Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αστείο, φίλε Mark, είναι ότι δεν έδωσε τίποτα, πράγμα που δίνει τροφή σε κάθε είδους σχόλια... Κοσμοτέ και Γουίντ κάτι ήξεραν και έδωσαν. Η μήπως δεν ήξεραν; Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι τζαμπατζήδες. Το άλλο σίγουρο είναι ότι δε φοβούνται να δημιουργηθεί πρόβλημα στο δίκτυο τους. Η μήπως ούτε αυτά ισχύουν; Η βονταφον ούτε το ένα ούτε το άλλο μπορεί να διαψεύσει, καταλάβατε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Και τι με αυτό; Ο κάθε ένας μπορεί να λέει ότι θέλει. Υποχρεωτικό να δώσει δώρο δεν είναι. Θα έπρεπε να βγει να διαψεύσει τα σχόλια αυτών που λένε ότι δεν δίνει επειδή έχει πρόβλημα το δίκτυο; Είναι αστείο σαν συλλογισμός.

 

Δεν πιστεύω πως υπάρχει κανείς που επιλέγει εταιρεία κινητής βάση των δώρων που δίνει σε περιόδους γιορτών. Και ως εκ τούτου να υπολογίζει σε αυτό ως κάτι τόσο δεδομένο. Κακό δεν θα ήταν να δώσει. Αλλά ούτε τόσο φοβερό που δεν έδωσε. Κατά τη γνώμη μου πάντα. Τις περιόδους των γιορτών, αν πάω στο εξοχικό αναγκαστικά θα χρειαστώ έξτρα δεδομένα. Που συνήθως είναι αρκετά περισσότερα από όσα θα μου έδινε δώρο.

Καλοδεχούμενο αν δώσει, όχι τόσο όμορφο σαν κίνηση έναντι του ανταγωνισμού που δεν δίνει, αλλά όχι κάτι το τόσο φοβερό για να το συζητάμε τόσο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν φοβόταν να πέσει το δίκτυο της, θα έδινε... Όλοι το έχουν καταλάβει... Κοινή λογική που όλοι καταλαβαινουν...

 

Ισχυει 100% αυτό.

Είχε δώσει πριν 1 μήνα δωρεάν τριήμερο.

Από τότε πήρε τους μίσους συνδρομητές της Wind και της Cosmote

 

Φαντασου οι άλλοι 2 εμειναν με τους μίσους συνδρομητές. Όλοι το κατάλαβαν γιατί σε 1 μήνα δεν μπόρεσε να δώσει δωρεάν. Κοινη λογική!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα τότε που δεν έδωσε, για να μη γεμίσει τσαμπατζήδες το δίκτυο, να μπορούμε να το χρησιμοποιούμε φυσιολογικά κι όλοι εμείς που το πληρώνουμε και δεν περιμένουμε μ' απλωμένα χέρια για προσφορές. Οι τσαμπατζήδες μπορούν να πάνε σ' άλλον πάροχο
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν φοβόταν να πέσει το δίκτυο της, θα έδινε... Όλοι το έχουν καταλάβει... Κοινή λογική που όλοι καταλαβαινουν...

 

Είναι αρκετά πιθανό.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τις υπόλοιπες μέρες δεν χρησιμοποιεί ο κόσμος το δίκτυο; Εκεί δεν θα είχε πρόβλημα; Και επίσης έχει όριο στην ημερήσια κατανάλωση, το οποίο μάλιστα είναι μεγαλύτερο από ότι ήταν μέχρι πρότινος. Αν είχε πρόβλημα, θα το άφηνε στα 500mb. Αυτό λέει η κοινή λογική κατά τη γνώμη μου.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει 100% αυτό.

Είχε δώσει πριν 1 μήνα δωρεάν τριήμερο.

Από τότε πήρε τους μίσους συνδρομητές της Wind και της Cosmote

 

Φαντασου οι άλλοι 2 εμειναν με τους μίσους συνδρομητές. Όλοι το κατάλαβαν γιατί σε 1 μήνα δεν μπόρεσε να δώσει δωρεάν. Κοινη λογική!

 

Σου τελείωσαν τα επιχειρήματα και παραληρείς. Η Μεγάλη Εβδομάδα είναι η ιδανική περίοδος να αποδείξει μια εταιρία εάν αντέχει το δίκτυο της. Ποίος καλύτερος τρόπος από το να δώσει σε όλους του τους συνδρομητές δωρεάν ίντερνετ. Εάν έδινε μόνο η Κοσμοτέ, να πω Εντάξει. Αλλά και η Γουιντ; Και ολόκληρη Μεγάλη Εβδομάδα; Και το διαφημίζει και στην τηλεόραση; Μήπως τελικά και η Γουιντ αποδεικνύει ότι έχει καλύτερο δίκτυο;

 

ΥΓ. Μαρκ, η κοινή λογική λέει ότι εάν ο ανταγωνιστής δώσει 'α', εσύ θα δώσεις 'α+'... Όλα τα άλλα είναι λογική του παραλόγου. ..

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Η κοινή λογική δεν λέει κάτι τέτοιο. Δεν μιλάμε για κάτι που προσφέρεις επί πληρωμή και προσπαθώντας να είσαι πιο ανταγωνιστικός δίνεις κάτι παραπάνω...

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Όποιος και να είναι ο λόγος που δεν έδωσε τίποτα το Πάσχα το θέμα είναι ότι κάτι συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ήμαρτον. Δώστε στον λαζ από κάποια mb ο καθένας να τελειώνει το θέμα. Ουδείς αχαριστοτερος του ευεργετηθεντος.

Σιγά μην κλάψουμε που δεν έδωσε δώρο η βοντα. Δικαίωμα της. Ήμαρτον, κουράσατε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ήμαρτον. Δώστε στον λαζ από κάποια mb ο καθένας να τελειώνει το θέμα. Ουδείς αχαριστοτερος του ευεργετηθεντος.

Σιγά μην κλάψουμε που δεν έδωσε δώρο η βοντα. Δικαίωμα της. Ήμαρτον, κουράσατε πολύ.

Έχω 4γιγα/μήνα/€4,44 με Φρογκ και δίκτυο Κοσμοτε... Κάτι που ούτε στα όνειρα σας θα δείτε στη βοντα. Και το δίκτυο πετάει όλη την Μεγάλη Εβδομάδα, ίσως γι αυτό δεν έχω τα νεύρα μου, όπως εσείς του δικτύου της βόντα. Αντε και του χρόνου με καλύτερο δίκτυο, καλή Ανάσταση!

 

ΥΓ. Τα ποστ του Στεφάνου δε βλέπω να πολεμάτε....

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4γιγα/μήνα/€4,44 με Φρογκ και δίκτυο Κοσμοτε... Κάτι που ούτε στα όνειρα σας θα δείτε στη βοντα. Και το δίκτυο πετάει όλη την Μεγάλη Εβδομάδα, ίσως γι αυτό δεν έχω τα νεύρα μου, όπως εσείς του δικτύου της βόντα. Αντε και του χρόνου με καλύτερο δίκτυο, καλή Ανάσταση!

 

ΥΓ. Τα ποστ του Στεφάνου δε βλέπω να πολεμάτε....

 

Σου ευχόμαστε ολόψυχα συγχαρητήρια για το κατόρθωμά σου περί Frog. Εμείς, αν μας επιτρέπεις, μπορούμε να θρηνήσουμε στη γωνιά μας, για τα χαμένα μας όνειρα περί δικτύου κλπ, κλπ. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Ο Στέφανος φαίνεται γενικά ότι είναι cosmoτάκιας. Εσένα σε περιμέναμε να εκδηλωθείς.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Ο Στέφανος φαίνεται γενικά ότι είναι cosmoτάκιας. Εσένα σε περιμέναμε να εκδηλωθείς.

 

Sent from my Moto X Play

 

Παρακαλώ? Ορίστε?

Link to comment
Share on other sites

Πάει λαλησαμε.ομαδικα.....

Οπαδισμος.και στα καρτοκινητα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω 4γιγα/μήνα/€4,44 με Φρογκ και δίκτυο Κοσμοτε... Κάτι που ούτε στα όνειρα σας θα δείτε στη βοντα. Και το δίκτυο πετάει όλη την Μεγάλη Εβδομάδα, ίσως γι αυτό δεν έχω τα νεύρα μου, όπως εσείς του δικτύου της βόντα. Αντε και του χρόνου με καλύτερο δίκτυο, καλή Ανάσταση!

 

ΥΓ. Τα ποστ του Στεφάνου δε βλέπω να πολεμάτε....

 

Μια χαρα ειναι η Vodafone,χθες που ημουν ανω πολη στα καστρα μια χαρα.Στον αγιο νικολαο τον ορφανο παντως γυρνουσε σε Edge,ξαφνικα.

Χθες ομως ειχε αρκετο κοσμο.4G μια χαρα επισης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ? Ορίστε?

Συγχώρα με, αλλά βλέπω ότι ποστάρεις αρκετά συχνά τις επιδόσεις που πετυχαίνεις με Cosmote. Και συμπεραίνω ότι είσαι συνδρομητής της. Τώρα το ότι γράφεις επίσης αρκετά συχνά off topic(ναι, οι συγκρίσεις των δικτύων είναι off topic σε περίπτωση που αναρωτιέσαι) είναι κάτι που επίσης το έχουμε καταλάβει.

Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για το φόρουμ, αυτές τις ώρες που δεν υπάρχει κάποιος να προσέχει και να επεμβαίνει άμεσα για να κρατήσει σε μια υγιή μορφή την υποενότητα, προσπαθεί να αποφεύγει να γράφει εκτός των ΟΠΧ.

 

Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, αυτό που κάνει ο φίλος μας ο LAZSKG είναι ο ορισμός του τρολαρίσματος, όπως δίνεται στο 2.7 των ΟΠΧ.

 

Για να επανέρθουμε στο θέμα μας, ναι θα ήταν καλό να δώσει κάποιο δώρο. Δεν έδωσε, και αυτός που νιώθει άσχημα για αυτό μπορεί να είναι ο συνδρομητής, ο οποίος θα είναι λογικό να τους εκφράσει τη δυσαρέσκειά του.

Το να το πάρω εγώ που είμαι χρήστης άλλης εταιρείας και να το χρησιμοποιήσω για να τρολάρω, είναι απλά χαζό. Γιατί φανερώνει πόσο οπαδικά σκέφτομαι(και αν το δείχνω αυτό η σωστή αντίδραση από τους συνομιλητές μου θα είναι να με αγνοήσουν).

Και τέλος είναι αστείο το επιχείρημα, "δεν δίνει δώρο, άρα το δίκτυο είναι έτοιμο να καταρρεύσει".

Όχι απλά δεν αποτελεί συμπέρασμα που έχει διεξαχθεί χρησιμοποιώντας κοινή λογική, αλλά περισσότερο άποψη επιπέδου "ο κούλης μοιάζει εμφανισιακά στον Τακατακατακατακατακατα, άρα δεν μπορεί παρά αυτός να είναι ο πραγματικός του πατέρας".

Link to comment
Share on other sites

Ο αναρμοδιος που δημόσια κρίνει ή/και χαρακτηρίζει η/και επιβάλλει "ποινές" σε τρίτους, ενδεχομένως (μεταξύ των αλλων) να εμπίπτει και στις διατάξεις περί αντιποιηση Αρχής.

 

Όσο με αφορά, έχω 3ενεργες σιμ από ισάριθμα δίκτυα. Και ξοδεύω περίπου ισόποσα μηνιαίως. Οπότε δύναμαι να εκφέρω την προσωπική μου αποψη και εμπειρία ως καταναλωτής όποτε, για όποιον και όπου νομοτυπα κρίνω σκόπιμο. Γι αυτό εξάλλου ποσταρω speedtest και στα 3δικτυα, απλά επειδή μονο στην κοσμοτέ ακόμα πετυχαίνω 300αρες και βάλε, ναι ποσταρω ποιο τακτικά εκεί speedtest τα συν(ομολογουμένως) μεγάλα νούμερα που μου δίνει.

 

Στο διαταυτα, Μόνο η κοσμοτε προσεγγίζει περισσοτερο - ακόμα τουλάχιστον- (με την πατσαβουροκινεζοπαντοφλα μου) τις ταχύτητες που διαφημίζει.

Όποιος απλά και μονο "γκρινιαζει" δύναται αντί να γράφει σε φόρουμ, να ασκήσει τα νόμιμα δικαιώματα του (ως καταναλωτης) εναντίων του παροχου του ή απλά να αλλάξει δίκτυο (με φορητότητα).

Στο χωριό μου (που βρίσκομαι λόγω Πασχα) λένε μια (σοφή) παροιμία... Μην κρίνεις αν δεν θες να κριθεις ...

Καλή Ανάσταση!

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Μαρκ, που όποιος πει κακά λόγια για τη βονταφον τον αποκαλείς τρολ! Τυχαίνει να έχω νούμερα ΚΑΙ από τις 3 εταιρίες, αλλά όταν έκραζα πριν λίγο καιρό τη Γουίντ, δε σε είδα να με κυνηγάς με τους κανονισμούς του φόρουμ στο χέρι... Σε αυτό το τοπικ όμως θέλεις να σβηστούν τα ποστς μου... Λες και άμα σβηστούν, ο κόσμος θα ξεχάσει ότι η βονταφον τους έφτυσε αυτό το Πάσχα...
Link to comment
Share on other sites

Ελεος βρε παιδια σταματηστε το δεν βγαζει πουθενα...ο καθενας μπορει να δει και μονος του και να αξιολογησει τα δικτυα κινητης

 

Καλη Ανασταση !!!! ειρηνη ημην

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4γιγα/μήνα/€4,44 με Φρογκ και δίκτυο Κοσμοτε... Κάτι που ούτε στα όνειρα σας θα δείτε στη βοντα. Και το δίκτυο πετάει όλη την Μεγάλη Εβδομάδα, ίσως γι αυτό δεν έχω τα νεύρα μου, όπως εσείς του δικτύου της βόντα. Αντε και του χρόνου με καλύτερο δίκτυο, καλή Ανάσταση!

 

ΥΓ. Τα ποστ του Στεφάνου δε βλέπω να πολεμάτε....

 

Υποθέτω οτι για να δικαιολογήσεις την επιλογή σου και να νοιωσεις καλυτερα μ αυτή, εχεις βγάλει σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

 

Το δίκτυο της Vodafone έχει καταρρεύσει, έχει γνωστό πρόβλημα με τους τεχνικούς της (που πρώτη φορά το ακούμε).

 

Μπράβο λοιπον για την εξοχή επιλογή που έκανες με το φρογκ. Είσαι ο καλύτερος απο όλους.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι για να δικαιολογήσεις την επιλογή σου και να νοιωσεις καλυτερα μ αυτή, εχεις βγάλει σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

 

Το δίκτυο της Vodafone έχει καταρρεύσει, έχει γνωστό πρόβλημα με τους τεχνικούς της (που πρώτη φορά το ακούμε).

 

Μπράβο λοιπον για την εξοχή επιλογή που έκανες με το φρογκ. Είσαι ο καλύτερος απο όλους.

 

Ο λόγος που έκανα εκείνο το ποστ με το Φρογκ ήταν ως απάντηση στον φίλο που έλεγε να μαζέψετε να μου δώσετε μεγαμπάιτς, αλλά εσύ βέβαια το παρουσιάζεις για εντελώς άλλον λόγο... Εννοείται ότι δε θα πέσω στο επίπεδο σου...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Μαρκ, που όποιος πει κακά λόγια για τη βονταφον τον αποκαλείς τρολ! Τυχαίνει να έχω νούμερα ΚΑΙ από τις 3 εταιρίες, αλλά όταν έκραζα πριν λίγο καιρό τη Γουίντ, δε σε είδα να με κυνηγάς με τους κανονισμούς του φόρουμ στο χέρι... Σε αυτό το τοπικ όμως θέλεις να σβηστούν τα ποστς μου... Λες και άμα σβηστούν, ο κόσμος θα ξεχάσει ότι η βονταφον τους έφτυσε αυτό το Πάσχα...

 

Δεν παρεμβαίνω τόση ώρα,

αλλά δε θα πω τπτ χρονιάρες μέρες: Μπορεί να'ναι κ 200 τα post που μου'χει σβήσει ο πρωην διαχειριστάς!!!

 

Μακάρι να'χει δίκιο ο Στέφανος , θα πω:

 

Όποιος και να είναι ο λόγος που δεν έδωσε τίποτα το Πάσχα το θέμα είναι ότι κάτι συμβαινει.

 

Ελπίζουμε να'ναι για "καλό": Κάθε αλλαγή κ καλή.....

Είδωμεν,

καλή Ανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...