Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με την 3.9.0 είμαι εδώ και κάποιες ημέρες. Βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο ότι σε εμένα είχε έρθει και η 3.5.0 του bigbang αρκετές μέρες πριν έρθει σε όλους..

 

Έχω ακόμα την 3.7.0

 

Υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο στην 3.9.0;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν βλεπω επιλογη πακέτων combo που αναφέρετε παραπανω ;

971da6d2813eae89a484658781be2872.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για πάτα στο voice.

003d63359d04bab67d8412564d975f7f.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

Ευχαριστω πολύ.

Χαζομάρα μου, νόμιζα ότι ήταν χωριστή ενότητα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μείωσαν τους πόντους πάνω από το μισό στο bigbanq

στα 10€ και 100gb πλέον με 9.000 πόντους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το άφηναν μόνιμα έτσι

 

Μακάρι, μόνο κέρδος θα έχουν, ειδικά στο πακετο των 100gb και δεν θα χρειαστεί να προσφέρουν απεριόριστο πακετο. Στα μηνύματα του app πάντως δεν έχουν νέο μήνυμα για ημερομηνία λήξης της προσφορας, όπως είχαν την προηγουμενη φορά των μειωμένων κρυστάλλων.

Link to comment
Share on other sites

και για το Σ/Κ προσφορά τώρα ήρθε ειδοποίηση ...εντάξει αφού έχετε εμένα ολα καλά χαχα

edit: πάντως ρε παιδιά η εξυπηρέτηση πελατών από το chat είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα άσχετα αν μερικές φορές δεν είναι τόσο ενημερωμένες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα ενεργοποίησα την υπηρεσία Double Sims της Vodafone CU και την δεύτερη sim την έχω περάσει σε ένα mobile modem που έχω της Huawei. Γνωρίζεις κάποιος τις ρυθμίσεις που θα πρέπει να περάσω για να δουλέψει; (APN, Username, Password κτλ)
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν παίρνεις δωρεάν την τεχνική υποστήριξη?

αν θυμάμαι καλά βάζεις στο APN web.session

όλα τα άλλα όπως είναι......

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις για τα καρτοκινητά/συμβόλαια κινητής:

APN: internet.vodafone.gr

Proxy: Κενό

Port: Κενό

Όνομα Χρήστη: Κενό

Κωδικός: Κενό

Server: Κενό

MMSC: Κενό

MMS Proxy: Κενό

MMS Port: Κενό

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος Αuthentication: Κενό

Τύπος APN: default,supl,dun

Πρωτόκολλο APN: IPv4

Πρωτόκολλο Roaming APN: IPv4

Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση APN: Ενεργοποίηση

Bearer: Κενό

Τύπος MVNO: Κενό

Τιμή MVNO: Kενό

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα με το τι συσκευή έχεις, οι ρυθμίσεις APN για το καρτοκινητο είναι ίδιες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου λίγο από τα 10 ευρώ ανανέωση πόσα μένουν καθαρά?

Ευχαριστώ πολύ

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, μόνο κέρδος θα έχουν, ειδικά στο πακετο των 100gb και δεν θα χρειαστεί να προσφέρουν απεριόριστο πακετο. Στα μηνύματα του app πάντως δεν έχουν νέο μήνυμα για ημερομηνία λήξης της προσφορας, όπως είχαν την προηγουμενη φορά των μειωμένων κρυστάλλων.

Εντάξει τα απεριόριστα είναι αλλιώς αλλά τα 100gb είναι αρκετά και μάλιστα σε αυτή την τιμή και αν δεν τα καταναλώσεις, μεταφέρονται κανονικά στον επόμενο μήνα αν φυσικά έχεις να ξαναδώσεις τους ανάλογους πόντους..

Link to comment
Share on other sites

8.93 καθαρότατα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Όλο το ξεχνάω

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά,

Κάθε μήνα ανανεώνω το πρόγραμμα της καρτοκινητής βάζοντας στον λογαριασμό μου 12 ευρώ (το πρόγραμμα κοστίζει 10 ευρώ). Κάθε φορά προστίθεται στο υπόλοιπο κι ένα μικρό ποσό. Δύο ερωτήσεις έχω:

1. Αν την επόμενη φορά βάλω 10 ευρώ (καθαρό ποσό δηλαδή 8.93), το υπόλοιπο της διαφοράς που υπολείπεται για να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα θα μπει αυτόματα από τον λογαριασμό μου;

2. Αν συνεχίσω να βάζω κάθε μήνα 12 ευρώ, το υπόλοιπο στον λογαριασμό μου θα αυξάνεται σιγά σιγά. Πώς θα μπορούσα να αξιοποιήσω αυτά τα χρήματα; τι θα μπορούσα να κάνω δηλαδή για να πιάσουν τόπο; αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να χαθούν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

2. Αν συνεχίσω να βάζω κάθε μήνα 12 ευρώ, το υπόλοιπο στον λογαριασμό μου θα αυξάνεται σιγά σιγά. Πώς θα μπορούσα να αξιοποιήσω αυτά τα χρήματα; τι θα μπορούσα να κάνω δηλαδή για να πιάσουν τόπο; αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να χαθούν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα;

Το υπόλοιπο των χρημάτων με τα τωρινά δεδομένα χάνεται στο δίμηνο. Οσο βάζεις χρήματα πριν περάσουν 2 μήνες απο την προηγούμενη φορά που έβαλες, δεν χάνονται

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μια χαρά ξέρω ότι στα 12 ευρώ το υπόλοιπο που μένει είναι λιγότερο από 2 ευρώ.

Τα παιδιά από πάνω κατάλαβαν τι ρώτησα και μου ξεκαθάρισαν την απορία μου: όταν έχω υπόλοιπο στον λογαριασμό περισσότερα από 1,08 ευρώ τότε μπορώ να ενεργοποιήσω το πρόγραμμα πληρώνοντας 10 ευρώ αντί για 12.

Όπως επίσης, ο άλλος φίλος, διευκρίνησε ότι χρειάζεται να περάσουν δύο μήνες χωρίς να βάλω χρήματα για να χαθεί το υπόλοιπο.

Το ερώτημα που παραμένει είναι πώς θα μπορούσα να αξιοποιήσω τα χρήματα που συσσωρεύονται στον λογαριασμό (το υπόλοιπο δηλαδή που μαζεύεται μετά από κάθε ανανέωση).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...