Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε SMS για ενημέρωση με αυτό:

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/nea-imerominia-katargisis-tou-internet-oli-mera-neou-shimatos-me-aperiorista-lepta-data/#?panel=note-482

 

Αυτό που θέλω εγώ είναι όταν τελειώνουν τα data μου από οποιοδήποτε πακέτο έχω ενεργοποιημένο, απλά να κόβεται το ίντερνετ, να μην ενεργοποιείται τίποτα. Πως το κάνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεαζεται η υπηρεσια My Data Control για οσους εχουν ηδη στειλει sms K στο 1252.  Αν δε το'χεις κανει ηδη, με αυτο τον τροπο γινεται αυτο που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια επιβεβαίωση το hotspot σας δουλεύει ?δεν μπορώ να συνδεθώ σε μια Android tv με τίποτα,μέχρι προχθές έμπαινα μια χαρά,δεν πιστεύω να μας το έχουν κόψει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω , μπορώ να κάνω εκτροπή κλησης από διαφορετικό πάροχο σε Vodafone καρτοκινητο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, akalos said:

παιδες μια επιβεβαίωση το hotspot σας δουλεύει ?δεν μπορώ να συνδεθώ σε μια Android tv με τίποτα,μέχρι προχθές έμπαινα μια χαρά,δεν πιστεύω να μας το έχουν κόψει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk






 

κανονικά μπαίνω

5 minutes ago, tsagod123 said:

Ήθελα να ρωτήσω , μπορώ να κάνω εκτροπή κλησης από διαφορετικό πάροχο σε Vodafone καρτοκινητο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά. Η χρέωση σου θα είναι απο τα λεπτά προς όλους του πακέτου σου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

κανονικά μπαίνω
ευχαριστώ πολύ,τουλάχιστον αποκλείσαμε αυτό!!!! τι σκ.... μουλαρωσε ξαφνικά και δεν το βλέπει η τηλεόραση μου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι τηλεόραση έχεις αλλά σε μια turbo-x  με δικό της os που ξαφνικά  δεν έβλεπε κανένα wifi δίκτυο, λύθηκε με επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεαζεται η υπηρεσια My Data Control για οσους εχουν ηδη στειλει sms K στο 1252.  Αν δε το'χεις κανει ηδη, με αυτο τον τροπο γινεται αυτο που ζητας.
Αυτό ισχύει για τα Data, για την ομιλία τι γίνεται;
Αν τελειώνει ο χρόνος ομιλίας θα χρεωνομαστε 2€€;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Η χρέωση σου θα είναι απο τα λεπτά προς όλους του πακέτου σου

Έχω εταιρικό απεριορίστων , συμβόλαιο wind και επειδή εκεί που πηγαίνω διακοπές δεν έχει σήμα, σκέφτηκα να κάνω εκτροπή κλήσεων σε κάποιο καρτοκινητο άλλης εταιρίας ώστε να λαμβάνω τις κλήσεις που χάνω από wind.

Θα δουλέψει αυτό που σκέφτομαι; η πρέπει να στο ίδιο δίκτυο τα νούμερα που θα κάνω εκπτροπη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsagod123 said:


Έχω εταιρικό απεριορίστων , συμβόλαιο wind και επειδή εκεί που πηγαίνω διακοπές δεν έχει σήμα, σκέφτηκα να κάνω εκτροπή κλήσεων σε κάποιο καρτοκινητο άλλης εταιρίας ώστε να λαμβάνω τις κλήσεις που χάνω από wind.

Θα δουλέψει αυτό που σκέφτομαι; η πρέπει να στο ίδιο δίκτυο τα νούμερα που θα κάνω εκπτροπη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καθόλου σήμα;; Ούτε Ε;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι τηλεόραση έχεις αλλά σε μια turbo-x  με δικό της os που ξαφνικά  δεν έβλεπε κανένα wifi δίκτυο, λύθηκε με επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις
Sony smart tv του 20 με android 9
εμένα το βλέπει συνδέεται αλλά χωρίς πρόσβαση στο δίκτυο ,δεν παίρνει IP και κολαει εκεί,δεν έχω φυσικά πειράξει τίποτα
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Καθόλου σήμα;; Ούτε Ε;

Σε μερικά σημεία μπορεί απλά να κουδουνίζει αλλά όχι να μιλήσω . Τις περισσοτερες φορες μου έρχεται μνμ ότι είχα κλήση.

Γιατί ρωτάς ; Σκέφτεσαι κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, tsagod123 said:


Σε μερικά σημεία μπορεί απλά να κουδουνίζει αλλά όχι να μιλήσω . Τις περισσοτερες φορες μου έρχεται μνμ ότι είχα κλήση.

Γιατί ρωτάς ; Σκέφτεσαι κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εντύπωση μου κάνει το καθόλου. Το δήλωσες στο 13700;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsagod123 said:


Έχω εταιρικό απεριορίστων , συμβόλαιο wind και επειδή εκεί που πηγαίνω διακοπές δεν έχει σήμα, σκέφτηκα να κάνω εκτροπή κλήσεων σε κάποιο καρτοκινητο άλλης εταιρίας ώστε να λαμβάνω τις κλήσεις που χάνω από wind.

Θα δουλέψει αυτό που σκέφτομαι; η πρέπει να στο ίδιο δίκτυο τα νούμερα που θα κάνω εκπτροπη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα δουλέψει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πέταξα στα σκουπίδια τον αριθμό, ύστερα από ανεπιθύμητες κλήσεις και μηνύματα που δέχτηκα χθες. Αν παραγγείλω νέο νούμερο, υπάρχει τρόπος να ζητήσω να μη μου δώσουν "μεταχειρισμένο" (ή ορθότερα, ανακυκλωμένο) αριθμό, ή είναι ό,τι κάτσει?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Τελικά, πέταξα στα σκουπίδια τον αριθμό, ύστερα από ανεπιθύμητες κλήσεις και μηνύματα που δέχτηκα χθες. Αν παραγγείλω νέο νούμερο, υπάρχει τρόπος να ζητήσω να μη μου δώσουν "μεταχειρισμένο" (ή ορθότερα, ανακυκλωμένο) αριθμό, ή είναι ό,τι κάτσει?

Στειλε τους email εξηγώντας τους την κατάσταση. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κωνσταντίνε εβδομηνταεπτάχρονε, αν θέλεις να γελάσεις, σου προτείνω να δεις Super Mammy! Εδώ είναι forum, όπου συζητάμε τις εμπειρίες μας με τα καρτοκινητά της Vodafone. Αν σου φαίνεται γελοία η δική μου εμπειρία, σου προτείνω να σου μεταβιβάσω εσένα (δωρεάν εννοείται, δεν πουλάω σαπάκια) το εν λόγω καρτοκινητό, να δεις τι ωραία είναι η "συμβίωση" μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψουμε και κανένα θετικό, να ευχαριστηθούν και οι fans: Παρήγγειλα νέο νούμερο CU από το efood, στις 10:26 το πρωί. Ήρθε στην πόρτα μου στις 10:43 (σε 17 λεπτά, αντί για 45 λεπτά που γράφει στο site). Συμπλήρωσα τη φόρμα με τα στοιχεία μου στο

vodafonecu.gr/new

και ανέβασα τα δικαιολογητικά. Ολοκλήρωσα τη διαδικασία στις 12:02 και ενώ έλεγε ότι η ενεργοποίηση θα πραγματοποιηθεί σε μία εργάσιμη ημέρα, έγινε στις 13:12, δηλαδή σε μία ώρα και δέκα λεπτά. Μπράβο στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone, άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση! Να κάνω και μία σύγκριση? Είμαι βέβαιος, ότι αν ήταν άλλη εταιρεία, ίσως να περίμενα και μία εβδομάδα από την παραγγελία του αριθμού, έως την ενεργοποίησή του.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η επιστροφή του pockee αναιρεί την φραγή εισερχομένων στο 3μηνο; Όπως είπαν μερικοί (εγώ δεν το έχω δοκιμάσει) μπορεί να κάνεις ανανέωση υπολοίπου ακόμα και 0.1€ 

Edited by pavlos77
Link to comment
Share on other sites

Οποτε φορτωθει πριν το 12μηνο απο προηγουμενη καρτα η pockee, ισχυει για αλλους 2 μηνες. Οποτε, ναι στην ερωτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pppe said:

Οποτε φορτωθει πριν το 12μηνο απο προηγουμενη καρτα η pockee, ισχυει για αλλους 2 μηνες. Οποτε, ναι στην ερωτηση σου.

Από ότι καταλαβαίνω αν περάσουν 12 μήνες δεν επεκτείνει το pockee... Το περίεργο είναι ότι στην ενότητα thank you δεν βρίσκω το Cashback πουθενά... Ίσως φτάσεις επειδή το νούμερο ειναι ένα προνομιακό φοιτητικό και δεν έχει γίνει ανανέωση καιρό τωρα.

Link to comment
Share on other sites

έχει δική του ενότητα το cash back στις προσφορές ξεχωριστά,δεξιά του thank you

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, pavlos77 said:

Από ότι καταλαβαίνω αν περάσουν 12 μήνες δεν επεκτείνει το pockee... Το περίεργο είναι ότι στην ενότητα thank you δεν βρίσκω το Cashback πουθενά... Ίσως φτάσεις επειδή το νούμερο ειναι ένα προνομιακό φοιτητικό και δεν έχει γίνει ανανέωση καιρό τωρα.

Αν έχεις έως 12 μήνες από τελευταία κάρτα, μπες στην ενότητα CashBack στο MyVodafone app και "φόρτωσε" μια απόδειξη με κάποιο προϊόν από δω: pockee.com .  Αλλάζει τα προϊόντα συχνά και πρέπει να "φορτώσεις" την απόδειξη εντός 6 ημερών από την αγορά. Όταν βάλουν το ποσό που αντιστοιχεί από το supermarket θα μπορείς να το "εξαργυρωσεις". ΝΑΙ: Αν αυτό το κάνεις πριν τους 12 μήνες από προηγούμενη κάρτα ή αντίστοιχο CashBack θα σου επεκτείνει για άλλους 2 μήνες το ποσό που εξαργύρωσες (-10% φόρο κινητής).

Αν έχεις περάσει τους 12 μήνες από τελευταία κάρτα ή αντίστοιχο CashBack, σε κανά μήνα θα χάσεις την κατοχή του αριθμού, είτε φοιτητικό είτε όχι..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pppe said:

Αν έχεις έως 12 μήνες από τελευταία κάρτα, μπες στην ενότητα CashBack στο MyVodafone app και "φόρτωσε" μια απόδειξη με κάποιο προϊόν από δω: pockee.com .  Αλλάζει τα προϊόντα συχνά και πρέπει να "φορτώσεις" την απόδειξη εντός 6 ημερών από την αγορά. Όταν βάλουν το ποσό που αντιστοιχεί από το supermarket θα μπορείς να το "εξαργυρωσεις". ΝΑΙ: Αν αυτό το κάνεις πριν τους 12 μήνες από προηγούμενη κάρτα ή αντίστοιχο CashBack θα σου επεκτείνει για άλλους 2 μήνες το ποσό που εξαργύρωσες (-10% φόρο κινητής).

Αν έχεις περάσει τους 12 μήνες από τελευταία κάρτα ή αντίστοιχο CashBack, σε κανά μήνα θα χάσεις την κατοχή του αριθμού, είτε φοιτητικό είτε όχι..

Οκει σε ευχαριστώ. Παρεμπιπτόντως επειδή μπήκα από περιέργεια να δω τελευταία ανανέωση.

Δεν ξέρω τι φάση. Το έχω περίπου 8-9 χρόνια το νούμερο οπότε δεν θυμάμαι αν έχω κάνει και ποτε

IMG_20220418_204104.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...