Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα τα εχει τιναξει το συστημα τους το ιδιο παθαινω κ γω με τα ημερισια login που φαινεται οτι γινονται reset επειδη τα ενεργοποιησα λιγο μετα απο τις 12 το βραδυ. Τι φαση? 

24 ωρες μετα το περας της μιας ενεργοποιησης δεν λειτουργει αυτο το daily login? Ε ρε σε τι χαλβαδες πεσαμε.. 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jaranor said:

 

Πήρα στο 13840 και ήταν πολύ απασχολημένοι (τέτοια ώρα;) υποτίθεται θα με καλέσουν σε μέσα σε 1 εργάσιμη.

Μίλησα στο τσατ, υποτίθεται το διόρθωσε αλλά από ό,τι βλέπω δεν λύθηκε, πάλι έρχεται SMS αντί να μου δίνει επιλογή να απαντήσω. Το ίδιο συμβαίνει σε 2 νούμερα CU που έχω.

Μήπως φταίει το VoLTE;

Το volte φταίει αλλά μόνο οι ίδιοι μπορούν να το απενεργοποιήσουν. Μετα θα λειτουργήσει κανονικά η αναμονή. Το είχα γράψει και τον Ιούλιο εδώ,που είχα το ιδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι με τους ελάχιστους + εξειδικευμένους τρόπους να αποκτήσει κάποιος κωδικό για 8ευρώ ανανέωση (Όχι από αυτόν που μας συνήθισαν καθώς τον πλάσαραν όλα τα προηγούμενα χρόνια με κίνητρα για μας επανειλημμένως από όλα τα κανάλια διαφήμισης και τώρα πια που το >>% μας το συνήθισε, πού να ψάχνει για "άλλο τρόπο" το >>% μας? : Όχι από app τους ΣΙΓΟΥΡΑ):

Θα αρνηθούν επιστροφή υπολοίπου καρτοκινητού σε τραπεζικό λογαριασμό, γιατί "Δε καταργήθηκε η 8ευρώ και υπάρχει τρόπος" θα ισχυριστούν όπως δείχνεται στο προηγούμενο post , ακόμα και μετά από πολλές σειρές καταγγελιών στην ΕΕΤΤ (και όποιος αντέξει, που δε θα καταφέρει τίποτα): https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/ Ξεκινήστε από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση δεν καταργεί μόνο την online 8ευρη αλλά και διάφορα πακέτα. Αρκεί να δηλώσεις οτι δεν συμφωνείς με τις αλλαγές γενικά και όχι απαραίτητα με κάποια συγκεκριμένη.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, eridion25 said:

Υπάρχει ακόμα 8€ κάρτα στα περίπτερα 

 

20231014_213828.jpg

Καμία οικολογική ευαισθησία εκεί στην Vodafone. Κρίμα που προωθούν την σπατάλη και την κακοδιαχείριση του φυσικού πλούτου. 

Link to comment
Share on other sites






Θα αρνηθούν επιστροφή υπολοίπου καρτοκινητού σε τραπεζικό λογαριασμό, γιατί "Δε καταργήθηκε η 8ευρώ και υπάρχει τρόπος"




Δεν ισχύει αυτό.

Τους ρώτησα στην φόρμα τους αν μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω κατάργησης των 8 ευρώ.

Με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι γίνεται και μου εξήγησαν την διαδικασία.
Αλλά επιφυλάχθηκα ομως και τα ζήτησα γραπτώς όλα αυτά και είμαι σε αναμονή.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση σε κατάστημα στις 4/10 και περιμένω σε ένα μήνα να επικοινωνήσουν για τις τελευταίες λεπτομέρειες όπως IBAN κλπ
Θα επανέλθω με νεότερα αρχές του Νοέμβρη.
2282e098a995a5b7c0f324fafec5fc39.jpg

Στάλθηκε από το NpadAir μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση σε κατάστημα στις 4/10 και περιμένω σε ένα μήνα να επικοινωνήσουν για τις τελευταίες λεπτομέρειες όπως IBAN κλπ
Θα επανέλθω με νεότερα αρχές του Νοέμβρη.
2282e098a995a5b7c0f324fafec5fc39.jpg

Στάλθηκε από το NpadAir μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε ποιο κατάστημα πηγές;; Προφανώς γνώσεις πάνω στο θέμα....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη κοντά στην Νομαρχία.

Αρχικά έκανα την ηλεκτρονική αίτηση διακοπής. Μετά 20 μέρες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι η αίτηση πρέπει να γίνει δια ζώσης σε φυσικό κατάστημα.

Στάλθηκε από το NpadAir μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μακρυά, μακάρι να ήμουν Θεσσαλονίκη τώρα :)

Θα πάω σε κάποιο εδώ στην Αθήνα και θα ενημερώσω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ που η vodafone πήγε το πακέτο στα 11.5€ σκέφτομαι να φύγω.

Έκανα την δουλειά μου με το big bang combo αλλά βαρέθηκα. Βγαίνει στα 8.5€

Σκέφτομαι να πάω cosmokarta η f2g με το 7.2€ AUTO αλλά ο φόβος μου είναι ότι άμα πάσα στιγμή μπορεί να το καταργήσουν και ΑΥΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Καμία οικολογική ευαισθησία εκεί στην Vodafone. Κρίμα που προωθούν την σπατάλη και την κακοδιαχείριση του φυσικού πλούτου. 

Αυτο το χαρτάκι είναι ο 16ψηφιος κωδικός ανανέωσης που βγαίνει από μηχανάκι σε μπακάλικα περίπτερα σουπερ μαρκετ κλπ για όλων των ειδών τις υποστηριζόμενες εταιρίες: κινητής, paysafe,τηλεκαρτες κλπ, δεν είναι δηλαδή εφεύρεση της vodafone...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ που η vodafone πήγε το πακέτο στα 11.5€ σκέφτομαι να φύγω.
Έκανα την δουλειά μου με το big bang combo αλλά βαρέθηκα. Βγαίνει στα 8.5€
Σκέφτομαι να πάω cosmokarta η f2g με το 7.2€ AUTO αλλά ο φόβος μου είναι ότι άμα πάσα στιγμή μπορεί να το καταργήσουν και ΑΥΤΟΙ.

Και εγώ όντας φοιτητής το καρτοκινητο είναι τελείως ασύμφορο ειδικά στην Vodafone τι έχεις φοιτητικό τι όχι δεν έχει διαφορά. Μάλλον θα πάω πράσινη που έχει το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο με 17,90 και με τις εκπτώσεις λόγω one και απαλλαγής τελών πάει στα 14,5 το μήνα αν τα υπολογίζω καλά και έχει μια χαρά παροχές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

ΤΩΡΑ που η vodafone πήγε το πακέτο στα 11.5€ σκέφτομαι να φύγω.

Έκανα την δουλειά μου με το big bang combo αλλά βαρέθηκα. Βγαίνει στα 8.5€

Σκέφτομαι να πάω cosmokarta η f2g με το 7.2€ AUTO αλλά ο φόβος μου είναι ότι άμα πάσα στιγμή μπορεί να το καταργήσουν και ΑΥΤΟΙ.

Πιστευω το F2G θα το κρατήσει περισσότερο. Και έχει και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Αυτο το χαρτάκι είναι ο 16ψηφιος κωδικός ανανέωσης που βγαίνει από μηχανάκι σε μπακάλικα περίπτερα σουπερ μαρκετ κλπ για όλων των ειδών τις υποστηριζόμενες εταιρίες: κινητής, paysafe,τηλεκαρτες κλπ, δεν είναι δηλαδή εφεύρεση της vodafone...

Ναι το ξέρω. Αυτό που λέω είναι ότι μας γύρισαν στο 2004 που τρέχαμε να βγάλουμε κάρτα από το περίπτερο.

Εφόσον αυτό το χαρτάκι μπορεί να αποφευχθεί τότε όφελος για τον πλανήτη είναι. Και για εμάς που θα ψάχνουμε περίπτερα με το μικροσκόπιο αφού έχουν κλείσει πια.

Άντε να καταργηθεί και το delivery να αγοράζουμε αυτοπροσώπως από το μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:



 

 


Δεν ισχύει αυτό.

Τους ρώτησα στην φόρμα τους αν μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω κατάργησης των 8 ευρώ.

Με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι γίνεται και μου εξήγησαν την διαδικασία.
Αλλά επιφυλάχθηκα ομως και τα ζήτησα γραπτώς όλα αυτά και είμαι σε αναμονή.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

 

 

Οτι γινεται, ΓΙΝΕΤΑΙ: Ο,τι αιτημα θες κανεις, πχ εαν οπως στου φιλου υπαρχει ετοιμη φορμα μεταφορας απο συμβολαιο σε καρτοκινητο. Και ξεμπερδεψε το καταστημα με τον "περιεργο" που "ζητα και τα ρεστα". Αλλο που δε τη βολευει την εταιρια η επιμεριση ανευθυνων ευθυνων.

Εαν ΤΕΛΙΚΑ θα επιστραφει το υπολοιπο στην τραπεζα, θα μας πειτε, με τις τοσες τροπικοτητες δικαιολογιων που θα βρουν, δε ξερω.

Και θυμησου με.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/7-mines-dorean-vodafone-tv/

Ρε παιδιά αυτό δεν το βρίσκω κάπου πέρα από αυτό το site. Εγώ που έχω ήδη τους κρυστάλλους, έχω κερδίσει ήδη 7 μήνες Vodafone tv και δεν το ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

https://techmaniacs.gr/7-mines-dorean-vodafone-tv/

Ρε παιδιά αυτό δεν το βρίσκω κάπου πέρα από αυτό το site. Εγώ που έχω ήδη τους κρυστάλλους, έχω κερδίσει ήδη 7 μήνες Vodafone tv και δεν το ξέρω;

Ποτε προλαβες ρε γατε? Καθε μερα στο πηξιμο εισαι για τον διαγωνισμο? 😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CamuCamu said:

Ποτε προλαβες ρε γατε? Καθε μερα στο πηξιμο εισαι για τον διαγωνισμο? 😂

Όχι.. έχω μαζεμένους από παλιά. Οι κρύσταλλοι είναι ίδιοι δεν είναι άλλοι οι του διαγωνισμού.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Όχι.. έχω μαζεμένους από παλιά.

Απο παλια τι εννοεις? Απο την στιγμη που ξεκινησε ο διαγωνισμος θελεις να πεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CamuCamu said:

Απο παλια τι εννοεις? Απο την στιγμη που ξεκινησε ο διαγωνισμος θελεις να πεις. 

Μα, για κρυστάλλους μιλάει. Θέλει 35.000 για 7 μήνες Vodafone tv. Έχω περισσότερους καιρό τώρα όχι στα πλαίσια του διαγωνισμού. Αλλά οι κρύσταλλοι είναι ίδιοι δεν είναι άλλοι οι παλιοί νε τους καινούριους.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Αν μαζέψεις 35.000 κρυστάλλους από 6/10 ως και 15/11 κερδίζεις 7 μήνες δωρεάν Vodafone TV.

Δε θα πω "όσοι τον παίζουν" γιατί, έτσι κι αλλιώς όσοι συνεχίζουν, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Αλλά: Με τα δωράκια, αποχανωθείτε και εεεεερχεται και η συνέχεια, που ΔΕ θα ΔΥΝΑΣΤΕ να κάμνετε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα ν'αντιδράσετε.

"Καλά" το πάει το Παίγνιο η κόκκινη.

Ελάτε: dislike επίθεση. "Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά", θυμηθείτε ΜΟΝΟ και πέστε ό,τι θέλετε για να ΓΛΕΝΤΗΣΕΤΕ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Δε θα πω "όσοι τον παίζουν" γιατί, έτσι κι αλλιώς όσοι συνεχίζουν, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Αλλά: Με τα δωράκια, αποχανωθείτε και εεεεερχεται και η συνέχεια, που ΔΕ θα ΔΥΝΑΣΤΕ να κάμνετε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα ν'αντιδράσετε.

"Καλά" το πάει το Παίγνιο η κόκκινη.

Ελάτε: dislike επίθεση. "Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά", θυμηθείτε ΜΟΝΟ και πέστε ό,τι θέλετε για να ΓΛΕΝΤΗΣΕΤΕ τώρα.

Δεν χαλάω χατίρια... 😋😂 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...