Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να κάνω ανανέωση 6 ευρώ (όχι 5 ή 10) σε ένα CU, υπάρχει άλλος τρόπος ή μόνο από κατάστημα vodafone;

Ευχαριστώ για την απάντηση. Καθώς δεν υπάρχει κατάστημα κοντά, θα κάνω επέκταση υπολοίπου 6 ευρώ.

7€ σε καταστημα μονο.Τα πακετα CU για ομιλια/mb 6€ ειναι.Εχει ομως και με 4 και 8€.Με 10€ δινει 500Mb για ενα μηνα και αλλα 500 για 15 μερες απο καταστημα/ονλαιν.

Έχε υπόψην σου ότι η επέκταση υπολοίπου ΔΕΝ επεκτείνει το 3μηνο ισχύος των €: Παραμένει ως ήταν πριν.

Για την ιστορία, αυτό που συνέβη είναι:

Είχα ήδη υπόλοιπο 2,74€ και ήθελα να (ξανα)αγοράσω έως εκείνη την ημέρα (11 Απριλίου) το CU combo 600 προς 8€ για να παρατείνω τη διάρκεια ισχύος όλων των υπολοίπων του πακέτου αυτού τα οποία είχα συσσωρεύσει. Η ανανέωση των 5€ δεν μου αρκούσε και εκείνη των 10€ δεν με συνέφερε καθώς το CU αυτό θα μείνει ανενεργό για 5 μήνες και "περισσευούμενα" 3,60€ θα έληγαν. Ήμουν σε χωριό, μακριά από vodafone κατάστημα. Δεν με ενδιέφερε η παράταση του 3μήνου ισχύος του υπολοίπου. Η καλύτερη λύση ήταν η επέκταση υπολοίπου, και έτσι αυτό έκανα. Όλα καλά! ;) Θα ασχοληθώ ξανά με αυτό το CU τον Σεπτέμβριο που θα επιστρέψει ο χρήστης του από το εξωτερικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, αυτό που συνέβη είναι:

Είχα ήδη υπόλοιπο 2,74€ και ήθελα να (ξανα)αγοράσω έως εκείνη την ημέρα (11 Απριλίου) το CU combo 600 προς 8€ για να παρατείνω τη διάρκεια ισχύος όλων των υπολοίπων του πακέτου αυτού τα οποία είχα συσσωρεύσει. Η ανανέωση των 5€ δεν μου αρκούσε και εκείνη των 10€ δεν με συνέφερε καθώς το CU αυτό θα μείνει ανενεργό για 5 μήνες και "περισσευούμενα" 3,60€ θα έληγαν. Ήμουν σε χωριό, μακριά από vodafone κατάστημα. Δεν με ενδιέφερε η παράταση του 3μήνου ισχύος του υπολοίπου. Η καλύτερη λύση ήταν η επέκταση υπολοίπου, και έτσι αυτό έκανα. Όλα καλά! ;) Θα ασχοληθώ ξανά με αυτό το CU τον Σεπτέμβριο που θα επιστρέψει ο χρήστης του από το εξωτερικό. :)

 

Και έχεις δίκιο (με την επέκταση υπολοίπου), καθώς στην καρτοκινητή Vodafone (όπως κ στην Cosmote) , ακόμα και την επόμενη μέρα (πχ 12 Απριλίου) να σου έληγε το 3μηνο (δλδ να ξέμενες με 0€ υπόλοιπο: Μηδενισμός υπολοίπου €) ,

ΑΝ είχες ήδη ενεργοποιημένο πακέτο (πχ εδώ το CU combo 600) μετά τη λήξη 3μήνου,

θα μπορείς να του κάνεις χρήση ως τη λήξη του (11 Μαΐου),

 

παρότι από (πχ 13 Απρίλη) θα είσαι με 0€ υπόλοιπο (λήξη 3μήνου)..

 

ΑΝ ήσουν στην αέρινη μπλε εταιρία ΔΕ θα μπορούσες να το κάνεις αυτό, όμως,

καθώς με μηδενισμό € υπολοίπου (λήξη 3μήνου), πάπαλα/ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ όλα (ό,τι) πακέτα είχες ενεργοποιημένα εκείνη τη στιγμή

και δεν ξαναεμφανίζονται ΑΚΟΜΑ και να έβαζες κάρτα πριν τη λήξη των πακέτων σου.

 

Πχ στη Wind (ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε αυτή συμβαίνει αυτό):

 

11/4 ενεργοποίηση πακέτου (για ισχύ ως 11/5)

12/4 λήξη 3μήνου (0€)

πχ 29/4 κάρτα €

ΔΕΝ ξαναεμφανίζεται το πακέτο (που θα έληγε 11/5) :Πάπαλα._

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, αυτό που συνέβη είναι:

Είχα ήδη υπόλοιπο 2,74€ και ήθελα να (ξανα)αγοράσω έως εκείνη την ημέρα (11 Απριλίου) το CU combo 600 προς 8€ για να παρατείνω τη διάρκεια ισχύος όλων των υπολοίπων του πακέτου αυτού τα οποία είχα συσσωρεύσει. Η ανανέωση των 5€ δεν μου αρκούσε και εκείνη των 10€ δεν με συνέφερε καθώς το CU αυτό θα μείνει ανενεργό για 5 μήνες και "περισσευούμενα" 3,60€ θα έληγαν. Ήμουν σε χωριό, μακριά από vodafone κατάστημα. Δεν με ενδιέφερε η παράταση του 3μήνου ισχύος του υπολοίπου. Η καλύτερη λύση ήταν η επέκταση υπολοίπου, και έτσι αυτό έκανα. Όλα καλά! ;) Θα ασχοληθώ ξανά με αυτό το CU τον Σεπτέμβριο που θα επιστρέψει ο χρήστης του από το εξωτερικό. :)

 

Εαν δεν ανανεώσεις όμως σε ένα μήνα το πακέτο θα χάσεις ότι έχεις μαζέψει από το πακέτο που βάζεις! Το χρηματικό υπόλοιπο θα λήξει σε ένα 3μηνο από την στιγμή έβαλες τελευταία φορά κάρτα και δεν πρέπει να συγχέεται με την λήξη του πακέτου!

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν ανανεώσεις όμως σε ένα μήνα το πακέτο θα χάσεις ότι έχεις μαζέψει από το πακέτο που βάζεις! Το χρηματικό υπόλοιπο θα λήξει σε ένα 3μηνο από την στιγμή έβαλες τελευταία φορά κάρτα και δεν πρέπει να συγχέεται με την λήξη του πακέτου!

 

1. Τα όποια (όλααα) τα πακέτα λήγουν σε 1 μήνα από την ενεργοποίησή τους [Και μπορούν να χρησιμοποιηθούν πλήρως μέσα στο 1 αυτό μήνα]: Εξαίρεση: Wind καρτοκινητή.

Αν στη Voda καρτοκινητή ενεργοποιήσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο (δωρεάν ή όχι) : ΑΛΛΑ ακριβώς το ίδιο πριν το τέλος του μήνα από την ενεργοποίηση του ίδιου, διατηρούνται υπόλοιπα από λεπτά ομιλίας, sms, MB (ό,τι τέλος πάντων έχει αυτό το πακέτο): Αυτό είναι δυνατόν ακόμα κ αν έχουν λήξει τα € (κάρτα), ΑΝ υπάρχει (σπάνια) αυτή η δυνατότητα.

 

2. Το χρηματικό υπόλοιπο € μηδενίζεται μετά το πέρας 3 μηνών από την τελευταία κάρτα (έστω 5€).

 

3. Μόνο 1 εταιρία έχει στην καρτοκινητή της πακέτο που δε λήγει στο μήνα, αλλά στις 25 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχθές 2 τα ξημερώματα έλαβα SMS ότι έληξε μια προσφορά από το cu my app birthday 1gb. Είναι δυνατόν ακατάλληλες ώρες να στέλνουν SMS. Πριν 10 ημέρες μου έστειλαν πάλι 3 τα ξημερώματα να αγοράσω πακέτο προσφοράς με 8€ για χχχ λεπτά ομιλίας. Η συσκευή είναι iPhone SE με καινούργια sim. Μίλησα με το Vodafone cu μέσω messenger και δεν το αποδέχονται! Λένε ότι έκανα 2 ώρα το πρωί χρήση Ίντερνετ γιαυτο ήρθε το SMS. Τους εξηγώ ότι κοιμάμαι εκείνη την ώρα κ εκτός αυτού πάντα χρησιμοποιώ το wifi στο σπίτι και σε πολύ πολύ σπάνιες περιπτώσεις θα ανοίξω το 4g εκτός σπιτιού πάντα. Και τελικά μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η συσκευή μου και να την πάω σε κατάστημα Vodafone.

 

Καμία ιδέα; Το κινητό το έχω ανοικτό το βράδυ για λόγους ασφαλείας μήπως με χρειαστούν οι γονείς μου για κάτι έκτακτο.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάρε Παράταση

Όταν το υπόλοιπο δεν επαρκεί για κλήση ή data… ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!

 

Με τη νέα υπηρεσία του CU, ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, μιλάς προς όλους ή σερφάρεις χωρίς να έχεις υπόλοιπο γιατί παίρνεις 30 λεπτά προς όλους ή 60ΜΒ για 1 μέρα με χρέωση στην επόμενη κάρτα!!!

 

Διευκρινίσεις για την προσφορά:

 

Για να λάβεις 30 λεπτά προς όλους μπορείς είτε να στείλεις δωρεάν ΛΕΠΤΑ στο 1330 ενώ για να λάβεις τα 60ΜΒ μπορείς να στείλεις δωρεάν DATA στο 1330

Τα 30 λεπτά προς όλους & τα 60ΜΒ έχουν ισχύ 24 ώρες από τη στιγμή της ενεργοποίησης

Η χρέωση της υπηρεσίας είναι 0,70€ τα οποία αφαιρούνται από την επόμενη ανανέωση χρόνου ομιλίας

Η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με την επέκταση υπολοίπου, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα

Για τη χρήση της υπηρεσίας χρειάζεται να έχουν πραγματοποιηθεί ανανεώσεις συνολικής αξίας τουλάχιστον €10 τους τελευταίους 3 μήνες και το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας να μην είναι αρνητικό ή μεγαλύτερο από €5

Για να χρησιμοποιήσεις πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να έχεις αποπληρώσει προηγούμενη χρήση της

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των 30 λεπτών προς όλους είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο. Η κατανάλωση των 60ΜΒ γίνεται ανά KB.

Η υπηρεσία δεν διατίθεται κατά την διάρκεια περιαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχθές 2 τα ξημερώματα έλαβα SMS ότι έληξε μια προσφορά από το cu my app birthday 1gb. Είναι δυνατόν ακατάλληλες ώρες να στέλνουν SMS. Πριν 10 ημέρες μου έστειλαν πάλι 3 τα ξημερώματα να αγοράσω πακέτο προσφοράς με 8€ για χχχ λεπτά ομιλίας. Η συσκευή είναι iPhone SE με καινούργια sim. Μίλησα με το Vodafone cu μέσω messenger και δεν το αποδέχονται! Λένε ότι έκανα 2 ώρα το πρωί χρήση Ίντερνετ γιαυτο ήρθε το SMS. Τους εξηγώ ότι κοιμάμαι εκείνη την ώρα κ εκτός αυτού πάντα χρησιμοποιώ το wifi στο σπίτι και σε πολύ πολύ σπάνιες περιπτώσεις θα ανοίξω το 4g εκτός σπιτιού πάντα. Και τελικά μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η συσκευή μου και να την πάω σε κατάστημα Vodafone.

 

Καμία ιδέα; Το κινητό το έχω ανοικτό το βράδυ για λόγους ασφαλείας μήπως με χρειαστούν οι γονείς μου για κάτι έκτακτο.

 

Κλεινε τα δεδομενα,αλλα επειδη ειπες οτι εχεις iphone πανε στα δεδομενα κατω κατω,τερμα χαμηλα και κλεισε τη βοηθεια wifi/wifi assist.

Οσο για τους γονεις σου,μπορεις να βαλεις μην ενοχλειτε και να ρυθμισεις στις επιτρεπτες κλησεις ολοι.Για να μη σε ξυπνανε τετοια sms.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Παράταση

Όταν το υπόλοιπο δεν επαρκεί για κλήση ή data… ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!

 

Με τη νέα υπηρεσία του CU, ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, μιλάς προς όλους ή σερφάρεις χωρίς να έχεις υπόλοιπο γιατί παίρνεις 30 λεπτά προς όλους ή 60ΜΒ για 1 μέρα με χρέωση στην επόμενη κάρτα!!!

 

Διευκρινίσεις για την προσφορά:

 

Για να λάβεις 30 λεπτά προς όλους μπορείς είτε να στείλεις δωρεάν ΛΕΠΤΑ στο 1330 ενώ για να λάβεις τα 60ΜΒ μπορείς να στείλεις δωρεάν DATA στο 1330

Τα 30 λεπτά προς όλους & τα 60ΜΒ έχουν ισχύ 24 ώρες από τη στιγμή της ενεργοποίησης

Η χρέωση της υπηρεσίας είναι 0,70€ τα οποία αφαιρούνται από την επόμενη ανανέωση χρόνου ομιλίας

Η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με την επέκταση υπολοίπου, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα

Για τη χρήση της υπηρεσίας χρειάζεται να έχουν πραγματοποιηθεί ανανεώσεις συνολικής αξίας τουλάχιστον €10 τους τελευταίους 3 μήνες και το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας να μην είναι αρνητικό ή μεγαλύτερο από €5

Για να χρησιμοποιήσεις πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να έχεις αποπληρώσει προηγούμενη χρήση της

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των 30 λεπτών προς όλους είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο. Η κατανάλωση των 60ΜΒ γίνεται ανά KB.

Η υπηρεσία δεν διατίθεται κατά την διάρκεια περιαγωγής.

 

μοιαζει με το cu all day που εχει καταργηθει με την μονη διαφορα οτι ισχυει μονο μια φορα! και μονο για ενα απο 2 δωρα και μετα θα πρεπει να κανεις ανανεωση και μετα να το ξανα ενεργοποησεις , μην ξεχναμε παντως οτι υπαρχει και το panic batton με δωρεαν ιντερνετ για 1 ωρα .

οσο για το παρε παραταση απο οσο ρωτησα στο chat βγηκε 10/4.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κλεινε τα δεδομενα,αλλα επειδη ειπες οτι εχεις iphone πανε στα δεδομενα κατω κατω,τερμα χαμηλα και κλεισε τη βοηθεια wifi/wifi assist.

Οσο για τους γονεις σου,μπορεις να βαλεις μην ενοχλειτε και να ρυθμισεις στις επιτρεπτες κλησεις ολοι.Για να μη σε ξυπνανε τετοια sms.

 

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Το wifi/wifi assist το είχα απενεργοποιημένο έξ αρχής. Σήμερα πάλι στις 2 τα ξημερώματα ήρθε SMS!

Ακριβώς την ίδια ώρα το ίδιο λεπτό έρχονται.

Σαφώς και θα βάζω το μην ενοχλείται γιατί η Vodafone ισχυρίζεται ότι εκείνη την ώρα (που εγώ κοιμάμαι) κάνω χρήση Ίντερνετ.

Δεν γινόταν αυτό εδώ και μήνες που έχω την συσκευή και τώρα μου κάπνισε να σερφάρω με 4g στις 2 τα ξημερώματα.. ;)

 

Anyway

Καλή Ανάσταση σε όλους :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δωρο της κοσμο ειναι μεχρι ΚΑΙ τη Δευτέρα, προλαβαίνεις άνετα να χαρείς 3 γίγα δωρεάν.

Με την προϋπόθεση ότι έχεις ΚΑΙ κάρτα Cosmote...

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εγώ έχω 2 νούμερα από τον κάθε ένα, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι όλοι έτσι...

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν σε πείραξε που δεν σου έδωσε δώρο 500 GB για τις "άγιες" μέρες του Πάσχα, πέτα την κάρτα και χρησιμοποίησε την Cosmote. Αυτή η μίρλα περί δώρων, καταντάει λίγο βαρετή. Και τον 15αύγουστο πχ που δεν θα δώσει η Cosmote δώρο, πάρε κάρτα της Wind. Όταν δεν δώσει δώρο ούτε η Wind για τα Χριστούγεννα, μπορείς να επικοινωνείς με σήματα καπνού.

 

Υ.Γ.: Το ότι η Wind μετατρέπεται σε σούπερ-ντούπερ-ουάου επειδή εδέησε να δώσει δώρο μετά από 7 χρόνια που οι άλλες δίνουν συνεχώς κάθε Χριστούγεννα-Πάσχα-Καλοκαίρι και ενώ η χωρητικότητά της είναι αρκετά χαμηλότερη και η Vodafone στα καλά καθούμενα έγινε η κακιά και αυτήν της οποίας καταρρέει το δίκτυο, με ξεπερνά:lol:

 

Ξέρω, ξέρω, είμαι fan boy, υπάλληλος, πωρωμένος κλπ, κλπ:p

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Κοτσιάνης.

Φίλε laz... ήμαρτον ούτε ο γκεμπελς τέτοια προπαγάνδα. Αφού είσαι τόσο δυσαρεστημένος πέτα την σιμ να ησυχάσεις

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν σε πείραξε που δεν σου έδωσε δώρο 500 GB για τις "άγιες" μέρες του Πάσχα, πέτα την κάρτα και χρησιμοποίησε την Cosmote. Αυτή η μίρλα περί δώρων, καταντάει λίγο βαρετή. Και τον 15αύγουστο πχ που δεν θα δώσει η Cosmote δώρο, πάρε κάρτα της Wind. Όταν δεν δώσει δώρο ούτε η Wind για τα Χριστούγεννα, μπορείς να επικοινωνείς με σήματα καπνού.

 

Υ.Γ.: Το ότι η Wind μετατρέπεται σε σούπερ-ντούπερ-ουάου επειδή εδέησε να δώσει δώρο μετά από 7 χρόνια που οι άλλες δίνουν συνεχώς κάθε Χριστούγεννα-Πάσχα-Καλοκαίρι και ενώ η χωρητικότητά της είναι αρκετά χαμηλότερη και η Vodafone στα καλά καθούμενα έγινε η κακιά και αυτήν της οποίας καταρρέει το δίκτυο, με ξεπερνά:lol:

 

Ξέρω, ξέρω, είμαι fan boy, υπάλληλος, πωρωμένος κλπ, κλπ:p

 

Γιατί εκνευρίζεσαι τόσο πολύ;

 

@kal: για ποιά προπαγάνδα λες; Επειδή είπα σε κάποιον την εναλλακτική που έχει;

Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εκτός του ότι είσαι off topic, δεν αποτελεί εναλλακτική να πας να πάρεις ένα νέο νούμερο απλά και μόνο για να χρησιμοποιήσεις το δώρο που σου δίνει ο άλλος.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εκτός του ότι είσαι off topic, δεν αποτελεί εναλλακτική να πας να πάρεις ένα νέο νούμερο απλά και μόνο για να χρησιμοποιήσεις το δώρο που σου δίνει ο άλλος.

Και γιατί ενοχληθήκατε τόσο πολύ; Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος γράφει κάτι στο οποίο δε συμφωνείτε, του επιτίθεστε; Μη φοβάστε, δε ξαναγράφω εναντίον της βονταφον. Καλή Ανάσταση σε όλους και καλά μυαλά σε μερικούς...

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 13000mb, αν χρειάζεται κάποιος να του στείλω κάνα δυο να βγάλει τις μέρες αυτές

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ενοχληθήκατε τόσο πολύ; Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος γράφει κάτι στο οποίο δε συμφωνείτε, του επιτίθεστε; Μη φοβάστε, δε ξαναγράφω εναντίον της βονταφον. Καλή Ανάσταση σε όλους και καλά μυαλά σε μερικούς...

 

Ήθελα να ήξερα από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι ενοχλήθηκε κάποιος.

Σιγά το πράγμα που είπες που θα πειράξει κανέναν. Εδώ όλοι κράζουν που δεν έδωσε δώρο και στο fb και παντού.

Αν εννοείς για εμένα, απλά σου είπα πως δεν έχει νόημα αν είσαι χρήστης vodafone να πας να πάρεις ένα νούμερο cosmote , που θα θέλει να κάνεις και ανανέωση, απλά και μόνο για το δώρο, χωρίς να έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις μετά από αυτήν τη βδομάδα. Δηλαδή δεν αποτελεί εναλλακτική, για τους περισσότερους τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα από που βγάζεις το συμπέρασμα ότι ενοχλήθηκε κάποιος.

Σιγά το πράγμα που είπες που θα πειράξει κανέναν. Εδώ όλοι κράζουν που δεν έδωσε δώρο και στο fb και παντού.

Αν εννοείς για εμένα, απλά σου είπα πως δεν έχει νόημα αν είσαι χρήστης vodafone να πας να πάρεις ένα νούμερο cosmote , που θα θέλει να κάνεις και ανανέωση, απλά και μόνο για το δώρο, χωρίς να έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις μετά από αυτήν τη βδομάδα. Δηλαδή δεν αποτελεί εναλλακτική, για τους περισσότερους τουλάχιστον.

 

Το ότι ο κόσμος κράζει τη βοντα για την πασχαλινή γυφτιά της είναι το μόνο σίγουρο. Όλες οι άλλες δικαιολογίες που γράφουν μερικοί δεν έχουν νόημα. Άσε που σε άλλα φόρουμς λένε πόσο προβληματικό έχει καταντήσει το δίκτυο. Σε αυτό το φόρουμ εάν κράζεις Κοσμοτέ και Γουίντ όλα καλά, εάν όμως τολμήσεις να κράξεις τη βόνταφον, πετάγονται από το πουθενά 3-4 προφίλ (λες και έχουν αισθητήρα) και υπερασπίζονται την εταιρία με τη λογική του παραλόγου. Τέλος πάντων, ο κόσμος έχει μάτια και βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το τελευταίο που λες. Το ότι υπάρχουν μέλη που γουστάρουν συγκεκριμένη εταιρεία είναι γεγονός, ισχύει και για τις 3, και δε βλέπω να

"τυγχάνει" ειδικής μεταχείρισης κάποια από το σύνολο των ατόμων που γράφουν. Παντού υπάρχουν άτομα που υπερασπίζονται και τις 3.

 

Το τι λένε στα φόρουμ για το δίκτυο δεν αποτελεί απόδειξη για κάτι. Δεν ξέρεις για ποιο λόγο μπορεί να γράφει ο άλλος. Μπορεί να έχει πρόβλημα με μία εταιρεία και να νομίζει ότι θα βρει το δίκιο του με το να θάψει. Μπορεί να πρόκειται για fanboy άλλης εταιρείας, και να νομίζει ότι πετυχαίνει κάτι με το να θάψει. Αν χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο δίκτυο, βλέπεις με τα μάτια σου να έχει χειροτερέψει, αυτό είναι κάτι που σηκώνει συζήτηση και υπάρχει κατάλληλο topic να γραφτεί.

 

Το να λέμε ωστόσο, έχει πρόβλημα το δίκτυο επειδή το είπανε κάποιοι σε ένα φόρουμ, και να βγάζουμε πόρισμα ότι αυτό ευθύνεται για το ότι δεν έδωσε δώρο, είναι το λιγότερο αστείο.

 

Sent from my Moto X Play

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...