Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή 11 Ιανουαρίου λήγει ο διαγωνισμός xmas contest που έχει και τα απεριόριστα ως δώρο ...  Αν θυμάμαι καλά τον προηγούμενο διαγωνισμό τον είχαν κρατήσει μια μέρα παραπάνω και μετά δεν μπορούσες να βγάλεις κωδικούς για τα δωράκια που έδινε τοτε (την vodafone tv και travel 24 ) . Τωρα δεν ξέρω 100% αν  ενεργοποιήσεις τα απεριοριστα πχ στις 11 του μήνα αν κοπεί το ιντερνετ ή οχι στις 12 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, blizard said:

Επειδή 11 Ιανουαρίου λήγει ο διαγωνισμός xmas contest που έχει και τα απεριόριστα ως δώρο ...  Αν θυμάμαι καλά τον προηγούμενο διαγωνισμό τον είχαν κρατήσει μια μέρα παραπάνω και μετά δεν μπορούσες να βγάλεις κωδικούς για τα δωράκια που έδινε τοτε (την vodafone tv και travel 24 ) . Τωρα δεν ξέρω 100% αν  ενεργοποιήσεις τα απεριοριστα πχ στις 11 του μήνα αν κοπεί το ιντερνετ ή οχι στις 12 του μηνα

Το ίντερνετ δεν νομίζω να κοπεί. Η ενεργοποίηση όμως δεν θα μπορεί να γίνει στις 12.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το ίντερνετ δεν νομίζω να κοπεί. Η ενεργοποίηση όμως δεν θα μπορεί να γίνει στις 12.

Για την ενεργοποίηση είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Με την vodafone μην βάζεις στοίχημα ... πχ την τελευταία φορά η ενεργοποίηση γινόταν τουλάχιστον μια μέρα αφου έληξε η περιοδος μαζέματος κρυστάλλων (ίσως για να προλάβει όποιος μάζευε τελεύταία στιγμή , τωρα δεν εχει νόημα αυτό όμως και μπορεί απλά να κόψουν και το ιντερνετ για όλους  μαζί με τους κρυστάλλους , μπορεί να αφησουν το ιντερνετ, ή να τα αφήσουν και όλα και για καμια εβδομάδα ακόμα 😉 θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, blizard said:

Με την vodafone μην βάζεις στοίχημα ... πχ την τελευταία φορά η ενεργοποίηση γινόταν τουλάχιστον μια μέρα αφου έληξε η περιοδος μαζέματος κρυστάλλων (ίσως για να προλάβει όποιος μάζευε τελεύταία στιγμή , τωρα δεν εχει νόημα αυτό όμως και μπορεί απλά να κόψουν και το ιντερνετ για όλους  μαζί με τους κρυστάλλους , μπορεί να αφησουν το ιντερνετ, ή να τα αφήσουν και όλα και για καμια εβδομάδα ακόμα 😉 θα δουμε

Το ότι εμείς μαζέψαμε τους κρυστάλλους σε 2 μέρες δεν σημαίνει ότι το κάνανε όλοι. Δλδ αυτός που θα τους μαζέψει την τελευταία μέρα, την επόμενη θα του το κόψουν; Είναι πολύ χοντρό το σενάριο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω θα κοπούν όλα λίγο μετά τις 11/1 ... ολες οι προσφορές έχουν μια ανάλογη ημερομηνία ληξης (εκτός αν εχεις πληρώσει και τοτε γράφουν καθαρα για τελευταία ενεργοποίηση)  . Και οι όροι αν δεις (Β.2) μαλλον αυτο λενε , ασε που είναι Xmas offer πόσο ακομα να πάει  - πιο πιθανό θα έβλεπα να σου έδιναν επιπλέον κάτι για την νέα χρονιά παρα να συνεχίσουν αυτη. 
Τώρα στην πράξη θα δούμε ολα μπορεί να γίνουν. Σε κάθε περίπτωση θα τα ενεργοποιήσουμε ξανα στις 11/1 , αφου μπορέσαμε να ενεργοποιήσουμε 2η φορά το 7 ημερο θα γίνεται ξανα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blizard said:

Εγω νομιζω θα κοπούν όλα λίγο μετά τις 11/1 ... ολες οι προσφορές έχουν μια ανάλογη ημερομηνία ληξης (εκτός αν εχεις πληρώσει και τοτε γράφουν καθαρα για τελευταία ενεργοποίηση)  . Και οι όροι αν δεις (Β.2) μαλλον αυτο λενε , ασε που είναι Xmas offer πόσο ακομα να πάει  - πιο πιθανό θα έβλεπα να σου έδιναν επιπλέον κάτι για την νέα χρονιά παρα να συνεχίσουν αυτη. 
Τώρα στην πράξη θα δούμε ολα μπορεί να γίνουν. Σε κάθε περίπτωση θα τα ενεργοποιήσουμε ξανα στις 11/1 , αφου μπορέσαμε να ενεργοποιήσουμε 2η φορά το 7 ημερο θα γίνεται ξανα.

Αυτό για την κινδυνολογία που σας τρώει..

Screenshot_2023-12-21-14-33-29-294_gr.mobile.vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ λογικό ότι θα δουλεύει. Οι περισσότερες προσφορές ή πακέτα διαρκούν όσο λένε αρκεί να τα έχεις ενεργοποιήσει στο περιθώριο που σου δίνει η εταιρεία. Εν προκειμένω ως 11/1 είσαι καλυμμένος. Αν ήταν από τα άλλα που λέγανε ότι θα ληξουν στάνταρ ημερομηνία να το καταλάβω. Για μένα είναι ξεκάθαρο στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kmpatra said:

 Αν ήταν από τα άλλα που λέγανε ότι θα ληξουν στάνταρ ημερομηνία να το καταλάβω.  

Μα αυτό είναι το θέμα ... Σε όλες τις προσφορές που δεν σταματάνε συγκεκριμένη ημερομηνία γράφουν παντα ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ μέχρι ταδε ημερομηνία - πάρε την προσφορά μέχρι τάδε ημερομηνία . Αντίθετα σε όσες κόβονται συγκεκριμένη μέρα γράφουν απεριοριστα data για 10 μέρες από τότε ώς τοτε ...  ασχετα αν μπορεις να τα παρεις 2-3 φορές ή δεν προλαβαινεις.  Εδω δεν βλέπω κάπου να γράφει για μέρα ενεργοποίησης αλλά περίοδο προσφοράς.  

Τεσπα θα δουμε, καλό είναι που το λέει η υπάλληλος και η ιδέα του να φιτάξουν αυτο το σύστημα με τα level μαλλον δείχνει οτι είχαν πρόθεση να κάνουν όπως λέτε , αν και δεν δουλέυει ακόμα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να είναι διαθέσιμα εως ο συνδρομητής να τα καταναλώσει. Καθόλου άσχημη ιδέα και μπράβο μου που το σκέφτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θρεντ μεν αλλα επειδή πρεπει να είμαστε ενημερωμένοι γενικότερα , αν σας εχει διαφύγει, πάει κ η nova:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-19-12-2023

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geopapa123 said:

Άσχετο με το θρεντ μεν αλλα επειδή πρεπει να είμαστε ενημερωμένοι γενικότερα , αν σας εχει διαφύγει, πάει κ η nova:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-19-12-2023

Φίλε γίνεται χαμός εδώ και 2 ημέρες για αυτό.😄😄

Link to comment
Share on other sites

Τι επιλογές έχω παιδιά για gps που θέλω μια sim? Έχει φθηνή ανανέωση; πόσο διαρκεί; εννοώ θέλει κάθε μήνα;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, DjTony said:

Τι επιλογές έχω παιδιά για gps που θέλω μια sim? Έχει φθηνή ανανέωση; πόσο διαρκεί; εννοώ θέλει κάθε μήνα;

Μέχρι 200mb το μηνα παίρνεις καρτούλα εντελώς δωρεαν για παντα, wifi on the spot, απλα δεν στέλνει σμσ και δεν εχει φωνή, αλλά μια χαρά νομίζω
Με cu-liquid η πας σε καταστημα και βάζεις 8 ευρω το 2μηνο η σου παίρνει 13 ευρω κάθε 2 μήνες (μια φορά το 2 μηνο κουνας απλα μια μπαριτσα) και με αυτά αγοράζεις 8 η 13ευρω σουβλάκια απο το e-food. Για χρηση ιτνερνετ σου κρατάει 0.0012/mb (1,2 ευρω το gb)  Αν δεν βαριέσαι να   αγοράζεις 1 ευρω προιόντα απο souper  market να τα βγάζεις φώτο και να κανεις μια διαδικασία 10 λεπτών μπορείς να αποφύγεις την αγορά απο e-food και τα λεφτά που βαζεις 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Τι επιλογές έχω παιδιά για gps που θέλω μια sim? Έχει φθηνή ανανέωση; πόσο διαρκεί; εννοώ θέλει κάθε μήνα;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Αν θέλεις μόνο εισερχόμενες((μηνύματα και κλήσεις)πας CU και κάνεις μια φορά το τρίμηνο ανανέωση μέσω Cashback

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τρέχουσα προσφορα νέου αριθμού ή φορητότητας. Απλά μεσω του φόρουμ παιρνεις +40.000 κρυστάλλους. 

IMG_20231222.thumb.jpg.8bf13c3ee7ed32b38c199e317e1e84ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτή είναι η τρέχουσα προσφορα νέου αριθμού ή φορητότητας. Απλά μεσω του φόρουμ παιρνεις +40.000 κρυστάλλους. 

IMG_20231222.thumb.jpg.8bf13c3ee7ed32b38c199e317e1e84ac.jpg

Τώρα είναι η κατάλληλη ευκαιρία όσοι θέλουν να αποχωρήσουν από άλλες εταιρείες είτε για βασικό είτε απλά να υπάρχει το νούμερο,να έρθουν στην Vodafone. Και μετά αν δεν θέλουν να δίνουν 13 ευρώ να το πάνε με Cashback

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τώρα είναι η κατάλληλη ευκαιρία όσοι θέλουν να αποχωρήσουν από άλλες εταιρείες είτε για βασικό είτε απλά να υπάρχει το νούμερο,να έρθουν στην Vodafone. Και μετά αν δεν θέλουν να δίνουν 13 ευρώ να το πάνε με Cashback

Εάν έδινε κάθε μήνα απεριόριστα data με 13 ευρώ, θα έπαιρνα 2 έξτρα αριθμους άνετα. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτή είναι η τρέχουσα προσφορα νέου αριθμού ή φορητότητας. Απλά μεσω του φόρουμ παιρνεις +40.000 κρυστάλλους. 

IMG_20231222.thumb.jpg.8bf13c3ee7ed32b38c199e317e1e84ac.jpg

Εδώ μιλάμε για σοβαρή προσφορά όχι αστεία..

Link to comment
Share on other sites

Αρα τιποτα , απεριοριστο ιντερνετ εχεις προς το παρον και έχουμε μαζέψει πάνω απο 100κ απο το διαγωνισμό σε κρυσταλους
Τουλάχιστον δεν σε αναγκαζει να παιρνεις κάποιο πακετο οπως οι προηγούμενες και έχει τα gb δώρο για 6 μηνες - χρήσιμα  για liquid αφου αν μιλάς λίγο για 6 μηνες δεν θα δώσεις πολλά . Και στο απλό cu  , συν  διπλασιασμο πακετων για 1 χρονο

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...