Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να εισαι γραμμενος και στο bonus επιστροφης και στο προγραμμα unlimited ταυτοχρονα??Καποιος μου ειπε οτι για να γραφτεις στο unlimited σε διαγραφει αυτοματα απο το μπονους επιστροφης χρηματων ...ισχυει?

 

Δεν μπορεις να κανεις ταυτοχρονη χρηση και των δυο υπηρεσιων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσία αυτή λέγετε υπηρεσία αυτόματης επανακλήσης και για την ενεργοποιήσεις στον αριθμό σου καλείς το 1285. Αλλά πρέπει να απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσης πατώντας #43# και μετά το πληκτρο κλήσης. Αλλά αφορά μόνο αριθμούς vodafone. Και δεν γίνεται για τα αλλά δίκτυα, όταν το ενεργοποιείς αφορά την γραμμή σου , και όταν μιλάς και έχεις απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων τότε ακούγεται αυτό όταν σε πάρει τηλ κάποιος αριθμός βοντα. Αλλά εάν μιλάς για πολύ ώρα σου έρχεται μύνημα ότι ο αριθμός αυτός σας κάλεσε ενώ ήσασταν κατειλημενος εάν θυμάμαι καλά. Είναι χρήσιμη αλλά επειδή δεν αφορά όλα τα δίκτυα εγώ την εχω βγάλει διότι μιλάω με όλα τα δίκτυα και δεν με εξυπηρετεί προτιμώ την αναμονή κλήσεων.

Εγώ έχω και τα 2 ενεργοποιημένα και μου δουλεύουν άψογα:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα μου υπενθυμίσει κάποιος το νούμερο που στέλνουμε μήνυμα γαι αν δούμε αν ένας αριθμός είναι VODAFONE ή όχι....?

Και επίσης χρεώνεται....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω ακόμα μια απορία για τους ειδήμονες της voda.

Για να ενεργοποιηθεί η βιντεοκλήση σε cu,χρειάζεται επιπλέον διαδικασία(γιατί ενώ πιάνω full 3g δεν με αφήνει)?

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω ακόμα μια απορία για τους ειδήμονες της voda.

Για να ενεργοποιηθεί η βιντεοκλήση σε cu,χρειάζεται επιπλέον διαδικασία(γιατί ενώ πιάνω full 3g δεν με αφήνει)?

 

Ναι καλεσε το 1392 χωρις χρεωση και ακολουθησε τις οδηγιες για ενεργοποιηση της βιντεοκλησης. Γινεται αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ fandago.

Much appreciated.:)

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα να μην σε αφήνει να κάνεις video κλήση(ενώ η υπηρεσία είναι ενεργή) επειδή αυτός που θα αποδεχτεί την κλήση ίσως να μην έχει σήμα 3G ή ακόμη και συσκευή για video κλήσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα να μην σε αφήνει να κάνεις video κλήση(ενώ η υπηρεσία είναι ενεργή) επειδή αυτός που θα αποδεχτεί την κλήση ίσως να μην έχει σήμα 3G ή ακόμη και συσκευή για video κλήσεις.

 

Εννοειται. Απαραιτητη προυποθεση για την πραγματοποιηση βιντεοκλησης ειναι και ο καλων και ο καλουμενος να εχουν 3g σημα και συσκευη που μπορει να δεχτει-πραγματοποιησει βιντεοκληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο vodafone unlimited, είχα 1399 λεπτά και γύρω στα 2 ευρώ κάρτα, πήρα την κοπέλα μου (vodafone συμβολαιο) και μιλουσαμε για 7-8 λεπτά και άρχισε να κάνει τον ήχο (τουτ τουτ) οταν τελειώνει η κάρτα, και μετά απο λίγο έπεσε η γραμμή!

Πήρα στο 1252 και μείναν 0,01 € και 1399 λεπτά για το unlimited!

Τώρα όποιο vodafone και να πάρω, λέει πως το υπολοιπο της καρτας δεν αρκέι για να πραγματοποιήσω την κλήση!

Και δεν μπορώ να καλέσω το 13830 γιατι δεν εχω κάρτα!

Θέλω τα λεφτά μου πίσω!

 

 

EDIT: Επίσης, γιατί τώρα πια δεν ακούμε το κόστος της τελευταίας κλήσης απο το 1252;;;

Edited by hostolis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επέκταση υπολοίπου καλώντας το 1330 ,

Έτσι θα μπορέσεις να καλέσεις το 13830

Εναλακτικά κάλεσε το 1399 και παρακάλεσε να σε συνδέσουν με την εξυπηρέτηση καρτοκινητών

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο vodafone unlimited, είχα 1399 λεπτά και γύρω στα 2 ευρώ κάρτα, πήρα την κοπέλα μου (vodafone συμβολαιο) και μιλουσαμε για 7-8 λεπτά και άρχισε να κάνει τον ήχο (τουτ τουτ) οταν τελειώνει η κάρτα, και μετά απο λίγο έπεσε η γραμμή!

Πήρα στο 1252 και μείναν 0,01 € και 1399 λεπτά για το unlimited!

Τώρα όποιο vodafone και να πάρω, λέει πως το υπολοιπο της καρτας δεν αρκέι για να πραγματοποιήσω την κλήση!

Και δεν μπορώ να καλέσω το 13830 γιατι δεν εχω κάρτα!

Θέλω τα λεφτά μου πίσω!

 

 

EDIT: Επίσης, γιατί τώρα πια δεν ακούμε το κόστος της τελευταίας κλήσης απο το 1252;;;

 

 

Εχει πολυ καιρο που καταργηθηκε αυτη η ενημερωση.

Πολυ κακως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον αύγουστο έκανα 2 ανανεώσεις των 10€...

Την επέκταση την έχω χρησιμοποιήσει ήδη...

 

Τώρα καλεί κανονικά σε vodafone τρώγοντας χρόνο απο τα 1500 λεπτά.

Τα λεφτά της κάρτας άφαντα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον αύγουστο έκανα 2 ανανεώσεις των 10€...

Την επέκταση την έχω χρησιμοποιήσει ήδη...

 

Τώρα καλεί κανονικά σε vodafone τρώγοντας χρόνο απο τα 1500 λεπτά.

Τα λεφτά της κάρτας άφαντα!

 

κατά πάσα πιθανότητα κόλλησε το σύστημα. Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να σου πιστώσουν τα χρήματα που είχες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από 14/9 η υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου αλλάζει. Πιο συγκεκριμένα το πόσο τον 2,5€ γίνεται 3€ και το πάγιο για την χρήσης τις υπηρεσίας είναι 0,40€, το πόσο των 5€ παραμένει ως έχει και αλλάζει το κόστος για την χρήσης τις υπηρεσίας στα 0,70€. Επίσης η προϋπόθεση για να μπορεί κάποιος να κάνει επέκταση είναι να έχει βάλει κάρτα 10€ τις τελευταίες 62 ημέρες και όχι ότι ισχύει μέχρι στιγμής.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συνδυασμό πακέτων Νέου Καρτοκινητού?

 

Θέλω να μεταβώ από το CU, στο Νέο Καρτοκινητό.

Οι προτεραιότητες μου:

-Κλήσεις προς όλους. Όχι για πολλή ώρα. (Υπάρχει και το ίντερνετ)

-Κλήσεις προς ένα άτομο. Κάτι παραπάνω από λίγο. Όμως όχι απεριόριστου τύπου

-Μηνύματα. Σχεδόν αδιάφορο

-Ίντερνετ. Για τα απολύτως απαραίτητα (email, μερικές εφαρμογές, ovi maps). Ζαλίζομαι στις μικρές οθόνες, για να σερφάρω με το κιλό

 

Και όλα αυτά, όσο γίνεται πιο φτηνά

Καμιά συνδυαστική πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συνδυασμό πακέτων Νέου Καρτοκινητού?

 

Θέλω να μεταβώ από το CU, στο Νέο Καρτοκινητό.

Οι προτεραιότητες μου:

-Κλήσεις προς όλους. Όχι για πολλή ώρα. (Υπάρχει και το ίντερνετ)

-Κλήσεις προς ένα άτομο. Κάτι παραπάνω από λίγο. Όμως όχι απεριόριστου τύπου

-Μηνύματα. Σχεδόν αδιάφορο

-Ίντερνετ. Για τα απολύτως απαραίτητα (email, μερικές εφαρμογές, ovi maps). Ζαλίζομαι στις μικρές οθόνες, για να σερφάρω με το κιλό

 

Και όλα αυτά, όσο γίνεται πιο φτηνά

Καμιά συνδυαστική πρόταση?

 

Γιατί θέλεις να πας από cu σε νεο ?

Με το cu έχεις με 10,00 euro 1500+1500 κλήσεις και sms προς vodafone και με τα χρήματα μιλάς και με τα υπόλοιπα δίκτυα !!! Το νέο δεν έχει τέτοιο πρόγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αγόρασα ένα καρτοκινητό και το έβαλα στο κινητό μου αλλά πάνω από το εικονίδιο του σήματος δεν μου δείχνει αυτο το μικρό "G". Γιατί;
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αγόρασα ένα καρτοκινητό και το έβαλα στο κινητό μου αλλά πάνω από το εικονίδιο του σήματος δεν μου δείχνει αυτο το μικρό "G". Γιατί;

 

χρειάζεται ενεργοποίηση το gprs κάλεσε το 1392 να το ενεργοποιήσεις και να λάβεις και τις ρυθμίσεις μμς και ίντερνετ εάν δεν τις έχεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συνδυασμό πακέτων Νέου Καρτοκινητού?

 

Θέλω να μεταβώ από το CU, στο Νέο Καρτοκινητό.

Οι προτεραιότητες μου:

-Κλήσεις προς όλους. Όχι για πολλή ώρα. (Υπάρχει και το ίντερνετ)

-Κλήσεις προς ένα άτομο. Κάτι παραπάνω από λίγο. Όμως όχι απεριόριστου τύπου

-Μηνύματα. Σχεδόν αδιάφορο

-Ίντερνετ. Για τα απολύτως απαραίτητα (email, μερικές εφαρμογές, ovi maps). Ζαλίζομαι στις μικρές οθόνες, για να σερφάρω με το κιλό

 

Και όλα αυτά, όσο γίνεται πιο φτηνά

Καμιά συνδυαστική πρόταση?

 

για να κανείς αλλαγή πακέτου καλείς το 1266. Μπορείς να ενεργοποιήσεισ το 80 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με 7€ τον μήνα, και παράλληλα να δηλώσεις και έως 2 αριθμούς βοντα τις επιλογήσ σου με χρέωση 0,01€ το λεπτό καλώντας δωρεάν το 1286. Όσο για το ίντερνετ υπάρχει και το δωρεάν facebook To zero . Αλλιώς ενεργοποίησε το πακέτο με τα 3€ ή το ίντερνετ με την μέρα εάν δεν κανείς πολύ χρήση.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

για να κανείς αλλαγή πακέτου καλείς το 1266. Μπορείς να ενεργοποιήσεισ το 80 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με 7€ τον μήνα, και παράλληλα να δηλώσεις και έως 2 αριθμούς βοντα τις επιλογήσ σου με χρέωση 0,01€ το λεπτό καλώντας δωρεάν το 1286. Όσο για το ίντερνετ υπάρχει και το δωρεάν facebook To zero . Αλλιώς ενεργοποίησε το πακέτο με τα 3€ ή το ίντερνετ με την μέρα εάν δεν κανείς πολύ χρήση.

ευχαριστώ JohnMegaRythmos

Μάλλον κάπως έτσι θα το κάνω. Οπότε θα μπορώ να μιλάω και με την κοπέλα μου, για το λίγο που θέλω, με καλύτερες χρεώσεις

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλεις να πας από cu σε νεο ?

Με το cu έχεις με 10,00 euro 1500+1500 κλήσεις και sms προς vodafone και με τα χρήματα μιλάς και με τα υπόλοιπα δίκτυα !!! Το νέο δεν έχει τέτοιο πρόγραμμα....

 

Φυσικά και έχει και το νέο , τέτοιο πρόγραμμα

Το Vodafone Unlimited ισχύει σε όλα τα πακέτα

σύμφωνα με την σελίδα http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8681

 

ισχύει σε

Νέο Καρτοκινητό Vodafone

 

Vodafone CU

Vodafone International

 

Καρτοκινητό Ολυμπιακός

Μόνο στο Carrefour δεν ισχύει ....

 

 

 

 

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει συνδυασμό πακέτων Νέου Καρτοκινητού?

 

Θέλω να μεταβώ από το CU, στο Νέο Καρτοκινητό.

Οι προτεραιότητες μου:

-Κλήσεις προς όλους. Όχι για πολλή ώρα. (Υπάρχει και το ίντερνετ)

-Κλήσεις προς ένα άτομο. Κάτι παραπάνω από λίγο. Όμως όχι απεριόριστου τύπου

-Μηνύματα. Σχεδόν αδιάφορο

-Ίντερνετ. Για τα απολύτως απαραίτητα (email, μερικές εφαρμογές, ovi maps). Ζαλίζομαι στις μικρές οθόνες, για να σερφάρω με το κιλό

 

Και όλα αυτά, όσο γίνεται πιο φτηνά

Καμιά συνδυαστική πρόταση?

 

μπορείς να επιλέξεις Vodafone απεριόριστα ή 120 λεπτά με κάθε ανανέωση πάνω από 10 ευρώ .

Στην δεύτερη περίπτωση χρησιμοποιείς και το 0.01 προς δύο αριθμούς του ιδίου δικτύου .

Όταν σου τελειώσουν τα δωρεάν λεπτά αγοράζεις το πακέτο 30 λεπτών την εβδομάδα και 30 μηνυμάτων με μόνο 5 ευρώ....

το πρόγραμμα αυτό δεν έχει ελάχιστη χρέωση και βολεύει ανθρώπους που δεν μιλάνε για πολλή ώρα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοπρογραμμα με υπολοιπο 0,01 λεπτο και αλλα 90 sms απο πακετο! και με αφηνει να στελνω! ειναι φυσιολογικο; δεν πρεπει να εχω πανω απο 0,13;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοπρογραμμα με υπολοιπο 0,01 λεπτο και αλλα 90 sms απο πακετο! και με αφηνει να στελνω! ειναι φυσιολογικο; δεν πρεπει να εχω πανω απο 0,13;

>= 0,06€ πρέπει να έχεις για να σε αφήνει να στέλνεις και γενικά να κάνεις οποιαδήποτε κίνηση στο κινητό σου.

Η δικιά σου περίπτωση είναι όντως περίεργη:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...