Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Γίνεται κανονικά liquid απλώς τους 3 πρωτους μήνες θα σου τραβήξει τα λεφτά της συνδρομής η συγκεκριμένη προσφορά.

Οπότε αν η συνδρομή είναι 13€ θα πηγαίνει όλη στην προσφορά.

Μήπως θέλει λεφτά αυτός που έστειλε το μήνυμα για να σου το κάνει φοιτητικό κλπ;!

Λογικότατα θα θέλει χρήματα  , αλλά αν δεν βάλεις λεφτά πως θα στα τραβήξει ? Για να μιλάς πρεπει να έχεις καποιο υπόλοιπο βέβαια τους 3 πρώτους μηνες ... ισως μεταφορά,  cash back ...

Λεει και αυτο το περίεργο που δεν ξέρω αν ειναι αλήθεια .. "Με του που λάβετε την sim σας εχετε αμεσως και για τους επόμενους 3 μήνες δωρεάν χωρίς καν να βάλετε κάρτα το CU Xclusive MeApOla 9 (x2) "

9 ώρες πριν, glofiish said:

Φυσικά και ΔΕΝ ισχύει.Αλλαξανε όλο το περιβάλλον(και τους όρους χρήσης),στην εφαρμογή και στο web, του smart wallet και το κάνανε efood μόνο και μόνο για ένα συστημικό πρόβλημα/αναβάθμιση;Fake news κλασικά από το chat

Μπορεί να το λες εσυ και moderator αλλά η ουσια είναι πως απλά υποθέτετε και δεν εχετε καμια πληροφόρηση .

Ειναι φυσικό να μην θέλουν να γράψουν οτι έχουμε πρόβλημα - κάνουμε αναβαθμίσεις - υπολειτουργεί η ότι αλλο για μεγάλο διάστημα ...  ουτε να το αφήσουν όπως πριν. Πιο λογικο και ευκολο να κρατήσιυν το  ε-φοοδ που θα δουλέυει σωστα .

Εχω πετύχει προβληματα στο e-fresh και το dominos που δεν σου επαιρναν σωστα τον κωδικό και δεν τον ακυρωναν οπότε έπαιρνες ξανα προιόντα , και τελευταια το dominos κανει το αναποδο (αν τους μιλήσεις σου δίνουν πίτσα δώρο λόγο προβλήματος)  και δεν ειναι ψέμα οτι θελει αναβάθμηση απο τις εταιρίες ή την vodafone , και πιθανόν να προσθέσουν και αλλα καταστήματα ή να κάνουν αλλες αλλαγές ... πχ  είδα οτι γράφουν δεν θα υπαρχει ημερήσιο οριο, ενω ακόμα έχουμε τα 20 ευρω την μερα το οποίο το έγραφαν πριν.

Προς το παρον πάντως πήρα κανονικά απο e-fresh και περιμενουμε,

3 ώρες πριν, kokalo said:

Αν πάρει κανείς κάτι τέτοιο, θα μπορέσει να το κάνει Liquid ή όχι? Γιατί κάτι θυμάμαι ότι όποιος έχει κάποιου τέτοιου τύπου προσφορά δεν μπορεί να γίνει Liquid

Δεν εχω ακούσει ποτέ για cu να μην γίνεται liquid ... ουτε να ακυρώσουν κάτι που είχες πριν μπεις.  Το αντίθετο  να χάσεις  δώρα του liquid αν βγεις ισχύει,   

3 ώρες πριν, johndouk said:

Εννοεί ότι με 15€ συνδρομή στο liquid παίρνεις απεριόριστη ομιλία και το υπόλοιπο (15€ αν δικαιούσαι απαλλαγής φόρου) μπορείς να το αναλώσεις σε data με χρέωση 1,2€/gb. Συνεπώς:

15€ ÷ 1,2€/gb = 12,5gb

ΥΓ: αν δεν είσαι under 29 για να έχεις έκπτωση φόρου, τότε:

13,63€ ÷ 1,2€/gb = 11,36gb

Συμπλήρωμα σ'αυτήν την προσέγγιση: ό,τι data φας εντός της ημέρας πάνω από 1,25gb θα είναι τζάμπα, διότι 1,25gb x 1,2€/gb = 1,5€, οπότε έπιασες το όριο ημερήσιας χρέωσης.

Ετσι τα καταλαβαινω καλυτερα απο τα δικά μου 😉  ...  αυτο ισχυει μαζί με roll over των GB για το μέλλον ... χωρις να κουνήσεις ουτε το δακτυλάκι σου.

Αν το κουνησεις μπορείς τα ανταλάξεις  8.4gb απο όσα εχεις  μαζέψει (που στην πραγματικότητα ειναι λεφτα και χρεώνεσαι αυτόματα οταν τρως data) με 200gb πχ απο το bb για ενα μηνα η σουβλάκια αξίας 9.3ευρω 

Και άλλα πολλά φυσικά , όπως να μην πληρώσεις εναν μηνα τα 15 ευρω , χάνοντας την δωρεαν ομιλία και πληρώνοντας 0.0065

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σταματήστε να προσπαθήστε να πείσετε. Αν ρωτάει κάποιος κάτι συγκεκριμένο, καλώς. Όλα τα άλλα δεν έχουν νόημα. Καθόμαστε και γράφουμε σεντόνια για ποιο λόγο; ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ. ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ;

Σταματώ

10 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν δίνουν 20 ευρώ πάγιο.  Παίρνουν σε προσφορά κάτω από 10 ευρώ συμβόλαιο από την εταιρία. Πολλά cu έγιναν red3 με αυτόν τον τρόπο.

Οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή όλα αυτά για το liquid περισσότερο με έχουν μπερδέψει παρά βοηθήσει, θέλω να κάνω ερωτήσεις για να καταλάβω τι θα κάνω.

Έχω cu βάζω 13 ευρώ τον μήνα και παίρνω το πακέτο των 11,5 ευρώ   το οποίο σε συνδυασμό με sake και πάρε να χεις με καλύπτει μου περισσεύουν και έχω απόθεμα από όλα (ομιλία, δεδομένα και sms).

Αν το κάνω liquid και βάζω 13 ευρώ τον μήνα  (Δεν με ενδιαφέρουν φαγητά, δώρα κ.λ.π. και δεν με ενδιαφέρει να "χάσω" τα χρήματα που θα βάλω. Θεωρώ ότι τα έβαλα έφυγαν από την τσέπη μου και τέρμα) τι παροχές θα έχω σε ομιλία και δεδομένα.

Μην μου πείτε για σουβλάκια κ.λ.π.. Απλά πράγματα. Τι θα πάρω με τα 13 ευρώ ανανέωσης.

Και κάτι ακόμα. Αν το κάνω liquid τα πάρε να έχεις και sake χάνονται ή παραμένουν διαθέσιμα;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FrV said:

Παιδιά επειδή όλα αυτά για το liquid περισσότερο με έχουν μπερδέψει παρά βοηθήσει, θέλω να κάνω ερωτήσεις για να καταλάβω τι θα κάνω.

Έχω cu βάζω 13 ευρώ τον μήνα και παίρνω το πακέτο των 11,5 ευρώ   το οποίο σε συνδυασμό με sake και πάρε να χεις με καλύπτει μου περισσεύουν και έχω απόθεμα από όλα (ομιλία, δεδομένα και sms).

Αν το κάνω liquid και βάζω 13 ευρώ τον μήνα  (Δεν με ενδιαφέρουν φαγητά, δώρα κ.λ.π. και δεν με ενδιαφέρει να "χάσω" τα χρήματα που θα βάλω. Θεωρώ ότι τα έβαλα έφυγαν από την τσέπη μου και τέρμα) τι παροχές θα έχω σε ομιλία και δεδομένα.

Μην μου πείτε για σουβλάκια κ.λ.π.. Απλά πράγματα. Τι θα πάρω με τα 13 ευρώ ανανέωσης.

Και κάτι ακόμα. Αν το κάνω liquid τα πάρε να έχεις και sake χάνονται ή παραμένουν διαθέσιμα;

Πάρε να χεις, παραμένει. Shake δεν έχει. Θα πρέπει να βγεις και να ξανά μπεις

Screenshot_2024-01-29-22-06-18-58_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Υ.Γ. : Όπως θα έλεγε και ο Τζίμης, σουβλάκια, σουβλάκια, σουβλάκια

5 minutes ago, FrV said:

Δεν με ενδιαφέρουν φαγητά, δώρα

 

 

6 minutes ago, FrV said:

τα πάρε να έχεις και sake

Τελικά σε ενδιαφέρουν ή όχι τα δώρα;

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Υ.Γ. : Όπως θα έλεγε και ο Τζίμης, σουβλάκια, σουβλάκια, σουβλάκια

Το πας φιρί φιρί για ασφαλιστικά μέτρα ε;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FrV said:

Παιδιά επειδή όλα αυτά για το liquid περισσότερο με έχουν μπερδέψει παρά βοηθήσει, θέλω να κάνω ερωτήσεις για να καταλάβω τι θα κάνω.

Έχω cu βάζω 13 ευρώ τον μήνα και παίρνω το πακέτο των 11,5 ευρώ   το οποίο σε συνδυασμό με sake και πάρε να χεις με καλύπτει μου περισσεύουν και έχω απόθεμα από όλα (ομιλία, δεδομένα και sms).

Αν το κάνω liquid και βάζω 13 ευρώ τον μήνα  (Δεν με ενδιαφέρουν φαγητά, δώρα κ.λ.π. και δεν με ενδιαφέρει να "χάσω" τα χρήματα που θα βάλω. Θεωρώ ότι τα έβαλα έφυγαν από την τσέπη μου και τέρμα) τι παροχές θα έχω σε ομιλία και δεδομένα.

Μην μου πείτε για σουβλάκια κ.λ.π.. Απλά πράγματα. Τι θα πάρω με τα 13 ευρώ ανανέωσης.

Και κάτι ακόμα. Αν το κάνω liquid τα πάρε να έχεις και sake χάνονται ή παραμένουν διαθέσιμα;

Είναι μια λανθασμένη και παγιωμένη νοοτροπία το να λες δεν σε ενδιαφέρει εάν θα χαθούν τα χρήματα. 

Με το liquid όμως δεν χάνονται γιατί μπορείς να ανανεώνεις ανά 60 ημέρες.

Το ερώτημα είναι εσύ τι κατανάλωση έχεις σε ομιλία και data?

Το liquid παρέχει τα εξής με 13€ και 15€

Record_2024-01-29-22-08-223-ezgif.com-video-to-gif-converter.thumb.gif.2b35c0fe1db51668d9dd2b084ecf212c.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, EllinikoNisi said:

Είναι μια λανθασμένη και παγιωμένη νοοτροπία το να λες δεν σε ενδιαφέρει εάν θα χαθούν τα χρήματα. 

Με το liquid όμως δεν χάνονται γιατί μπορείς να ανανεώνεις ανά 60 ημέρες.

Το ερώτημα είναι εσύ τι κατανάλωση έχεις σε ομιλία και data?

Το liquid παρέχει τα εξής με 13€ και 15€

Record_2024-01-29-22-08-223-ezgif.com-video-to-gif-converter.thumb.gif.2b35c0fe1db51668d9dd2b084ecf212c.gif

Θα το έλεγα κι εγώ, αλλά είπε ο @kallitexnisνα σταματήσω...

@kalitexnis_g, έκανα και λάθος tag. Μα καλά κι εσύ καλλιτέχνης με ένα λ; πφφφ

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sou_d said:

Θα το έλεγα κι εγώ, αλλά είπε ο @kallitexnisνα σταματήσω...

@kalitexnis_g, έκανα και λάθος tag. Μα καλά κι εσύ καλλιτέχνης με ένα λ; πφφφ

Είναι αφηρημένη τέχνη οπότε αφαίρεσα το ένα Λ.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, EllinikoNisi said:

Είναι μια λανθασμένη και παγιωμένη νοοτροπία το να λες δεν σε ενδιαφέρει εάν θα χαθούν τα χρήματα. 

Με το liquid όμως δεν χάνονται γιατί μπορείς να ανανεώνεις ανά 60 ημέρες.

Το ερώτημα είναι εσύ τι κατανάλωση έχεις σε ομιλία και data?

Το liquid παρέχει τα εξής με 13€ και 15€

Record_2024-01-29-22-08-223-ezgif.com-video-to-gif-converter.thumb.gif.2b35c0fe1db51668d9dd2b084ecf212c.gif

Δεν είναι νοοτροπία. Βάζω το δεν με ενδιαφέρει αρχικά, για να καταλάβω βήμα βήμα (γιατί οι μεγάλες αναλύσεις δεν με βοηθούν) να καταλάβω τι να κάνω.

Όταν κάτι είναι πολύπλοκο και μέχρι να γίνει κατανοητό, συνήθως απορρίπτεται. Δεν θέλω λοιπόν να απορρίψω κάτι πριν το καταλάβω.

 

Συνήθως μιλάω αρκετά έως πολύ και δεδομένα θέλω για χρήση σε viber για επικοινωνία και απλά σερφαρισμα. Βίντεο κ.λ.π.  δεν βλέπω.

Αν ανανεώνω κάθε 60 ημέρες πως θα παίρνω τις παροχές αυτές;

Καταλαβαίνω είναι ίσως ενοχλητικό να ρωτάω πράγματα που έχουν γραφτεί

Edited by FrV
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανανεώσεις μετά τον ένα μήνα δεν χάνονται τα χρήματα του liquid. Μένουν διαθέσιμα για άλλες 30 μέρες, εως ότου δηλαδή λήξει το υπόλοιπο.

Εξαίρεση ο δωρεάν μήνας οπου τα  δωρεάν ευρώ χάνονται στις 33 μέρες.

Υ.Γ. επειδή η ανανέωση στο liquid είναι αυτόματη, θα πρέπει να βάλεις κάρτα η οποία με κάποιο τρόπο να μην χρεωθεί μετά τις 30 μέρες (χειροκίνητο πάγωμα, χαμηλό υπόλοιπο κλπ)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FrV said:

Δεν είναι νοοτροπία. Βάζω το δεν με ενδιαφέρει αρχικά, για να καταλάβω βήμα βήμα (γιατί οι μεγάλες αναλύσεις δεν με βοηθούν) να καταλάβω τι να κάνω.

Όταν κάτι είναι πολύπλοκο και μέχρι να γίνει κατανοητό, συνήθως απορρίπτεται. Δεν θέλω λοιπόν να απορρίψω κάτι πριν το καταλάβω.

 

Συνήθως μιλάω αρκετά έως πολύ και δεδομένα θέλω για χρήση σε viber για επικοινωνία και απλά σερφαρισμα. Βίντεο κ.λ.π.  δεν βλέπω.

Αν ανανεώνω κάθε 60 ημέρες πως θα παίρνω τις παροχές αυτές;

Καταλαβαίνω είναι ίσως ενοχλητικό να ρωτάω πράγματα που έχουν γραφτεί

Εάν βάλεις 13€ σε liquid μιλάς μέχρι 1818' ομιλίας ή 9.8gb. Όταν καταναλώνεις το ένα μειώνεται και το άλλο.

Το liquid ουσιαστικά πρόκειται για πακέτο χρόνο χρέωσης με εξευτελιστικές τιμές καταλόγου. Χρεώνεσαι με 0.0065€/ λεπτό ομιλίας, 0.0012/ mb, 0.0065/ sms.

Αν μιλάς για παράδειγμα 600 λεπτά τότε θα χρεωθείς με 600*0.0065= 3.9€

Οπότε τα άλλα χρήματα τα ξοδεύεις σε data. 

Αυτή είναι νοοτροπία του liquid.

Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω λίγο, όχι εξευτελιστικές γενικά, αλλά συγκριτικά με τις πανάκριβες των άλλων όλων εταιριών των πακέτων. 

Γιατί, με βασικό μισθό στην Ελλάδα 667Ευρώ, θεωρείται είδος πολυτελείας και το καρτοκινητό. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, FrV said:

Συνήθως μιλάω αρκετά έως πολύ και δεδομένα θέλω για χρήση σε viber για επικοινωνία και απλά σερφαρισμα. Βίντεο κ.λ.π.  δεν βλέπω.
Αν ανανεώνω κάθε 60 ημέρες πως θα παίρνω τις παροχές αυτές;
Καταλαβαίνω είναι ίσως ενοχλητικό να ρωτάω πράγματα που έχουν γραφτεί

Δεν ενολχουν οι απορίες (εχουμε τρολλ για αυτο)  αλλα πρεπει να καταλαβεις την ευελιξία του και την λογική γιατι δεν ξερουμε ακριβώς τι θα σε βολεψει 

Δοκίμασε μόνος σου οταν τελειώσει το πακέτο σου και αφου εχεις βαλει 13 ευρω για να μην χασεις το shake μετά μπες liquid ... βάλε την μπαρα για χρεωση αρκετες μερες μετα ωστε να μην σου δώσει απεριοριστη ομιλια (την πρωτη φορά σου δίνει και δωρο λεφτα χωρις χρέωση) ωστε να καταλαβεις πόσο μιλας απο την χρεώση 0.0065 ,,, μαζι με τα gb 1.2 ευρω το  gb θα καταλαβεις αν αρκουν τα 13 ευρω το 2 μηνο ή θέλει πιο πολλα.
(λάθος λογική βεβαια όπως ΠΟΛΥ σωστα σου ειπαν , το υπόλοιπο μας εχει σημασία και οχι να βαλουμε πιο λιγα ... δεν πανε χαμενα )

Αν βάζεις 15 ευρω το μηνα αυτοματα  θα χαλάς μεχρι 6 ευρω το μήνα για data (πες μας τι μεσο ορο εχεις να ξερουμε) και θα σου μενουν 7.6 ευρω υπολοιπο καθε μηνα (8.5 στο e-food)
(δεν βαζω shake)

Αν βάζεις 15 ευρω καθε 45 μέρες (10 ευρω το μηνα) θα δίνεις το πολύ 9 ευρω για ιντερνετ , και θα σου μένουν 4.6 ευρω για τις 12 ημέρες που δεν θα έχεις δωρεαν ομιλία ... αυτό είναι καπου 700 λεπτα.

* Υπαρχει το πακετο bb που δίνει 8 gb με 6 ευρω αν νομίζεις οτι θα ξεπεράσεις αυτο το ποσό το μηνα σε χρεωση liquid 

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Να διορθώσω λίγο, όχι εξευτελιστικές γενικά, αλλά συγκριτικά με τις πανάκριβες των άλλων όλων εταιριών των πακέτων. 
Γιατί, με βασικό μισθό στην Ελλάδα 667Ευρώ, θεωρείται είδος πολυτελείας και το καρτοκινητό. 

Παντα σε σχέση με τους αλλους μιλάμε .. αλλά προς το παρόν για εναν νέο που παιρνει τα 667 και ξοδέυει 16 ευρω το μηνα efood απο την κάρτα του , μπορει δωρεαν να έχει απεριοριστη ομιλία και 200gb ... αυτό το λές και σχεδον τζαμπα ασχετος χώρας παντως 
Και η δωρεαν ομιλία  αν βαλεις 15 ευρω για άτομα που δεν θελουν πολυ ιντερνετ ... 
Και το ότι παίρνεις shake και μετα μπαινεις liquid για ομιλία 
Και η χρήση του φοιτητικού με liquid ...  ή cashback συν liquid έστω και αν δεν ειναι κατι που γίνεται ευκολα,,,.

Κατα τα άλλα , 13 ευρω το 2 μηνο σε liquid είναι αξιοπρεπες για Ελλαδα με σοβαρες παροχές και ευελιξία ... και τα 200gb με 11 ευρω  συν λιγο φτηνή ομιλία 
 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, hercoulis said:

Να διορθώσω λίγο, όχι εξευτελιστικές γενικά, αλλά συγκριτικά με τις πανάκριβες των άλλων όλων εταιριών των πακέτων. 

Γιατί, με βασικό μισθό στην Ελλάδα 667Ευρώ, θεωρείται είδος πολυτελείας και το καρτοκινητό. 

Παραπάνω είναι ο βασικός μισθός:

24242.thumb.jpg.635f481ae184d184d878400cc182e9d6.jpg

(Πηγή ΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

Ο κατώτατος ήθελα να γράψω. 
 

 Εντομεταξύ τι λιγκουιτ χρεώνει ανά λεπτό,  όχι δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παραπάνω είναι ο βασικός μισθός:

24242.thumb.jpg.635f481ae184d184d878400cc182e9d6.jpg

(Πηγή ΕΕ)

τι 910 ρε? πατε καλα? δεν εχετε καν επαφη με την πραγματικοτητα?

 

20 ώρες πριν, blizard said:

 

Δεν εχω ακούσει ποτέ για cu να μην γίνεται liquid ... ουτε να ακυρώσουν κάτι που είχες πριν μπεις.  Το αντίθετο  να χάσεις  δώρα του liquid αν βγεις ισχύει,   

εχω την προσφορα με 12αρα καρτα (13 πλεον κ μου μενουν κ ρεστα) απεριοριστα ολα για 9 μηνες κ δεν μπορω να το κανω λικουιντ. όχι οτι θελω, απλά για την ενημέρωση

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bizbiki said:

εχω την προσφορα με 12αρα καρτα (13 πλεον κ μου μενουν κ ρεστα) απεριοριστα ολα για 9 μηνες κ δεν μπορω να το κανω λικουιντ. όχι οτι θελω, απλά για την ενημέρωση

Τι εννοείς δεν μπορείς το δοκίμασες  η στο ειπαν στο chat ? δεν υπάρχει η επιλογή στο μενου κατω δεξιά του app ? βγαζει μήνυμα λάθους , ή εννοείς δεν εχει νόημα αφου σου δίνουν υποχρεωτικά το πακέτο ? γιατί έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά με την ίδια προσφορά και μπαίνει απλά δεν μπορείς να το εκμεταλευτείς για αυτο το λογο μεν αλλά μπαινει

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, blizard said:

Τι εννοείς δεν μπορείς το δοκίμασες  η στο ειπαν στο chat ? δεν υπάρχει η επιλογή στο μενου κατω δεξιά του app ? βγαζει μήνυμα λάθους , ή εννοείς δεν εχει νόημα αφου σου δίνουν υποχρεωτικά το πακέτο ? γιατί έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά με την ίδια προσφορά και μπαίνει απλά δεν μπορείς να το εκμεταλευτείς για αυτο το λογο μεν αλλά μπαινει

δεν υπάρχει επιλογή στο αππ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, blizard said:

Δεν ενολχουν οι απορίες (εχουμε τρολλ για αυτο)  αλλα πρεπει να καταλαβεις την ευελιξία του και την λογική γιατι δεν ξερουμε ακριβώς τι θα σε βολεψει 

Δοκίμασε μόνος σου οταν τελειώσει το πακέτο σου και αφου εχεις βαλει 13 ευρω για να μην χασεις το shake μετά μπες liquid ... βάλε την μπαρα για χρεωση αρκετες μερες μετα ωστε να μην σου δώσει απεριοριστη ομιλια (την πρωτη φορά σου δίνει και δωρο λεφτα χωρις χρέωση) ωστε να καταλαβεις πόσο μιλας απο την χρεώση 0.0065 ,,, μαζι με τα gb 1.2 ευρω το  gb θα καταλαβεις αν αρκουν τα 13 ευρω το 2 μηνο ή θέλει πιο πολλα.
(λάθος λογική βεβαια όπως ΠΟΛΥ σωστα σου ειπαν , το υπόλοιπο μας εχει σημασία και οχι να βαλουμε πιο λιγα ... δεν πανε χαμενα )

Αν βάζεις 15 ευρω το μηνα αυτοματα  θα χαλάς μεχρι 6 ευρω το μήνα για data (πες μας τι μεσο ορο εχεις να ξερουμε) και θα σου μενουν 7.6 ευρω υπολοιπο καθε μηνα (8.5 στο e-food)
(δεν βαζω shake)

Αν βάζεις 15 ευρω καθε 45 μέρες (10 ευρω το μηνα) θα δίνεις το πολύ 9 ευρω για ιντερνετ , και θα σου μένουν 4.6 ευρω για τις 12 ημέρες που δεν θα έχεις δωρεαν ομιλία ... αυτό είναι καπου 700 λεπτα.

* Υπαρχει το πακετο bb που δίνει 8 gb με 6 ευρω αν νομίζεις οτι θα ξεπεράσεις αυτο το ποσό το μηνα σε χρεωση liquid 

Παντα σε σχέση με τους αλλους μιλάμε .. αλλά προς το παρόν για εναν νέο που παιρνει τα 667 και ξοδέυει 16 ευρω το μηνα efood απο την κάρτα του , μπορει δωρεαν να έχει απεριοριστη ομιλία και 200gb ... αυτό το λές και σχεδον τζαμπα ασχετος χώρας παντως 
Και η δωρεαν ομιλία  αν βαλεις 15 ευρω για άτομα που δεν θελουν πολυ ιντερνετ ... 
Και το ότι παίρνεις shake και μετα μπαινεις liquid για ομιλία 
Και η χρήση του φοιτητικού με liquid ...  ή cashback συν liquid έστω και αν δεν ειναι κατι που γίνεται ευκολα,,,.

Κατα τα άλλα , 13 ευρω το 2 μηνο σε liquid είναι αξιοπρεπες για Ελλαδα με σοβαρες παροχές και ευελιξία ... και τα 200gb με 11 ευρω  συν λιγο φτηνή ομιλία 
 

Δηλαδή για να μην χάσω το sake θα πρέπει να βγω να κάνω ανανέωση και να ξαναμπώ. Αν και με την τιμή ανά mb που δίνει το liquid το sake γίνεται λιγότερο χρήσιμο και μένει μόνο σαν ρεζέρβα εάν ξεμείνω.

 

Μιλάω περίπου 30 λεπτά την ημέρα μέσο όρο και θέλω 4 με 5 γιγα ανά μήνα. 

Έτσι όπως τα υπολογίζω με τα 13 ευρώ θα καλύπτομαι.

Χάνω όμως την μπάλα για το πως δεν θα κάνω ανανέωση κάθε μήνα και θα μου μένουν όσα χρήματα δεν κατανάλωσω μέσα σε αυτόν.

Έστω ότι κάποιο μήνα περισσεύουν χρήματα πως τα μεταφέρω το efood;

Ξαναλέω, τα ερωτήματα μου είναι πραγματικά κι ας μοιάζουν χαζά. Θέλω να καταλάβω που θα μπω για να ξέρω πως θα το διαχειρίζομαι.

Κάτι ακόμα. Το πάρε να έχεις επηρεάζεται;  Για να μην την χαλάσω στους άλλους δύο που παίρνουν από τις ανανεώσεις μου.

Edited by FrV
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλά πάμε

ειμαι σιγουρος. αλλά πες πες όλο κ κάτι θα μείνει. γνωστη τακτική

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτά τα ποσά δυστυχώς  είναι μικτά. 
Η αγοραστική δύναμη της χώρας μας είναι η χαμηλότερη της ΕΕ. 

Στο θέμα μας, το λιγκουιτ έχει καλές τιμές. 
Αν το είχε ανά sec θα ήταν άπιαστο. 
Ας τα δει η νόβα αυτά που έγινε ξαφνικά large. Μακάρι να είχανε όλες αυτές τις τιμές ανά δευτερόλεπτο αν δεν χρησιμοποιούσαμε κάποιο πακέτο. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bizbiki said:

ειμαι σιγουρος. αλλά πες πες όλο κ κάτι θα μείνει. γνωστη τακτική

Φίλε είμαι στον οικονομικό τομέα. Όλοι ξέρουμε ότι μιλάμε για χαμηλούς μισθούς όχι όμως τόσο όσο το προωθούν μερικοί για δικές τους σκοπιμότητες. Ο κατώτατος λοιπόν(χωρίς τριετίες)είναι γύρω στα 860-900 ευρώ. Είτε αρέσει είτε όχι 

59 minutes ago, hercoulis said:

Η αγοραστική δύναμη της χώρας μας είναι η χαμηλότερη της ΕΕ. 

Δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Φίλε είμαι στον οικονομικό τομέα. Όλοι ξέρουμε ότι μιλάμε για χαμηλούς μισθούς όχι όμως τόσο όσο το προωθούν μερικοί για δικές τους σκοπιμότητες. Ο κατώτατος λοιπόν(χωρίς τριετίες)είναι γύρω στα 860-900 ευρώ. Είτε αρέσει είτε όχι 

Δυστυχώς 

εισαι ασχετος. νο γουοντερ γτ η οικονομια παει κατα διαολου αν εχουμε τετοιους να δουλεουν στα οικονομικα. ο κατωτατος μισθος στην ελλαδα ειναι 780 μικτα. ντου δε μαθ 671 καθαρα

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...