Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μέρες με παίρνανε από την vodafone σε ένα παλιό νούμερο που κάποτε το είχα με σύνδεση και τώρα είναι με κάρτα και δεν το σήκωνα.Σήμερα αποφάσισα να το σηκώσω και θέλανε να μου πουν ότι αν κάνω 10 ευρώ ανανέωση,με 3 ευρώ μπορώ να έχω 400 λεπτά προς όλους.Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει και μου έλεγε γιατι δεν σας αρέσει, είναι πολύ καλά δεν έχετε κάνα ενεργοποιημένο bonus,την ρώτησα αν μπορώ να απενεργοποιήσω την προσφορά όποτε θέλω και μου είπε ναι μέσω του 1252 και της είπα για να ξεμπερδεύω ότι και καλά θα το δω.

Αυτό που δεν της είπα είναι ότι το νούμερο αυτό δεν πρόκειται να δει δεκάρικο.

Ενα τάληρο κάθε 6 μήνες για να μην χάσω το νούμερο.

 

Υποψην τα ταληρα μονο μεσω online ανανεωσης γιατι οι καρτες ανανεωσης ειναι απο 10αρικο μεχρι 30

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο CU ειναι μεταφερσιμα τα λεπτα στον επομενο μηνα αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν τα λεπτα σου ;
Link to comment
Share on other sites

τελικα στο CU ειναι μεταφερσιμα τα λεπτα στον επομενο μηνα αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν τα λεπτα σου ;

 

ναι ,χρονος - data

Link to comment
Share on other sites

ναι ,χρονος - data

 

Αν το έχουμε στο αυτόματο, πχ το ίντερνετ που δείνει και 500mb δώρο, μεταφέρονται;;;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχουμε στο αυτόματο, πχ το ίντερνετ που δείνει και 500mb δώρο, μεταφέρονται;;;

 

ναι μεταφερονται κανονικα, αρκει να ειναι το ιδιο πακετο που λεει ο φιλος πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχουμε στο αυτόματο, πχ το ίντερνετ που δείνει και 500mb δώρο, μεταφέρονται;;;

 

Αυτο δεν μεταφέρεται γιατι πρώτα λήγει και μετα ανανεώνεται. Μόνο αν ανανεώσεις πριν την λήξη δηλαδή όλα τα άλλα πακέτα ακόμα και το bonus ανανέωσης ή το πάρε να χεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μεταφέρεται γιατι πρώτα λήγει και μετα ανανεώνεται. Μόνο αν ανανεώσεις πριν την λήξη δηλαδή όλα τα άλλα πακέτα ακόμα και το bonus ανανέωσης ή το πάρε να χεις

 

μηπως ειπαμε κατι διαφορετικο εμεις πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, ίσως κάνω λάθος, εγώ όταν βάζω κάρτα δέκα ευρώ παίρνω 500mb και μεταφέρονται κανονικά ότι περισσέψει στον επόμενο μήνα ,το έχω να γίνεται αυτόματα, όσο για το χρόνο ομιλίας μια μέρα πριν λήξει επιλέγω το πρόγραμμα πού είχα πριν και έτσι μεταφέρετε το υπόλοιπο, τεσπα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό (το just surf bonus) και η άλλο η αγορά πακέτου με ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση (εκεί δε μεταφέρονται τα υπόλοιπα).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειπαμε κατι διαφορετικο εμεις πιο πανω?

 

Ακριβώς. Άλλα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες με παίρνανε από την vodafone σε ένα παλιό νούμερο που κάποτε το είχα με σύνδεση και τώρα είναι με κάρτα και δεν το σήκωνα.Σήμερα αποφάσισα να το σηκώσω και θέλανε να μου πουν ότι αν κάνω 10 ευρώ ανανέωση,με 3 ευρώ μπορώ να έχω 400 λεπτά προς όλους.Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει και μου έλεγε γιατι δεν σας αρέσει, είναι πολύ καλά δεν έχετε κάνα ενεργοποιημένο bonus,την ρώτησα αν μπορώ να απενεργοποιήσω την προσφορά όποτε θέλω και μου είπε ναι μέσω του 1252 και της είπα για να ξεμπερδεύω ότι και καλά θα το δω.

Αυτό που δεν της είπα είναι ότι το νούμερο αυτό δεν πρόκειται να δει δεκάρικο.

Ενα τάληρο κάθε 6 μήνες για να μην χάσω το νούμερο.

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα. Σε νούμερο "πρώην A la carte" που δεν το χρησιμοποιούσα εδώ και 2 χρόνια, μόνο έβαζα 5€ ή 10€ για να μην το χάσω και είχαν μαζευτεί 18€, πριν λίγες μέρες έβαλα τη sim σε ένα smartphone για να ξοδέψω τα data που πήρα δώρο με ανανέωση 10€ και στο άσχετο χτύπησε το τηλέφωνο. Ήταν μια ευγενική και κατατοπισμένη κοπέλα από Vodafone που με ενημέρωσε για την προσφορά "10€ ανανέωση / 400' με 3€". Της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει και η συζήτηση τράβηξε λίγο, όπως λες κι εσύ, "μα γιατί;" κοκ.Τελικά δεν πείστηκα, χαιρετηθήκαμε και την έκλεισα.

Αυτό το νούμερο (είναι το ίδιο που είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ) προσπαθώ να το μηδενίσω ώστε είτε να το παρατήσω είτε να βάλω ξανά μόνο 5€ σε 1 χρόνο, γι' αυτό θα το ανανεώσω με 25€ (10 και 15€ σε 2 ανανεώσεις ώστε να πάρω το bonus των 250ΜΒ της online ανανέωσεις για 2 μήνες) και μετά θα μεταφέρω όλο το υπόλοιπο σε 2 άλλα CU.

Πάντως, αυτήν την προσφορά θα ήθελα να μπορούσα να την πάρω με κάποιο τρόπο σε ένα συμβόλαιο που θέλω να μετατρέψω σε κάποιο από τα καρτοκινητά της Vodafone. Έλεγα να το κάνω CU γιατί θα με βόλευε το πακέτο CU combo 600, αλλά αν ήξερα ότι μπορώ να πάρω την προσφορά "10€ ανανέωση / 400' με 3€" θα το έκανα Καρτοκινητό VF. Λέτε να μπορώ κάπως να την πάρω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καποτε μπορουσα να μεταφερω χρηματα απο alacarte σε alacarte!

εχει καταργηθει? νομιζω στην cosmote υπαρχει.

ξερει κανενας τιποτα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Δες εδώ στη "μεταφορά χρόνου ομιλίας".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις σε ποιο νουμερο φαξ της Cosmote στελνουμε το αιτημα ακυρωσης της φορητοτητας;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Λετε να ακολουθησει και η vodafone σε αυτο που ανακοινωσε η Cosmote για τα καρτοκινητα της? (χρεωση πλεον ανα λεπτο και καταργηση της χρεωσης ανα δευτερολεπτο).. :(
Link to comment
Share on other sites

Λετε να ακολουθησει και η vodafone σε αυτο που ανακοινωσε η Cosmote για τα καρτοκινητα της? (χρεωση πλεον ανα λεπτο και καταργηση της χρεωσης ανα δευτερολεπτο).. :(

 

και οχι μονο η βονταφον αλλα και η γουιντ. υπαρχει η παραμικρη αμφιβολια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λετε να ακολουθησει και η vodafone σε αυτο που ανακοινωσε η Cosmote για τα καρτοκινητα της? (χρεωση πλεον ανα λεπτο και καταργηση της χρεωσης ανα δευτερολεπτο).. :(

 

πιστευω οτι σιγουρα θα το κανουνε .. για να γινει ασυμφορο για να πας σε συμβολαιο του συμφερει εξαλλου να πανε οι συνδρομητες καρτοκινητης στα συμβολαια. Αν και δεν το νομιζω να αλλαξει ο κοσμος σε συμβολαιο! παντως δεν αναφερει κατι για τα πακετα χρονου ομιλιας .. και απο οσο ξερω ολο και περισσοτεροι ενεργοποιουνε πακετα χρονου ομιλιας για να μην τους φευγει η καρτα! Αρα και να αλλαξει και παλι δεν βλεπω να εχει μεγαλο κραχ , εκτος και αν επηρεασει τα πακετα χρονου ομιλιας εκει το βημα χρεωσης και παλι.

 

Παντως δεν καταλαβαινω πως με την καρτα της alpha bank την χρεωστικη με ανανεωση στο vodafone.gr , μου συμβαινουνε παντα προβληματα και δεν μπαινει η καρτα και πρεπει να ενημερωσω την εξυπηρετηση πελατων!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω απο πειραιως και alphabank και μονο μια φορα που ειχα προβλημα εφταιγε το ταμπλετ .. (καποιο κολλημα με τον browser) και γιαυτο δεν εγινε. Δεν σου εχουν πει που οφειλεται το προβλημα? Μηπως ειναι θεμα της καρτας ? Αλλα αν κανεις αγορες απο αλλου χωρις προβλημα γιατι να κολαει η ανανεωση στο myaccount?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σας πήρε για να σας βάλουν τα χρήματα στο λογαριασμό μετά από σφάλμα;

Έκανα κατάθεση τη Πέμπτη, δεν έγινε, ενημέρωσα Παρασκευή και Σάββατο και σήμερα αλλά ακόμα είμαι στην αναμονή... Με alpha bank και γω..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σας πήρε για να σας βάλουν τα χρήματα στο λογαριασμό μετά από σφάλμα;

Έκανα κατάθεση τη Πέμπτη, δεν έγινε, ενημέρωσα Παρασκευή και Σάββατο και σήμερα αλλά ακόμα είμαι στην αναμονή... Με alpha bank και γω..

 

θα χρειαστει σιγουρα 2-3 μερες ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...