Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστω οτι βάζω 15 ευρώ κάρτα στις 30/6 και έχω 1200 λεπτα/sms.. Αν στις 29/7 ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 600 λεπτα (5 ευρώ) τότε τί γίνεται? Θα προστεθούν τα λεπτά που έχουν περισέψει από τα 1200, ή θα χαθούν στις 30/7 λόγω του οτι είναι διαφορετικό πακέτο? :O

 

Ότι και να κάνεις, στις 30/7 θα χάσεις τα λεπτά ομιλίας της προσφοράς... Δεν ανακατεύονται τα πακέτα, απλά μπαίνει προτεραιότητα από ποιο πακέτο θα τελειώνουν πρώτα τα λεπτά ομιλίας και τα μηνύματα, μέχρι κάποιο από τα 2 να λήξει...

Link to comment
Share on other sites

πλεον έχουν αναβαθμίσει όλα τα πακέτα ομιλίας αλλά και sms του cu...

εκτός απο το cu sms 100 (5€) Λογικά θα αναβαθμιστεί κι αυτό, όμως πρέπει να το εμπλουτίσουν..

Δηλαδή να κρατήσουν το 100αρι, αλλά αντί για 5€ να το δώσουν πχ. 4€ και ένα άλλο πακέτο με 200 ή 300 sms πρός όλα τα δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

τι κάνουμε για να στείλουμε μονάδες απο συμβόλαιο σε cu ::p

 

Καλείς από το συμβόλαιο το 1252. Πιθανότατα όμως να ζητηθεί κωδικός ασφαλείας ο οποίος δίνεται στο κάτοχο της γραμμής από την εξυπηρέτηση πελατών (13830).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορείς να βάλεις χρόνο ομιλίας απο το συμβόλαιο σου στο καρτοκινητό vodafone?

Τότε γιατι δεν παρέχεται και η υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου στα καρτοκινητά όπως έχει και η wind sharing?

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είπαμε ότι είναι το νούμερο που μπορούμε να στείλουμε έναν αριθμό για να δούμε αν είναι CU;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για CU πώς συμφέρει περισσότερο να ανανεώσει κανείς;

 

Σε κατάστημα Vodafone?

Από το site της Vodafone?

Ή απλά με μία καρτούλα από το περίπτερο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για CU πώς συμφέρει περισσότερο να ανανεώσει κανείς;

 

Σε κατάστημα Vodafone?

Από το site της Vodafone?

Ή απλά με μία καρτούλα από το περίπτερο;

 

 

θα ελεγα μεσω του site... γιατι δεν περιμενεις στην ουρα να εξυπηρετηθεις και παιρνεις επισης παραπανω χρονο ομιλιας αναλογα με το ποσο που ανανεωνεις:

 

€ 10 έως € 19 10%

€ 20 έως € 39 20%

€ 40 έως € 49 30%

€ 50 έως € 100 40%

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Iσχύουν όμως τα υπόλοιπα, περί 1200 λεπτών προς CU κλπ.;

 

Ναι αρκεί να έχεις στείλει πριν απο την ανανέωση κενο γραπτό μήνυμα στο 1263 για να εγγραφείς στην προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκεί να έχεις στείλει πριν απο την ανανέωση κενο γραπτό μήνυμα στο 1263 για να εγγραφείς στην προσφορά

 

H prosfora mexri pote isxyei? kai apo to periptero me tin karta to exeis auto pantws...

 

Akoma xerete pws ginetai na to apenergopoihseis? Gt nmz dn s prosti8ontai oi pontoi sto Vodafone Pointmania an to energopoihseis....

Link to comment
Share on other sites

H prosfora mexri pote isxyei? kai apo to periptero me tin karta to exeis auto pantws...

 

Akoma xerete pws ginetai na to apenergopoihseis? Gt nmz dn s prosti8ontai oi pontoi sto Vodafone Pointmania an to energopoihseis....

 

Η προσφορά ισχύει έως 30 Ιουνίου. Οι Pointmania πόντοι όντως δεν προστίθενται όταν έχεις ενεργοποιήσει την προσφορά. Αν θες να απενεργοποιήσεις την προσφορά, στείλε ΟΧΙ στο 1263 και θα σε διαγράψει...

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεαν mb που δινει το cu για τη χρηση προκειται?Μπλοκαρουν καμμια πορτα οπως το νον-στοπ της wind η μπορεις να εχεις προσβαση σε οτιδηποτε ιντερνετικο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, την ΠΡΟΣΟΧΗ σας για το bonus των 300 ή 1200 λεπτων στο CU:

 

ΕΑΝ -για οποιοδηποτε λογο- τελειωσετε τα λεπτα που δικαιουστε απο το bonus (πριν το περας των 2 εβδομαδων η του 1ος μηνα αντιστοιχα) H/ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ και θελησετε να βαλετε τα 250 λεπτα ομιλιας με τα 2.5 ευρω (TALKALOT), ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ BONUS, αλλιως το συστημα ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ - ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, οτι δηλαδη προστιθετε ο χρονος του bonus!!!!

 

Το προβλημα παρουσιαστηκε ως εξεις: Εχω bonus ομιλιας 300 λεπτων και καθως βλεπω οτι τελειωνει, λεω να βαλω την talkalot με τα 250 λεπτα ομιλιας.Εχω λοιπον υπολοιπο bonus 3-4 λεπτα.Περνω το 1286, ακουω τις πληροφοριες,και καθως βλεπω οτι δεν εχω κανενα προβλημα να βαλω ΚΑΙ την talk a lot, ενω ισχυει ακομη το bonus, το συστημα με εμποδιζει και μου λεει οτι πρεπει να τελειωσω πρωτα τα λετα του bonus!!!!!! ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ 9 ΣΤΟ 1286) ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ "ΑΝ ΕΧΕΤΕ BONUS ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ την TALK A LOT, TOTE O ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΘΕΙ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΗΓΕΙ ΠΡΩΤΑ"!!!!!!!!

Παιρνω τηλεφωνο στην υπηρεσια εξυπηρετησης πελατων, και τι μου λενε: (!!!!)

-Δεν μπορω να σας βοηθησω, πρεπει να καταναλωσετε το χρονο του bonus για να βαλετε talkalot!!!!

- Μα.. τους λεω, οι οδηγιες λενε οτι μπορω να το κανω...

- Να κοιταζατε τους ορους πριν ενεργοποιησετε την επιλογη να περνετε bonus, μου λενε...

- Φυσικα και τους κοιταξα, και πουθενα δεν αναφερετε κατι τετοιο, ουτε στο site της VODA, ουτε πουθενα, ουτε μου το ειπε ο συναδελφος σας οταν πηρα να ρωτησω,πως να δω τους ορους απο αλλου ?!?!?!?!?!

- Και οχι μονο αυτο, μου λεει, αλλα ξερατε οτι ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΙΣ 5ΛΕΠΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, ΤΟΤΕ ΤΟ BONUS ΘΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΟΤΑΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΕ 5ΛΕΠΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ??

- Απο που να το ξερω ΚΑΙ ΑΥΤΟ?!?!?!? απανταω, εαν εσεις δε με ενημερωσατε και εαν δεν το αναφερετε στο site της Vodafone???? και ποσο κοσμο εχετε κλεψει με αυτη τη λογικη??????

- Εχετε δικιο μου λεει, δεν αναφερετε πουθενα αυτο που σας ειπα... (!!!!!!!)

 

... Οπως επισεις, δεν αναφερετε πουθενα, οτι δεν μπορω να ενεργοποιησω talk a lot ,παρα μονο αν τελειωσει το bonus του δωρεαν χρονου...ΙΣΑ ΙΣΑ, ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

(οτι δηλ. οι οδηγιες ενεργοποιησης της talk a lot, λενε οτι μπορει να γινει και μαλιστα δινουν και διευκρινησεις για το ποιος χρονος θα καταναλωθει πρωτα!!!)

 

....Και αντε να ΞΑΝΑ-ΕΞΗΓΗΣΩ οτι, οχι μονο αυτο που κανουν με τις 5λεπτες ειναι κλοπη -αφου δεν εχει ενημερωθει ο πελατης- αλλα και παλι απο την αρχη την ολη κουβεντα... 30 λεπτα κληση ειχα, με τελικο αποτελεσμα "οτι κι αν λενε οι οδηγιες, δεν μπορω να σας βοηθησω..." ... Επισημη απαντηση απο την εξηπηρετηση της vodafone ηταν αυτη... (!!!!)

 

ME ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ.... ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ "ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΥΡΙΕ" ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.

 

Ειμαι σχεδον μια 10ετια πελατης καρτοκινητης στη voda, τετοια ανευθυνοτητα στις απαντησεις απο την εξυπηρετηση πελατων ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ....

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτα δίκιο . Σε προσωπικό επίπεδο όμως προτιμώ να προσθέσω άλλα 10 ευρώ για αργότερα και να πάρω άλλα 300 λεπτά Bonus Παρά να τους χαρίσω τα 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 5λεπτες κλήσεις δεν το πολυκαταλαβαίνω γιατι το πρόγραμμα άλλαξε και πλέον δεν έχει αυτο τον περιορισμό των 5λεπτών. Αλλά ακόμη και να υπήρχε ακομη αυτό το πρόγραμμα τι σχέση έχει αυτό με την μετατροπή του bonus σε 5λεπτες κλήσεις...

Απο τη στιγμή που σου είπε κι ο ίδιος ότι "οντως αυτο δεν αναφέρεται πουθενα" νομίζω οτι είναι φως φαναρι οτι ο υπάλληλος ήταν άσχετος.

Τέσπα, στο θέμα μας.

Όντως, πρεπει να έχεις καταναλώσει το bonus σου πρώτα πριν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο talk a lot.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Vasileios,συμφωνω κι εγω,η προσφορα ειναι super και δε θα γινοταν ολη αυτη η ταλαιοπωρια αν δεν ταξιδευα στην εθνικη και ειχα (ευκολα) την ευκαιρια να παρω αλλη μια καρτα ετσι ωστε να εκμεταλευτω την προσφορα του bonus.

 

nucleogenesis,ουτε εγω καταλαβα τι εννοουσε η ποιητρια με τις 5λεπτες κλησεις αλλα μαλλον δημιουργηθηκε μπερδεμα στα συστηματα τους και γι αυτο κατηργησαν to 5λεπτο λιγο μετα (?) την εμφανιση του bonus.Τωρα ποσοι την πατησαν μεχρι να διευθετηθει το θεμα, κανεις δεν γνωριζει....

 

Όντως, πρεπει να έχεις καταναλώσει το bonus σου πρώτα πριν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο talk a lot.

...Μωρε...το καταλαβαμε (τελικα) , απλα σαν πελατες -με στοιχειωδη λογικη-, ειχαμε και την απαιτηση

1. να το αναφερουν στους ορους και τις προυποθεσεις του bonus, οπως επισεις

2. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ στις ηχογραφημενες πληροφοριες του talk a lot οτι μπορει να γινει και μαλιστα να δινουν διευκρινησεις στο ποιος χρονος θα καταναλωθει πρωτα!!!!!

Και πανω απ'ολα, λιγη σοβαροτητα στην εξυπηρετηση πελατων του CU- αφου καταλαβαν το προβλημα- (...αν το καταλαβαν...και ελπιζουμε να το προσθεσουν στους ορους και τις προυποθεσεις), δεν βλαπτει...

 

Τεσπα, υπο συγκεκριμενες προυποθεσεις, αυτες οι πληροφοριες μπορει να φανουν χρησιμες σε καποιους απο εμας.

Και μη μου πειτε οτι καποιου του χαριζαν γαιδαρο και τον κοιταζε στα δοντια, γιατι ετσι, ειναι σαν να αποδεχομαστε οποιαδηποτε αυθεραισια της Voda, χωρις καν να παραδεχθει απο τον εκπροσωπο της, οτι υπαρχει καποιο λαθος,καποιο προβλημα!! Και υπο συγκεκριμενες προυποθεσεις -οπως η δικη μου που οδηγουσα και δεν μπορουσα να εχω το νου μου ποτε ακριβως θα τελειωσει το bonus για να βαλω talk a lot (ελεος!!!) - ακομα κι αν μου χαριζουν το γαιδαρο, θα ηθελα να εχω γνωση -ΚΑΙ ΤΗΡΗΣΗ- των προυποθεσεων!!!!

 

(*) Να θυμισω σε ολους μας, οτι ειναι απαραιτητο να διαβαζουμε τους ορους και τις προυποθεσεις οποιουδηποτε πακετου η προσφορας μπαινοντας στο site της voda (και δεν κανω διαφημηση οπως αντιλαμβανεστε) , γιατι ωραια τα λενε στις διαφημησεις, υπαρχουν ομως και τα γραμματα τα ψηλα... οπως π.χ. ποσοι απο εμας γνωριζουν οτι το TALK A LOT 600 (το μηνιαιο του CU) εχει ελαχιστη διαρκεια κλησης 3 λεπτα ενω το εβδομαδιαιο εχει 30"????

 

Αυτα τα ολιγα. Να σημειωσω ακομη οτι ειναι super το δωρεαν serfarisma με τα 100mb mobile internet (και περιμενουμε πακετακι μετα το τελος τους bonus :cool:).

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...