Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να δωσετε περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τα 30 mb ιντερνετ που προσφερει η vodafone?Συγκεκριμενα θελω να μαθω αν θα μπορω να διαβαζω κανενα νεο στο νετ και η χρηση msn.
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να δωσετε περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τα 30 mb ιντερνετ που προσφερει η vodafone?Συγκεκριμενα θελω να μαθω αν θα μπορω να διαβαζω κανενα νεο στο νετ και η χρηση msn.

 

Ta 30mb είναι κ για το Vodafone Live και για οποιαδήποτε σελίδα... Το msn υποστηρίζεται δυστυχώς από λίγα κινητά ακόμα.... :X:O

Link to comment
Share on other sites

Ta 30mb είναι κ για το Vodafone Live και για οποιαδήποτε σελίδα... Το msn υποστηρίζεται δυστυχώς από λίγα κινητά ακόμα.... :X:O

 

Ναι δυστυχως δεν μπορω να μπω στο msn μεσω κινητου(και οι εφαρμογες τυπου ebuddy δεν μου αρεσουν).Μηπως μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μου για την χρηση ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για ποιο λογο στην ανακοινωση του υπολοιπου στα καρτοκινητα της voda λενε ποτε ηταν η τελευταια ανανεωση ΚΑΙ ποτε ληγει η καρτα;;;

υπαρχουν καρτες που δεν ληγουν σε ενα χρονο;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει; Εστειλα μήνυμα πριν λιγο στο 1286 να μάθω το υπόλοιπό μ σε sms και internet και μ λεει 1986 sms κ 55 ΜΒ. ξέρει κανεις αν προσθέτουν τα sms k MB internet του προηγούμενου μηνα στον επόμενο? νόμιζα πως οχι.. ίσως να έγινε κάποιο λάθος...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συμβαίνει; Εστειλα μήνυμα πριν λιγο στο 1286 να μάθω το υπόλοιπό μ σε sms και internet και μ λεει 1986 sms κ 55 ΜΒ. ξέρει κανεις αν προσθέτουν τα sms k MB internet του προηγούμενου μηνα στον επόμενο? νόμιζα πως οχι.. ίσως να έγινε κάποιο λάθος...

 

Δεν τα προσθέτουν, απλώς αυτό γίνεται μόνο τώρα, γτ λογικά θα ενεργοιποίησες το πακέτο τέλη Ιανουαρίου (οπότε σου έβαλαν τότε την προσφορά και την 1η Φεβρουαρίου πήρες άλλα τόσα) από το Μάρτιο δεν θα γίνεται έτσι πάντως... Δλδ 1η Μαρτίου θα έχεις κανονικά 1000 λεπτά + 1000 sms + 30mb .

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για ποιο λογο στην ανακοινωση του υπολοιπου στα καρτοκινητα της voda λενε ποτε ηταν η τελευταια ανανεωση ΚΑΙ ποτε ληγει η καρτα;;;

υπαρχουν καρτες που δεν ληγουν σε ενα χρονο;;

Ας πούμε η δικιά μου λέει , η τελευταία ανανέωση έγινε στις 12 Δεκεμβρίου 2008 η κάρτα λήγει στις 2 Φεβρουαρίου 2010, διότι στις 2 Φεβρουαρίου έλαβα 20 Ευρώ επιστροφή από CITIBANK VISA .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν έχουν όλα τα καρτοκινητά την ίδια διάρκεια χρήσης. Tα International & Careffour έχουν 7 μήνες και όχι 12.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μπορώ να βάλω αυτό της χρονιάς και παράλληλα να βάζω και το all day (που το βάζω όταν θέλω να πάρω σταθερά;). ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς, αλλά θα πρέπει να προσέχεις γιατί θα καταναλώνονται πρώτα τα 60 λεπτά του all day (λόγω του ότι ημερολογιακά λήγουν νωρίτερα) και μετά της προσφοράς. Αν κάνεις για παράδειγμα δυο τρεις κλήσεις σε cu και φτάσεις 60 λεπτά, μετά δε θα έχεις για σταθερά μέχρι να περάσει το 24ωρο.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. οπότε το ενεργοποίησα και πρώτη φορά χρησιιμοποιήσα και το GPRS. όταν πήγα να μπώ μέσω των menu του vflive στο gmail.com μου είπε ότι θα έχω χρεώσεις ανάλογα με το συμβόλαιο μου.

 

εμείς με αυτό το πρόγραμμα εδώ (της χρονιάς) έχουμε χρέωση εφόσον είμαστε μέσα στα 30mb?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μέχρι 30 mb δε χρεώνεσαι. (Με κενό sms στο 1286 μαθαίνεις το υπόλοιπο των mb). Δε χρειλαζεται να μπαίνεις μέσω του live. Εισάγεις τη διεύθυνση που θες από το κινητό (Enter url), και κάνεις προσθήκη στα αγαπημένα. (Έτσι έχω κάνει με το gmail μου για να μπαίνει κατευθείαν.)

 

Για απλό έλεγχο των e-mail δεν υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσεις τα 30 mb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 30 mb φεύγουν σφέρα.. Χρησιμοποιώ opera mini που φορτώνει τις σελίδες με λιγότερα kb και μάλιστα δεν αφήνω τις σελίδες να φορτώσουν ολόκληρες. Μόλις φτάσει γύρω στα 20-25 kb και έχει φορτώσει το κείμενο, πατάω διακοπή για να κάνω οικονομία τα mb. Μπαίνω για παράδειγμα στο myphone με τον τρόπο που έγραψα και και όταν τελειώσω με την πλοήγηση βλέπω οτι συνολικά έχει ξοδέψει τουλάχιστον 1,5 mb.
Link to comment
Share on other sites

angelfeather, σε ευχαριστώ πολύ! όμως το κινητό μου (Samsung SGH-X210) μου λέει μη αποδεκτό είτε πάω κατευθείαν είτε μέσω των μενού του vflive. καμιά ιδεά γιατί; ούτε gmail.com ούτε contra.gr τπτ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει τις εικονες στη χαμηλοτερη δυνατη ποιοτητα;

 

Όχι.. το έχω στη μεσαία γιατί μπαίνω και με wi-fi καμιά φορά και βαριέμαι να το αλλάζω συνέχεια. Αλλά όπως έγραψα και παραπάνω.. δεν αφήνω τις σελίδες να ανοίξουν ολόκληρες. Οι εικόνες δεν προλαβαίνουν καθόλου να φορτώσουν. Μόλις πάει στα 20-25 kb πατάω διακοπή. Αφήνω ίσα ίσα το κείμενο να φορτώσει.

Link to comment
Share on other sites

angelfeather, σε ευχαριστώ πολύ! όμως το κινητό μου (Samsung SGH-X210) μου λέει μη αποδεκτό είτε πάω κατευθείαν είτε μέσω των μενού του vflive. καμιά ιδεά γιατί; ούτε gmail.com ούτε contra.gr τπτ

 

Είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στη γραμμή σου?

Αν οχι κάλσεσε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν το apn webkarta.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 30 mb φεύγουν σφέρα.. Χρησιμοποιώ opera mini που φορτώνει τις σελίδες με λιγότερα kb και μάλιστα δεν αφήνω τις σελίδες να φορτώσουν ολόκληρες. Μόλις φτάσει γύρω στα 20-25 kb και έχει φορτώσει το κείμενο, πατάω διακοπή για να κάνω οικονομία τα mb. Μπαίνω για παράδειγμα στο myphone με τον τρόπο που έγραψα και και όταν τελειώσω με την πλοήγηση βλέπω οτι συνολικά έχει ξοδέψει τουλάχιστον 1,5 mb.

 

Δεν μπορείς να βασιστείς σε 30ΜΒ αν θελεις να μπαινεις καθημερινά, γιατι όντως είναι λίγα.

Αυτά αρκούν για να τσεκάρεις κανενα email, να μπεις στο google maps να βρεις κανένα δρόμο αν χάθηκες κλπ κλπ... οχι ομως για κάθε μέρα...

Λίγα είναι, αλλά ας μην ξεχνάμε πως οι άλλες 2 εταιρίες δεν δίνουν δωρεάν 30ΜΒ όπως δίνει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στη γραμμή σου?

Αν οχι κάλσεσε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν το apn webkarta.vodafone.gr

 

γιατί τα μενού INTERNET, CHAT κλπ τα βλέπω στην αρχική σελίδα και τις υποσελίδες. απλά όταν τελικά πάω να βγω εκτός (πχ gmail) μου βγάζει αδύνατο

 

το apn το πήρα με μήνυμα από το site της vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. το έχω στη μεσαία γιατί μπαίνω και με wi-fi καμιά φορά και βαριέμαι να το αλλάζω συνέχεια. Αλλά όπως έγραψα και παραπάνω.. δεν αφήνω τις σελίδες να ανοίξουν ολόκληρες. Οι εικόνες δεν προλαβαίνουν καθόλου να φορτώσουν. Μόλις πάει στα 20-25 kb πατάω διακοπή. Αφήνω ίσα ίσα το κείμενο να φορτώσει.

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά κατεβάζεις 20-25 Kb ανα σελίδα και καταναλώνεις 1.5 Mb

Προφανώς χρειάζεσε 60 σελίδες για να δείς το Myphone (1500 / 25 =60).... έ δεν είναι και λίγες.

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα μενού INTERNET, CHAT κλπ τα βλέπω στην αρχική σελίδα και τις υποσελίδες. απλά όταν τελικά πάω να βγω εκτός (πχ gmail) μου βγάζει αδύνατο

 

το apn το πήρα με μήνυμα από το site της vodafone

 

φίλε μου αν έχει java το κινητάκι σου, όταν καταφέρεις να μπεις στο νετ με τις ρυθμίσεις κατέβασε το java client του gmail και τρέχε αυτό για να τσεκάρεις τα μαιλ σου, είναι πολύ πιό εύκολο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε πολύ ωραία ιδέα όμως όταν πάω στο gmail.com/app μου λέει μη αποδεκτό. γενικά μόνο τις σελίδες της vf μου παίζει. καμιά ιδέα γιατί;
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν αυτο με τα 30ΜΒ λειτουργει με το iPhone?

 

επισης αυτα ειναι ΚΑΘΑΡΟ ιντερνετ η μονο wap/Vodafone Live?????

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν αυτο με τα 30ΜΒ λειτουργει με το iPhone?

 

επισης αυτα ειναι ΚΑΘΑΡΟ ιντερνετ η μονο wap/Vodafone Live?????

 

Nai. Vazeis apn webkarta.vodafone.gr, username user kai password pass (h ta afhneis kena). An den leitourgisei pare sto 13830 kai zhta na sou energopoihsoun afto to apn.

 

Enai katharo internet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...