Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι???αμα βαλω το ιντερνετ ολη μερα οταν παω να μπω zero facebook θα μου φυγει το 1 ευρω?

 

Όχι δεν φεύγει... πρέπει να κάνεις κάτι στο Ίντερνετ που να χρεωθείς και μετά σου παίρνει το 1€ και το χρησιμοποιείς μέχρι την άλλη μέρα στις 4 όσο θες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα το εχω ενεργοποιημενο και μπω 0.facebook οι μοναδες μου θα μεινουν οπως ειναι...

τελεια:D

γιατι θελω να μπαινω και facebook απο το zero και κανενα youtube και στις ιστοσελιδες που θελω...

εχει περιορισμο στα mb?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι CU ψιλοβολευτικαμε μεχρι την πρωτοχρονια με τα 100ΜΒ με καθε ανανεωση....οποτε αν δεν συνεχισει η δεν βγει καμια ντουντουκα προσφορα (βλ wind περσυ) θα εχουμε και την καινουργια επιλογη των 200 ΜΒ με 7 ευρω.Παντως για να βγαλανε την ταριφα 200ΜΒ με 7 ευρω μαλλον μετα το περας της 31/12 η προσφορα θα ληξει πανηγυρικα.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα το εχω ενεργοποιημενο και μπω 0.facebook οι μοναδες μου θα μεινουν οπως ειναι...

τελεια:D

γιατι θελω να μπαινω και facebook απο το zero και κανενα youtube και στις ιστοσελιδες που θελω...

εχει περιορισμο στα mb?

 

Σου ρίχνει την ταχύτητα σε GPRS όταν φτάσεις τα 10ΜΒ+ (στο site λέει 10ΜΒ αλλά συνήθως αργεί - τεσταρισμένα :)

 

Πάντως δεν στο κόβει ποτέ τελείως... Δηλαδή βλέπεις σελίδες μια χαρά και να σου πέσει η ταχύτητα αλλά για Youtube και τέτοια μάλλον θα σου σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Σου ρίχνει την ταχύτητα σε GPRS όταν φτάσεις τα 10ΜΒ+ (στο site λέει 10ΜΒ αλλά συνήθως αργεί - τεσταρισμένα :)

 

Πάντως δεν στο κόβει ποτέ τελείως... Δηλαδή βλέπεις σελίδες μια χαρά και να σου πέσει η ταχύτητα αλλά για Youtube και τέτοια μάλλον θα σου σπάσει τα νεύρα.

το σημα μου ομως θα μεινει 3g ετσι??γιατι εδω που μενω εχω 3g...η αμα αλλαξει το σημα θα ξαναγινει 3g?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα ενεργοποιησω το προγραμμα σημερα...εχει πολυ σερφαρισμα αυτες τις μερες:p

36 ευρω καρτα τι να την κανω:p?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα ενεργοποιησω το προγραμμα σημερα...εχει πολυ σερφαρισμα αυτες τις μερες:p

36 ευρω καρτα τι να την κανω:p?

36€!!! Nice!!!!

 

Παντως αν σκοπεύεις να μπαίνεις πάνω από 3 μέρες το μήνα συμφέρει να πάρεις πακετάκι...το καινούργιο το 200άρι είναι ότι πρέπει για βαριά χρήση και για πολλές φορές το μήνα!

 

Εγώ το έβαλα κ είμαι Cool Αλέξης :)

Link to comment
Share on other sites

με την περιηγηση μου στο μηδενικο facebook εκπλησωμαι...που να μπαινω και σε αλλες σελιδες που μου αρεσουν...:lol::lol:

36 ευρω...δεν μιλησα πολυ το προηγουμενο μηνα και μου περισεψαν 16 ευρω στο καρτοπρογραμμα μου και μολις ηρθαν λεφτα ειχα 36 το ρεκορ μου ειναι 70:lol::lol:

παντως στο Μ1 που εχω ειναι πολυ καλο το ιντερνετ...:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

36€!!! Nice!!!!

 

Παντως αν σκοπεύεις να μπαίνεις πάνω από 3 μέρες το μήνα συμφέρει να πάρεις πακετάκι...το καινούργιο το 200άρι είναι ότι πρέπει για βαριά χρήση και για πολλές φορές το μήνα!

 

Εγώ το έβαλα κ είμαι Cool Αλέξης :)

 

Το βαρια χρηση ειναι σχετικο.Τα 200 ειναι για τα πολυ απαραιτητα σε iphone που δουλευω εγω.Και χωρις να χρειαστει να κατεβασεις κανα update ..... τα 200 ειναι λιγα χαλαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το βαρια χρηση ειναι σχετικο.Τα 200 ειναι για τα πολυ απαραιτητα σε iphone που δουλευω εγω.Και χωρις να χρειαστει να κατεβασεις κανα update ..... τα 200 ειναι λιγα χαλαρα!!!

 

μην ξεχνας οτι μιλαμε για καρτοκινητο. τα πολυ απαιτητικα κινητα χρειαζονται προγραμμα δεδομενων συμβολαιου για να τα ευχαριστηθεις και να μην εισαι με τον μετρητη στο χερι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καρτοπρογραμμα 20...παρεπτιπτωντος ειμαι πολυ του ιντερνετ θα τα παιρναω τα 200...θα μπαινω στο δωρεαν facebook και αν θελω να δω φωτογραφιες θα χρεωνομαι...στα αλλα site που θελω να μπαινω ειναι youtube myphone και φυλετικες μαχες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τα 120 λεπτά δωρεάν με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω θα συνεχίσουν να ισχύουν και το 2011 ή θα σταματήσει στις 31/12/2010; Ξέρει κανείς; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τα 120 λεπτά δωρεάν με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω θα συνεχίσουν να ισχύουν και το 2011 ή θα σταματήσει στις 31/12/2010; Ξέρει κανείς; :confused:

 

Στην κοσμοκαρτα παιρνει παραταση μεχρι 31/1/2011 λογικα και η vodafone θα προβει σε αντιστοιχη κινηση.....

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας οτι μιλαμε για καρτοκινητο. τα πολυ απαιτητικα κινητα χρειαζονται προγραμμα δεδομενων συμβολαιου για να τα ευχαριστηθεις και να μην εισαι με τον μετρητη στο χερι

 

Ναι γιαυτο το ειπα την δικη μου εμπειρια .. σαν καρτοκινητος με smartphone.Εννοειται αν εισαι photo uploader fan και ολη μερα μεσω 3G στο ιντερνετ με σμαρτφοουν ειναι μονοδρομος το συμβολαιο...η βαζεις μετρητη και οριο :)

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοκαρτα παιρνει παραταση μεχρι 31/1/2011 λογικα και η vodafone θα προβει σε αντιστοιχη κινηση.....

 

που το ειδες οτι εχει παρει παραταση; στο σιτε δεν γραφει κατι http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA λεει μεχρι 31/12/2010 οτι ισχυει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

που το ειδες οτι εχει παρει παραταση; στο σιτε δεν γραφει κατι http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA λεει μεχρι 31/12/2010 οτι ισχυει.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

 

 

Η προσφορά ισχύει για εγγραφές και ανανεώσεις χρόνου ομιλίας μέχρι 31/01/2011

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα η καλυτερη προσφορα της κοσμοκαρτας. μακαρι να την συνεχισουν. βολευε παρα πολυ

μακαρι να το συνεχισει και να κανει το ιδιο και η βονταφον

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτο το ειπα την δικη μου εμπειρια .. σαν καρτοκινητος με smartphone.Εννοειται αν εισαι photo uploader fan και ολη μερα μεσω 3G στο ιντερνετ με σμαρτφοουν ειναι μονοδρομος το συμβολαιο...η βαζεις μετρητη και οριο :)

 

Γενικά το Ιντερνετ στο Smartphone το πληρώνεις (εκτός WiFi) οπότε δεν είναι θέμα η επιλογή πακέτου ή εταιρίας. O μετρητής είναι λύση όπως επίσης να κοιτάς τα ΜΒ που έχουν μείνει στo πακέτο χρησιμοποιώντας τα 1252 και 1286 (για Voda πάντα)... αλλά δεν νομίζω οτι στο συμβόλαιο τα πράματα είναι καλύτερα... Εκεί έχεις 5€/100ΜΒ ή 10€/300ΜΒ και αν τα ξεπεράσεις χρέωση με το ΜΒ... με το πακετάκι καρτοκινητής έχεις και την δυνατότητα να παρείς και άλλο πακέτο ;)

 

Το μόνο που λέω είναι ότι 200ΜΒ είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από τα 60ΜΒ που δίναν μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποιος αριθμος ειναι ο 1237; Με πηρε σημερα στην συνδεση μου και μολις το σηκωσα μου το εκλεισαν...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το Ιντερνετ στο Smartphone το πληρώνεις (εκτός WiFi) οπότε δεν είναι θέμα η επιλογή πακέτου ή εταιρίας. O μετρητής είναι λύση όπως επίσης να κοιτάς τα ΜΒ που έχουν μείνει στo πακέτο χρησιμοποιώντας τα 1252 και 1286 (για Voda πάντα)... αλλά δεν νομίζω οτι στο συμβόλαιο τα πράματα είναι καλύτερα... Εκεί έχεις 5€/100ΜΒ ή 10€/300ΜΒ και αν τα ξεπεράσεις χρέωση με το ΜΒ... με το πακετάκι καρτοκινητής έχεις και την δυνατότητα να παρείς και άλλο πακέτο ;)

 

Το μόνο που λέω είναι ότι 200ΜΒ είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από τα 60ΜΒ που δίναν μέχρι τώρα.

 

Συμφωνουμε απολυτα..απο το ολοτελα....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα Vodafone για να κανω φορητοτητα ενα F2G που δεν χρησιμοποιουσα, σε CU. Εκτος απο τη ταυτοτητα, μου ζητησαν και ΑΦΜ, αλλα αρνηθηκα να δωσω, βασικα ειπα οτι δεν το ειχα μαζι, αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα το εδινα γιατι γνωριζω οτι δεν χρειαζεται. Μηπως μονο για την ταυτοποιηση δεν χρειαζεται το ΑΦΜ, ή μου ελεγε χαζομαρες ο υπαλληλος??

Ειπε οτι μπορει να μην ολοκληρωθει η διαδικασια αν δεν το συμπεριλαβει και κατι τετοια.

Τελος παντων εφυγα, και περιμενα σε 3-4 εργασιμες να με παρουν τηλ για να παω υποτιθεται να παρω τη καινουρια καρτα sim. Με καλει απο το καταστημα, και ειπε οτι χωρις το ΑΦΜ δεν θα μπορεσει να ολοκληρωθει η διαδικασια, και το εδωσα γιατι δεν ξερω τελικα αν ειχα δικιο ή αδικο..

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone θελει και ΑΦΜ για τα καρτοκινητα της ενω η wind μονο ταυτοτητα,βασικα μονο τον αριθμο ταυτοτητας θελει χωρις φωτοτυπια,αυτο μονο στη wind
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η καθε εταιρεια για την ταυτοποιηση εχει και δικους της κανονες για τα δικαιολογητικα?Δεν οριζονται απο την πολιτεια τι χρειαζεται και τι οχι?
Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα της Vodafone ζητείται ΑΦΜ αλλα μπορούν και να μην το συμπληρώσουν είναι θέμα υπαλλήλου, η ταυτοποίηση δεν προϋποθέτει ΑΦΜ.
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την νομοθεσία , δεν χρειάζεται Α.Φ.Μ. αν δεν έχεις .

Αλλά για φορητότητα , αν το έχεις δηλώσει στον προηγούμενο πάροχο , πρέπει να το δηλώσεις και στον καινούριο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...