Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, sgatzo said:

Αν ξέρει κάποιος, θα πάω Κύπρο με το liquid και έχω την απεριόριστη ομιλία που δίνει δώρο με 15 ευρώ ανανέωση, που μου είπε το chat ότι ισχύει όπως είναι και στη Κύπρο.
Επίσης βάζω το kalokairistes με 10.90 απεριόριστα data και αυτά έχουν πολιτική ορθής χρήσης 9.8gb που αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω.
Ξέρει κάποιος τι θα συμβεί πχ αν αρχίσει να συνδέεται σε τουρκικά δίκτυα και αδειάσει το υπόλοιπο. Θα μπορώ να κάνω χρήση των υπαρχόντων πακέτων με μηδενικό υπόλοιπο;
Μπορώ κάπως από το κινητό να το κλειδώσω και να μείνει σε cyta vf περιαγωγή μόνο;
Μήπως θα ήταν προτιμότερο να ψάξω για καρτοκινητο τοπικό;
Συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά έχω liquid για αυτό το έβαλα εδώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απλά βάζεις το κινητό στην αναζήτηση δικτύου στο manual/ χειροκίνητο, και από εκεί επιλέγεις την cyta vf. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες μπορείς να κλειδώσεις το κινητό σε κάποιο δίκτυο από τις ελεύθερες περιοχές έτσι ώστε να μην μπαίνει σε ΤΚ δίκτυο

προτίμησε την cyta Vodafone

Όταν φτάσεις στη Κύπρο αποεπελςξε την αυτόματη επιλογή δικτύου και στα δίκτυα που θα βγάλει επέλεξε την cyta Vodafone

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sgatzo said:

Αν ξέρει κάποιος, θα πάω Κύπρο με το liquid και έχω την απεριόριστη ομιλία που δίνει δώρο με 15 ευρώ ανανέωση, που μου είπε το chat ότι ισχύει όπως είναι και στη Κύπρο.
Επίσης βάζω το kalokairistes με 10.90 απεριόριστα data και αυτά έχουν πολιτική ορθής χρήσης 9.8gb που αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω.
Ξέρει κάποιος τι θα συμβεί πχ αν αρχίσει να συνδέεται σε τουρκικά δίκτυα και αδειάσει το υπόλοιπο. Θα μπορώ να κάνω χρήση των υπαρχόντων πακέτων με μηδενικό υπόλοιπο;
Μπορώ κάπως από το κινητό να το κλειδώσω και να μείνει σε cyta vf περιαγωγή μόνο;
Μήπως θα ήταν προτιμότερο να ψάξω για καρτοκινητο τοπικό;
Συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά έχω liquid για αυτό το έβαλα εδώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επιλεγεις χειροκίνητα το δίκτυο CYTA-VODA ή Cytamobile-Vodafone μόλις φτάσεις και δεν θα συνδεθεί σε δίκτυα της Κατεχόμενης. Θα έχεις τα απεριόριστα λεπτά και τα 9,8GB. 
Εισαι μια χαρά, μην ψάξεις για τοπικό εκτός αν θες παραπάνω δεδομένα. 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια! Θα το κλειδώσω όπως μου γράψατε.
Να υποθέσω συμφέρει το liquid και για λίγο αν χρησιμοποιήσω δεδομένα στην κατεχόμενη πλευρά, έτσι κι αλλιώς για 10 ώρες θα πάω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν συμφέρει καθόλου. είναι 4€ / ΜΒ αν θυμάμαι σωστά. Για Κατεχόμενα μόνο κάρτα από Κατεχόμενα, ούτε καν από Ελεύθερη Κύπρο 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα λεπτα ομιλιας και μου χρεωσε 2€ η Vodafone στο CU με το που πηγα να κανω μια κληση με διάρκεια 5 δευτερολεπτων.

Πως το απενεργοποιούμε αυτο;

.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια! Θα το κλειδώσω όπως μου γράψατε.
Να υποθέσω συμφέρει το liquid και για λίγο αν χρησιμοποιήσω δεδομένα στην κατεχόμενη πλευρά, έτσι κι αλλιώς για 10 ώρες θα πάω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υποθέτω η σύνδεση ελληνικού κινητού σε δίκτυο των κατεχομένων θα έχει χρεώσεις ανάλογες της συνδέσης σε τουρκικό δίκτυο, δηλαδή απαγορευτικές

Πάντως μετα την συμφωνία που έγινε πριν μερικά χρόνια η σύνδεση ελληνοκυπριακών κινητών σε τουρκοκυπριακά δίκτυα έχει λογικοτερες χρεώσεις με sms στα 0.05 λεπτά ... 0.20 το ΜΒ ...κλήση κυπριακού κάπου 0.40 το λεπτό εκτός Κύπρου 1 ευρώ το λεπτό (αν θυμάμαι καλά;)....βέβαια χρεώνονται και οι εισερχόμενες 0.40 το λεπτο

Αλλά για 10 ώρες μην πλέξεις

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ένας φίλος μου βρίσκεται στην Ιταλία,μπορώ να τον καλέσω και να του στείλω μήνυμα χωρίς επιπλέον χρέωση;

Ναι η χρέωση για εσένα θα είναι σαν να ήταν στην Ελλάδα και για αυτόν δεν υπάρχει επιπλέον χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, ParafronGR said:

εβαλα 15€ καρτα στις 22/6 μόλις άλλαξε η μέρα & μου ήρθαν αμέσως τα 10 της ευρωπαϊκής κάρτας. Εβαλα ξανά κάρτα πριν μία ώρα και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί. έκανα εγώ κάτι λαθος ή η VF πετάει πάλι αετο??

Ω, τί εκπληξη, η VF πετάει για άλλη μια φορά αετό!

παίρνω την εξυπηρέτηση στις 7 το πρωί για να τους αναφερω το θέμα. Μου επιβεβαιώνουν ότι φαίνεται στα συστήματά τους ότι δεν έχω λάβει τα 10€ της ευρωπαϊκής ενώ έχω όλες τις προϋποθέσεις (30 μέρες, όχι δεύτερη ανανεωση κτλ κτλ) αλλά το πρωί έριχναν το φταίξιμο στο ότι έκαναν αναβαθμιση τα συστηματα τους και θα είχαν εικόνα μετά τις 6 το απόγευμα. Εν τω μεταξύ, 10 λεπτά το τέλος της κλήσης μου έρχεται μήνυμα "τα 10€ της ευρωπαϊκής κάρτας έληξαν) ενώ είχαν καταναλωθεί αυτόματα με την ενεργοποιήση της προσφοράς με τα απεριοριστα.

Τους ξανακαλώ στις 9, μου επιβεβαιώνουν για άλλη μια φορά ότι τα δικαιούμαι , αλλά η τελευταία κοπέλα μου λέει "δεν ξέρω γιατί δεν σας έχουν αποδωθεί, θα στείλουμε αίτημα και από βδομάδα". 

 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ParafronGR said:

Ω, τί εκπληξη, η VF πετάει για άλλη μια φορά αετό!

παίρνω την εξυπηρέτηση στις 7 το πρωί για να τους αναφερω το θέμα. Μου επιβεβαιώνουν ότι φαίνεται στα συστήματά τους ότι δεν έχω λάβει τα 10€ της ευρωπαϊκής ενώ έχω όλες τις προϋποθέσεις (30 μέρες, όχι δεύτερη ανανεωση κτλ κτλ) αλλά το πρωί έριχναν το φταίξιμο στο ότι έκαναν αναβαθμιση τα συστηματα τους και θα είχαν εικόνα μετά τις 6 το απόγευμα. Εν τω μεταξύ, 10 λεπτά το τέλος της κλήσης μου έρχεται μήνυμα "τα 10€ της ευρωπαϊκής κάρτας έληξαν) ενώ είχαν καταναλωθεί αυτόματα με την ενεργοποιήση της προσφοράς με τα απεριοριστα.

Τους ξανακαλώ στις 9, μου επιβεβαιώνουν για άλλη μια φορά ότι τα δικαιούμαι , αλλά η τελευταία κοπέλα μου λέει "δεν ξέρω γιατί δεν σας έχουν αποδωθεί, θα στείλουμε αίτημα και από βδομάδα". 

 

Από την στιγμή που λάβεις το μνμ ότι έληξαν τα χρήματα της νέας γενιάς μπορείς να πάρεις εκ νέου το bonus. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, CaptainNickGR said:

Από την στιγμή που λάβεις το μνμ ότι έληξαν τα χρήματα της νέας γενιάς μπορείς να πάρεις εκ νέου το bonus. 

δεν βγάζει όμως κανένα νόημα όταν λένε ότι αποδιδόνται σε ΚΑΘΕ 1η ανανεωση μετά από 30 μέρες κάτι που έκανα.οι ίδιοι στη VF παραδέχονται ότι έβαλα κάρτα μετά από 30 μέρες & ειναι η πρωτη ανανεωση που εκανα

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, xenopoulos said:

Δεν ειχα λεπτα ομιλιας και μου χρεωσε 2€ η Vodafone στο CU με το που πηγα να κανω μια κληση με διάρκεια 5 δευτερολεπτων.

Πως το απενεργοποιούμε αυτο;

Δεν απενεργοποιείται 

6 ώρες πριν, ParafronGR said:

δεν βγάζει όμως κανένα νόημα όταν λένε ότι αποδιδόνται σε ΚΑΘΕ 1η ανανεωση μετά από 30 μέρες κάτι που έκανα.οι ίδιοι στη VF παραδέχονται ότι έβαλα κάρτα μετά από 30 μέρες & ειναι η πρωτη ανανεωση που εκανα

Προφανώς ήταν συστημικό θέμα, κάνε λίγη υπομονή να το δουν… Γενικά η υλοποίηση της κάρτας νέων έχει θέμα, έπρεπε να το επιτρέπει μετά από 29 ημέρες και όχι 30 γιατι έτσι πολλές φορές χάνεις τον μήνα.

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις την κάρτα 12-13 ημέρες πριν από την λήξη του πακέτου και κάθε μήνα να πηγαίνεις μια μέρα μείον (πχ βάζεις κάρτα 1/1, 2/2, 3/3 κλπ αλλά πακέτο κάθε 12 του μηνός)

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ParafronGR said:

δεν βγάζει όμως κανένα νόημα όταν λένε ότι αποδιδόνται σε ΚΑΘΕ 1η ανανεωση μετά από 30 μέρες κάτι που έκανα.οι ίδιοι στη VF παραδέχονται ότι έβαλα κάρτα μετά από 30 μέρες & ειναι η πρωτη ανανεωση που εκανα

Δηλαδή κάρτα έβαλες την 31η μέρα σωστά ; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει απνταντηθη εδω αλλα οταν πηρε η μαμα μου δευτερο νουμερο νουμερο δωρεαν απο το CU το ενεργοπισα με τα δικα μου στοιχια ετσι ωστε να παρω 3 μηνες δωρες cu meapola 9 μεχρι εδω ολα καλα αλλα μολης το εβαλα την καρτα sim στο κινιτο που υποστιριζει hd voice δεν μου δινεται η δυνατοτητα να το ενεργοπισω οταν μπαινω στην κατασταση sim λει δεν εχει καταχωριθει στο IMS γιατι ομως;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, paanos said:

Δεν απενεργοποιείται 

Προφανώς ήταν συστημικό θέμα, κάνε λίγη υπομονή να το δουν… Γενικά η υλοποίηση της κάρτας νέων έχει θέμα, έπρεπε να το επιτρέπει μετά από 29 ημέρες και όχι 30 γιατι έτσι πολλές φορές χάνεις τον μήνα.

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις την κάρτα 12-13 ημέρες πριν από την λήξη του πακέτου και κάθε μήνα να πηγαίνεις μια μέρα μείον (πχ βάζεις κάρτα 1/1, 2/2, 3/3 κλπ αλλά πακέτο κάθε 12 του μηνός)

 

14 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Δηλαδή κάρτα έβαλες την 31η μέρα σωστά ; 

Καταρχάς, σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας.

Τον Ιούνιο είχα κάνει ανανέωση 22/6 στις 00.30 (έχω το μήνυμα από τότε) και τώρα έκανα 23/7 στη 01.30. 

Βάζω κάρτα μόλις μου λήγει το πακέτο των απεριορίστων που έχω, οπότε από τη στιγμή του πακέτο έχει διάρκεια 30 μέρες και μου είχε λήξει στις 23/7 τα ξημερώματα, σημαίνει ότι έκανα ανανέωση μετά από 31 μέρες. Επίσης, δεν ρισκάρω να βάλω κάρτα νωρίτερα γιατί σε φίλο που πήρε την ίδια προσφορά με μένα, έβαλε κάρτα μόλις άλλαξε ο μήνας για να έχει το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα πάρει την προσφορά, και του τράβηξαν τα χρήματα και του ενεργοποίησαν την προσφορά πάνω στην ήδη ενεργοποιημένη κι ενώ είχα 20+ μέρες από την προηγούμενη. Φυσικά πάλι ήταν "θέμα συστήματος" και φυσικά ούτε του έδωσαν τα χρήματα πίσω, ούτε του το απενεργοποίησαν, ήταν σα να έδωσε 10,90€ για να κάνει επέκταση κάποιων ημερών (+100 επιπλέον επειδή η προσφορά δίνει όλα απεριοριστα & 100 sms). 

Προσωπικά, επειδή για την προσφορά με τα απεριόριστα τραβάνε το ποσό των 10,90 αυτόματα, με ενδιαφέρει να κάνω ανανεωση και να παίρνω τα χρήματα της ευρωπαϊκής κάρτας επειδή τραβάνε τα 10€ από εκεί (επειδή το ποσό της κάρτας έχει ημ λήξης 1 μήνα μετά, ενω του κανονικού υπολοίπου μετα από 2) και τα ,90 από το κανονικό υπόλοιπο και έχω τη δυνατότητα να τρώω 12€ σε κουπόνια efood. 

Πάντως, μέχρι και τώρα, ακόμα το ψάχνουν. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eridion25 said:

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Κατά 99% το κινητό έχει άλλο CSC. Ρώτα στο θέμα του κινητού σου για να δούμε την διαδικασία αλλαγής του  

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το HD το εμφανίζει στις κλήσεις μόνο όταν έχω ενεργοποιήσει το voice over wifi. Και το ότι δεν βλέπει registered το ims μάλλον κάτι τέτοιο σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία με μήνυμα και εφόσον η συσκευή έχει τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung παλιότερα είχαν έναν περιορισμό ανάλογα με το από που το αγόρασες και τι κάρτα είχες μέσα κατά την πρώτη πρώτη εκκίνηση. Αυτό λύνεται με flash άλλης έκδοσης 

Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται ότι η Vodafone είναι άθλια εταιρεία: από προεπιλογή εχει απενεργοποιημένη την αναμονή κλήσεων και χάνονται κλησεις συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...