Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο φορητότητα σε άλλη εταιρεία σε καρτοκινητό για να γίνει σε 15 εργάσιμες.

Δεν υπάρχει πιό γρήγορα , είναι όρος στο συμβόλαιο σου οι 30 ημέρες , αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, ας ζήταγες διευκρινήσεις όταν το υπόγραφες.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μια χαρά μπορώ να το καταλάβω αφού το έχω υπογράψει.

Αν στέκει ρωτάω νομικά.

 

Δηλαδή αν είχα υπογράψει ότι σε ενδεχόμενη διακοπή της σύνδεσης θα πρέπει να τους δώσω το σπίτι μου, 2/11 θα έμενα άστεγος? :wacko:

Edited by LeRoi
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μια χαρά μπορώ να το καταλάβω αφού το έχω υπογράψει.

Αν στέκει ρωτάω νομικά.

 

Δηλαδή αν είχα υπογράψει ότι σε ενδεχόμενη διακοπή της σύνδεσης θα πρέπει να τους δώσω το σπίτι μου, 2/11 θα έμενα άστεγος? :wacko:

 

Δεν γνωρίζω , δεν είμαι νομικός , Ελπίζω να βρεθεί κάπιος να σου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι γραμμένο στους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες, είναι νομικά καλυμένοι κι ας σου φαίνεται εσένα παράνομο...... δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα δυστυχώς και πρέπει να πληρώσεις και τα γαμ*σιάτικα τα 65€.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδή το ξέχασα σε ποιο νούμερο καλούμε για να κάνουμε ρυθμίση του 3g/mms κτλ?:)

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι γραμμένο στους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες, είναι νομικά καλυμένοι κι ας σου φαίνεται εσένα παράνομο...... δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα δυστυχώς και πρέπει να πληρώσεις και τα γαμ*σιάτικα τα 65€.....

 

Σε ευχαριστώ και το φίλο Vasileio για το χρόνο σας. Γ@μησιάτικα λοιπόν και την επόμενη φορά προσοχή στο πουλί μας και στην υπογραφή μας. :X

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και το φίλο Vasileio για το χρόνο σας. Γ@μησιάτικα λοιπόν και την επόμενη φορά προσοχή στο πουλί μας και στην υπογραφή μας. :X

 

 

Στην ουσια τον τελευταιο μηνα δεν θα τον πληρωσεις (εκτος και αν εχεις ξεπερασει τον χρονο ομιλιας του προγραμματος σου...) και ο λογος που δεν πληρωνεις κατι ειναι γιατι οταν εκανες το συμβολαιο σου..ειχες προπληρωσει ενα παγιο..

Στον τελευταιο λογ/σμο που θα λαβεις θα αναφερεται σαν "εκκαθαριση" και θα ειναι πιστωτικο το ποσο αυτο (-) σε πολλες περιπτωσεις βεβαια δεν επαρκει το ποσο που ειχες προπληρωσει με αυτο το παγιο που εχεις τωρα... και αυτος ειναι ο λογος που μενει ακομα εναν μηνα η συνδεση σου ενεργη...

περιμενεις λοιπον... (αα να σου πω πως μπορει και να εκδοθει κ λιγο αργοτερα αλλα μην σε προβληματιζει αυτο.. θα σου ερθει καποια στιγμη... :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το νέο site η vodafone "εγκαινίασε" και νέο τιμοκατάλογο για τα πακέτα ομιλίας και sms του νέου καρτοκινητού...

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το νέο site η vodafone "εγκαινίασε" και νέο τιμοκατάλογο για τα πακέτα ομιλίας και sms του νέου καρτοκινητού...

 

τι εννοεις γιατι οι τιμες ιδιες μου φαινονται

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις γιατι οι τιμες ιδιες μου φαινονται

 

Δεν βλέπω πουθενά τα προγράμματα ομιλίας 80' και 150' με 8 και 12 € αντίστοιχα,ούτε το sms 30 με 2 €.

Αντικαταστάθηκαν με τα 30'=9.90€, 70'=19.90 και 120'=29.90.

Κάνω λάθος?

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε ειναι τελειως καρναβαλοι ? Εκοψαν τα σουπερ πακετα ??
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πουθενά τα προγράμματα ομιλίας 80' και 150' με 8 και 12 € αντίστοιχα,ούτε το sms 30 με 2 €.

Αντικαταστάθηκαν με τα 30'=9.90€, 70'=19.90 και 120'=29.90.

Κάνω λάθος?

 

Τα super πακετα υπαρχουν. Αυτα που αναφερεις ειναι παλαιοτερα πακετα τα οποια εχουν παραμεινει.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος σε μια 2in1 κάρτα sim της voda να εχει ενα ala carte ή cu ή international, και να κάνει χρήση όλων των υπηρεσιών -προσφορών που εχει η vodafone?Δηλαδή στην πρώτη γραμμή να εχεις την υπηρεσία ενα λεπτό το λεπτό μαζι με την υπηρεσία cash back,και στην δευτερη γραμμή να εχεις τα απεριόριστα προς ολους?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος σε μια 2in1 κάρτα sim της voda να εχει ενα ala carte ή cu ή international, και να κάνει χρήση όλων των υπηρεσιών -προσφορών που εχει η vodafone?Δηλαδή στην πρώτη γραμμή να εχεις την υπηρεσία ενα λεπτό το λεπτό μαζι με την υπηρεσία cash back,και στην δευτερη γραμμή να εχεις τα απεριόριστα προς ολους?

 

ναι μπορείς αλλά η υπηρεσία του 0,01€ το λεπτό δεν λειτουργεί όταν έχεις μια σημ με 2 αριθμούς. Κατά την γνώμη μου δεν σε συμφέρει το 0,01€ διότι θα καλείς από τον άλλο αριθμό που έχει απεριόριστα προς όλη την βοντα. Οπότε είσαι καλημένος.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς αλλά η υπηρεσία του 0,01€ το λεπτό δεν λειτουργεί όταν έχεις μια σημ με 2 αριθμούς. Κατά την γνώμη μου δεν σε συμφέρει το 0,01€ διότι θα καλείς από τον άλλο αριθμό που έχει απεριόριστα προς όλη την βοντα. Οπότε είσαι καλημένος.

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν λειτουργει?

 

Ναι λειτουργει η υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο στο 2 in1.Μπορεις αν θες να εχεις σε 2 in 1 ενα νουμερο ala carte νεο καρτοκινητο και ενα cu.Βαζεις 15 υρω στο cu εχεις τα 1500 προς ολη την voda και μειον το φορο σου μενουν 13,20 μεταφερεις 12 ευρω στο αλλο νουμερο και μπορεις να εχεις 80 λεπτα με 7 ευρω και το 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμους vodafone.Ενας αλλος τροπος που υπαρχει ειναι ο εξης και ειναι και πολυ οικονομικος:Μπορει στο ala carte να βαζει 10 ευρω καθε μηνα και να εχει το μπονους με τις 2 ωρες και το 1 λεπτο το λεπτο.Οταν τελειωσουν οι 2 ωρες μπορει να ενεργοποιησει τα 80 λεπτα με 7 ευρω.Στο cu μπορει να βαζει και εκει 10 ευρω και να εχει τα 1500 προς ολη την voda και με τα χρηματα που μενουν να ενεργοποιει το cy all day που του βγαινει 1700 λεπτα προς σταθερα και cu με 9 ευρω περιπου.Μπορει αν θελει να μεταφερει απο το cu 5 ευρω στο alacarte ωστε οταν τελειωνουν οι 2 ωρες ομιλιας να ενεργοποιει τα 150 λεπτα με 12 ευρω και να εχει και το 1 λεπτο το λεπτο με την υπολοιπη καρτα.Και τα χρηματα που του μενουν στο cu αν θελει μπορει να τα εχει για το cu all day.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργει η υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο στο 2 in1.Μπορεις αν θες να εχεις σε 2 in 1 ενα νουμερο ala carte νεο καρτοκινητο και ενα cu.Βαζεις 15 υρω στο cu εχεις τα 1500 προς ολη την voda και μειον το φορο σου μενουν 13,20 μεταφερεις 12 ευρω στο αλλο νουμερο και μπορεις να εχεις 80 λεπτα με 7 ευρω και το 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμους vodafone.Ενας αλλος τροπος που υπαρχει ειναι ο εξης και ειναι και πολυ οικονομικος:Μπορει στο ala carte να βαζει 10 ευρω καθε μηνα και να εχει το μπονους με τις 2 ωρες και το 1 λεπτο το λεπτο.Οταν τελειωσουν οι 2 ωρες μπορει να ενεργοποιησει τα 80 λεπτα με 7 ευρω.Στο cu μπορει να βαζει και εκει 10 ευρω και να εχει τα 1500 προς ολη την voda και με τα χρηματα που μενουν να ενεργοποιει το cy all day που του βγαινει 1700 λεπτα προς σταθερα και cu με 9 ευρω περιπου.Μπορει αν θελει να μεταφερει απο το cu 5 ευρω στο alacarte ωστε οταν τελειωνουν οι 2 ωρες ομιλιας να ενεργοποιει τα 150 λεπτα με 12 ευρω και να εχει και το 1 λεπτο το λεπτο με την υπολοιπη καρτα.Και τα χρηματα που του μενουν στο cu αν θελει μπορει να τα εχει για το cu all day.

Ωρααία!Να υποθέσω οτι είναι σίγουρο και τσεκαρισμένο αυτό πουν μου λες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ωρααία!Να υποθέσω οτι είναι σίγουρο και τσεκαρισμένο αυτό πουν μου λες?

 

Σημερα το πρωι αφου διαβασα το μηνυμα σου πηρα τηλεφωνο στο 13830 και ρωτησα για το συνδιασμο 2 ωρων ομιλιας και σουπερ πακετων και μου ειπαν γινεται.Αλλα στο 2 ιν 1 το 1 λεπτο το λεπτο ειναι πλεον διαθεσιμο εδω και καιρο.Οποτε ισχυει.Τα αλλα ισχυουν επισης.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Τα super πακετα υπαρχουν. Αυτα που αναφερεις ειναι παλαιοτερα πακετα τα οποια εχουν παραμεινει.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

Πάντως κατά την γνώμη μου,αφού εξακαλοθούν να υφίστανται

θα έπρεπε να αναφέρονται αναλυτικά και στον τιμοκατάλογο

με τα πακέτα ομιλίας και sms ώστε να μην προκαλείται σύγχυση.:confused:;)

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι αφου διαβασα το μηνυμα σου πηρα τηλεφωνο στο 13830 και ρωτησα για το συνδιασμο 2 ωρων ομιλιας και σουπερ πακετων και μου ειπαν γινεται.Αλλα στο 2 ιν 1 το 1 λεπτο το λεπτο ειναι πλεον διαθεσιμο εδω και καιρο.Οποτε ισχυει.Τα αλλα ισχυουν επισης.

 

ήξερα ότι δεν γινότανε. Σου είπε πότε άλλαξε;. Προφανώς θα πρέπει να αλλάξει και στην κοσμοτε που και εκεί νομίζω ότι τα ίδια ισχύουν όταν έχεις μια κάρτα με δύο νούμερα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ήξερα ότι δεν γινότανε. Σου είπε πότε άλλαξε;. Προφανώς θα πρέπει να αλλάξει και στην κοσμοτε που και εκεί νομίζω ότι τα ίδια ισχύουν όταν έχεις μια κάρτα με δύο νούμερα.

 

Έχω την εντύπωση ότι το έχεις μπερδέψει με Cosmote.

Στην Cosmote δεν μπορείς να έχεις σε κάρτα 2in1 την υπηρεσία € 0,01 / λεπτό προς 2 αριθμούς Cosmote.

Τώρα για Vodafone δεν μου έχει τύχει να το ψάξω , ούτε είχα ποτέ κάρτα Vodafone Together.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το έχεις μπερδέψει με Cosmote.

Στην Cosmote δεν μπορείς να έχεις σε κάρτα 2in1 την υπηρεσία € 0,01 / λεπτό προς 2 αριθμούς Cosmote.

Τώρα για Vodafone δεν μου έχει τύχει να το ψάξω , ούτε είχα ποτέ κάρτα Vodafone Together.

 

Γινεται στην vodafone . Εχω καρτα vodafone together και την υπηρεσια 1 λεπτο /λεπτό .

Link to comment
Share on other sites

Τα super πακετα υπαρχουν. Αυτα που αναφερεις ειναι παλαιοτερα πακετα τα οποια εχουν παραμεινει.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

Ναι αλλά δεν αναφέρονται πουθενά μέσα αλλού στο site! Ούτε στον τιμοκατάλογο, ούτε στις υπηρεσίες... Είναι κάποιου είδους μυστικό (κάτι σαν κρυμμένος θησαυρός) που πρέπει να ανακαλύψει ο συνδρομητής; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...