Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως για συνδυασμό ομιλίας προς όλους και Mb για γενική χρήση, το καλύτερο απ' ότι φαίνεται δεν είναι το CU αλλά το απλό.

300 ομιλία + 500Mb

 

που να ξέρω ποιος έχει CU, πρέπει να τα κοιτάς κάθε τρεις και λίγο. Το προς όλους μετράει για μένα περισσότερο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

κι εγω για ολους θελω. ομως στο απλο εχεις 500mb στη 1η ανανεωση?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

σε κάθε ανανέωση έχεις 300 voice + 500 Mb. Αν ενεργοποιήσεις νέο πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου, προστίθενται και τα προηγούμενα υπόλοιπα χρόνου ομιλίας + Mb, ωστόσο αλλάζει η ημερομηνία (+30 ημέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης).

 

Άρα αν ενεργοποιήσω 2 πακέτα την ίδια μέρα (8,5+8,5=17) έχω 600 voice + 1Gb για 30 μέρες...

 

Πέρα απ' αυτά σημαίνει πως πρέπει να θυμάσαι κάθε 32 του μηνός να κάνεις ενεργοποίηση νέου πακέτου, αλλιώς αλλάζουν οι ημερομηνίες.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

πάντως για συνδυασμό ομιλίας προς όλους και Mb για γενική χρήση, το καλύτερο απ' ότι φαίνεται δεν είναι το CU αλλά το απλό.

300 ομιλία + 500Mb

 

που να ξέρω ποιος έχει CU, πρέπει να τα κοιτάς κάθε τρεις και λίγο. Το προς όλους μετράει για μένα περισσότερο.

κι εγω για ολους θελω. ομως στο απλο εχεις 500mb στη 1η ανανεωση?
Βαζεις 10 ευρω και σου δινει 500 mb για ενα μηνα και αλλα 500 για 15 μερες. Μετα επιλεγεις χρονο ομιλιας που εχει προς ολους π.χ. cu combi 600 με:300 προς ολους +200sms και 400 προς cu +400sms

Ολα αυτα το cu. Για μενα συμφερει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

χμ... πολύ περισσότερα το combo,για μια φορά....το αυτόματο δεν συμφέρει

https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/cu-combo-600/

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

συνδυαστικά αν πάρω 2 πακέτα στο μήνα, ναι το CU βγαίνει λίγο πιο φτηνό, κοιτώντας από το site της Voda βλέπω.

 

απλό: 8,5+8,5=17 Ευρώ και παίρνω 600 ομιλία + 1 Gb για 1 μήνα

απλό: 8,5+6=14,5 Ευρώ και παίρνω 300 ομιλία + 1,1Gb για 1 μήνα

ή

CU: 8+6=14 Ευρώ και παίρνω 300 προς όλους + 400 προς CU (κλαιν) + sms/mms (κλάιν x 2) + 1160Mb για 1 μήνα

CU: 6+6=12 Ευρώ και παίρνω 300 προς όλους + 1100Mb για 1 μήνα

 

όμως 600 λεπτά ομιλίας προς όλους είναι δύναμη, δεν είσαι με το ρολόι στο χέρι, δεν έχεις χε-σε-μες βέβαια με το απλό, αλλά κλάιν. Τώρα τι άλλα μπόνους έχει από internet δεν μπορώ να ξέρω.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

που να ξέρω ποιος έχει CU, πρέπει να τα κοιτάς κάθε τρεις και λίγο. Το προς όλους μετράει για μένα περισσότερο.

 

Αν θέλεις να μάθεις αν ένας αριθμός είναι CU τον στέλνεις στο 1253.

Αν θέλεις να μάθεις αν ένας αριθμός είναι στο δίκτυο της vodafone τον στέλνεις στο 1292.

Πληροφοριακά το γράφω, εννοείται πως τα προς όλους λεπτά είναι δύναμη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πάντως για συνδυασμό ομιλίας προς όλους και Mb για γενική χρήση, το καλύτερο απ' ότι φαίνεται δεν είναι το CU αλλά το απλό.

300 ομιλία + 500Mb

 

που να ξέρω ποιος έχει CU, πρέπει να τα κοιτάς κάθε τρεις και λίγο. Το προς όλους μετράει για μένα περισσότερο.

 

Αυτό πήγαινα να πάρω και εγώ στην αρχή αλλά τελικά πήγα στο CU που συμφέρει καλύτερα .Συγκεριμένα παίρνω το CU combo 600 (όχι αυτόματη ανανέωση ) και δίνει 400' πρός όλους, 400' πρός CU ,400 sms πρός CU,200 sms πρός όλους 60 mb ,σύν τα 500mb της αναvέωσης σύν 100 mb για κάθε "πάρε να'χεις" αριθμό που έχεις .Και όλα αυτά με € 8.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγαινα να πάρω και εγώ στην αρχή αλλά τελικά πήγα στο CU που συμφέρει καλύτερα .Συγκεριμένα παίρνω το CU combo 600 (όχι αυτόματη ανανέωση ) και δίνει 400' πρός όλους, 400' πρός CU ,400 sms πρός CU,200 sms πρός όλους 60 mb ,σύν τα 500mb της αναvέωσης σύν 100 mb για κάθε "πάρε να'χεις" αριθμό που έχεις .Και όλα αυτά με € 8.

 

τώρα τα έβγαλα από το site τους. Αυτά τα 500Mb στο όλο πακέτο με τα 8 Ευρώ που τα βλέπεις;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

αυτόματα με την ανανέωση 10€ 500mb+ 500mb για 15 ημέρες,αν διαλέξεις το just surf bonus,είναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αυτόματα με την ανανέωση 10€ 500mb+ 500mb για 15 ημέρες,αν διαλέξεις το just surf bonus,είναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστος απλα τα 500Mb για 15 μερες ειναι με την 1η ανανεωση του μηνα σε καταστημα/online.

Αν και μπορεις με 3€ να κανεις refill το just surf bonus και με 4€ το cu combo 600.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

και καρτούλα από περίπτερο (ή από κατάστημα) και ξύσιμο για online πάντα ε;

 

sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχουμε χάσει τη μπάλα με τόσες επιλογές...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

και καρτούλα από περίπτερο (ή από κατάστημα) και ξύσιμο για online πάντα ε;

 

sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχουμε χάσει τη μπάλα με τόσες επιλογές...

 

Κοιταξε,η Online ανανεωση συμφερει γιατι:

1) Το κανεις οτι ωρα θες

2)Τα λεφτα πανε κατευθειαν στην εταιρεια οποτε δεν μπλεκεσαι με τελη διαχειρησης τα 30 λεπτα δηλαδη που εχουν οι αλλες και η Vodafone τελευταια στιγμη το ακυρωσε.

3) Αν εχεις δωσει σε μεγαλο ανθρωπο νουμερο (γονεις στο χωριο κλπ) δεν χρειαζεται να το ανανεωνει εκεινος.Εγω ετσι ελεγχω την γιαγια μου και βαζω πακετα.Τωρα στην κοσμοκαρτα την εχω με αυτοματη ενεργοποιηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνιση ανακοίνωσης 07/07/17 «Μεταβολές σε πακέτα και τιμολογιακές αλλαγές για συνδρομητές Συμβολαίου Vodafone Mobile Broadband, Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες και Kαρτοκινητής

Σε συνέχεια της από 07/07/17 ανακοίνωσης, διευκρινίζεται ότι η διάρκεια λήξης της κάρτας SIM παραμένει 12 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας. Επιπλέον, μετά το πέρας 4 μηνών από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, θα ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων. Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα μας vodafone.gr στην ενότητα «Όροι χρήσης της αξίας συνδιαλέξεων Vodafone από ανανέωση χρόνου ομιλίας».

πηγή : http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40559&dateFrom=&dateUntil=

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και καρτούλα από περίπτερο (ή από κατάστημα) και ξύσιμο για online πάντα ε;

 

sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έχουμε χάσει τη μπάλα με τόσες επιλογές...

μέσα απ' τις εφαρμογές του cu η myvodafone η http://www.vodafonecu.gr

είναι on line,απλά και γρήγορα

γιατί να τρέχεις δεξιά κι αριστερά?

και φυσικά εννοείται με κάποια χρεωστική ή πιστωτική

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Επειδη με ενδιαφερει να παρω ενα νουμερο vodafone και με ενδιαφερει για χρηση μονο mb θα ηθελα αμα ειναι ευκολο να μου πειτε ποιο πακετο συμφερει και ποσα mb παιρνω. Πχ σε frog με 4,44 παιρνεις 2gb ή με 8,5 παιρνεις 5 gb. Υπαρχει κατι αντιστοιχο; ποιο οικονομικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Επειδη με ενδιαφερει να παρω ενα νουμερο vodafone και με ενδιαφερει για χρηση μονο mb θα ηθελα αμα ειναι ευκολο να μου πειτε ποιο πακετο συμφερει και ποσα mb παιρνω. Πχ σε frog με 4,44 παιρνεις 2gb ή με 8,5 παιρνεις 5 gb. Υπαρχει κατι αντιστοιχο; ποιο οικονομικο;

 

International και εχει το πακετο με 8,5€.

Αλλα δεν εχει roaming στην Ε.Ε.

Ενω CU και International εχουν.

Για μενα δες το Frog.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Θα ταξιδεψω Γερμανια στα πεθερικα τον αλλο μηνα και εχω vodafone cu .

Τι συμφερει για να εχω ιντερνετ εν κινηση???

Γενικα τι εταιρεια συμφερει?

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Θα ταξιδεψω Γερμανια στα πεθερικα τον αλλο μηνα και εχω vodafone cu .

Τι συμφερει για να εχω ιντερνετ εν κινηση???

Γενικα τι εταιρεια συμφερει?

 

Για ομιλια θα εισαι ενταξει.Αλλα στα πακετα με 1,2,4€ εχει οριο χρησης.Το ιδιο και στις γκιγκανυχτες.Βαλε με 6€ 1.100Mb με αυτοματη ενεργοποιηση.Και θα εχεις τα 500Mb Just surf bonus.

Overall συμφερει η Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω πακέτο cu combo 600.

Το κινητό είναι dual sim

Έχω και νούμερο κοσμοτε what's up προνομιακό

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Το προνομιακο σου παιζει να συμφερει παραπανω.Δες τα πακετα και διαλεξε.Εχει μεγαλυτερα ορια ορθης χρησης απο την Vodafone αλλα το νυχτερινο δεν ισχυει στην Ε.Ε. ενω τα social/chat/video pass εχουν περιορισμο.Στην Vodafone το νυχτερινο οπως εγραψα εχει οριο χρησης και τα pass πακετα καταναλωνονται κανονικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση του myvodafone...

τώρα πλέον βγάζει και τα προϊόντα που είχες επιστροφή στις αποδείξεις

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση του myvodafone...

τώρα πλέον βγάζει και τα προϊόντα που είχες επιστροφή στις αποδείξεις

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την προηγούμενη βδομάδα το "κάνει" αυτό: Επιβεβαιωμένες αποδείξεις, Προς επεξεργασία κλπ....Στις "λεπτομέρειες" του.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

πήρατε MB πίσω?εγώ όχι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την προηγούμενη βδομάδα το "κάνει" αυτό: Επιβεβαιωμένες αποδείξεις, Προς επεξεργασία κλπ....Στις "λεπτομέρειες" του.
από χθες που αναβαθμίστηκε η εφαρμογή τα βλέπω,πριν όχι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...