Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα σε εμένα δεν γράφει πια το κλασσικό ''vodafone GR'' αλλά ''CU'' Το βγάζει και σε εσάς? Το δοκίμασα και σε αλλη συσκευή το ίδιο βγάζει.

 

Έτσι είναι και σε εμένα εδώ και 3-4 μέρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γράφει δίπλα στις μπάρες του σήματος (αν έχεις android κατεβασεις την μπάρα ειδοποιησεων).

 

Εμένα Vodafone gr πάντως συνεχίζει να λέει...

Link to comment
Share on other sites

edit: Έμαθα πως γίνεται σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς άλλος. Καλώντας στο 1285, πατώντας το 2 και ξανά το 2 για απενεργοποίηση. Δεν ήξερα προηγουμένως ότι υπάρχουν δύο ξεχωριστές υπηρεσίες ειδοποίησης κλήσεων που ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται ξεχωριστά.

κι εμένα με ενοχλεί το sms που μου έρχεται όταν απορρίπτω μια κλήση. Όμως, με τη ρύθμιση αυτή, τι γίνεται αν κάποιος σε καλέσει ενώ είσαι πράγματι κατειλημμένος; Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την αναμονή; Ή την χάνεις για πάντα την κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά που μας δίνει το φοιτητικό με τα πακέτα του προς όλους, υποστηρίζουν και videoκλήσεις μέσω 3G;
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά που μας δίνει το φοιτητικό με τα πακέτα του προς όλους, υποστηρίζουν και videoκλήσεις μέσω 3G;

 

"Tώρα, όλοι οι φοιτητές, έχουν 1000 λεπτά ομιλίας ή βιντεοκλήσεων προς ΟΛΟΥΣ, ανεξάρτητα από το δίκτυο που ανήκουν, αλλά και 200ΜΒ internet από το κινητό, μόνο με 5€ για 30 ημέρες!"

Link to comment
Share on other sites

"Tώρα, όλοι οι φοιτητές, έχουν 1000 λεπτά ομιλίας ή βιντεοκλήσεων προς ΟΛΟΥΣ, ανεξάρτητα από το δίκτυο που ανήκουν, αλλά και 200ΜΒ internet από το κινητό, μόνο με 5€ για 30 ημέρες!"

 

ακυρο .....

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποστάρω κι εδώ αν και πιστέυω οτι βρίσκεται ήδη στην σωστή ενότητα,διότι εδώ υπάρχουν άμεσα ενδιαφερόμενοι.Ωστε να δούμε άν συμφωνεί η πλειονότητα και αν μπορούμε να το ξαναλλάξουμε http://www.myphone.gr/foru...52#post5175752 επλίζω να μήν θεωρηθεί ως Spam αν ναι δέχομαι pm(δεν είναι ο σκοπός μου αυτός) :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα Vodafone gr πάντως συνεχίζει να λέει...

 

Όντως, στης μαμάς μου και ένα εφεδρικό (CU και τα 2) γράφει vodafone GR.Θα γίνει σε όλους ή σε λίγους η αλλαγή αυτή?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το widget δεν μου δουλεύει.

Μόλις το έβαλα και βγάζει μόνο ένα μήνυμα κάντε refresh ή κλείστε το Wi-Fi.

Τι θέλει για να παίξει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το widget δεν μου δουλεύει.

Μόλις το έβαλα και βγάζει μόνο ένα μήνυμα κάντε refresh ή κλείστε το Wi-Fi.

Τι θέλει για να παίξει;

 

Νομίζω δουλεύει μόνο με 3G, όχι WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δουλεύει μόνο με 3G, όχι WiFi.

 

Ετσι ακριβως.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και 3G να δοΚιμάσω αλλά τίποτα.

Φταίει ότι μπαίνω από κινητό με wind;

Δεν τραβάει τα δεδομένα επειδή είναι άλλη κάρτα;

Πάντως η εφαρμογή δουλεύει κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και 3G να δοΚιμάσω αλλά τίποτα.

Φταίει ότι μπαίνω από κινητό με wind;

Δεν τραβάει τα δεδομένα επειδή είναι άλλη κάρτα;

Πάντως η εφαρμογή δουλεύει κανονικά.

 

Εφόσον είσαι με άλλη sim δεν μπορεί η VODAFONE να αναγνωρίσει ποιος συνδρομητής είσαι αυτόματα μέσω της sim και να σου βγάλει υπόλοιπο. Πρέπει να κάνεις log in μέσα στην εφαρμογή και μετά να δεις τα υπόλοιπά σου. Αλλά και πάλι δεν νομίζω να λειτουργεί το widget. Αυτό θέλει δεδομένα ιντερνετ μέσα από τη δικιά σου sim, για να δουλέψει ως οφείλει. Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω καταλάβει ότι παίζει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δουλεύει μόνο με 3G, όχι WiFi.

Μια χαρά δουλεύει με αμφότερα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει με αμφότερα.

 

..απλά αν συνδέεσαι μέσω mobile data σε αναγνωρίζει αυτόματα, αν συνδεθείς μέσω wifi θα σου ζητήσει login και pass (αφού δεν σε αναγνωρίζει αυτόματα)..

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό πακέτο 1200 λεπτά + 100 SMS + 600 mb internet, ισχύει το 4g?

 

To 4G είναι δωρεάν σε όλους τους συνδρομητές καρτοκινητης..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι με άλλη sim δεν μπορεί η VODAFONE να αναγνωρίσει ποιος συνδρομητής είσαι αυτόματα μέσω της sim και να σου βγάλει υπόλοιπο. Πρέπει να κάνεις log in μέσα στην εφαρμογή και μετά να δεις τα υπόλοιπά σου. Αλλά και πάλι δεν νομίζω να λειτουργεί το widget. Αυτό θέλει δεδομένα ιντερνετ μέσα από τη δικιά σου sim, για να δουλέψει ως οφείλει. Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω καταλάβει ότι παίζει.

Αν χρησιμοποιείς κάρτα αλλού δικτύου, ακόμα και login να κάνεις στην εφαρμογή της Vodafone δεν λειτουργεί..

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί η εφαρμογή της Vodafone, σε όλα τα δίκτυα και σε wi-fi , φτάνει να κάνεις login
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές δοκίμασα με τους κωδικούς σε κινητό με κάρτα της cosmote όλο έβγαζε πρόβλημα η εφαρμογή.Ούτε μια φορά δεν εχω καταφέρει να συνδεθώ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια στιγμή είχες βάλει κάρτα της Vodafone στο κινητό αυτό;Εμένα όσες φορές δοκιμάσω,μετά το login μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα και να ξαναπροσπαθήσω..Βέβαια το προσωρινό πρόβλημα είναι μόνιμο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια στιγμή είχες βάλει κάρτα της Vodafone στο κινητό αυτό;Εμένα όσες φορές δοκιμάσω,μετά το login μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα και να ξαναπροσπαθήσω..Βέβαια το προσωρινό πρόβλημα είναι μόνιμο.

 

οχι ποτε δεν εβαλα καρτα βονταφον στην συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια στιγμή είχες βάλει κάρτα της Vodafone στο κινητό αυτό;Εμένα όσες φορές δοκιμάσω,μετά το login μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα και να ξαναπροσπαθήσω..Βέβαια το προσωρινό πρόβλημα είναι μόνιμο.

 

Σου το βγαζει διοτι δεν κανεις εξοδο απο την εφαρμογη, πηγαινε στην εφαρμογη κανε exit οχι logout και μετα θα μπαινεις κανονικα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...