Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην κοινότητα ;)

 

Να ρωτήσω, θέλω να έρθω από Wind καρτοσυμβόλαιο σε CU. Θα πήγαινα σε Q θεωρώντας ότι είναι πιο εύκολο αλλά ζητάνε καταχρηστικά 30 ευρώ (ενώ δεν είναι στους όρους λήξης του συμβολαίου)... Ό,τι να'ναι. Ευκαιρία λοιπόν για εξερεύνηση και η CU φαίνεται καλή φάση.

 

 

 

Ρώτησα στην vodafone και μού είπαν 12 ευρώ που μένουν στην κάρτα για την φορητότητα. Ερώτηση, το cu έχει countdown offers (στυλ 2 φορές την εβδομάδα κάποια δυνατά πακετάκια στυλ 3~4 ευρώ) ή όχι;

κάποιο λάθος κάνεις χαχα!!!

εδώ είναι η πληρέστερη καρτοκινητη στην αγορά,πλήθος πακέτων διαθεσιμα για όλα τα γούστα/24/7

τι countdown και κουράφεξαλα ,καλά είναι αλλά βαρετά και κουραστικά όπως και τα πακέτα της q ,με μια λέξη απαρχαιωμένα,με κρυφές χρεώσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις χαχα!!!

εδώ είναι η πληρέστερη καρτοκινητη στην αγορά,πλήθος πακέτων διαθεσιμα για όλα τα γούστα/24/7

τι countdown και κουράφεξαλα ,καλά είναι αλλά βαρετά και κουραστικά όπως και τα πακέτα της q ,με μια λέξη απαρχαιωμένα,με κρυφές χρεώσεις κτλ

Σαν marketing role ακούγεσαι, αλλά οκ, αρκεί να εξυπηρετηθώ και να καλύπτονται οι ανάγκες μου. Στο δια ταύτα, παίζουν πακέτα 2~4 ευρώ; Εάν ναι, τί προσφέρουν συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

Σαν marketing role ακούγεσαι, αλλά οκ, αρκεί να εξυπηρετηθώ και να καλύπτονται οι ανάγκες μου. Στο δια ταύτα, παίζουν πακέτα 2~4 ευρώ; Εάν ναι, τί προσφέρουν συνήθως;
σου το ξανά λέω αν και δεν σε βλέπω σοβαρό!!!

είναι πληρέστερη καρτοκινητη αυτή την στιγμη στην Ελλάδα με πλήθος πακέτων που θα ξαφνιαστεις

Link to comment
Share on other sites

Σαν marketing role ακούγεσαι, αλλά οκ, αρκεί να εξυπηρετηθώ και να καλύπτονται οι ανάγκες μου. Στο δια ταύτα, παίζουν πακέτα 2~4 ευρώ; Εάν ναι, τί προσφέρουν συνήθως;

 

Μπες εδώ: https://www.vodafonecu.gr/

Και δες τι πακέτα προσφέρει για όλους. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και οι προσωπικές προσφορές με SMS που θα τις ανακαλύψεις αν τελικά κάνεις το νούμερο σου CU.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ο φίλος ψάχνει πακέτα 2-4 ευρώ, η μοναδική εναλλακτική του κιου είναι το φρογκ.
έχει η q πακέτα των 2+4€?

και μη μου πεις τα countdown γιατί με την ίδια λογική έχουν και οι άλλες εταιρείες και μάλιστα πολύ περισσότερα,και ειδικά το cu δεν πιάνεται

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

έχει η q πακέτα των 2+4€?

και μη μου πεις τα countdown γιατί με την ίδια λογική έχουν και οι άλλες εταιρείες και μάλιστα πολύ περισσότερα,και ειδικά το cu δεν πιάνεται

Ναι, τα countdown έλεγα. Τέλεια, θα έρθουμε στην CU και εάν όντως είανι τόσο τέλεια, δεν έχω κανένα πρόβλημα να φέρω κι άλλους 2~3 μαζί :)

 

Αυτό που είναι άπαιχτο στην Q είναι ότι με ενεργοπoίηση μικρού countdown offer παίρνει και παράταση ο χρόνος ομιλίας και βάζεις μια φορά 30ευρώ και δεν χρειάζεται να ξαναβάλεις μετά από 2 μήνες. Το ξεχνάς και αφήνεσαι. Ενώ μέχρι στιγμής κι απ'όσο ξέρω, όλες οι άλλες είναι σπαστικές και πρέπει να βάζεις ένα 12ευρώ κάθε 2 μήνες. Ισχύει και στην V.CU?

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα countdown έλεγα. Τέλεια, θα έρθουμε στην CU και εάν όντως είανι τόσο τέλεια, δεν έχω κανένα πρόβλημα να φέρω κι άλλους 2~3 μαζί :)

 

Αυτό που είναι άπαιχτο στην Q είναι ότι με ενεργοπoίηση μικρού countdown offer παίρνει και παράταση ο χρόνος ομιλίας και βάζεις μια φορά 30ευρώ και δεν χρειάζεται να ξαναβάλεις μετά από 2 μήνες. Το ξεχνάς και αφήνεσαι. Ενώ μέχρι στιγμής κι απ'όσο ξέρω, όλες οι άλλες είναι σπαστικές και πρέπει να βάζεις ένα 12ευρώ κάθε 2 μήνες. Ισχύει και στην V.CU?

εδώ έχει το cash back όπου ανανεώνεις με 20 σεντς σε συνάρτηση με το pockee

έχω και q και ξέρω....και εδώ δεν μηδενίζουν τα ενεργοποιημένα πακέτα στο δίμηνο

άρα με λίγα σεντς αν θέλεις ανανεώνεις,αν δεν τα πακέτα λήγουν στην λήξη τους

έγινα κατανοητός?δεν προσπαθώ να σε φέρω cu αλλά να ξεχάσεις κρυφές χρεώσεις,daily Internet κτλ στο cu....άλλος αέρας πνέει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει το cash back όπου ανανεώνεις με 20 σεντς σε συνάρτηση με το pockee

έχω και q και ξέρω....και εδώ δεν μηδενίζουν τα ενεργοποιημένα πακέτα στο δίμηνο

άρα με λίγα σεντς αν θέλεις ανανεώνεις,αν δεν τα πακέτα λήγουν στην λήξη τους

έγινα κατανοητός?δεν προσπαθώ να σε φέρω cu αλλά να ξεχάσεις κρυφές χρεώσεις,daily Internet κτλ στο cu....άλλος αέρας πνέει

Pockee? Τί εστί;

Δεν μηδενίζουν τα ενεργοποιημένα πακέτα στο δίμηνο από την ανανέωση, οκ. Αλλά στο δίμηνο εάν δεν έχεις ενεργοποιήσει τον τελευταίο μήνα πριν την λήξη πακέτο, χάνεις το υπόλοιπό σου και πρέπει να κάνεις ανανέωση των 12 ευρώ, σωστά; Ή η ενεργοποίηση πακέτου 1~2 ημέρες πριν την λήξη της κάρτας ανανέωσης μεταφέρει αυτόματα το υπόλοιπο μέχρι τέλη του πακέτου;

Σορρυ που ίσως σάς πρήζω, απλά θέλω να δω τί να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα που έχεις πληρώσει ισχύουν μέχρι την λήξη τους άσχετα αν ανανεώσεις η όχι

pockee = πας Σκλαβενίτη παίρνεις ένα μισκο μακαρόνι περνάς την απόδειξη στο Vodafone app και εχεις επιστροφή 0.20 που φαίνεται σαν υπόλοιπο,ότι ώρα θέλεις το κάνεις εξαργύρωση και ανανεώνεις τον χρόνο ομιλίας σου,απλά πράγματα,λίγο χοντρικά τα λεω

αλλά countdown δεν έχει εδώ να ξέρεις :p

edit:το τελευταίο δεν το ξέρω αν δηλ με αγορά πακέτου μεταφέρεται και ο χρόνος ομιλίας η μηδενίζεται ...καινούριος είμαι ακόμα :p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για πακέτα, αλλά για την κάρτα ανανέωσης με αρχική ισχύ 2 μηνών.

Στην Q, εάν βάλεις countdown, παίρνει επιμήκυνση το υπόλοιπο των χρημάτων μέχρι τη λήξη του πακέτου/offer που θα βάλεις. Το ίδιο παίζει με CU?

 

Καλό αυτό με το pockee! ;)

Η χρήση θα πάει για χρήση από γονέα βασικά και αμφιβάλλω εάν θα τούς είναι εύκολο.

 

Άρα κρατάω ότι εάν δεν έχουν pockee, τα 12 ευρώ κάθε 2μηνο είναι must (ελπίζω να μην είναι κάθε μήνα εε; ) και πρέπει να παρακολουθούνται για να μη χαθούν. Επίσης, μικρά καλά πακέτα δεν παίζουν που να επιμηκύνουν την ισχύ της κάρτας των 12 ευρώ, σωστά;

 

Edit: Μόλις είδα το edit σου. Ναι, αυτό είανι σημαντικό βασικά. Σκέψου ότι με 30 ευρώ όπως έλεγα, βάζω στους δικούς μου και μετά διαχειρίζομαι με μικρά πακέτα 3~4 ευρώ κάθε μήνα τις βασικές τους ανάγκες (λεπτά ομιλίας σε όλους με 3 ευρώ και 400~500Mb) και παίρνει και παράταση για ένα μήνα η ισχύς της κάρτας ανανέωσης. Pas mal, non?

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Σωστά και στα 2.

 

Γενικότερα, το CU μπορεί να θεωρηθεί οικονομική λύση μόνο για όσους θέλουν απλά να διατηρούν τον αριθμό, μέσω του Pockee.

Για όσους θέλουν κάποια ελάχιστη χρήση, το CU δεν συμφέρει.

Το CU πράγματι είναι από τα πιο πλήρη καρτοκινητά για αυτούς που θέλουν να δίνουν 10-12€ τον μήνα, σε σχέση με τα αντίστοιχα χρήματα στον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δύσκολο τo pockee , εξάλλου ανεβάζεις φωτό η αριθμό ταμείου και απόδειξης

στο άλλο έχω κάνει edit ,καθώς δεν το έχω παρατηρήσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για πακέτα, αλλά για την κάρτα ανανέωσης με αρχική ισχύ 2 μηνών.

Στην Q, εάν βάλεις countdown, παίρνει επιμήκυνση το υπόλοιπο των χρημάτων μέχρι τη λήξη του πακέτου/offer που θα βάλεις. Το ίδιο παίζει με CU?

 

Καλό αυτό με το pockee! ;)

Η χρήση θα πάει για χρήση από γονέα βασικά και αμφιβάλλω εάν θα τούς είναι εύκολο.

 

Άρα κρατάω ότι εάν δεν έχουν pockee, τα 12 ευρώ κάθε 2μηνο είναι must (ελπίζω να μην είναι κάθε μήνα εε; ) και πρέπει να παρακολουθούνται για να μη χαθούν. Επίσης, μικρά καλά πακέτα δεν παίζουν που να επιμηκύνουν την ισχύ της κάρτας των 12 ευρώ, σωστά;

 

Edit: Μόλις είδα το edit σου. Ναι, αυτό είανι σημαντικό βασικά. Σκέψου ότι με 30 ευρώ όπως έλεγα, βάζω στους δικούς μου και μετά διαχειρίζομαι με μικρά πακέτα 3~4 ευρώ κάθε μήνα τις βασικές τους ανάγκες (λεπτά ομιλίας σε όλους με 3 ευρώ και 400~500Mb) και παίρνει και παράταση για ένα μήνα η ισχύς της κάρτας ανανέωσης. Pas mal, non?

για στάσου αφού τα διαχειρίζεσαι δεν γίνεται να μη βρεις μια απόδειξη με μια σάλτσα μπάρμπα Στάθη κάτι τέλος πάντων σε διάστημα δύο μηνών ?έχει ένα κάρο μάρκετ που υποστηρίζει

το άλλο δεν το ξέρω ίσως ισχύει .....

εμένα προσωπικά με κουράζουν τα countdown και δεν συμφέρουν για την χρήση που κάνω,χρησιμοποιώ το κινητό σαν hotspot σε android tv,οπότε κάτι με προσφορές κάτι από bigbang βολεύομαι φθηνότερα εδώ ,και αν χρησιμοποιείς και λίγο έξυπνα το pockee

ο καθένας με την χρήση του....

Link to comment
Share on other sites

για στάσου αφού τα διαχειρίζεσαι δεν γίνεται να μη βρεις μια απόδειξη με μια σάλτσα μπάρμπα Στάθη κάτι τέλος πάντων σε διάστημα δύο μηνών ?έχει ένα κάρο μάρκετ που υποστηρίζει

το άλλο δεν το ξέρω ίσως ισχύει .....

εμένα προσωπικά με κουράζουν τα countdown και δεν συμφέρουν για την χρήση που κάνω,χρησιμοποιώ το κινητό σαν hotspot σε android tv,οπότε κάτι με προσφορές κάτι από bigbang βολεύομαι φθηνότερα εδώ ,και αν χρησιμοποιείς και λίγο έξυπνα το pockee

ο καθένας με την χρήση του....

 

Τα διαχερίζομαι από το εξωτερικό με paypal και με το app :D

Καλά θα το δοκιμάσω μάλλον το cu και βλέπουμε ;)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εάν ζεις εξωτερικό, θα πρεπει να στέλνεις κάποιον σουπερμάρκετ και να σου στέλνει την απόδειξη για να την βάλεις στο αππ να παρεις το μπόνους. Αλλιώς πρεπει να βάζεις 10€ καθε 2 μήνες για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις. Το θετικό της κιου είναι ότι 12 μήνες μπορείς να δέχεσαι κλήσεις χωρίς να βάζεις λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θύμηστε μου λίγο ποσο μένει μετά από 10 ευρώ ανανέωση?

Οποίος μπορεί λίγο γρήγορα.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θύμηστε μου λίγο ποσο μένει μετά από 10 ευρώ ανανέωση?

Οποίος μπορεί λίγο γρήγορα.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

 

8,72€ ?................

Link to comment
Share on other sites

8.93 η 8.72? Χαχα

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θύμηστε μου λίγο ποσο μένει μετά από 10 ευρώ ανανέωση?

Οποίος μπορεί λίγο γρήγορα.

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

 

Θα θυμάσαι το πόσο που θέλεις να πάρεις θα το διαιρείς με το 1.12 .

Στα δέκα ευρώ ανανέωση μπαίνουν 8.928ευρώ νομίζω στρογγυλοποιειται και μπαίνουν 8.93 ευρώ . Αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό να θυμάσαι την διαίρεση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γίνεται κουβέντα για το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας, ξέρει κανείς αν αλλάζει κλίμακα σε περίπτωση ανανέωσης με περισσότερο από €50/μήνα ή ισχύει στα καρτοκινητά σταθερό 12%;
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...