Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εχεις cu για να κανεις αντικατασταση σιμ λογω απωλειας τι πρεπει να δηλωσεις στο καταστημα? μεχρι πριν θυμαμαι οτι ζητουσαν επωνυμα στοιχεια,ισχυει αυτο?

θα πας με την ταυτοτητα σου σε ενα vodafone καταστημα και θα σου δωσουν νεα sim με τον παλιο αριθμο. το κοστος ειναι κοντα στα 18 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πας με την ταυτοτητα σου σε ενα vodafone καταστημα και θα σου δωσουν νεα sim με τον παλιο αριθμο. το κοστος ειναι κοντα στα 18 ευρω.

 

Και πόση ώρα κάνει περίπου? Η ενεργοποίηση της κάρτας sim γίνεται αμέσως? Κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κυρία Vodafone να μας έδινες καμιά προσφορά για τα Χριστούγεννα? Τουλάχιστον να ευχηθούμε φθηνότερα... Η Cosmote κάτι έκανε, τουλάχιστον δώσε κάτι κι εσύ! Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο τσιφούτα...
Link to comment
Share on other sites

Και πόση ώρα κάνει περίπου? Η ενεργοποίηση της κάρτας sim γίνεται αμέσως? Κόστος?

κοστος 17,5 ευρω,

η ενεργοποιηση γινεται σε 3 ωρες,

απο προσωπικη εμπειρια, επειδη οι υπαλληλοι της vodafone αι αχρηστοι, εμενα εκαναν 1 ολοκληρη ωρα για να μου βγαλουν μια καινουργια καρτα sim.. η ολη διαδικασια κανονικα κραταει 10 λεπτα.. καλη επιτυχια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κυρία Vodafone να μας έδινες καμιά προσφορά για τα Χριστούγεννα? Τουλάχιστον να ευχηθούμε φθηνότερα... Η Cosmote κάτι έκανε, τουλάχιστον δώσε κάτι κι εσύ! Δεν χρειάζεται να είσαι τόσο τσιφούτα...

 

Μακάρι να βγάλει κάτι, έστω και τελευταία στιγμή.. αλλά σαν εικόνα δεν είναι ωραίο να βγάζει συνέχεια τις προσφορές τελευταία, καταϊδρωμένη και με το ζόρι...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγάλει κάτι, έστω και τελευταία στιγμή.. αλλά σαν εικόνα δεν είναι ωραίο να βγάζει συνέχεια τις προσφορές τελευταία, καταϊδρωμένη και με το ζόρι...

 

Όντως, είναι λες και την πίεσαν οι άλλοι να κάνει προσφορές. Η μόνη λύση θα είναι να φύγουν συνδρομητές, γιατί παρακαλώντας δεν καταφέρνουμε τίποτα. Μόνο με βίαιες μεθόδους (μείωση εσόδων και συνδρομητών κλπ) καταλαβαίνει η εκάστοτε εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

Bonus 45 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με κάθε κάρτα ανανέωσης στο vodafone a la carte

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5261

Link to comment
Share on other sites

Bonus 45 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με κάθε κάρτα ανανέωσης στο vodafone a la carte

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5261

 

Και πρεπει να το καταναλωσεις σε 24 ωρες με 10αρα καρτα,φοβερη προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Bonus 45 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με κάθε κάρτα ανανέωσης στο vodafone a la carte

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5261

 

Έπρεπε να βγάλει και η Vodafone μια προσφορά αλλά αντί να κάτσει να βγάλει μία δικιά της αντέγραψε την Cosmote.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι προσφορες "με το μαχαιρι στο λαιμό"!Μα σε ενα 24ωρο να μιλήσω τα 45 λεπτα?Δεν θελω βρε αδερφε!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με 15 άρα κάρτα (από Internet) προλαβάινω να τα χρησιμοποιήσω σε μία εβδομάδα

με την 10άρα έιναι χαμένος κόπος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι προσφορες "με το μαχαιρι στο λαιμό"!Μα σε ενα 24ωρο να μιλήσω τα 45 λεπτα?Δεν θελω βρε αδερφε!
Έλα ντε! Είναι εντελώς ανούσια προσφορά. Αν θέλει να κάνει καλή προσφορά ας πάει τη βασική χρέωση 0,25€/ λεπτό όπως και η wind ;)
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε! Είναι εντελώς ανούσια προσφορά. Αν θέλει να κάνει καλή προσφορά ας πάει τη βασική χρέωση 0,25€/ λεπτό όπως και η wind ;)

 

H βασικη χρεωση στο f2g της wind ειναι 0,39. Στο a la carte ειναι 0,354 και με καρτα 20 Ευρω παει 0,252.

 

Αρα η wind πρεπει να μειωσει.

Link to comment
Share on other sites

H βασικη χρεωση στο f2g της wind ειναι 0,39. Στο a la carte ειναι 0,354 και με καρτα 20 Ευρω παει 0,252.

 

Αρα η wind πρεπει να μειωσει.

έλα τώρα μωρέ κι εσύ...:p εγώ ξέρω οτι η wind είναι η πιο φθηνή :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Καμία προσφορά.. παραμονή Χριστουγέννων. Αρα δεν πρόκειται να βγάλει ούτε και καθυστερημένα, ούτε και με το ζόρι...

Απλά αίσχος.

Τσιφούτα Vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Καμία προσφορά.. παραμονή Χριστουγέννων. Αρα δεν πρόκειται να βγάλει ούτε και καθυστερημένα, ούτε και με το ζόρι...

Απλά αίσχος.

Τσιφούτα Vodafone..

 

μπαα.. φαίνεται οτι δεν προτίθεται να απαντήσει..

 

όχι οτι η κοσμοτε και η wind είναι καλυτερες, αλλα δείχνουν να λαμβανουν υποψιν περισσοτερο τους πελατες τους.

 

και σε αυτο το σημειο αναρωτιεμαι.. γιατι μας θεωρεί δεδομένους η βονταφον?;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγο να "Σκεφτώ Φωναχτά":

Έχω ένα αλα κάρτ μόνο και μόνο γιατί θέλω να έχω το 1 λεπτό το λεπτό αλλά ποτέ δεν μιλάω και τα 1100' το μήνα που θα "μηδένιζαν" το 11ευρω (10 πληρωμένα συν 1 ευρώ λόγω ανανέωσης μέσω ίντερνετ) που βάζω κάθε μήνα. Έτσι μου περισσεύουν κάποια ευρώ κάθε μήνα, τα οποία όλο και συσσωρεύονται και έτσι τώρα έχω μαζέψει κάμποσο υπόλοιπο. Δεν θέλω να το σπαταλήσω σε ακριβά SMS και ακριβή ομιλία, όχι κυρία Βόδα μου, τι τσίπης θα ήμουν τότε; :p

Μεταφορά υπολοίπου από καρτοκινητό σε καρτοκινητό δεν γίνεται...

Σκέφτηκα, λοιπόν, να πάρω ένα άλλο αλα καρτ να το κάνω 1 λεπτό το λεπτό και το παλιό και φορτωμένο με γιούρα να το κάνω International και να ξοδέψω έτσι το υπόλοιπο σε φτηνά SMS και (ας την λέμε) φτηνή ομιλία.

Και μετά θα τα εναλλάσω πάλι όποτε συσσωρεύται το υπόλοιπο, το αλα καρτ --> ιντερνασιοναλ και το ιντερνασιοναλ --> αλα καρτ!

 

Έχω λαλήσει τελείως; :hypno:

 

Μήπως απλώς να βάζω 20 ευρώ ανανέωση για να έχω ΚΑΙ 1 λεπτό το λεπτό για 2 μήνες ΚΑΙ φτηνότερες χρεώσεις αλα καρτ για ένα μήνα;

 

Ευχαριστώ για την ακρόαση, συνφορουμίτες! Καλές Γιορτές σε όλους!

:D

Link to comment
Share on other sites

Πολλή ταλαιπωρία βρε Tseapis... Αν βάλεις των 20€ κάρτα θα ησυχάσεις για δύο μήνες, θα έχεις φθηνές χρεώσεις προς όλους για ένα μήνα, και θα σου μένουν και αρκετά χρήματα για να πάρεις και πακέτο μηνυμάτων. Τόσο φτηνό μήνυμα όσο το International δε σου βγαίνει, αλλά τουλάχιστον με πακέτο sms δεν το πληρώνεις 11cents.

 

Δε θα ξέρεις τι σου γίνεται μετά από κανά δυο μήνες, και αν σου βγει και κανά πρόβλημα, άντε να το εξηγήσεις στο CC. :lol:

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tseapis

βάζοντας κάρτα 15 ευρώ ή 20 έχεις 45 δωρεάν λεπτά ομιλίας για 7 ημέρες .

Στην συνέχεια κάθε εβδομάδα αγοράζεις το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας και 30 μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα με 5 ευρώ .

Αν σου περισέψουν λεπτά ομιλίας και αγοράσεις πάλι μετά από 7 ημέρες αυτά μεταφέρονται στην επόμενη εβδομάδα ( αλλά όχι τα μηνύματα )

Τέλος αν έχεις συσωρεύσει πολά χρήματα κάντο CU και με 0,35 την ημέρα μιλάς 60 λεπτά με σταθερά και Cu

Το International δεν έχει κάτι καλύτερο έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με το a la carte ( φτάνει να ανανεώσεις το a la carte με 20 ευρώ )

Τέλος στο πακέτο των 30 λεπτών και 30 μηνυμάτων στοιχίζει το κάθε λεπτό μόνο 0.166 , Αν υπολογίσεις και τα μηνύματα τότε στοιχίζει σαφώς λιγώτερο.

Επιπλέον έχεις δύο νούμερα να μιλάς με 0.01

Σκέψου ότι με την κάρτα των 15 ευρώ μπορείς να έχεις 45+30+30+30 =135 λεπτά ομιλίας και 90 μηνύματα προς όλους και 1,5 ευρώ δώρο απο internet ).

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρείς καλύτερη προσφορά ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ .

Link to comment
Share on other sites

CU και με 0,35 την ημέρα μιλάς 60 λεπτά με σταθερά και Cu

 

Αυτά τα 60 λεπτά προς σταθερά στο CU πρέπει να καταναλωθούν μια κι έξω?Σε ένα τηλεφώνημα εννοώ?Ή σε όσα τηλέφωνα κάνεις μέσα στο 24ωρο?Ίσως είναι χαζή ερώτηση,πρέπει να ισχύει το δεύτερο αλλά να είμαστε και σίγουροι.:p

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν για όσες κλήσεις κάνεις το 24ωρο μέχρι 60 λεπτά. Αλλά έχει ελάχιστο χρόνο ομιλίας 3 λεπτά και για να μπορείς να το ενεργοποιείς όποτε θέλεις, πρέπει να κάνεις τουλάχιστον μια ενεργοποίηση μέχρι τέλος αυτού του χρόνου.. δηλαδή μέχρι την τετάρτη που μας έρχεται.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν για όσες κλήσεις κάνεις το 24ωρο μέχρι 60 λεπτά. Αλλά έχει ελάχιστο χρόνο ομιλίας 3 λεπτά και για να μπορείς να το ενεργοποιείς όποτε θέλεις, πρέπει να κάνεις τουλάχιστον μια ενεργοποίηση μέχρι τέλος αυτού του χρόνου.. δηλαδή μέχρι την τετάρτη που μας έρχεται.

 

Δώθηκε παράταση Μέχρι 28/02 για την ενεργοποίηση των 60 λεπτών στο CU.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tseapis

βάζοντας κάρτα 15 ευρώ ή 20 έχεις 45 δωρεάν λεπτά ομιλίας για 7 ημέρες .

Στην συνέχεια κάθε εβδομάδα αγοράζεις το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας και 30 μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα με 5 ευρώ .

Αν σου περισέψουν λεπτά ομιλίας και αγοράσεις πάλι μετά από 7 ημέρες αυτά μεταφέρονται στην επόμενη εβδομάδα ( αλλά όχι τα μηνύματα )

Τέλος αν έχεις συσωρεύσει πολά χρήματα κάντο CU και με 0,35 την ημέρα μιλάς 60 λεπτά με σταθερά και Cu

Το International δεν έχει κάτι καλύτερο έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με το a la carte ( φτάνει να ανανεώσεις το a la carte με 20 ευρώ )

Τέλος στο πακέτο των 30 λεπτών και 30 μηνυμάτων στοιχίζει το κάθε λεπτό μόνο 0.166 , Αν υπολογίσεις και τα μηνύματα τότε στοιχίζει σαφώς λιγώτερο.

Επιπλέον έχεις δύο νούμερα να μιλάς με 0.01

Σκέψου ότι με την κάρτα των 15 ευρώ μπορείς να έχεις 45+30+30+30 =135 λεπτά ομιλίας και 90 μηνύματα προς όλους και 1,5 ευρώ δώρο απο internet ).

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρείς καλύτερη προσφορά ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ .

 

Γεια σου Vasileie επιστήμονα!

Συμφωνώ μαζί σου, αυτό που περιγράφεις είναι γενικά σωστό, αρκεί να είναι το κινητό αυτό το κύριο κινητό μου -που δεν είναι προς το παρόν αυτό.

Βασικά έχεις δίκιο, πρέπει να κάνω A la carte το Χωρίς Πάγιο που έχω για κύριο κινητό και να το χρησιμοποιώ όπως περιγράφεις -αφού δεν με ενδιαφέρει η επιδότηση συσκευής.

Αλλά να πάρω και ένα άλλο Χωρις Πάγιο καβάντζα για τις περιαγωγές και τα ταξίδια.

Από την άλλη, το πλεονέκτημα του international είναι ότι οι χρεώσεις του είναι "φιξ" και δεν χρειάζεται κάποιος ειδικός χειρισμός στις ανανεώσεις και τα πακέτα οπότε είσαι πιο ξένοιαστος, δεν χρειάζεται να λογαριάζεις πότε ανανέωσες και πότε πήρες το πακέτο και μην σου λήξει -όπως την έχω πάθει παλιότερα με διάφορα πακέτα και 1 λεπτό το λεπτό...

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση, Vasileie και angelfeather, πρέπει όντως να ανακατανείμω τα κινητά μου τελικά :cry:

Link to comment
Share on other sites

οποτε ολα αυτα τα πακετα που προσφερει το cu & a la carte ειναι μουφα,σε μια μερα σε μια βδομαδα σε 15 μερες και σενα μηνα,να ψαχνεις να βρεις εαν ο αριθμος ειναι cu για να εισαι καλυμενος με το δωρεαν χρονο ομιλιας,ειναι πολυ λιγα τα ατομα που τα χρησιμοποιουν,ακου cu παρεα,το μονο που τους ενδιαφερει ειναι η κερδοφορια,γιατι σε περιπτωση που δεν ειχε περιοριστικα ορια καποιοι θα βαζανε καρτα καθε τριμηνο,αυτους τους συμφερει να φευγουν οι καρτες πιο γρηγορα στα περιπτερα,να υπαρχει κινηση δηλαδη.

 

 

Φίλε tseapis

βάζοντας κάρτα 15 ευρώ ή 20 έχεις 45 δωρεάν λεπτά ομιλίας για 7 ημέρες .

Στην συνέχεια κάθε εβδομάδα αγοράζεις το πακέτο των 30 λεπτών ομιλίας και 30 μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα με 5 ευρώ .

Αν σου περισέψουν λεπτά ομιλίας και αγοράσεις πάλι μετά από 7 ημέρες αυτά μεταφέρονται στην επόμενη εβδομάδα ( αλλά όχι τα μηνύματα )

Τέλος αν έχεις συσωρεύσει πολά χρήματα κάντο CU και με 0,35 την ημέρα μιλάς 60 λεπτά με σταθερά και Cu

Το International δεν έχει κάτι καλύτερο έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με το a la carte ( φτάνει να ανανεώσεις το a la carte με 20 ευρώ )

Τέλος στο πακέτο των 30 λεπτών και 30 μηνυμάτων στοιχίζει το κάθε λεπτό μόνο 0.166 , Αν υπολογίσεις και τα μηνύματα τότε στοιχίζει σαφώς λιγώτερο.

Επιπλέον έχεις δύο νούμερα να μιλάς με 0.01

Σκέψου ότι με την κάρτα των 15 ευρώ μπορείς να έχεις 45+30+30+30 =135 λεπτά ομιλίας και 90 μηνύματα προς όλους και 1,5 ευρώ δώρο απο internet ).

Δεν νομίζω ότι μπορείς να βρείς καλύτερη προσφορά ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ .

 

Βασιλειε με 14 ευρω στο frog της cosmote μιλας 55 λεπτα και στελνεις 350 μηνυματα προς ολους χωρις περιορισμους,στη μεγαλη frog παρεα μιλας 116 λεπτα και στελνεις 700 μηνυματα χωρις περιορισμους,νομιζω οτι ειναι το καλυτερο πακετο καρτοκινητης αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα κι ολα αυτα με το δικτυο της κοσμοτε που εχει την καλυτερη καλυψη,μετα απο αυτο μεχρι και τα συμβολαια τα εβγαλε νοκ αουτ,τα συμπερασματα δικα σας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...