Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω μια ερωτηση οσο αφορα το καρτοκινητο ολυμπιακος. στο σαιτ της vodafone λεει το εξης <<Tα γκολ που υπολογίζονται για τον σκοπό του μπόνους αφορούν τους επίσημους αγώνες σε Ελλάδα και Ευρώπη - To bonus ισχύει για κάθε γκολ που σημειώνεται εφόσον κατά την διάρκεια του αμέσως προηγουμένου ημερολογιακού μήνα από την ημέρα διεξαγωγής του συγκεκριμένου αγώνα, ο συνδρομητής έχει κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας τουλάχιστον 10€.>>

εσεις πως το ερμηνευεται αυτο η καποιος κατοχος καρτοκινητης μπορει να μας εξηγησει τι ακριβως εννοει?

αν το γκολ μπει π.χ στις 2/11 το ενα ευρω μπονους το κερδιζεις αν εχεις κανει ανανεωση μεχρι 2/10 η μεχρι 31/10? το προηγουμενο μηνα δηλαδη?

 

Αν κάνεις ανανέωση σήμερα 30 Οκτωβρίου, για 30 μέρες από την 30 Οκτωβρίου και μετά, θα εξαργυρωθούν τα γκολ του Ολυμπιακού σε €. Αν θες στις 30 Νοεμβρίου και για 30 μέρες να ξαναεξαργυρώνονται, θα πρέπει να βάλεις άλλα 10€.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ακριβώς πόση είναι η χρέωση για data από το CU? Στο site στο internet δεν αναφέρει τίποτα για ογκοχρέωση και ένα τηλέφωνο που πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν στο περίπου 0.01 € το κάθε KB!!!!!! (δεν είχα όρεξη για καβγά...ακούς εκεί περίπου)

Έλεος δηλαδή αν κάποιος φίλος που παίζει με το κινητό μου ανοίξει το google maps και αυτό κατεβάσει 1 ΜΒ δεδομένων θα χρεωθώ απευθείας 10 €?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την προσφορά του 2009 έχεις 30ΜΒ τον μήνα

Αν δεν την έχεις , αγόρασε την ή απενεργοποίησε το internet με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών .

Αλλιώς ναι η χρέωση είναι πολύ ψηλή.

Link to comment
Share on other sites

βασιλεις ενας φιλος εχει vodafone ala carte. εχεο πολλα χρονια το νουμερο, και μου ειπε οτι πληρωνει 0,14 ευρω το μηνυμα, ισχυει η δεν ξερει τι του γινεται? αν ισχυει τι μπορουμε να κανουμα για να εχει πιο φθηνη χρεωση στο μηνυμα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

0,11 στοιχίζει το μήνυμα

Μπορεί να αγοράζει το super πακέτο μηνυμάτων με 2 ευρώ τα 30 μηνύματα

Μπορεί να αγοράζει τα 30 λεπτά ομιλίας και 30 μηνύματα κάθε εβδομάδα με μόνο 5 ευρώ ... όσο δηλαδή στοιχίζουν 30 απλά μηνύματα

Όλα αυτά μέσω του 1286

Επίσης μπορεί να ανανεώνει με 20 ευρώ για να έχει μήνυμα 8,5 λεπτά για 1 μήνα

Επίσης ρώτησε τον αν παίρνει τα 45 λεπτά με κάθε κάρτα (κάλεσε 1335 ) ή το τρίμηνο Bonus (κλήση στο 1286 και πατάς 31)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αγοράζει το super πακέτο μηνυμάτων με 2 ευρώ τα 30 μηνύματα

Μπορεί να αγοράζει τα 30 λεπτά ομιλίας και 30 μηνύματα κάθε εβδομάδα με μόνο 5 ευρώ ... όσο δηλαδή στοιχίζουν 30 απλά μηνύματα

Όλα αυτά μέσω του 1286

Επίσης μπορεί να ανανεώνει με 20 ευρώ για να έχει μήνυμα 8,5 λεπτά για 1 μήνα

Επίσης ρώτησε τον αν παίρνει τα 45 λεπτά με κάθε κάρτα (κάλεσε 1335 ) ή το τρίμηνο Bonus (κλήση στο 1286 και πατάς 31)

 

το σουπερ πακετο εχει διαρκεια ενα μηνα?

υπαρχει επιλογη για μονιμα φθηνο μηνυμα?

καπου δεν στελνουμε ενα κενο μηνυμα για 40% χαμηλοτερες χρεωσεις?αυτο ισχυει μονο για τους καινουριους αριθμους?

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σουπερ πακετο εχει διαρκεια ενα μηνα?

υπαρχει επιλογη για μονιμα φθηνο μηνυμα?

καπου δεν στελνουμε ενα κενο μηνυμα για 40% χαμηλοτερες χρεωσεις?αυτο ισχυει μονο για τους καινουριους αριθμους?

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

 

Αυτό με τις 40% χαμηλώτερες δεν υπήρχε ποτέ .

Η χρέωση ήταν 0,39 και υπήρχε και 10% φτηνώτερα με 0,35 με ένα μήνυμα στο 1281

Με το νέο καρτοκινητό το 0,35 είναι δεδομένο

Δεν υπάρχει επιλογή για μόνιμο φτηνό , Αν θέλει πρέπει να το αγοράζει κάθε μήνα

πρωσοπικά την έχω καταβρεί με το εβδομαδιαίο πακέτο γιατί δεν έχει ελάχιστη χρέωση

Έτσι μιλάω 120 λεπτά τον μήνα με 20 ευρώ και όσα μηνύματα καταφέρω και στείλω τα θεωρώ δωρεάν...

Αλλά ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του μοντέλο

το σούπερ είναι για 1 μήνα

Αλλιώς το μήνυμα στοιχίζει 0,11........

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ακριβώς πόση είναι η χρέωση για data από το CU? Στο site στο internet δεν αναφέρει τίποτα για ογκοχρέωση και ένα τηλέφωνο που πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν στο περίπου 0.01 € το κάθε KB!!!!!! (δεν είχα όρεξη για καβγά...ακούς εκεί περίπου)

Έλεος δηλαδή αν κάποιος φίλος που παίζει με το κινητό μου ανοίξει το google maps και αυτό κατεβάσει 1 ΜΒ δεδομένων θα χρεωθώ απευθείας 10 €?

 

 

Επισκέψου το παρακάτω link για να βρεις ότι χρειάζεσαι για mobile Internet! Α! καλό θα ήταν να μην αφήνεις τους φίλους σου να παίζουν με το κινητό σου! Την έχω πάθει παλιότερα και έχω χρεωθεί τρελά!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4961

Link to comment
Share on other sites

Προχθές στο τρένο παραλίγο να χρεωθώ στο ίντερνετ την ώρα που περνούσαμε κοντά στα σύνορα και είχε αλλάξει δίκτυο!! Μου ήρθε το εξής μήνυμα:

Χρήση internet από το κινητό στην MOBIMAK με 0,44Ε/10kb, mms 1,18Ε... :wacko:

Ευτυχώς ενώ προσπαθούσα να μπω στο μσν δεν συνδέθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις το APN της Συγκεκριμένης εταιρίας , Δεν πρόκειται να χρεωθείς ουτε και να συνδεθείς
Link to comment
Share on other sites

καπου δεν στελνουμε ενα κενο μηνυμα για 40% χαμηλοτερες χρεωσεις?αυτο ισχυει μονο για τους καινουριους αριθμους?

 

ισχυει μόνο για CU

.
Link to comment
Share on other sites

Το Υ στο 1252 δεν λειτουργεί αυτή τη στιγμή, μου έρχεται μηνυμα από το 1234 Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ.

Η κληση στο 1252 λειτουργεί και διαπίστωσα ότι, όχι μόνο έχει μπει κανονικά το cashback (μου είχε έρθει και σχετικό ενημερωτικό sms νωρίτερα), αλλά ανανεώθηκε και ημερομηνία ληξης της σύνδεσής μου! 8-)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν όταν μεταφέρω χρήματα σε ένα ΝΕΟ καρτοκινητό Vodafone από άλλο καρτοκινητό, προστίθενται τα 45 λεπτά ομιλίας ή το cashback?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις το APN της Συγκεκριμένης εταιρίας , Δεν πρόκειται να χρεωθείς ουτε και να συνδεθείς

 

Vasileie δε νομίζω να είναι σωστό αυτό... όταν ήμουν Τσεχία έκανα κανονικά χρήση internet με τις ήδη υπάρχουσες ρυθμίσεις χωρίς να κάνω καμία αλλαγή. Εφόσον η Vodafone έχει συνεργασία με ένα δίκτυο και στο gprs, θα χρεωθείς σύμφωνα με τη χρέωση περιαγωγής για gprs.

 

Ξέρει κανένας αν όταν μεταφέρω χρήματα σε ένα ΝΕΟ καρτοκινητό Vodafone από άλλο καρτοκινητό, προστίθενται τα 45 λεπτά ομιλίας ή το cashback?

 

Όχι, εφόσον η μεταφορά χρημάτων δε θεωρείται ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω καιρό να τα χρησιμοποιήσω, τώρα η υπηρεσία με 0.01€/λεπτό προς 2 άτομα ισχύει με μια ενεργοποίηση για πάντα, χωρίς να χρειάζεται να βάζω κάθε μήνα 10€ για να ανανεώνω την ισχύ του???
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω καιρό να τα χρησιμοποιήσω, τώρα η υπηρεσία με 0.01€/λεπτό προς 2 άτομα ισχύει με μια ενεργοποίηση για πάντα, χωρίς να χρειάζεται να βάζω κάθε μήνα 10€ για να ανανεώνω την ισχύ του???

 

Ναι, ετσι ειναι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό αυτό, ειδικά για μένα κ όσους το χρησιμοποιούν μόνο για την συγκεκριμένη υπηρεσία κ όχι σαν βασική κάρτα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πηρατε ολόι το bonus απο το cash back που ηταν μεχρι και χτες? Εμενα ειναι καπου 12 ευρώ και ακομα δεν μου εχει προστεθει τιποτα στο υπολοιπο.

 

EDIT: Ολα ΟΚ μολις μου ρθε το μηνυμα. H ημερομηνία παραλαβής του bonus ηταν από 01 εώς 05 Νοεμβρίου. Αν ήταν κανα μισαδάκι ευρω θα εμπενε απο την πρωτη μερα οπως και ηρθε σε μερικους γνωστους μου. Σε μένα που ηταν 12 ηρθε με 1 μερα καθυστερηση σημερα 6 Νοεμβρίου. Αυτά προς ενημέρωση καλημερα σας

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε το bonus κανονικά

Το έχεις ενεργοποιήσει;

Με μια κλήση στο 1286 Επιλογή 3 , Θα δείς και το υπόλοιπο που σου χρωστάνε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote 240 προνομιακό κ πληρώνω 35 ευρώ κάθε μήνα , κάνω περίπου 70 τηλεφωνήματα / μήνα και είμαι συνήθως στα όρια του πρόγράμματος κάθε μήνα . είδα αυτά τά οικονομικά πακέτα της vodafone στο καρτοκινητό και σκέφτηκα ότι με τα ίδια χρήματα μπορώ να παίρνω 2 κάρτες να έχω 300' δωρεάν ( περίπου 100 τηλεφωνήματα) και να μου περισσεύουν και 5 ευρώ και να αποφύγω και το πάγιο κάθε μήνα . Είναι τόσο πολύ συμφερότερο αυτό το καρτοκινητό ή μου διαφεύγει κάτι σημαντικό ???
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δεις πόσα απο τα 70 τηλεφωνήματα σου είναι μεγάλης διάρκειας πριν αποφασίσεις

Γιατί 300 λεπτά δωρεάν με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά δεν σημαίνει απαραίτητα 100 τηλεφωνήματα

Π.χ αν 6 από αυτά είναι 10λεπτά τότε έχεις 85 Maximum ηλεφωνήματα , όχι 100

Όμως στο νέο καρτοκινητό έχεις και κάπια άλλα πλεονεκτήματα

Δηλαδή δύο τηλέφωνα vodafone θα τα καλείς με 0.01

Έτσι θα εξεικονομείς κάπιες από τις κλήσεις σου .

Επίσης αν επιλέξεις να πέρνεις τα 45 λεπτά με κάθε ανανέωση ή το Bonus έχεις ένα ακόμα κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα τηλέφωνα που κάνεις είναι 3 λεπτά και άνω συμφαίρει σίγουρα με τα πακέτα ομηλίας των 12 ευρώ. Αν όχι, Wind F2G2 for the world με 10 λεπτά/λεπτό και χρέωση ανά sec χωρίς ελάχιστη χρέωση (μέχρι 31/12/10)

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω βονταφον καρτοκινητο οχι το cu το αλλο θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια προσφορα που να δινει δωρεαν Mbs αλλα και χρονο γενικα ενα τετοιο πακετακι

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

To surf&mail 30 είναι δωρεάν στην πρώτη ενεργοποίηση και μετά κοστίζει 3.5€/μήνα. Δίνει 30ΜΒ και δωρεάν πρόσβαση στο live. Ενεργοποίηση γίνεται με sms στο 19109 βάζοντας το 2 μέσα στο μήνυμα, και η ενημέρωση του υπολοίπου με κενό sms στο 1286.

 

Για πιο πολλά ΜΒς είναι το unlimited music & internet που κοστίζει 7,99€/μήνα και δίνει 100 ΜΒ μαζί με το δωρεάν live πάλι, και τον ίδιο τρόπο ενημέρωσης. Ενεργοποιείται με κενό sms στο 1328.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ να φανταστω μου στελνουν αυτοματα τις ρυθμισεις ετσι ? Α και ισχυει και για το αla cart οχι μονο για το cu σωστα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...