Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια απο τα ιδια..μου στειλαν 500+500 με ανανεωση 10 ευρω για 7 μερες..αστειο δωρο...δεν μπαινω καν στον κοπο

 

και σε μένα το ίδιο.

καραγκιοζιλίκια του whats up. άκου για 7 μέρες. σίγα μη φάμε όλη την ημέρα στο κινητό. αν ήταν για 30 θα ανανέωνα.

η wind τουλάχιστον που με έχει ταράξει σε παρόμοια μηνύματα δίνει χρόνο δωρεάν με διάρκεια 1 μήνα.

εκεί αξίζει.

γράψτε τους

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο.

καραγκιοζιλίκια του whats up. άκου για 7 μέρες. σίγα μη φάμε όλη την ημέρα στο κινητό. αν ήταν για 30 θα ανανέωνα.

η wind τουλάχιστον που με έχει ταράξει σε παρόμοια μηνύματα δίνει χρόνο δωρεάν με διάρκεια 1 μήνα.

εκεί αξίζει.

γράψτε τους

 

CU είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

CU είναι εδώ.

 

εννοώ κάνουν τα καραγκιοζιλίκια του whats up με το reload it.

αυτό που είπε και ο eatmydust πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το bonus talk 2 visa έχει καταναλωθει αλλα απο το vodafonecu.gr πήρα online bonus 300 λεπτα τα οποία καυαναλωνονται, όμως μου αφαιρει και απο την κάρτα όταν παίρνω σε βόντα! Τι γίνεται άραγε;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το bonus talk 2 visa έχει καταναλωθει αλλα απο το vodafonecu.gr πήρα online bonus 300 λεπτα τα οποία καυαναλωνονται, όμως μου αφαιρει και απο την κάρτα όταν παίρνω σε βόντα! Τι γίνεται άραγε;

Στείλε τους αριθμούς στο 1292 και θα σου πεί σε ποιό δίκτυο ανήκουν ,

Επίσης χρήσιμο είναι να υπάρχει το πακέτο 100 λεπτών ομιλίας προς όλους και 200 προς vodafone, οπότε οποιοδήποτε λάθος χρεώνεται εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Οντωσ ειναι Βόδαφον αφού χρησιμοποιώ το 1292 και έχω καταχωρήσει τους αριθμούς που θέλω, ζήτησα ενημέρωση από το 13830 και περιμένω απάντηση αφού καταναλώνεται το online bonus, από εκει και πέρα ότι πακέτο κι αν επιλέξω μου τα αφαιρεί.
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα με 20αρα καρτα απο περιπτερο και μου εδωσε 300 λεπτα προς ολους. αλλαξε η προσφορα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανανεωσα με 20αρα καρτα απο περιπτερο και μου εδωσε 300 λεπτα προς ολους. αλλαξε η προσφορα?

 

300??? εχω εβαλα προχθες αλλα πηρα 200. κλαψ!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανοιξω κωδικο για το vodafone my account για την sim μου?

Με εγγραφη σε αυτην εδω τη φορμα

https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/showRegisterPostPay.action?null

ξεμπερδευω, ή χρειαζεται και τιποτε αλλο?

 

Εχω ηδη ενα κωδικο, για αλλη sim, αλλα ρωταω γιατι πανε αρκετα χρονια που τον ειχα ανοιξει.

Υπαρχει προβλημα να εχω my account για καθε sim vodafone που εχω?

 

Δεν ισχυει και για τα καρτοκινητα?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Ληγει σημερα το πακετο surf&mail 100, αν ενεργοποιησω το πακετο με τα 500'+sms προς cu, 100'+sms προς ολους και 200mb, θα προστεθουν στα 200mb και τα υπολειπομενα που εχω απο το surf&mail??
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανοιξω κωδικο για το vodafone my account για την sim μου?

Με εγγραφη σε αυτην εδω τη φορμα

https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/showRegisterPostPay.action?null

ξεμπερδευω, ή χρειαζεται και τιποτε αλλο?

 

Εχω ηδη ενα κωδικο, για αλλη sim, αλλα ρωταω γιατι πανε αρκετα χρονια που τον ειχα ανοιξει.

Υπαρχει προβλημα να εχω my account για καθε sim vodafone που εχω?

 

Δεν ισχυει και για τα καρτοκινητα?

 

κατά αρχήν ισχύει κανονικά και στa καρτοκινητa το my account . Θα πρέπει να μπεις να ακόλουθησεισ τις οδηγίες π έχει και μετά απο όσο θυμάμαι σε παίρνουν τηλέφωνο να επιβεβαίωσουν τα στοιχεία σου και μετά ενεργοποιείται αυτο γινόταν πολύ πάλιa όταν το είχα ενεργοποιήσει εγώ. Όχι δεν παίζει ρολό μπορείς να έχεις όσες σημ έχεις και αντίστοιχο my account. Δεν ξερω τι παίζεται με το mail εγώ έχω δυο αριθμουσ γραμμένους στο my account αλλά είχα δηλώσει διαφορετικό mail όποτε δεν ξερω εαν μπορείς με το ίδιο mail μάλλον θα χρειαστεί να φτιάξεις καινούργιο mail.

Ληγει σημερα το πακετο surf&mail 100, αν ενεργοποιησω το πακετο με τα 500'+sms προς cu, 100'+sms προς ολους και 200mb, θα προστεθουν στα 200mb και τα υπολειπομενα που εχω απο το surf&mail??

 

μόνο εαν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο με τα mb internet που ενεργοποιήσες τον προηγούμενο μηνα μόνο τότε μεταφέρονται αυτο ξερω .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ληγει σημερα το πακετο surf&mail 100, αν ενεργοποιησω το πακετο με τα 500'+sms προς cu, 100'+sms προς ολους και 200mb, θα προστεθουν στα 200mb και τα υπολειπομενα που εχω απο το surf&mail??

Όχι , δεν θα ανανεωθεί παρά μόνο αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο .

Για παράδειγμα

βάζουμε κάρτα 10 ευρώ κερδίζουνε 120 λεπτά . Βάζουμε μετά κάρτα 20 ευρώ , πέρνουμε 240 αλλά τα 120 δεν ανανεώνονται .... Αν βάζαμε δύο δεκάρες θα ήταν μια χαρά γιατί είναι το ίδιο ακριβώς πακέτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανοιξω κωδικο για το vodafone my account για την sim μου?

Με εγγραφη σε αυτην εδω τη φορμα

https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/showRegisterPostPay.action?null

ξεμπερδευω, ή χρειαζεται και τιποτε αλλο?

 

Εχω ηδη ενα κωδικο, για αλλη sim, αλλα ρωταω γιατι πανε αρκετα χρονια που τον ειχα ανοιξει.

Υπαρχει προβλημα να εχω my account για καθε sim vodafone που εχω?

 

Δεν ισχυει και για τα καρτοκινητα?

 

Εγώ για 6 καρτοκινητά έχω 6 myaccount, τα 5 στο ίδιο μέιλ. Η διαδικασία εγγραφής είναι εύκολη και γρήγορη, αρκεί να έχεις ανοιχτό το κινητό για να πάρεις τον προσωρινό κωδικό. Το μόνο που θυμάμαι να έχει αλλάξει σε σχέση με παλιότερα είναι ότι παλιά το όνομα χρήστη ήταν ο αριθμός σου ενώ τώρα βάζεις ό,τι θέλεις εσύ. Εγώ για να μην μπερδεύομαι βάζω vf694...κλπ.

 

Κάτι άλλο:

σε ένα καρτοκινητό μου έχω πλέον υπόλοιπο -1 ευρώ! Είχα μηδέν και ενεργοποιήθηκε (από λάθος μου) το ιντερνετ όλη μέρα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό, έχω δοκιμάσει κατά καιρούς επίτηδες με 4-5 άλλους αριθμούς με υπόλοιπο κάτω από 1 ευρώ να μπω στο ιντερνετ για να δω τι θα γίνει και ποτέ δεν κατάφερα να μπω ούτε και με χρέωσε ώστε να πάει το υπόλοιπο μου αρνητικό. Τι έγινε τώρα; Και τι να κάνω; Να τους πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να τους ζητήσω να μου μηδενίσουν το υπόλοιπο;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το χρειάζεσαι κάνε αλλαγή σε Ολυμπιακός .

30 ημέρες μετά κάντο αλλαγή σε CU και το υπόλοιπο σου θα μηδενιστεί ,

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το χρειάζεσαι κάνε αλλαγή σε Ολυμπιακός .

30 ημέρες μετά κάντο αλλαγή σε CU και το υπόλοιπο σου θα μηδενιστεί ,

 

ok καλο αυτο δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη πίστευα ότι δεν γίνεται να κάνεις αλλαγή πακέτου όταν έχεις αρνητικό υπόλοιπο αλλά άμα το καλο σκεφτείς δεν αναφέρει κάποιον περιορισμό παρά μόνο ότι χάνεις τα πακέτα που έχεις ενεργοποιήσει και αυτο για τον μηδενισμό του υπόλοιπου για τον ολυμπιακό και το άλλο πακέτο το ελτα άρα θα γίνεται κανονικά απο ότι φαίνεται.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεταφέρει πακέτο με υπόλοιπο -0,52 σε Ολυμπιακός .

Δεν έχουν όμως περάσει οι 30 ημέρες και δεν ξέρω ακόμα αν θα μηδενιστεί το υπόλοιπο όταν επανέρθει .

Αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην μηδενιστεί ....

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν θα ανανεωθεί παρά μόνο αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο .

Για παράδειγμα

βάζουμε κάρτα 10 ευρώ κερδίζουνε 120 λεπτά . Βάζουμε μετά κάρτα 20 ευρώ , πέρνουμε 240 αλλά τα 120 δεν ανανεώνονται .... Αν βάζαμε δύο δεκάρες θα ήταν μια χαρά γιατί είναι το ίδιο ακριβώς πακέτο!!!

 

Ψιλοχαζό αυτό που κάνουν οι εταιρείες, ιδίως το παράδειγμα με τα λεπτά ομιλίας, αλλά τεσπα, ευχαριστώ! Όπως και τον johnmegarythmo!

Link to comment
Share on other sites

Σε νησι θα πας?

 

Στη Χαλκίδα θα πάω, αλλά το σπίτι εκεί είναι περίεργο και έξω έχουν όλες σήμα, ενώ μέσα μόνο η Κοτέ. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το TALK 2 VODAFONE 300 που λέει:

200 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone, και 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, μόνο με 5€ για 30 μέρες!

 

ισχύει για όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας μόνο; Ή και για σταθερά;

 

Τώρα έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό, 100 λεπτά με 5 ευρώ; (τα άλλα προς την vodafone δεν με απασχολούν, με υπερκαλύπτουν τα 120 που παίρνω δωρεάν με κάθε ανανέωση) :blink:

Δεν το'χα υπολογίσει, με 0,372 ευρώ το λεπτό που βγαίνει κανονικά η ομιλία για το ίδιο διάστημα θα κόστιζε 37 ευρώ.. :X

Βέβαια έχει το μειονέκτημα του μίνιμουμ των 3 λεπτών χρέωσης, αλλά και πάλι, άλλο πακέτο ομιλίας προς άλλα δίκτυα δεν βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Το TALK 2 VODAFONE 300 που λέει:

200 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone, και 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, μόνο με 5€ για 30 μέρες!

 

ισχύει για όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας μόνο; Ή και για σταθερά;

 

Τώρα έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό, 100 λεπτά με 5 ευρώ; (τα άλλα προς την vodafone δεν με απασχολούν, με υπερκαλύπτουν τα 120 που παίρνω δωρεάν με κάθε ανανέωση) :blink:

Δεν το'χα υπολογίσει, με 0,372 ευρώ το λεπτό που βγαίνει κανονικά η ομιλία για το ίδιο διάστημα θα κόστιζε 37 ευρώ.. :X

Βέβαια έχει το μειονέκτημα του μίνιμουμ των 3 λεπτών χρέωσης, αλλά και πάλι, άλλο πακέτο ομιλίας προς άλλα δίκτυα δεν βλέπω..

Koίτα μήπως σε συμφέρει και το:

"Γιατί το CU COMBO 600 σου προσφέρει εκτός από 500’ + 500 SMS (προς cu), επιπλέον 100’ + 100SMS σε όλους ανεξαρτήτως δικτύου και 200MB Internet για να σχολιάσεις τις photos της παρέας σου στο Facebook!"

Κάνει μόλις 2 ευρω παραπάνω από το πακέτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια κληση από το 2316000600 και μάλλον είδα πως ειναι η vodafone για προσφορές για καρτοκινητά... βέβαια δεν το χρησιμοποιω τον αριθμο αυτο αλλα ειμαι περιεργος τι προσφορα θα ηταν :lol:

 

εαν πάρω πίσω δύσκολα να απαντήσει κάποιος ε; :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε και μένα από αυτό το νούμερο και το σήκωσα. Μου είπαν αν θέλω να μου ενεργοποιήσουν πακέτο ίντερνετ.. 500mb με 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...