Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, HEO said:

θα επρεπε να υπηρχε φραγη, αν το αλλαξαν τοτε ειναι κατι πολυ καλο.....

 

Πότε συμπληρώνονται οι 60 ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο μηδενισε 16/11. 60 μέρες λοιπόν από την τελευταία ανανέωση έχουν περάσει ήδη. Σήμερα κλείνουν άλλες 60 μέρες. Για αυτό ρώτησα πότε κανονικά θα έπρεπε να μπει η φραγή.

Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να υπηρχε φραγη, αν το αλλαξαν τοτε ειναι κατι πολυ καλο.....   συγκεκριμένα 30 μερες αππο την στιγμή που θα χαθούν τα χρήματα λόγο μη ανανέωσης έχεις φραγή και εξερχομένων και εισερχομένων , που ίσχυε στην πράξη,

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να μάθω για το liquid είναι εδώ το καταλληλο νήμα ή πρέπει να ρωτήσω αλλού; 

Το liquid θέλει να βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες; το σκέφτομαι σαν δεύτερη backup σύνδεση σε μια συσκευή που θα τρώει λίγα δεδομένα κάθε μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, andre74 said:

Καλησπέρα. Για να μάθω για το liquid είναι εδώ το καταλληλο νήμα ή πρέπει να ρωτήσω αλλού; 

Το liquid θέλει να βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες; το σκέφτομαι σαν δεύτερη backup σύνδεση σε μια συσκευή που θα τρώει λίγα δεδομένα κάθε μήνα. 

Ναι το liquid θέλει 13 ευρω κάθε 2 μήνες  (πρεπει κάθε 2 μηνες να κάνεις μια ευκολη αλλαγή μπαρίτσας χρεωσης για να μην σε χρεωνει κάθε μήνα)

Το καλό είναι οτι τα 13 ευρω που έβαλες μπορείς να τα χαλάσεις σε e-food πχ αγοράζοντας 13 ευρω εστίαση οπότε αν κάνεις κατι τέτοιο δεν σε απασχολεί (και σε e-fresh σουπερμαρκετ αλλά εκει υπάρχει διαφορά τιμής ίσως απο το κανονικο σου) . Το ιντερνετ χρεώνεται 1gb 1,2 ευρω και η ομιλία 2 cent τα 3 λεπτα.
(Υπαρχει και η ανανεωση με 1 ευρω cashe back αλλά  ειναι καποια ταλαιπωρια )

Αν σε ενδιαφέρουν μόνο τα data και οχι το 0.0065 της ομιλίας του liquid , μπορείς και στο απλό cu να βάζεις 13 ευρω και να αγοράζεις σουβλάκια με αυτα τα λεφτα , και να παίρνεις και 3gb δώρο shake με καθε ανανεωση - 6gb με 2 ευρω .(μετα μπορείς να μπεις και liquid για να τα εχεις και εκει)

Υπαρχει και δωραν καρτουλα ιντερνετ 200mb το μηνα με την ευκαιρία  αλλα δεν εχει δυνατοτητα ομιλίας

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 7:29 ΜΜ, johndouk said:

Επιβεβαιώνω (από τρέχουσα εμπειρία) :

Προ ημερών έκανα αίτημα φορητότητας σε CU με bring a friend. Ξετσεκάρισα την επιλογή 2ης sim. Ζήτησα με email (με το ID  αίτησης στο θέμα) να ΜΗΝ ενεργοποιηθεί η προσφορά των 50gb. Πλήρωσα με κάρτα τα 13€ για να πάρω τα extra 5€ (για τις πρώτες χρεώσεις). 2-3 μέρες μετά παρέλαβα τη sim με svuum και ακολούθησαν και τα sms επιβεβαίωσης φορητότητας.

Σήμερα διεκόπη το σήμα του παλιού παρόχου. Έβαλα τη νέα sim στη συσκευή και εκτέλεσα την checklist που είχα ετοιμάσει, (με τη συγκεκριμένη σειρά) :

‐ Κατέβασμα my cu app ✔
- Κατέβασμα BigBang✔
- Κλήση σε 1252 (ενεργοποίηση)✔
- Άνοιγμα cu app✔
- Πάρε να'χεις έστω 1αρ ✔
- Ανανέωση 13€ (μόνος μου)✔
- Smart pocket 4€ ✔
- Shake it✔
- Check +5€ λόγω κάρτας ✔
- Check data 5gb (bring a friend) ✔
-  Αγορά BB talk mini 100' (3000💎+0,8€)✔
- Call waiting✔
- WiFi calling✔
- VoLTE✔
- sms K στο 1252✔
- Set πάρε να χεις και τα 3 ✔
- Βlock 5ψηφια✔
- Ειδοποιήσεις ΟΝ✔
- Άρθρο 11✔
- Πολιτική δεδομένων ✔
- Liquid (μπάρα μεθεπόμενη μέρα) ✔

- Παίξιμο ΒΒ για λήψη 💎.

Όλα πήγαν άψογα. 😎

 

 

Σαν άσχετος, πρέπει να ρωτήσω τι είναι ή πως ενεργοποιούνται τα:

- Smart pocket 4€

- WiFi calling✔
- VoLTE✔
- sms K στο 1252✔

- Βlock 5ψηφια✔
- Ειδοποιήσεις ΟΝ✔
- Άρθρο 11✔
- Πολιτική δεδομένων ✔

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

"Το CU MeApOla 7.2 EXTRA με 600 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 100 SMS και 1.5GΒ για ένα (1) μήνα με 7,2€."

υπηρχε τέτοιο πακέτο εγώ ήξερα ότι το MeApola 7.2 έδινε 400 σε MB και ομιλία και 40sms και έχει πλέον καταργηθεί μάλλον εννοεί το MeApOla 7.2 που είναι για 20 μέρες και υπάρχει ακόμα βέβαια σε εμένα δεν εμφανίζεται γιατί έχω φοιτιτικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται στη μία συσκευή οταν μπαινω στο myvodafone να μου ζηταει ολο username κ password και στην άλλη συσκευή να με βαζει κατευθείαν;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokalo said:

Σαν άσχετος, πρέπει να ρωτήσω τι είναι ή πως ενεργοποιούνται τα:

- Smart pocket 4€

- WiFi calling✔
- VoLTE✔
- sms K στο 1252✔

- Βlock 5ψηφια✔
- Ειδοποιήσεις ΟΝ✔
- Άρθρο 11✔
- Πολιτική δεδομένων ✔

 

VoLTE και VoWIFI με δωρεάν μήνυμα την λέξη WIFI στο 1339

Διακοπή ίντερνετ όταν δεν έχεις MB για αποφυγή χρεώσεων με Κ στο 1252

Άρθρο 11 μέσω του 13830 ή μέσω του live chat. Επίσης καλό θα ήταν αν μιλήσεις για το άρθρο 11 μαζί τους να τους πεις να σου βάλουν και φραγή στα νούμερα που σε καλούν με απόκρυψη 

Block πενταψήφια μέσω του My CU app όπου πας μενού μετά υπηρεσίες και μετά διαχείριση πενταψήφιων sms

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

VoLTE και VoWIFI με δωρεάν μήνυμα την λέξη WIFI στο 1339

Διακοπή ίντερνετ όταν δεν έχεις MB για αποφυγή χρεώσεων με Κ στο 1252

Άρθρο 11 μέσω του 13830 ή μέσω του live chat. Επίσης καλό θα ήταν αν μιλήσεις για το άρθρο 11 μαζί τους να τους πεις να σου βάλουν και φραγή στα νούμερα που σε καλούν με απόκρυψη 

Block πενταψήφια μέσω του My CU app όπου πας μενού μετά υπηρεσίες και μετά διαχείριση πενταψήφιων sms

Νομίζω κ το άρθρο 11 γίνεται μέσω της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, blizard said:

Ναι το liquid θέλει 13 ευρω κάθε 2 μήνες  (πρεπει κάθε 2 μηνες να κάνεις μια ευκολη αλλαγή μπαρίτσας χρεωσης για να μην σε χρεωνει κάθε μήνα)

Το καλό είναι οτι τα 13 ευρω που έβαλες μπορείς να τα χαλάσεις σε e-food πχ αγοράζοντας 13 ευρω εστίαση οπότε αν κάνεις κατι τέτοιο δεν σε απασχολεί (και σε e-fresh σουπερμαρκετ αλλά εκει υπάρχει διαφορά τιμής ίσως απο το κανονικο σου) . Το ιντερνετ χρεώνεται 1gb 1,2 ευρω και η ομιλία 2 cent τα 3 λεπτα.
(Υπαρχει και η ανανεωση με 1 ευρω cashe back αλλά  ειναι καποια ταλαιπωρια )

Αν σε ενδιαφέρουν μόνο τα data και οχι το 0.0065 της ομιλίας του liquid , μπορείς και στο απλό cu να βάζεις 13 ευρω και να αγοράζεις σουβλάκια με αυτα τα λεφτα , και να παίρνεις και 3gb δώρο shake με καθε ανανεωση - 6gb με 2 ευρω .(μετα μπορείς να μπεις και liquid για να τα εχεις και εκει)

Υπαρχει και δωραν καρτουλα ιντερνετ 200mb το μηνα με την ευκαιρία  αλλα δεν εχει δυνατοτητα ομιλίας

Πρέπει να κάνω κάποια εγγραφή σε άλλο app για να "τρώω" τα χρήματα, φαντάζομαι φαίνονται αυτές οι δυνατότητες στο cu app... ευχαριστώ 

Είχα πάρει κάρτα CU την έχω αρκετούς μήνες χωρίς ανανέωση αλλά όχι χρόνο. Θα ενεργοποιηθεί αν βάλω χρήματα; (φαντάζομαι θα φαίνεται κι αυτό στο app ε; 😊)

Παίρνει κανείς τιμολόγιο για τα χρήματα του cu, είναι απλή διαδικασία; 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζαλίστηκα με τις απανωτές αλλαγές των τριών εταιριών, ας μου υπενθυμίσει κάποιος ποιά είναι η ελάχιστη ανανέωση για cu από κατάστημα και ποιά απο ψιλικατζίδικο. Έχει γίνει κάποια ανακοίνωση εάν θα αλλάξει η ελάχιστη ανανέωση; Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Επειδή ζαλίστηκα με τις απανωτές αλλαγές των τριών εταιριών, ας μου υπενθυμίσει κάποιος ποιά είναι η ελάχιστη ανανέωση για cu από κατάστημα και ποιά απο ψιλικατζίδικο. Έχει γίνει κάποια ανακοίνωση εάν θα αλλάξει η ελάχιστη ανανέωση; Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Νομίζω όλα έχουν γίνει 13€.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, minast said:

Νομίζω όλα έχουν γίνει 13€.

Το από πότε δεν έχω καταλάβει.....

Δηλαδή αν είναι άμεσα ή από 8/2

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνια που θα κοπει η οχταρα στην Voda δεν ειναι καθαρη

εγω παντως εκανα μια ανανεωση 8 ευρω σημερα σε αυτοματο μηχανημα καταστηματος

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kokalo said:

Το από πότε δεν έχω καταλάβει.....

Δηλαδή αν είναι άμεσα ή από 8/2

13 ευρώ ηλεκτρονικά είναι ήδη. Από 08/02 θα πάει 13 ευρώ και στα καταστήματα Vodafone

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Επειδή ζαλίστηκα με τις απανωτές αλλαγές των τριών εταιριών, ας μου υπενθυμίσει κάποιος ποιά είναι η ελάχιστη ανανέωση για cu από κατάστημα και ποιά απο ψιλικατζίδικο. Έχει γίνει κάποια ανακοίνωση εάν θα αλλάξει η ελάχιστη ανανέωση; Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Να ρωτας ΜΟΝΟ αν έχουν liquid /σμαρτ ποκετ προς το παρόν η αναλογα πακέτα γιατι η ελαχιστη ανανεωση ειναι απατη ... 
Πχ η nova εχει 5 ευρω ανανεωση στο νεο f2g αλλά δεν εχει πακετο φτηνο οπότε πρέπει να δίνεις 16 ευρω ανανεωση τελικα και στον Οτε 20 ...  εδω ειιναι 13 και δεν σου κανουν ολα τα λεφτά υποχρεωτικά πακετο , μόνο οσα εχεις αναγκη

Για περιπτωσεις συντήρησης cashback vodafone

7 ώρες πριν, andre74 said:

Πρέπει να κάνω κάποια εγγραφή σε άλλο app για να "τρώω" τα χρήματα, φαντάζομαι φαίνονται αυτές οι δυνατότητες στο cu app... ευχαριστώ
Είχα πάρει κάρτα CU την έχω αρκετούς μήνες χωρίς ανανέωση αλλά όχι χρόνο. Θα ενεργοποιηθεί αν βάλω χρήματα; (φαντάζομαι θα φαίνεται κι αυτό στο app ε; 😊)

Παίρνει κανείς τιμολόγιο για τα χρήματα του cu, είναι απλή διαδικασία; 

Δεν ειναι τίποτα , στην εφαρμογη του cu app υπαρχει επιλογη πόσα χρήματα θες να γίνουν κουπόνι και με αυτο παιρνεις δωρεαν προιόντα.

Αν δεν βαριέσαι δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις και με cashback ακομα για να δουμε οτι ακομα ισχύει 😉 και μια αναπαντητη γιατι πριν εγραψαν οτι συνεχίζει , να δουμε και με το δικο σου 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

BLUE WEEK OFFER! ΔΩPO 13€ EFOOD ME THN ΠAPAΓΓEΛIA CU KAPTAΣ SIM. BAΛE TON EKΠTΩTIKO KΩΔIKO BLUEWEEK, ANEBAΣE TA ΔIKAIOΛOΓHTIKA ΣOY KAI ΘA ΛABEIΣ TO KOYΠONI EΩΣ 25/1! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 19/1 ΓIA ΠEPIOPIΣMENO APIΘMO ΠAPAΓΓEΛIΩN. ΠPOΛABE THN EΔΩ: www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, blizard said:

Για περιπτωσεις συντήρησης cashback vodafone

Παρεμπιπτόντως μειώθηκαν τραγικά τα προϊόντα cashback ή είναι η ιδέα μου;

Edit: άκυρο απλώς τα δείχνει σε κατηγορίες στο pockee και έβλεπα μόνο τα τρόφιμα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eridion25 said:

BLUE WEEK OFFER! ΔΩPO 13€ EFOOD ME THN ΠAPAΓΓEΛIA CU KAPTAΣ SIM. BAΛE TON EKΠTΩTIKO KΩΔIKO BLUEWEEK, ANEBAΣE TA ΔIKAIOΛOΓHTIKA ΣOY KAI ΘA ΛABEIΣ TO KOYΠONI EΩΣ 25/1! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 19/1 ΓIA ΠEPIOPIΣMENO APIΘMO ΠAPAΓΓEΛIΩN. ΠPOΛABE THN EΔΩ: www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/

το μηνυμα αυτο σταλθηκε σε κινητο nova !! που το ειχα χρησιμοποιησει για να με καλεσουν σε φορητιτοτητα που ειχα κανει σε αλλο αριθμο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eridion25 said:

BLUE WEEK OFFER! ΔΩPO 13€ EFOOD ME THN ΠAPAΓΓEΛIA CU KAPTAΣ SIM. BAΛE TON EKΠTΩTIKO KΩΔIKO BLUEWEEK, ANEBAΣE TA ΔIKAIOΛOΓHTIKA ΣOY KAI ΘA ΛABEIΣ TO KOYΠONI EΩΣ 25/1! H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 19/1 ΓIA ΠEPIOPIΣMENO APIΘMO ΠAPAΓΓEΛIΩN. ΠPOΛABE THN EΔΩ: www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/

Ο blizard παραγγέλνει ήδη 5-6 νουμερακια! Θα αναστεναξουν οι σουβλακερί!

 

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παρεμπιπτόντως μειώθηκαν τραγικά τα προϊόντα cashback ή είναι η ιδέα μου;

Χρησιμοποιω κασμπακ απο την γεννηση του και οσο περναει ο καιρος, όλο και λιγότερα προϊόντα έχει. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παρεμπιπτόντως μειώθηκαν τραγικά τα προϊόντα cashback ή είναι η ιδέα μου;

Edit: άκυρο απλώς τα δείχνει σε κατηγορίες στο pockee και έβλεπα μόνο τα τρόφιμα.

Οι προσφορές μειώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

 

Χρησιμοποιω κασμπακ απο την γεννηση του και οσο περναει ο καιρος, όλο και λιγότερα προϊόντα έχει. 

Εσύ τους έχεις βάλει μέσα και περιμένεις και προσφορές μετά για να μην κάνεις φορητότητα..

Και τα γράφεις και στο forum..

😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...