάξεις...

 

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VODAFONE!!!

 

Την διαφήμιση δεν την είδα.. Αλλά αυτό κάπως υπερβολικό μου ακούγετε. Μήπως εννοεί οτι αν πχ αγοράσεις συσκευή 150 ευρώ θα έχεις και 150 λεπτά ομιλίας μόνο για κλήσεις? Αυτό τουλάχιστον είναι κάπως πιο λογικό! Να δούμε πότε θα τα βγάλουν και στο site της vodafone για να δούμε τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Την διαφήμιση δεν την είδα.. Αλλά αυτό κάπως υπερβολικό μου ακούγετε. Μήπως εννοεί οτι αν πχ αγοράσεις συσκευή 150 ευρώ θα έχεις και 150 λεπτά ομιλίας μόνο για κλήσεις? Αυτό τουλάχιστον είναι κάπως πιο λογικό! Να δούμε πότε θα τα βγάλουν και στο site της vodafone για να δούμε τι παίζει!

 

Η διαφημιση γραφει 10 ευρω το μηνα, για 12 μηνες.

Μαλλον σου επιστρεφουν ετσι, εως 120 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση γραφει 10 ευρω το μηνα, για 12 μηνες.

Μαλλον σου επιστρεφουν ετσι, εως 120 ευρω.

 

Τελικά καθόλου υπερβολικό δεν είναι... Δείτε εδώ τι λέει η προσφορά και θα πάθετε πλάκα:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2991

 

Τελικά απλώς είναι επιστροφή χρημάτων έως 120 ευρώ μέσω χρόνου ομιλίας στο κινητό, με 10 ευρώ/μήνα, αρκεί να βάζεις 10 ευρώ/μήνα ανανέωση. Κοινώς εσύ αγοράζεις συσκευή και κάθε μήνα που θα βάζεις 10 ευρώ ανανέωση στο κινητό σου, η Vodafone θα στα κάνει 20 ευρώ...

 

Τολμώ να πω ότι είναι πολύ προχωρημένη κίνηση για καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καθόλου υπερβολικό δεν είναι... Δείτε εδώ τι λέει η προσφορά και θα πάθετε πλάκα:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2991

 

Τελικά απλώς είναι επιστροφή χρημάτων έως 120 ευρώ μέσω χρόνου ομιλίας στο κινητό, με 10 ευρώ/μήνα, αρκεί να βάζεις 10 ευρώ/μήνα ανανέωση. Κοινώς εσύ αγοράζεις συσκευή και κάθε μήνα που θα βάζεις 10 ευρώ ανανέωση στο κινητό σου, η Vodafone θα στα κάνει 20 ευρώ...

 

Τολμώ να πω ότι είναι πολύ προχωρημένη κίνηση για καρτοκινητό...

 

Oι προσφορές είναι πάρα πολύ καλές!!! Γενικά η Vodafone το πάει πολύ καλά το τελευταίο καιρό: πραγματικά απεριόριστη χρήση mobile broadband, 50% έκπτωση σε ADSL και Double Play και τώρα η προσφορά αυτή! Βάλε και την επικείμενη έλευση του iphone, μάλλον έχουν ξυπνήσει για τα καλά!

 

Να δούμε αν θα έχουν και τα ανάλογα αποτελέσματα ή η κατιούσα των δύο τελευταίων ετών μετά τη γνωστή υπόθεση θα συνεχίσει...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και απο εμένα στη vodafone! Όπως γίνεται και με κάθε προσφορά, πάντα κάποιοι θα βγουν να πουν την κακία τους.. δεν πειράζει- ξύδι!

Για όλους εμάς τους χρήστες cu είναι ουσιαστικά ένα δώρο. Και η προσφορά με την οποία απο 15 € και άνω σου δίνει 1200 λεπτά και 1200 σμς, και αυτή με τη συσκευή...

Πιστεύω πως μετά απο χειμέρια νάρκη η vodafone κάνει πολύ επιθετικές προσφορές, που μονο όφελος έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παράδοξο...

Έχω εδώ και αρκετό καιρό ένα alacarte στο οποίο έχω ενεργοποιημένους 2 συγκεκριμένους αριθμούς vodafone στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για αυτό το σκοπό. Επειδή βαρέθηκα όμως να το παίρνω μαζί μου (όποτε χρειαστεί) από τη δουλειά στο σπίτι η αντίστροφα, πήρα ένα ακόμη νουμεράκι alacarte για να κάνω ακριβώς το ίδιο.

Πάω λοιπόν εχτές να ρυθμίσω τα ίδια νούμερα, ρυθμίζω το ένα και στο δεύτερο μου λέει "ο άριθμός δεν είναι vodafone". Πιάνω το παλιό ala carte που είναι ήδη ρυθμισμένα και όντως ο αριθμός παραμένει ρυθμισμένος κανονικά. Υποψιασμένος ότι έχω πληκτρολογήσει κάτι λάθος, πάω να ρυθμίσω πάλι το καινούριο και ξαναπαίρνω την ίδια απάντηση, ότι δηλαδή ο αριθμός δεν είναι vodafone !!!

Παίρνω τηλέφωνο στο φιλαράκι και μου λέει ότι έχει περίπου 4 μήνες που έχει κάνει φορητότητα στη wind !!! :lol: :lol: :lol:

Πάραυτα, το παλιό alacarte τον έχει ακόμη δηλωμένο και εξακολουθεί να χρεώνει με 1 λεπτό τις κλήσεις προς το συγκεκριμένο αριθμό !!! :lol:

Προσωπικά, το έλυσα εύκολα, αφού απλά ρύθμισα, με την ίδια υπηρεσία, ένα f2g που είχα σε αυτόν τον αριθμό και όλα ΟΚ, αλλά απορώ πως ξέφυγε κάτι τέτοιο από τη vodafone...

 

lol!

 

Έ, πές του να κάνει μια φορητότητα πάλι πίσω στη vodafone, να τον περάσεις και στο δεύτερο a la carte, και μετά ας το ξαναπάει στη wind :lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα από το vodafone.gr (my account)???

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα καρτοκινητης που να έχει πακέτο για mobile internet ?????

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα καρτοκινητης που να έχει πακέτο για mobile internet ?????

 

vodafone internet plus (cu), wind plus non stop (f2g).

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα από το vodafone.gr (my account)???

 

Μαλλον Vodafone MyAccount και Opera δεν τα πάνε πολύ καλά. Όλα οκ με ΙΕ.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση για Vodafone CU: Για να εκμεταλλευτώ την προσφορά των 100 MB για σερφάρισμα στο internet χρειάζεται να κάνω κάποια εγγραφή ή αποστολή SMS κάπου κτλ. ή απλά ανανεώνω το χρόνο ομιλίας με > 15 €; Έχω ήδη ενεργοποιήσει τον αριθμό μου για MMS και internet access.

 

Ευχαριστώ! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση για Vodafone CU: Για να εκμεταλλευτώ την προσφορά των 100 MB για σερφάρισμα στο internet χρειάζεται να κάνω κάποια εγγραφή ή αποστολή SMS κάπου κτλ. ή απλά ανανεώνω το χρόνο ομιλίας με > 15 �; Έχω ήδη ενεργοποιήσει τον αριθμό μου για MMS και internet access.

 

Ευχαριστώ! :)

 

Θα πρέπει να στείλεις δωρεάν ένα κενό γραπτό μήνυμα στο 1263 ΠΡΙΝ κάνεις την ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να στείλεις δωρεάν ένα κενό γραπτό μήνυμα στο 1263 ΠΡΙΝ κάνεις την ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου

Σ' ευχαριστώ nucleogenesis, μόλις μου έσωσες 15 € :thanks:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ nucleogenesis, μόλις μου έσωσες 15 � :thanks:

 

Επίσης, τα 100ΜΒ ισχύουν για κάθε ανανέωση άνω των 10€. Το μόνο που αλλάζει είναι το bonus των λεπτών και sms.

Δηλαδή απο 10-14 € έχεις 300' και 300 σμς προς cu (και 100ΜΒ) ενώ απο 15€ και πάνω έχεις 1200' και 1200 σμς προς cu. (και 100ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες. :)

 

Για όσους ψάχνουν τις ρυθμίσεις για σερφάρισμα στο internet με Vodafone CU κάνοντας χρήση της προσφοράς των δωρεάν 100 ΜΒ/μήνα, ακολουθείστε τις οδηγίες στο PDF αρχείο εδώ και θα δουλέψει τέλεια. Οι οδηγίες είναι για PPCs αλλά φαίνονται αναλυτικά οι ρυθμίσεις για να τις περάσετε χειροκίνητα στο κινητό σας.

 

Στο HTC TyTN II (Kaiser) που έχω παίζει άψογα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

τι νω πω,παντως εμενα η προσφορα της vf μου χει λυσει τα χερια,απιστευτη,μπραβο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...