Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μηνύματα πλέον θα πηγαίνουμε στο εξωτερικό για να στείλουμε SMS στην Ελλάδα. Σιγά σιγά πλησιάζουμε τις διπλάσιες από την περιαγωγή χρεώσεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για μηνύματα προς εθνικούς προορισμούς εκτός πακέτων χρήσης διαμορφώνεται για συνδρομητές

Vodafone CU από €0,1015 σε €0,11,

για συνδρομητές

Καρτοκινητού Vodafone από €0,1312 σε €0,15,

για συνδρομητές

Vodafone International από €0,0744 σε €0,10,

για συνδρομητές

Carrefour από €0,05 σε €0,10,

για συνδρομητές

Tazamobile από €0,0644 σε €0,10, για συνδρομητές ΕΛΤΑ Καρτοκινητής από €0,1312 σε €0,15 και για συνδρομητές Καρτοκινητού Ολυμπιακός από €0,1015 σε €0,12.

 

Η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής. Πιο συγκεκριμένα μετά την κατανάλωση των 15ΜΒ με χρέωση €1, αίρεται ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου, και ο συνδρομητής θα μπορεί να συνεχίσει τη χρήση Ίντερνετ στο κινητό με χρέωση 1€ για κάθε επιπλέον 50MB για το υπόλοιπο της ημέρας.

Το βήμα χρέωσης για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, Carrefour, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, διαμορφώνεται από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει ως έχει.

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

 

καλησπέρα όλα ενταξει με το πρόγραμμα το ιντερνετ ολη μερα που αιρεται η μειωση τις ταχύτητας αλλα γιατι να αφήνουνε στα καρτοκινητα ημερησιο οριο τα 500mb ; αυτό δεν μπορω να καταλαβω;.

Οσο και πακετο mb να εχεις παλι θα εχεις μειωση ταχύτητας αμα καταναλώσεις τα 500mb μεσα στην ιδια την ημερα .. αυτό καταλαβαινω.. Οσο για τα sms και την ομιλια δεν γινεται να χρησιμοποιούμε το κινητο μας χωρις πακετο χρονου ομιλιας και μυνηματων και όχι μονο αυτό αλλα και ιντερνετ αμα το χρειαζομαστε..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για μηνύματα πλέον θα πηγαίνουμε στο εξωτερικό για να στείλουμε SMS στην Ελλάδα. Σιγά σιγά πλησιάζουμε τις διπλάσιες από την περιαγωγή χρεώσεις.

 

Τελειως επιθετικη πολιτικη προς τα καρτοκινητα.Σου λεει η κανε συμβολαιο η απλα μιλα λιγο και πληρωνε με καρτα.Κανει την αρχη ο ενας τον αλλο μηνα ο αλλος.Η Wind κραταει λιγο καλυτερα στις τιμες γιατι οκ ειναι και τριτη δεν την συμφερει να ακολουθει τους αλλους 2 θα χασει μεριδιο πελατων

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα της 2:00 περιπου δεν ειχα σημα δικτυου σε δυο κινητα με vodafone cu σε περιοχη της Πατρας. Δεν ξερω ποση ωρα εμειναν εκτος δικτυου γιατι επεσα για υπνο. Ετυχε σε καποιον αλλο ?

 

Σε τι επιλογή δικτύου τα είχες; Και στην περιοχή μου (Κω) κάνει κάτι περίεργα όταν έχει κακοκαιρία καθώς η κεραία του 2G βγαίνει εκτός, ενώ με 3G υπάρχει κανονικά σήμα. Την επόμενη που θα σου εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα δοκίμασε να αλλάξεις 2G/3G.

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για μηνύματα προς εθνικούς προορισμούς εκτός πακέτων χρήσης διαμορφώνεται για συνδρομητές

Vodafone CU από €0,1015 σε €0,11,

για συνδρομητές

Καρτοκινητού Vodafone από €0,1312 σε €0,15,

για συνδρομητές

Vodafone International από €0,0744 σε €0,10,

για συνδρομητές

Carrefour από €0,05 σε €0,10,

για συνδρομητές

Tazamobile από €0,0644 σε €0,10, για συνδρομητές ΕΛΤΑ Καρτοκινητής από €0,1312 σε €0,15 και για συνδρομητές Καρτοκινητού Ολυμπιακός από €0,1015 σε €0,12.

 

Η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής. Πιο συγκεκριμένα μετά την κατανάλωση των 15ΜΒ με χρέωση €1, αίρεται ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου, και ο συνδρομητής θα μπορεί να συνεχίσει τη χρήση Ίντερνετ στο κινητό με χρέωση 1€ για κάθε επιπλέον 50MB για το υπόλοιπο της ημέρας.

Το βήμα χρέωσης για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, Carrefour, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, διαμορφώνεται από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει ως έχει.

Οι ανωτέρω αλλαγές με ισχύ από 24 Ιουνίου 2015 αφορούν σε νέους και υπάρχοντες συνδρομητές Καρτοκινητής.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40288&dateFrom=&dateUntil=

Σε σχέση με το τι συνέβαινε με τις χρεώσεις στα καρτοκινητά τα παλαιότερα χρόνια, τώρα με τα πακέτα είναι πολύ φτηνότερα -αν κάνεις αρκετή χρήση. Τα SMS είναι μια υπηρεσία που -χωρίς πακέτο- είναι ασύλληπτα ακριβή! Οπότε είτε αν στέλνεις ελάχιστα sms τα στέλνεις "σκέτα" και χρεώνεσαι αυτές τις τιμές, είτε αν στέλνεις αρκετά αγοράζεις πακέτο, είτε αν έχεις smartphone κατεβάζεις μια εφαρμογή και στέλνεις πιο φτηνά sms μέσω data.

Τώρα για το βήμα χρέωση που γίνεται ανά λεπτό, πάλι στο ίδιο πέφτουμε: καρτοκινητή μόνο με πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελειως επιθετικη πολιτικη προς τα καρτοκινητα.Σου λεει η κανε συμβολαιο η απλα μιλα λιγο και πληρωνε με καρτα.Κανει την αρχη ο ενας τον αλλο μηνα ο αλλος.Η Wind κραταει λιγο καλυτερα στις τιμες γιατι οκ ειναι και τριτη δεν την συμφερει να ακολουθει τους αλλους 2 θα χασει μεριδιο πελατων

 

 

καλα δεν εχουν καταλαβει οτι οσο ακριβαινεις κατι τοσο λιγοτερο χρηση/αγορα κανεις?

δεν το βλεπουν απο καφεδεσ , σουβλακια που παλαια ηταν 2,5 - 3 ευρω και τωρα ειναι 1ευρω καφες και εχει γεμισει ο κοσμος με στανταδικα και κοσμο και αλλα παραδειγματα, βενζινα , κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε προωθουν προς τα πακέτα,εκτος πακέτων οι χρεώσεις είναι φωτιά και λαυρα.Προπληρωνεις κάτι που μπορεί να μην το εκμεταλλευτείς ολόκληρο και έτσι κερδίζουν πιο πολλά οι εταιρίες.Εν τω μεταξύ υπάρχουν και πολλοί που δεν ξερουν/ενδιαφερονται να βαλουν πακέτο οποτε παλι κερδιζουν οι εταιριες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για δωρεάν ομιλία και μυνηματα προς cu αυτο το σάββατο στείλτε ν στο 1398 πηγή vodafonecu.gr επίσης ήρθε ενημερωτικό μυνημα και στον πάτερα μου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να σου μίλησαν για καρτοκινητό γενικά, εννοώντας το CU. Καλύτερα όμως να το διευκρινήσεις μαζί τους με την πρώτη ευκαιρία.
Ειχες δικιο τελικα.Μου μιλουσαν για cu και αυτο εκανα τελικα.Το εκανα καρτα και σωθηκα.

Υ.Σ. Με ειχες βοηθησει στις 24 Απριλιου στο ποστ 15181 και μετα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=913&page=1013

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να σταματήσω με κάποιο τρόπο τα SMS με θέμα CU Reminder και τα λοιπά spamosms του CU;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να σταματήσω με κάποιο τρόπο τα SMS με θέμα CU Reminder και τα λοιπά spamosms του CU;

Ευχαριστώ.

 

καλεις το 1288 γενικα για τα ενημερωτικα μυνηματα αυτο ξερω τωρα δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με τα πακέτα Internet που έχει στο CU, μπορώ να επιλέξω αυτό που έχει 5€ το οποίο με αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1GB, την αυτόματη ανανέωση μπορώ να τη διακοψω πριν περάσει ο μήνας και το ίδιο να κάνω κάποιο επόμενο μήνα. Έτσι με 5€ αντί για 500 mb που δίνει χωρίς αυτόματη ανανέωση να παίρνω 1GB, σωστά ή κάνω κάτι λάθος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τα πακέτα Internet που έχει στο CU, μπορώ να επιλέξω αυτό που έχει 5€ το οποίο με αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1GB, την αυτόματη ανανέωση μπορώ να τη διακοψω πριν περάσει ο μήνας και το ίδιο να κάνω κάποιο επόμενο μήνα. Έτσι με 5€ αντί για 500 mb που δίνει χωρίς αυτόματη ανανέωση να παίρνω 1GB, σωστά ή κάνω κάτι λάθος;

 

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει, αλλά σήμερα έγινε το εξής: Είχα ενεργοποιήσει το πακέτο των 5 ευρώ με αυτόματη ανανέωση πριν από κάνα μήνα και μου έδωσε 1 gb απευθείας. Στο σάιτ του cu που τσέκαρα χτες για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει η αυτόματα ανανέωση, έλεγε ότι το πακέτο λήγει στις 22 Μαίου, δηλαδή αύριο, και ότι είχα ακόμα περίπου 495 mb διαθέσιμα. Μπαίνω πάλι σήμερα στο σάιτ και βλέπω ότι δεν αναγράφεται πουθενά το πακέτο που κανονικά έληγε αύριο και μάλιστα έχει ήδη γίνει η αυτόματη ανανέωση για τον επόμενο μήνα, από την οποία πήρα 500 mb (edit: συν άλλα 500 από το online bonus που μπήκαν λίγο αργότερα) αλλά μου αφαιρέθηκαν ήδη 5 ευρώ.

Περιμένω να ανοίξει το τσατ για να τους βρίσω.

 

Επίσης, από προηγούμενους μήνες έχω διαπιστώσει ότι τη στιγμή που απενεργοποιείς την αυτόματη ανανέωση, σου αφαιρούν άμεσα όχι μόνο τα 500 Mb του online bonus αλλά και τα άλλα 500 mb του κανονικού πακέτου.

Edited by babis_sougias
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου στειλανε προσφορα στο CU που εχω στο ταμπλετ παλι προσφορα 1,5GB με 3 ευρω και διαρκεια 30 μερες.Μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει, αλλά σήμερα έγινε το εξής: Είχα ενεργοποιήσει το πακέτο των 5 ευρώ με αυτόματη ανανέωση πριν από κάνα μήνα και μου έδωσε 1 gb απευθείας. Στο σάιτ του cu που τσέκαρα χτες για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει η αυτόματα ανανέωση, έλεγε ότι το πακέτο λήγει στις 22 Μαίου, δηλαδή αύριο, και ότι είχα ακόμα περίπου 495 mb διαθέσιμα. Μπαίνω πάλι σήμερα στο σάιτ και βλέπω ότι δεν αναγράφεται πουθενά το πακέτο που κανονικά έληγε αύριο και μάλιστα έχει ήδη γίνει η αυτόματη ανανέωση για τον επόμενο μήνα, από την οποία πήρα 500 mb (edit: συν άλλα 500 από το online bonus που μπήκαν λίγο αργότερα) αλλά μου αφαιρέθηκαν ήδη 5 ευρώ.

Περιμένω να ανοίξει το τσατ για να τους βρίσω.

 

 

Η υπάλληλος στο τσατ επέμενε σαν ρομποτάκι ότι καλώς πραγματοποιήθηκε η αυτόματη ανανέωση, χωρίς να μου απαντήσει γιατί το έκαναν πριν τη λήξη του προηγούμενου πακέτου. Με προέτρεψε μάλιστα να στείλω από τώρα sms για τη διακοπή της αυτόματης ανανέωσης και αρνήθηκε ότι με αυτόν τον τρόπο θα μου αφαιρέσουν άμεσα και τα 500+500 mb που μου έβαλαν σήμερα (παρότι έτσι είχαν κάνει την προηγούμενη φορά που είχα διακόψει).

Προώθησε όμως το αίτημά μου να μου επιστραφούν τα 5 ευρώ στο αρμόδιο τμήμα και τελικά η εξυπηρέτηση πελατών μου επέστρεψε το ποσό, διέκοψε το νέο πακέτο και μου άφησε και 500 mb "σε ένδειξη καλής συνεργασίας"!

Link to comment
Share on other sites

Με τα πακέτα Internet που έχει στο CU, μπορώ να επιλέξω αυτό που έχει 5€ το οποίο με αυτόματη ανανέωση σου δίνει 1GB, την αυτόματη ανανέωση μπορώ να τη διακοψω πριν περάσει ο μήνας και το ίδιο να κάνω κάποιο επόμενο μήνα. Έτσι με 5€ αντί για 500 mb που δίνει χωρίς αυτόματη ανανέωση να παίρνω 1GB, σωστά ή κάνω κάτι λάθος;

 

Δεν κάνεις κανένα λάθος.

Μπορείς να το αγοράσεις και αμέσως μπορείς να απενεργοποιήσης την αυτόματη ανανέωση.

Δεν θα σου αφαιρεθεί τίποτα.

Θα σου γράψει απλά ότι το πακέτο θα απενεργοποιηθεί στην λήξη του.

Δεν μπορεις να το πάρεις δεύτερη φορά πριν περάσουν οι 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τις πληροφοριες του Vasileios σε καποιο αλλο thread για να εχω ιντερνετ και εβαλα 5 ευρω καρτα για να εχω στο CU τα 500mb+500δωρο.

 

Σας χαζος την πατησα και δεν υπολογισα τον φορο κινητης οποτε εχω μεσα 4.60

 

το ελαχιστο που βαζουν σε καταστημα ποσο ειναι? αδικα το ταληρο για 40 λεπτα ρε μαμωτο μου?

Edited by kinhtomania
*
+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 5€ είναι το ελάχιστο σε κατάστημα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κανένα λάθος.

Μπορείς να το αγοράσεις και αμέσως μπορείς να απενεργοποιήσης την αυτόματη ανανέωση.

Δεν θα σου αφαιρεθεί τίποτα.

Θα σου γράψει απλά ότι το πακέτο θα απενεργοποιηθεί στην λήξη του.

Δεν μπορεις να το πάρεις δεύτερη φορά πριν περάσουν οι 30 ημέρες.

 

Αρα δεν υπαρχει τροπος ενεργοποιησης νωριτερα απο τη λήξη και να σου μεταφερθούν τα ειδη υπαρχον mb για τον επομενο μηνα???

αλλα να επεκτείνεται και η ημερομηνια ληξης για ένα μηνα ακομα?

 

π.χ. εμενα ληγει αυριο 23/5/2015. αν το απενεργοποιησω και το ξανα βαλω παλι, θα λήξει αυριο ή σε ενα μηνα? με το υπολοιπο που εχω τωρα τι γινεται?

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καταρα στον λαδεμπορα που για 40 λεπτα θα δωσω 5 ευρω

 

Εχεις μπει με τα τσαρουχια μεσα φιλε.Μια περιουσια για να κανεις την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

: Καλησπέρα!Υπάρχει κάποια προσφορά για το τριήμερο του Αγιου Πνεύματος?Και αν ναι πώς ενεργοποιήται?Μολάω για καρτοκινητό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

: Καλησπέρα!Υπάρχει κάποια προσφορά για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος;Και αν ναι πώς ενεργοποιήται;Μιλάω για καρτοκινητό.

 

 

Ακόμη δεν έχουμε κάποια ενημέρωση για προσφορά. Ελπίζουμε πως κάτι θα μας δώσουν!

Link to comment
Share on other sites

N στο 1398 για δωρεάν το τριήμερο του Αγιου πνεύματος προς όλη την Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.........ΟΚ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...