Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω διαθέσιμα γύρω στα 800mb internet από την προσφορά που έτρεχε μέχρι πριν 1 μήνα. Μόλις ενεργοποίησα το surf and mail 60 για 3 ευρώ, και πλέον έχω 830mb. Αυτά ισχύουν όλα για ένα μήνα έτσι; Μην ξυπνήσω αύριο το πρωί και λείπουν τα 800 vodafone θα τρέχεις και δε θα φτάνεις :p
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαθέσιμα γύρω στα 800mb internet από την προσφορά που έτρεχε μέχρι πριν 1 μήνα. Μόλις ενεργοποίησα το surf and mail 60 για 3 ευρώ, και πλέον έχω 830mb. Αυτά ισχύουν όλα για ένα μήνα έτσι; Μην ξυπνήσω αύριο το πρωί και λείπουν τα 800 vodafone θα τρέχεις και δε θα φτάνεις :p

 

απο οσο ξερω τα μοναδικα μβ που μεταφερονται ειναι αυτα του surf and email 200 για να μεταφερθουνε τον επομενο μηνα ενεργοποιησε ενα δευτερο πακετο surf and email 200 πριν την ληξη του προηγουμενου. οσο για τα 60μβ δεν μεταφερονται τον επομενο μηνα και ληγουνε την προβλεπομενη ημερομηνια ληξης. αρα ετσι οπως τα εχεις τωρα τα 800 θα διαγραφουνε την ημερομηνια ληξης που προβλεπεται και τα 60μβ θα ληξουνε 30/5 ή 31/5 . εγω αυτα ξερω μακαρι να μην τα χασεις . μονο η κοσμοτε τα μεταφερει στον επομενο μηνα και στα 60μβ ιντερνετ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο 5€ και πανω μπορεις να βαλεις .Ακομα και ανανεωση απο καταστημα απο 5€ ειναι το ελαχιστο που μπορεις να βαλεις

 

Στο καταστημα κερδιζεις τουλαχιστον τον φορο? Ευχαριστω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στο καταστημα κερδιζεις τουλαχιστον τον φορο? Ευχαριστω.

 

οχι τον πληρωνεις κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39799&dateFrom=&dateUntil= καλα μηνα μηνα το πανε ... για να μας σπασουνε τα νευρα; :mad:

 

Μαλλον κατι τετοιο εχουν σκοπο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ελαβα μυνημα σημερα και γραφει το εξησ: Η προσφορα chat με ολους συνεχιζεται ολο τον μαιο! καθε ανανεωση του πακετου μεχρι και 31/5 προσφερει 30μβ ιντερνετ στο κινητο για 7 ημερες μονο με 1€/εβδομαδα ''. ωραια που δεν μειωθηκε ο ογκος αλλα :( που δεν παρεμεινε δωρεαν .Υπενθυμιση: Επισης οσοι χρησιμοποιειται το δωρεαν ιντερνετ ολη μερα καλο ειναι να απενεργοποιησετε την αυτοματη ανανεωση για να μην σας χρεωσει απο 2/5 που θα σταματησει να ειναι δωρεαν .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.. θελω να ενεργοποιησω ενα πακετο sms 130 με 6 ευρω με διαρκεια 1 μηνα... αν τα μηνυματα τα τελειωσω νωριτερα πριν βγει ο μηνας μπορω να ξανααγορασω αλλα 130 μηνυματα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.. θελω να ενεργοποιησω ενα πακετο sms 130 με 6 ευρω με διαρκεια 1 μηνα... αν τα μηνυματα τα τελειωσω νωριτερα πριν βγει ο μηνας μπορω να ξανααγορασω αλλα 130 μηνυματα???

 

ναι,χωρις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.. θελω να ενεργοποιησω ενα πακετο sms 130 με 6 ευρω με διαρκεια 1 μηνα... αν τα μηνυματα τα τελειωσω νωριτερα πριν βγει ο μηνας μπορω να ξανααγορασω αλλα 130 μηνυματα???

 

5euro το πακετο, οχι 6.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Προσπαθώ να απενεργοποιήσω το πακέτο “CH@T ME OLOUS” καλώντας στο 1286 και μου λέει "ουπς" (sic) και ότι δεν μπορώ αυτήν τη στιγμή να το απενεργοποιήσω και να ξαναδοκιμάσω αργότερα. :mad: Ούτε και από το CHATOFF που έστειλα στο 19109 έχω λάβει απάντηση ότι ολοκληρώθηκε το αίτημα μου.

Και τώρα πώς θα ακυρώσω που αύριο αρχίζει η χρέωση;

2. Αν αλλάξω πακέτο και από CU πάω σε International θα χάσω τα ΜΒ που μου έχουν απομείνει από το πακέτο “CH@T ME OLOUS”;

3. Πώς μπαίνεις στο VF live! με android τηλέφωνο; To Vodafone Joy 845 δεν μπαίνει στο live.vodafone.com. Σε αυτή τη διεύθυνση μπαίνω από το nokia 6300, αλλά το Joy δεν μπαίνει. Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

1. Προσπαθώ να απενεργοποιήσω το πακέτο “CH@T ME OLOUS” καλώντας στο 1286 και μου λέει "ουπς" (sic) και ότι δεν μπορώ αυτήν τη στιγμή να το απενεργοποιήσω και να ξαναδοκιμάσω αργότερα. :mad: Ούτε και από το CHATOFF που έστειλα στο 19109 έχω λάβει απάντηση ότι ολοκληρώθηκε το αίτημα μου.

Και τώρα πώς θα ακυρώσω που αύριο αρχίζει η χρέωση;

2. Αν αλλάξω πακέτο και από CU πάω σε International θα χάσω τα ΜΒ που μου έχουν απομείνει από το πακέτο “CH@T ME OLOUS”;

3. Πώς μπαίνεις στο VF live! με android τηλέφωνο; To Vodafone Joy 845 δεν μπαίνει στο live.vodafone.com. Σε αυτή τη διεύθυνση μπαίνω από το nokia 6300, αλλά το Joy δεν μπαίνει. Μου διαφεύγει κάτι;

 

1. Η προσφορά του “CH@T ME OLOUS” πήρε παράταση έως 31/5. Μην την απενεργοποιήσεις!

2. Ναι, χάνεις ό,τι έχεις ενεργοποιήσει απο πακέτα και bonus εκτός από το unlimited!

Edited by elektron
Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναρωτήσω, λίγο διαφορετικά:

Πώς μπαίνεις στο VF live! από συσκευή που δεν είναι VF live! ;

Μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα να πηγαίνω να μπω στη σελίδα

http://live.vodafone.com

στην οποία έμπαινα από άλλες συσκευές και τώρα δεν μπαίνει. Είτε με βγάζει σε άλλη σελίδα της βοντα ή μου λέει unknown.

Τι να βάλω στο URL για να μπω;

 

Επίσης, για να μην κάνω συνεχόμενα ποστς, τώρα έχουμε στη Vodafone για ιντερνετ στο καρτοκινητό και για περίοδο ενός μηνός

είτε 120MB για 28 μέρες με 4€ με το CH@T με όλους επί 4 (που πιθανόν να γίνει 60ΜΒ τον άλλο μήνα)

είτε 60MB για 30 μέρες με 3€ με το surf'n'mail 60

είτε 200ΜΒ για 30 μέρες με 7€ με το surf'n'mail 200

είτε 300MB+ για 30 μέρες με 30€ με το Internet όλη μέρα.

Έτσι δεν είναι;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Για να μπείς στο live.vodafone.gr Θα πρέπει να χρησιμοποιείς το APN Wapkarta.vodafone.gr

Επίσης να ρυθμίσεις

α) χρήση Proxy ΝΑΙ

Διεύθηνση Proxy 213.249.019.049

Αριθμός Θύρας 5080

 

β) Έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται το ιντερνετ ολη μερα με ενα ευρω. Μπαινει για δεκα δευτερολεπτα, κατεβαζει 10kb και μου τρωει ενα ευρω!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται το ιντερνετ ολη μερα με ενα ευρω. Μπαινει για δεκα δευτερολεπτα, κατεβαζει 10kb και μου τρωει ενα ευρω!:mad:

 

δεν πρέπει να απενεργοποιείται. Το μόνο που πρέπει να κανείς είναι να αλλάξεις το προφίλ του ίντερνετ με ένα κενό προφίλ για να μην συνδέεται. Η εάν θέλεις ίντερνετ ενεργοποίησε το τσάτ με όλους με 1€/εβδομάδα που δίνει 30μβ ίντερνετ την εβδομάδα μέχρι 31/5. Ή κάποιο αλλά πακέτα ίντερνετ που υπάρχουνε και είναι μηνιαία (60μβ ή 200μβ ).

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήτε με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών όπου ζητάς να σου κλείσουν τα Data.

Δεύτερον , αγοράζει ένα πακέτο 60 ΜΒ τον μήνα με 3 ευρώ αν έχεις κάρτα ή 100 ΜΒ με 5 ευρώ αν έχεις συμβόλαιο και είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα αν καποια στιγμη θελω να δω π.χ. τα μαιλ μου θα πρεπει να ξαναπαρω την εξυπηρετηση να μου ενεργοποιησουν τα data?
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα αν καποια στιγμη θελω να δω π.χ. τα μαιλ μου θα πρεπει να ξαναπαρω την εξυπηρετηση να μου ενεργοποιησουν τα data?

 

κοίτα από όσο είχα διαβάσει 1μβ ίντερνετ κοστίζει 12€ άρα σε συμφέρει παρά πολύ το ίντερνετ όλη μέρα διότι έχει τεράστια διαφορά στις τιμές. Επίσης κατά την γνώμη μου ενεργοποίησε το μπόνους με κάθε κάρτα ανανέωσης του cu που σου δίνει 100μβ ίντερνετ με κάθε κάρτα ανανέωσης ή 100μυνήματα προς όλους αλλά εσυ επέλεξε τα 100μβ και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω θα δω τι θα κανω. Το μπονους το εχω ενεργοποιησει αλλα εχω επιλεξει τα 100 sms και δε γινεται να το αλλαξω τωρα.
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι φιλε ρυθμισε για αρχικη σελιδα μια μη χρεωσημη ιστοσελιδα...εγω αυτο εχω κανει και δεν χρεωνομαι οταν δεν θελω..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Για να μπείς στο live.vodafone.gr Θα πρέπει να χρησιμοποιείς το APN Wapkarta.vodafone.gr

Επίσης να ρυθμίσεις

α) χρήση Proxy ΝΑΙ

Διεύθηνση Proxy 213.249.019.049

Αριθμός Θύρας 5080

....

 

Το έκανα και δούλεψε στο Vodafone Joy 845! Ευχαριστώ! :)

Μόνο που αντί για live.vodafone.gr βάζω live.vodafone.com

Αλλά στο ZTE221R τη μία μπαίνει κανονικά στο VF live, και μετά όχι. Προς το παρόν καθαρίζω κασέ και κούκιζ και ξαναπροσπαθώ και μπαίνει. Τι να πω...

Καλά, άστο, who cares στην τελική για το VF live!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...