Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καρτοκινητό που ήρθε από cyta παίρνω για 3 μήνες προσφορά με κάθε ανανέωση διπλασιασμό του υπολοίπου το οποίο όμως έχει διάρκεια 1 μήνα.

Τώρα λοιπόν έχω 12 ευρώ που λήγουν σε 2 μήνες + 12 από τον διπλασιασμό που λήγουν σε 1 μήνα. Εάν λίγο πριν τον 1 μήνα αγοράσω πακέτο αξίας 8,5 ευρώ θα αφαιρεθούν πρώτα από το υπόλοιπο που λήγει πρώτο ; (Από τα 12 ευρώ της προσφοράς δηλαδή; )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφαιρούνται πρώτα από την προσφορά .Η προσφορά δεν αφορά κlήσεις ή SMS υψηλής χρέωσης ή κλήσεις και SMS προς εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Επομένως μπορώ να αγοράσω πακέτο χρόνου ομιλίας πριν τη λήξη του δώρου και να μου μείνουν όλα τα χρήματα της κάρτας που έχω βάλει. Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έστειλα τον κωδικό της ευρωπαϊκής κάρτας νέων και ενεργοποιήθηκε η προσφορά με τα 10+10€ δώρο, με κάθε ανανέωση (στο CU).

 

Αυτά τα δωρεάν 10€ (για 30 μέρες), πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω; Μπορώ να αγοράζω πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Απλά προσέχεις να κάνεις την επόμενη ανανέωση μόνο όταν το 1252 πάψει να σου λέει " έχετε χχ Ευρώ από τα οποία τα χχ ευρώ είναι από την προσφορά της κάρτας νέων" Ίσως χρειαστεί να περάσει μία μέρα παραπάνω από την λήξη του πακέτου σου ααν το αγόρασες σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα...

 

Αν πχ κάνω την 1η Μαΐου ανανέωση και πάρω τα 10+10€ και αγοράσω πακέτο αξίας 8,5€ (το φοιτητικό), από ποιο υπόλοιπο θα μου φάει; Από το δωρεάν που θα λήξει 31 Μαΐου και τα υπόλοιπα 10€ που πλήρωσα κανονικά, θα μείνουν μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το κάνει έτσι? Αυτο ισχύει και για τις σιμ με την προσφορά του διπλασιασμού τους πρώτους 3 μήνες? Εμένα πχ μου λέει έχεις 1.61€ εκ των οποίων το 1€ απο το bonus της προσφοράς λήγει 22/5. Aν βάλω πχ 21/5 μια 10αρα κάρτα δηλαδή πριν λήξει το προηγούμενο bonus, δε θα μεταφέρει αυτά τα χρήματα ένα μήνα μετά?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα...

 

Αν πχ κάνω την 1η Μαΐου ανανέωση και πάρω τα 10+10€ και αγοράσω πακέτο αξίας 8,5€ (το φοιτητικό), από ποιο υπόλοιπο θα μου φάει; Από το δωρεάν που θα λήξει 31 Μαΐου και τα υπόλοιπα 10€ που πλήρωσα κανονικά, θα μείνουν μέσα;

 

Πρώτα θα σου φάει από το υπόλοιπο που λήγει πιο γρήγορα δηλαδή από την προσφορά της ευρωπαϊκής κάρτας νέων. Μην ξεχνάτε ότι με 10 ευρώ ανανέωση μπαίνουν 8.93€+10€ της προσφοράς σύνολο ~18.93€ εκ τον οποίον τα 10€ θα λήξουν σε έναν μήνα και τα 8.93€ στους 2 μήνες (60ημερες) από την στιγμή της ανανέωσης. Αν ενεργοποιησεις πακέτο 8.5€ μετά από ανανέωση θα σου μείνουν 8.93€+1.50€ από το bonus της κάρτας νέων που αν δεν τα καταναλώσεις θα λήξει σε 30 μέρες από την στιγμή της ανανέωσης και θα μείνουν μόνο τα 8.8€ τα οποία θα λήξουν στις 60 ημέρες από την στιγμή της ανανέωσης. Αν κάνεις 1 μέρα πριν λήξη το bonus της ευρωπαϊκής κάρτας νέων ανανέωση 10 ευρώ ΔΕΝ θα πάρεις τα έξτρα 10€ του μπόνους ακόμα και αν τα έχεις καταναλώσει.

Edited by Vasileios
Αριθμητικές διορθωσεις. 10/1,12=8,93
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό εγώ όταν την είχα έκανα αμέσως την ανανέωση και αγόρασα πακέτο 15 ημέρες μετά. Έτσι με βόλεψε πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε μεταφέρει την ημερομηνία λήξεως των χρημάτων διπλασιασμού?

 

Όχι τα υπόλοιπα χρήματα που έμειναν από το bonus διπλασιασμού δεν γίνεται να μεταφερθούν αφού αν κάνεις ανανέωση πριν τελειώσει ο μήνας ΔΕΝ θα πάρεις τα 10 ευρώ μπόνους. Τα 10 ευρώ μπόνους δίνονται μόνο μια φορά ανά 30 ημέρες ανεξάρτητα αν κάνεις παραπάνω από μια ανανεώσεις μέσα στον μήνα

-Αυτό αναφέρεται στο site της ευρωπαϊκής κάρτας νέων:

Τα 10€ bonus αποδίδονται σε μία ανανέωση ανά 30 ημέρες.

https://europeanyouthcard.gr/offers/vodafone-cu/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Vasileios ευχαριστώ για την διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά μάλλον δεν ξεκαθάρισα ότι δεν εννοώ το πακέτο της κάρτας νέων αλλά αυτη τη σιμ που αγοράζεις πχ απο πλατεία Αριστοτέλους/Ομόνοια κτλ και δίνει για το πρώτο 3μηνο διπλασιασμό κάρτας. Το ρωτώ γιατί με παραξένεψε που λέει διαφορετική ημερομηνία λήξεως στο 1252 για τα έξτρα 10€ και συγκριτικά με την άλλη εταιρεία που μεταφέρει σε δίμηνο όλο το ποσό χωρίς τέτοια διάκριση και για όσες ανανεώσεις κάνεις το ποσό διπλασιάζεται και παρατείνεται όλο μαζί για 2 μήνες..

Στην κόκκινη, στο πακέτο διπλασιασμού ξέρει κάποιος τι ακριβώς ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Στην Κόκκινη κάρτα προσφοράς. πέρνεις διπλασιασμό στην πρώτη κάρτα του μήνα . Τα δωρεάν χρήματα καταναλώνονται πρώτα αλλά το υπόλοιπο μεταφέρετε μόλις κάνεις την επόμενη ανανέωση.

Δηλαδή αν κάνεις στις 25 του μήνα την πρώτη και στις 5 του επόμενου την δεύτερη, τα χρήματα Bonus μεταφέρονται για 30 μέρες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Έχει η μητέρα μου ένα καρτοκινητο στη Vodafone στο οποίο με το που ενεργοποιεί τα data έστω και κατά λάθος τις τρώει 2 ευρώ για ένα gb για κάποιες ώρες . Υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Έβαλα πριν λίγο κάρτα 10€ και πήρα άλλα 10 δώρο. Αγόρασα την προσφορά που τρέχει αυτές τις μέρες, 6GB με 4€ (για 15 μέρες) και όντως μου έφαγε λεφτά από τα δωρεάν. :)

 

Υ.Γ. Έχω φοιτητικό από παλιότερα και το υπόλοιπό μου δε λήγει.

 

Screenshot-My-CU-20190430-203335.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Έχει η μητέρα μου ένα καρτοκινητο στη Vodafone στο οποίο με το που ενεργοποιεί τα data έστω και κατά λάθος τις τρώει 2 ευρώ για ένα gb για κάποιες ώρες . Υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

α) Διαγράφεσε από την υπηρεσία και πληρώνεις 0,2 ευρώ το ΜΒ με μέγιστη χρέωση 6 ευρώ.

β)Καλείς την εξυπηρέτηση πελατών και ζητάς να σου κλείσουν εντελώς το internet

γ) φροντίζεις να έχεις πάντα ΜΒ

δ) Αλλάζεις ένα γράμμα στο ΑΡΝ από τις ρυθμίσεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

α) Διαγράφεσε από την υπηρεσία και πληρώνεις 0,2 ευρώ το ΜΒ με μέγιστη χρέωση 6 ευρώ.

β)Καλείς την εξυπηρέτηση πελατών και ζητάς να σου κλείσουν εντελώς το internet

γ) φροντίζεις να έχεις πάντα ΜΒ

δ) Αλλάζεις ένα γράμμα στο ΑΡΝ από τις ρυθμίσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ. Πως διαγράφομαι από την υπηρεσία γνωρίζεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό εγώ όταν την είχα έκανα αμέσως την ανανέωση και αγόρασα πακέτο 15 ημέρες μετά. Έτσι με βόλεψε πάρα πολύ.

 

Αν σου είναι εύκολο μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα, τι κερδίζεις με τον τρόπο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο κρατάει 30 ημέρες και το Bonus διαρκεί 31,

Κέρδιζα ότι είχα περιθώριο να καταναλώσω το Bonus πριν κάνω την επόμενη ανανέωση.

Βέβεα όπως το δει κανείς , αφού έχεις και το κανονικό υπόλοιπο, η προσπάθεια μου ήταν να καταναλώνω το bonus και να συσωρεύω τα χρήματα για αργότερα,

Αλλά τώρα που η ανανέωση διαρκεί μόνο 2 μήνες δεν ξέρω αν έχει νόημα η συσώρευση χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

ή να πάρεις ένα ακόμα από έναν φίλο σου.

το εξηγείς.. αλλά δεν καταλαβαίνουν οτι πρέπει να βάζουν χρήματα αναλογα με το πότε περιμένουν να κάνουν ανανέωση οι φίλοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δικαιούσε να πάρεις από 5 φίλους όλο και κάποιος θα βρεθεί να βάλει μετά από εσένα κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...