Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που εννοούν οι οδηγιες είναι το Talk A Lot 600 και όχι το 250. Έπεσες σε άχρηστη CSR και δεν μπορουσε να σου εξηγησει ενα τοσο απλο πραγμα... ελεος. Κι οχι μονο δεν μπορουσε να σου εξηγησει αλλα σου ειπε και ψεμματα, γιατι αυτο με τις 5λεπτες ειναι μπαρουφα. Μην εμπιστευεστε την καθε βλακεια, αν σας φαινεται περιεργο κατι που λεει ενας CSR παρτε ξανα τηλεφωνο... οσο και να υπαρχουν ψιλα γραμματα, οι πληροφοριες παντα υπαρχουν και δεν υπαρχει τιποτα κρυφο. Αναγκη ειχε τωρα η Vodafone να κανει απατες στα καρτοκινητα... ας γελασω...

 

Ετσι λειτουργουν και τα πακετα ετσι κι αλλιως. Το 250 δεν μπαινει με τιποτα αν εχεις υπολοιπομενα λεπτα απο αλλο πακετο, ειτε το αγορασες ειτε ητανε bonus. Τα 600 αντιθετως μπαινουν οποτε θελεις, μεχρι και 4 φορες μεσα στον ιδιο μηνα. (Οχι ημερολογιακα ομως, μετραει απο την πρωτη ενεργοποιηση.)

 

Αν λοιπον εσυ επελεγες να βαλεις τα 600, μια χαρα θα προστιθονταν στα ηδη υπαρχοντα. Τα 250 σε καμια περιπτωση. Και 5λεπτες πλεον δεν υφιστανται πουθενα, ουτε σε πακετο ουτε σε προσφορα.

 

Ειναι κριμα που υπαρχουν τοσο αχρηστοι CSRs... εκει που εισαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες, πεφτεις πανω σε καποιο τουβλο σου δημιουργουν μια ξινιλα. :(

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά της προσφοράς 300/1200 δεν έχουν σχέση με το πακέτο talk a lot. Αν χρησιμοποιήσεις την ίδια προσφορά, δηλαδή άλλα 300 λεπτά, τότε θα προστεθούν με τα προηγούμενα. Και το είχα ρωτήσει και εγώ στην προηγούμενη σελίδα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούν οι οδηγιες είναι το Talk A Lot 600 και όχι το 250. Έπεσες σε άχρηστη CSR και δεν μπορουσε να σου εξηγησει ενα τοσο απλο πραγμα... ελεος. Κι οχι μονο δεν μπορουσε να σου εξηγησει αλλα σου ειπε και ψεμματα, γιατι αυτο με τις 5λεπτες ειναι μπαρουφα. Μην εμπιστευεστε την καθε βλακεια, αν σας φαινεται περιεργο κατι που λεει ενας CSR παρτε ξανα τηλεφωνο... οσο και να υπαρχουν ψιλα γραμματα, οι πληροφοριες παντα υπαρχουν και δεν υπαρχει τιποτα κρυφο. Αναγκη ειχε τωρα η Vodafone να κανει απατες στα καρτοκινητα... ας γελασω...

 

Φιλε μου, με ολο το σεβασμο, αυτα που λες ειναι δικες σου υποθεσεις και ισως τελικα (KAI) δικη σου...εμπειρια, δεν ειναι πληροφοριες που δινει η vodafone!

Αν παρεις το 1286, επιλεξεις το TALK A LOT 250, (και οχι το 600 που αναφερεσαι) και επιλεξεις να ακουσεις τις πληροφοριες του πακετου, σου λεει τα εξεις : Δεν μπορεις να το ενεργοποιησεις αν δεν εχεις τελειωσει το talk a lot 600 (αρα,η αναφορα γινεται για το 250) και επισεις, σου λεει, οτι "σε περιπτωση που εχεις υπολοιπομενο χρονο απο bonus, τοτε καταναλωνεται πρωτα ο χρονος που ληγει πιο γρηγορα (απολυτα φυσιολογικο).Δεν καταλαβαινω απο που αντλεις αυτην την πληροφορια, γιατι αυτα που γραφω, ειναι αυτα που η ιδια η voda,λεει στις ηχογραφημενες πληροφοριες του talk a lot 250.

Επισης, πουθενα δεν αναφερεται στη σελιδα της voda http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1191 που λεει τους ορους και τις προυποθεσεις για το talk a lot 250, οτι δεν επιτρεπεται η ενεργοποιηση του αν εχεις υπολοιπο απο bonus.Οπως επισης, πουθενα δεν αναφερει στους ορους και τις προυποθεσεις του bonus (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2991) οτι δεν μπορεις να ενεργοποιησεις talk a lot αν δεν εχεις τελειωσει το χρονο ομιλιας του bonus....

 

Επισεις, θα ηθελα να προσθεσω, οτι σαφως και εχει λογους,οχι ακριβως να κανει απατες, αλλα να εκμεταλευεται το παραμικρο η voda στα καρτοκινητα, με οσο πιο "καθαρο τροπο" γινεται.....

Παραδειγμα: ..κααααποτε, ενημερωνε με sms οτι o δωρεαν χρονος ομιλιας που ειχες με καποιο πακετο τελειωσε, και σου ερχοταν το μηνυμα την ωρα που μιλουσες. Σιγα σιγα αρχισε να το στελνει ...αραια και που (ενιοτε) και τωρα π.χ. με το bonus, oxi μονο ΔΕΝ σου στελνει μηνυμα οτι τελειωσε ο δωρεαν χρονος, αλλα σε υποχρεωνει να χρεωθεις -με τον τροπο της- δηλαδη οπωσδηποτε να εξαντλησεις το χρονο- για να ενεργοποιησεις το talk a lot.... Δηλαδη, επρεπε εγω που ηθελα να μιλησω (και ας παραλειψουμε το γεγονος οτι οδηγουσα,παντα me bluetooth) και ηξερα οτι εχω μονο λιγα λεπτα απο υπολοιπο bonus, να καθομαι με το ...χρονομετρο στο χερι, να περιμενω ποτε θα τελειωσει ο χρονος του bonus για να μπορεσω να ενεργοποιησω μια talk a lot... Ελεος... !!! Και ολα αυτα, να μην τα λεει στους ορους και τις προυποθεσεις, αντιθετος, να λεει οτι γινεται!!!! Ελεος παλι...

 

Τελος παντων,σταματω, (αρκετα γκρινιαξα) οσοι μιλανε αρκετα και ενδεχομενος χρειαστουν να περασουν talk a lot, νομιζω οτι απο την ολη κουβεντα, καταλαβαν αρκετα, και για τη vodafone (τα ψηλα γραμματα) και για τους (καποιους) απο τους εκπροσωπους... Και απλα να συμπληρωσω,οτι αλλο παρομοιο προβλημα, δεν εχω αντιμετωπισει στα 10 περιπου χρονια που εχω καρτοκινητη Voda...

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω απο που αντλεις αυτην την πληροφορια, γιατι αυτα που γραφω, ειναι αυτα που η ιδια η voda,λεει στις ηχογραφημενες πληροφοριες του talk a lot 250.

 

Eχεις απόλυτο δίκιο, όντως αναφέρεται στις πληροφορίες του πακέτου. Την πληροφορία την αντλώ μετά από αρκετά τηλεφωνήματα στο cc, όπου όλοι με ενημέρωσαν ότι το πακέτο 250 λεπτών, σε εξαίρεση με αυτό των 600, δεν ενεργοποιείται αν υπάρχουν υπολοιπόμενα λεπτά από άλλο πακέτο, είτε από bonus. Απ'οτι φαίνεται, το σύστημα ΟΝΤΩΣ λειτουργεί έτσι, αλλά τελικά υπάρχει ψευδής πληροφόρηση από τις ηχογραφημένες οδηγίες. Οπότε, αυτό που τελικά θα έπρεπε να κανει ο φίλος μας είναι να ζητήσει να καταγραφεί παράπονο και να γίνει έλεγχος των ηχογραφημένων οδηγιών γιατί στην ουσία παραπλανουν. Επεσε οντως σε ηλιθια csr γιατι η συγκεκριμένη δεν του το προτεινε καν και τον αφησε ετσι ξεκρεμαστο και στην ουσια χωρις απαντηση. Εγω παντως σκοπευω να καλεσω και να ζητησω να γινει ελεγχος. Στο παρελθον μου ειχανε στειλει ενημερωτικο μηνυμα για το passport που ανεφερε την παλια χρεωση... (1.19€). Τους πηρα τηλεφωνο για διευκρινισεις, και τελικα το αποτελεσμα ητανε πως στειλανε λαθος κειμενο σε αρκετα μεγαλη παρτιδα συνδρομητων. Μετα απο καποιες μερες πηρα απαντηση πως εχει διορθωθει το σφαλμα και πως η χρεωση ειναι οντως 1€ και οχι 1.19€.

 

Οποτε... λαθη γινονται παντου. Το θεμα ειναι κι εμεις σαν συνδρομητες να απαιτουμε να ελεγχθουν, οχι επειδη ειμαστε μαγκες, αλλα επειδη δικαιουμαστε να γνωριζουμε τι παιρνουμε. Οταν αλλα σου λενε στο cc και αλλα λενε οι πληροφοριες, δεν δικαιουμαι να αιτηθω να μαθω τελικα ΠΟΥ ειναι το λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω απόλυτα τα λεγόμενα του φίλου bbnick γιατί κι εγώ το πακέτο talkalot 600 βάζω πάντα, και δεν με άφηνε να το ενεργοποιήσω πριν καταναλώσω το bonus.

Και το χαζό ποιό είναι?

Οτι για να τελειώσεις το bonus δεν μπορείς να είσαι με το χρονόμετρο και να μετράς το τελευταίο δευτερόλεπτο που σου απομένει απ το bonus...το σίγουρο είναι οτι θα τελειώσει το bonus και θα σου χρεώσει κανονικά την κλήση απο ένα σημείο και μετά...

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο sms 100 πάντως ακόμα να το αλλάξουν.

Με 5€ για 100 sms παραμένει ακριβό...

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο sms 100 πάντως ακόμα να το αλλάξουν.

Με 5 για 100 sms παραμένει ακριβό...

 

Συμφωνω. Κοστιζει δηλαδη 0,05 ευρω/SMS. Ειναι εντελως ηλιθιο να παραμενει με αυτην την τιμη,γιατι ετσι κι αλλιως, η χρεωση στο μυνημα εχει αναπροσαρμοστει, και κοστιζει (πλεον) 0,0514 ευρω/SMS :!: προς ολους, οχι μονο προς CU. Και οχι μονο ειναι εντελως ηλιθιο, αλλα τελικα, κοστιζει πλεον και παραπανω, αν δεν καταναλωσεις ολοκληρο το πακετο εντος ενος μηνα!!!

 

:!: Υπενθυμιζω οτι για να ισχυει η τιμη του 0,0514 ευρω/SMS για το CU (ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ CU), πρεπει να στειλουμε κενο sms στο 1288.Αλλιως, η χρεωση παραμενει στο 0,0857 ευρω/SMS!!!!

Επεισης,με αυτο το μηνυμα,αναπροσαρμοζεται και η κληση CU προς NON-CU,απο 0,5855 ευρω/λεπτό σε 0,3513 ευρω/λεπτό!!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η VODA ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΙς ΧΡΕΩΣΕΙΣ ????!?!?!?!?! Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ VODA ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ!!!!! (γιατι φανταζομαι οτι δεν θα χρειαζεται για τις νεες συνδεσεις CU.Φανταζομαι.) Εγω το ειδα απο το site της Voda,κλασσικα,στα ψηλα γραμματα....

 

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ SMS 100. ΑΡΑΓΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ?!?!?!?! ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η VODA???????

 

(πω πω, παλι γκρινιαζω πρωι-πρωι...)

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι η εταιρεια σας μου φαινεται λιγο ακριβη?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι η εταιρεια σας μου φαινεται λιγο ακριβη?

 

Δεν υπάρχει εταιρεία μας και εταιρεία σας, πίστεψέ με κανένας δεν έχει μετοχές της Vodafone για να την θεωρεί εταιρεία του. Όσο για το ακριβή είναι θέμα πώς βολεύεται ο καθένας και όχι αν είναι ακριβή. Σε γενικές γραμμές είναι πιο βολική μαζί με την Cosmote γιατί οι περισσότεροι έχουν είτε Cosmote είτε Vodafone, αλλά τις φθηνότερες χρεώσεις όντως τις έχει η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ομως, γιατι την εχουν την προσφορα για ενα μηνα??? Θα στειλει κανεις 1200 μηνυματα μεσα σε 30 μερες??? Τζαμπα θα πανε τα περισσοτερα κριμα ειναι! Επρεπε να το εχουν για 2 μηνες τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

bbsnick εμένα μου είχαν στείλει μήνυμα για τις νέες χρεώσεις.. ότι πρέπει δηλαδή να στείλω κενό μήνυμα στο 1288 και μάλιστα μου το είχαν στείλει με το που έγινε αυτή η αλλαγή στις χρεώσεις. Ίσως επειδή είμαι σταθερός πελάτης τους εδώ και χρόνια.. Βέβαια για νέους συνδρομητές ισχύουν αυτόματα οι νέες χρεώσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

τι να πω φιλε navi55, οσους γνωριζω με CU, κανεις δεν ειχε ενημερωθει... Ειμαι κι εγω σταθερος πελατης τους εδω και χρονια. Anyway...
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Κοστιζει δηλαδη 0,05 ευρω/SMS. Ειναι εντελως ηλιθιο να παραμενει με αυτην την τιμη,γιατι ετσι κι αλλιως, η χρεωση στο μυνημα εχει αναπροσαρμοστει, και κοστιζει (πλεον) 0,0514 ευρω/SMS :!: προς ολους, οχι μονο προς CU. Και οχι μονο ειναι εντελως ηλιθιο, αλλα τελικα, κοστιζει πλεον και παραπανω, αν δεν καταναλωσεις ολοκληρο το πακετο εντος ενος μηνα!!!

 

:!: Υπενθυμιζω οτι για να ισχυει η τιμη του 0,0514 ευρω/SMS για το CU (ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ CU), πρεπει να στειλουμε κενο sms στο 1288.Αλλιως, η χρεωση παραμενει στο 0,0857 ευρω/SMS!!!!

Επεισης,με αυτο το μηνυμα,αναπροσαρμοζεται και η κληση CU προς NON-CU,απο 0,5855 ευρω/λεπτό σε 0,3513 ευρω/λεπτό!!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η VODA ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΙς ΧΡΕΩΣΕΙΣ ????!?!?!?!?! Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ VODA ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ!!!!! (γιατι φανταζομαι οτι δεν θα χρειαζεται για τις νεες συνδεσεις CU.Φανταζομαι.) Εγω το ειδα απο το site της Voda,κλασσικα,στα ψηλα γραμματα....

 

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΣΤΟ SMS 100. ΑΡΑΓΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ?!?!?!?! ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η VODA???????

 

(πω πω, παλι γκρινιαζω πρωι-πρωι...)

 

 

η Vodafone απλός κάθεται και κάνει ηλίθιες διαφημίσεις αντί να ρίχνει τις τιμές και να προσφέρει περισσότερες υπηρεσίες

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε georgekod92, να εισαι σιγουρος οτι ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ αλλη καλοκαιρινη προσφορα. Γι αυτο αλλοστε,το bonus τελειωνει τελος Ιουνη, για να κρατησει το πολυ μεχρι τελος Ιουλη,( με την προυποθεση οτι θα φορτωσεις αλλα 20 ευρω) και να εχεις συνηθησει μεχρι τοτε να στελνεις απειρα μηνυματα η και να μιλας!!! οποτε να "τελειωσεις" οτι εχεις μαζεψει στην καρτα σου τον Αυγουστο!!!! (Ενταξει, δε λεω οτι ειναι ασχημο αυτο, με το bonus μιλαμε τοσο καιρο δωρεαν). Εγω προσωπικα, εχω εθιστει με το internet και ιδιαιτερα με το google maps,τωρα που ειναι δωρεαν το serfαρισμα, για να δουμε τι θα κανω μολις τελειωσει το bonus...

 

Νεες προσφορες η πακετα -προσωπικα- προβλεπω απο Σεπτεμβρη.... εκτος αν το απαιτησει ο ανταγωνισμος....

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει a la carte για να έχω το 1 λεπτό το λεπτό προς 2 κινητά.

Μπορώ να επιλέξω τώρα μόνο το 1 νούμερο απο τα 2 που δικαιούμαι, και το άλλο να το περάσω σε 15 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να μάθει κάνεις το υπόλοιπο των λεπτών και των μηνυμάτων από την προσφορά με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

@fonzi: 2ο νούμερο για το 1λεπτό/λεπτό μπορείς να βάλεις όποτε θέλεις.

 

@Stefanos200: Τα λεπτά στο 1252. Τα αναφέρει στο τέλος, μετά το υπόλοιπο και τις λοιπές info. Τα μηνύματα με κενό sms στο 1286.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια, εβαλα σημερα €10 μοναδες στο cu Καρτοκινητο νουμερο που εχω και μου ηρθε μηνυμα για δωρεαν Mobile ιντερνετ 100mb για 14 ημέρες. Το θεμα ειναι οτι μπηκα εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2764 και εχει 1 καρο πακετα ρυθμισεων και εχω χασει τον μπουσουλα. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε ποια επιλογη να επιλεξω γιατι δεν θελω να καλεσω το 13830 με την χρεωση 1,11 που έχει..

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Οκ, μπορεις να μου πεις με τα δεδομενα στο λινκ που δινω τι να επιλεξω συμφωνα με τις πληροφοριες του sms για δωρεαν mobile internet 100 mb για 2 εβδομάδες? Δεν το εχει κανει κανεις σας? :)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών για να σου ανοίξουν το vodafone Live . Αν θές ζήτα να σου ανοίξουν και τις Video-Κλήσεις μια που προσφέρονται και αυτές στο Δώρο του CU .

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, χωρίς Εξυπηρέτηση πελατών δεν θα δουλεύει ακόμα και αν κατεβάσεις τις ρυθμίσεις

Όσο αφορά τις ρυθμίσεις θα στις στέιλει η εξυπηρέτηση ή θα τις κατεβάσεις από το παρακάτω link

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2766

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...