Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις αριθμό CU, στέλνεις με μήνυμα τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1253 (χωρίς χρέωση εννοείται), μέχρι και 10 μηνύματα την ημέρα. Σου έρχεται μήνυμα απάντησης για το αν ο αριθμός είναι cu ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αριθμό CU, στέλνεις με μήνυμα τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1253 (χωρίς χρέωση εννοείται), μέχρι και 10 μηνύματα την ημέρα. Σου έρχεται μήνυμα απάντησης για το αν ο αριθμός είναι cu ή όχι.

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε εγινε αυτη μειωση του sms στα 11 λεπτα και ομιλιας στα 35 λεπτα το λεπτο στο A la cart? Κατα τυχη το ειδα σημερα στο τιμοκαταλογο.Φυσικα πρεπει να στειλεις κενο sms στο 1281 για να γινει...αλλα πολυ αθορυβα εγινε αυτη η αλλαγη..πως και ετσι?παραξενο!

 

Δεν πρέπει να είναι πάνω από 3-4 μέρες... Άντε το πολύ μια εβδομάδα! Στην ουσία επειδή είχαν μείνει λίγο πίσω σε σχέση με την Cosmokarta, έκαναν τις αλλαγές για να μην υπάρχει διαφορά στις βασικές χρεώσεις...

Γενικώς πάντως τον τελευταίο μήνα η Vodafone έχει επιθετική πολιτική στα καρτοκινητά της, με συνεχείς μειώσεις χρεώσεων και αλλάγες στα προγράμματά της για να μαζέψει μάλλον εκείνους που έχασε...

Link to comment
Share on other sites

Ξερή κανένας στην Θεσσαλονίκη που πουλανε κάρτες με ένα ευρώ?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Ξερή κανένας στην Θεσσαλονίκη που πουλανε κάρτες με ένα ευρώ?

Kατα μηκος της λεωφόρου Νίκης θα συναντησεις πακιστανους ή αφρικανους που εχουν απλωσει στο πεζοδρομιο την πραμάτεια τους

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

ok thanks

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

/Τι γινεται με τα μυνηματα της εθνικης?Γιατι η βοντα μας εχει λιωσει?

Δε χρειάζεται να απαντήσεις σε όλα!! Έστω και μία σωστή απάντηση είναι αρκετή για να σε βάλει στην κλήρωση. Απλά, όσες περισσότερες απαντήσεις σωστές έχεις, τόσες περισσότερες συμμετοχές έχεις. Για τα LG κάθε μέρα έχει κλήρωση στις 12 το βράδυ, και είσαι μέσα αν έχεις στείλει έστω και μία σωστή απάντηση την προηγούμενη μέρα. Για τα εισητήρια τελικού θα γίνει νομίζω τέλη Ιούνη η κλήρωση και πάλι, για συμμετοχή θες απλά μία σωστή απάντηση τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Νεο πακετο μηνυματων

 

Με 5 ευρω 600 sms ή mms προς cu για 1 μηνα.

 

Που είναι αυτό? Δεν το βρήκα ούτε στις ανακοινώσεις της εταιρείας...

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό? Δεν το βρήκα ούτε στις ανακοινώσεις της εταιρείας...

 

Μάλλον δεν θα έχει ανακοινωθεί κατι τέτοιο απο τη vodafone (ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό? Δεν το βρήκα ούτε στις ανακοινώσεις της εταιρείας...

 

Στο 1286 το ακουσα χθες. Λογικα δεν θα το εχουν αφαιρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα κάρτα των 20€ και μου έβαλαν bonus 1200' και 1200 σμς.

Στο καπάκι μου έρχεται ένα άλλο σμς το οποίο μου λέει το εξής:

 

"ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ TALK A LOT 600! 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€. ΣΤΕΙΛΕ ΚΕΝΟ SMS ΣΤΟ 1264 ΕΩΣ 30/06 ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ"

 

Έστειλα το μήνυμα στο 1264 και έλαβα την απάντηση:

 

"ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ TALK A LOT 600, ΕΧΕΙΣ 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ! ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΛΕΣΕ ΔΩΡΕΑΝ 1286"

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα κάρτα των 20€ και μου έβαλαν bonus 1200' και 1200 σμς.

Στο καπάκι μου έρχεται ένα άλλο σμς το οποίο μου λέει το εξής:

 

"ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ TALK A LOT 600! 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€. ΣΤΕΙΛΕ ΚΕΝΟ SMS ΣΤΟ 1264 ΕΩΣ 30/06 ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ"

 

Έστειλα το μήνυμα στο 1264 και έλαβα την απάντηση:

 

"ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ TALK A LOT 600, ΕΧΕΙΣ 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ! ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΛΕΣΕ ΔΩΡΕΑΝ 1286"

 

 

ara boris ama thes na exis tin prosfora me 5 euro xreosi i ama protimas dorean me ananeosi.... mia xara....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα κάρτα των 20€ και μου έβαλαν bonus 1200' και 1200 σμς.

Στο καπάκι μου έρχεται ένα άλλο σμς το οποίο μου λέει το εξής:

 

"ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ TALK A LOT 600! 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€. ΣΤΕΙΛΕ ΚΕΝΟ SMS ΣΤΟ 1264 ΕΩΣ 30/06 ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ"

 

Έστειλα το μήνυμα στο 1264 και έλαβα την απάντηση:

 

"ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ TALK A LOT 600, ΕΧΕΙΣ 1200 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1200 SMS ΠΡΟΣ ΤΗ CU ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ! ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΛΕΣΕ ΔΩΡΕΑΝ 1286"

 

Αφού πήρες την προσφορά δωρεάν με την ανανέωση ποιος ο λόγος να στείλεις και το μήνυμα με τα 5€; Δεν θα ήταν καλύτερα να το κάνεις αυτό όταν τελειώσει η δωρεάν προσφορά; :confused:

.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πήρες την προσφορά δωρεάν με την ανανέωση ποιος ο λόγος να στείλεις και το μήνυμα με τα 5€; Δεν θα ήταν καλύτερα να το κάνεις αυτό όταν τελειώσει η δωρεάν προσφορά; :confused:

 

Για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό... Υπάρχουν φοιτητές για παράδειγμα που τους βολεύει να πληρώσουν 5€, παρά να βγάλουν από την τσέπη τους 15€ μαζεμένα, γιατί έχουν σφιχτό μηνιαίο προϋπολογισμό, έτσι σου δίνει και τις δύο επιλογές και ανάλογα με τις δυνατότητές σου πράττεις...

Link to comment
Share on other sites

Αφού πήρες την προσφορά δωρεάν με την ανανέωση ποιος ο λόγος να στείλεις και το μήνυμα με τα 5€; Δεν θα ήταν καλύτερα να το κάνεις αυτό όταν τελειώσει η δωρεάν προσφορά; :confused:

 

Αν κατάλαβα καλά, εννοείς γιατί το έκανα εγώ. Μιας και έβαλα κάρτα 20€ και πήρα δωρεάν τη προσφορά...

Το έγραψα και στο ποστ μου αλλά μάλλον δεν το κατάλαβες, θα σου εξηγήσω.

Δεν αγόρασα το πακέτο με τα 5€, απλά έστειλα το μήνυμα για να γραφτώ στη προσφορά και έτσι όταν μου τελειώσει ο χρόνος απο την προσφορά λόγω ανανέωσης, να μπορώ να κάνω χρήση και της προσφοράς του talk a lot.

Γιατί χρειάζεται να στείλεις αυτό το μήνυμα για να ισχύσει το 1200' και 1200 σμς με το talk a lot. Αν δεν το στείλεις σου δίνει απλά τα 600'.

Στέλνεις δηλαδή το μύνημα εγγραφής στη προσφορά, και αγοράζεις το πακέτο όποτε θέλεις μέχρι τις 30/06

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τις 30 του μήνα λίγο πολύ μια χαρά την έχουμε βολέψει..

 

το ερώτημα είναι.. μετά τις 30 τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιούμε ένα ακόμα πακέτο Cu στις 30 του μήνα και έχουμε την προσφορά μέχρι 30 Ιουλίου
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σημερα το εμαθα! Αλλα αποτι διαβασα εδω ισχυει μεχρι τις 30/06 ?

 

Εγω νομιζα αρχικα πως η εγγραφες ειναι μεχρι τοτε. Δηλαδη μονο για ενα μηνα ειναι αυτη η προσφορα ? :(

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κοίταξα τώρα στην προσφορά λέει ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές τον μήνα . Άρα δεν χρειάζετε άλλο πακέτο . Απλά μια ανανέωση πάνω από 15 ευρώ στις 30/07.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κοίταξα τώρα στην προσφορά λέει ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές τον μήνα . Άρα δεν χρειάζετε άλλο πακέτο . Απλά μια ανανέωση πάνω από 15 ευρώ στις 30/07.

 

Στις 30/6 εννοείς, γιατί ως τότε είναι η προσφορά και όχι ως τις 30/7... Απλά θα ισχύσει ως τις 30/7 γιατί ισχύει για 1 μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Έστω οτι βάζω 15 ευρώ κάρτα στις 30/6 και έχω 1200 λεπτα/sms.. Αν στις 29/7 ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 600 λεπτα (5 ευρώ) τότε τί γίνεται? Θα προστεθούν τα λεπτά που έχουν περισέψει από τα 1200, ή θα χαθούν στις 30/7 λόγω του οτι είναι διαφορετικό πακέτο? :O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...