Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω αναρτήσει στο θέμα της Q και του Frog, που είναι ανταγωνιστικά των δύο πληγέντων προγραμμάτων. Εσύ που το θεωρείς ασήμαντο, κάτσε στη Βόντα, να δίνεις 5 ευρώ (5,6 με το φόρο του Τσίπρα) για 500 ΜΒ, που για την εταιρεία, κοστίζουν λιγότερο από ένα εκατοστό του λεπτού. Εγώ το θεωρώ σημαντικό, γιατί με αυτό τον τρόπο, καταστρέφονται τα δύο αυτά προγράμματα, αλλά και οι ανταγωνιστές τους στις άλλες δύο εταιρείες, που δεν απευθύνονται μόνο σε αλλοδαπούς.

 

τα εχεις πολυ μπερδεμενα και εκτειθεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Wind f2g και σκέφτομαι να πάω στο CU γιατί ξεκίνησα μεταπτυχιακό και με βολεύει καλύτερα το φοιτητικό της Vodafone, οριακά.

Επιπλέον με τη Wind έχω κουραστεί πολύ με το σήμα της που γενικά ακόμα και μέσα στην Αθήνα σε πολλά σημεία απλά δεν υπάρχει.

 

Γενικά βλέπω ότι το CU έχει βελτιωθεί αρκετά στα πακέτα που προσφέρει σε σχέση με πριν 1,5 έτος που το είχα ψάξει πάλι. Πιστεύετε ότι οικονομικά αξίζει να μεταφερθώ CU? Έχετε σύγκριση μεταξύ f2g και CU από προσωπική πείρα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Wind f2g και σκέφτομαι να πάω στο CU γιατί ξεκίνησα μεταπτυχιακό και με βολεύει καλύτερα το φοιτητικό της Vodafone, οριακά.

Επιπλέον με τη Wind έχω κουραστεί πολύ με το σήμα της που γενικά ακόμα και μέσα στην Αθήνα σε πολλά σημεία απλά δεν υπάρχει.

 

Γενικά βλέπω ότι το CU έχει βελτιωθεί αρκετά στα πακέτα που προσφέρει σε σχέση με πριν 1,5 έτος που το είχα ψάξει πάλι. Πιστεύετε ότι οικονομικά αξίζει να μεταφερθώ CU? Έχετε σύγκριση μεταξύ f2g και CU από προσωπική πείρα;

Ναι συμφαίρει το cu καθώς με 7 ευρώ δίνει 1200'+1200 sms προς +600 ΜΒ ή με 5 ευρώ 1000΄προς όλους!Επιπλέον κάθε μήνα δίνει δώρο 600ΜΒ!http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/paketa-foititon/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα online ανανεωση σημερα με paypal και αντι για 250mb bonus ως συνηθως, μου εδωσε 500 mb..δεν θυμαμαι να εχω ενεργοποίησει κατι σχετικο...

Το μηνυμα που μου ηρθε λεει " MOΛIΣ ΠHPEΣ EXTRA BONUS ANANEΩΣHΣ 500MB ΓIA 30 HMEPEΣ AΠO THN 1H ANANEΩΣH TOY MHNA ΠOY EKANEΣ ΣE KATAΣTHMA VODAFONE / VODAFONECU.GR."

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εκανα online ανανεωση σημερα με paypal και αντι για 250mb bonus ως συνηθως, μου εδωσε 500 mb..δεν θυμαμαι να εχω ενεργοποίησει κατι σχετικο...

Το μηνυμα που μου ηρθε λεει " MOΛIΣ ΠHPEΣ EXTRA BONUS ANANEΩΣHΣ 500MB ΓIA 30 HMEPEΣ AΠO THN 1H ANANEΩΣH TOY MHNA ΠOY EKANEΣ ΣE KATAΣTHMA VODAFONE / VODAFONECU.GR."

 

είναι μπονους διπλασιασμόυ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/boKZ2DR.png

 

παιδια το βρηκα στο myaccount και δουλευει κανονικα.. (δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/boKZ2DR.png

 

παιδια το βρηκα στο myaccount και δουλευει κανονικα.. (δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα)

 

με αφορμή το ποστ σου το ειδα και εγω στην υπηρεσια μου..... υποθετω 5 μηνυματα τον μηνα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για PayPal

Δουλεύει και απευθείας με την πιστωτική

Σε κάθε περίπτωση δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω PayPal με ελληνική χρεωστική κάρτα δουλεύει με τα capital controls ή όχι;

Δουλεύει κανονικά το PayPal για ανανέωση ναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Μπορείς να δωσεις mb απο ενα καρτοκινητο vodafone σε ενα άλλο;
Link to comment
Share on other sites

μπορείς ν συνδυάσεις το φοιτητικό με τη καρτα νέων;

 

από όσο ξέρω ναι ! γίνεται κανονικά!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Μπορείς να δωσεις mb απο ενα καρτοκινητο vodafone σε ενα άλλο;

 

Καλώντας το 1330 , στέλνεις 5 ευρώ ,και αγοράζουν μόνοι τους τα ΜΒ .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Μπορείς να δωσεις mb απο ενα καρτοκινητο vodafone σε ενα άλλο;

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει πουθενά ότι γίνεται αυτό..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν είναι κανείς γραμμένος στο My account (καρτοκινητο vodafone) και αλλάξει σε cu, τα username/password θα συνενισουν να ισχύουν;

 

δηλαδή το my CU account είναι διαφορετικό απο το my account;

Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση: Προσφορά: Mε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω οι συνδρομητές λαμβάνουν έξτρα 10€ Bonus για να τα χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν για ένα μήνα. Τα 10€ bonus αποδίδονται σε μία ανανέωση ανά 30 ημέρες. Για ενεργοποίηση της προσφοράς, οι συνδρομητές θα πρέπει να αποστείλουν τον αριθμό της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων με δωρεάν γραπτό μήνυμα στο 1280. Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες από τη στιγμή της ενεργοποίησής της.

πηγη: http://europeanyouthcard.gr/offers/vodafone-cu/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

για άνθρωπο , μεγάλο σε ηλικία, που δεν έχει account στο cu, υπάρχει τρόπος να επωφεληθεί της online προσφοράς talk 2 vodafone 300 (+100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα) ;;

 

πχ μέσω καταστήματος ;; (για ενεργοποίηση της υπηρεσίας αυτόματης αγοράς)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν του φτιάχνεις ένα λογαριασμό και όταν ανανεώσει να σε ενημερώνει και να μπαίνεις από το κινητό σου να του το ενεργοποιείς; Αν έχεις κι εσύ δικό σου λογαριασμό με username πχ PUK, φτιάξτε του έναν με username PUK2 και ίδιο κωδικό. Έτσι έχοντας σώσει τα στοιχεία αυτά μπορείς βάζοντας ή αφαιρώντας το ψηφίο 2 στο username να κάνεις γρήγορη εναλλαγή μεταξύ των 2 λογαριασμών.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν του φτιάχνεις ένα λογαριασμό και όταν ανανεώσει να σε ενημερώνει και να μπαίνεις από το κινητό σου να του το ενεργοποιείς; Αν έχεις κι εσύ δικό σου λογαριασμό με username πχ PUK, φτιάξτε του έναν με username PUK2 και ίδιο κωδικό. Έτσι έχοντας σώσει τα στοιχεία αυτά μπορείς βάζοντας ή αφαιρώντας το ψηφίο 2 στο username να κάνεις γρήγορη εναλλαγή μεταξύ των 2 λογαριασμών.

 

θα πρέπει να βρώ άλλο email και γενικά δεν θέλω να μπλέξω :)

 

απλά έλεγα αν υπήρχε εναλλακτικός τρόπος, για να κερδίσουν τα +100 λεπτά προς όλους....

 

(τί όφελος μπορεί να έχει η voda, αν κάνει κανείς online ανανέωση , αντί μέσω τηλεφώνου; )

Edited by PUK
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έχεις πρόβλημα να βάλεις το ίδιο mail σε όλους. Εγώ το έχω κάνει έτσι με τους γονείς μου και αν θυμάμαι καλά έχω βάλει το ίδιο mail σε όλους. Αλλά οκ, αν δεν είναι κάποιος πολύ στενός συγγενής και δε σε ενδιαφέρει,κατανοητό.
Link to comment
Share on other sites

για άνθρωπο , μεγάλο σε ηλικία, που δεν έχει account στο cu, υπάρχει τρόπος να επωφεληθεί της online προσφοράς talk 2 vodafone 300 (+100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα) ;;

 

πχ μέσω καταστήματος ;; (για ενεργοποίηση της υπηρεσίας αυτόματης αγοράς)

 

ευχαριστώ

 

Φαντάζομαι δεν έχει smartphone ο ηλικιωμένος κύριος. Αν έχει, η ενεργοποίηση του πακέτου από την εφαρμογή My Vodafone θεωρείται "online" και σου δίνει το bonus.

 

Συνήθως ισχύει το ίδιο και αν το ενεργοποιήσεις στο κατάστημα. Δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...