Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, Inevar said:

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ 20€......

20;;;;;

ανεβαίνει το ποσο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HEO said:

20;;;;;

ανεβαίνει το ποσο

Και πολύ μάλιστα 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

20€ και παροχές για 20 ημέρες δε θα το έλεγα καν προσφορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Serafeim1981 said:

20€ και παροχές για 20 ημέρες δε θα το έλεγα καν προσφορά.

Εννοείται ότι δεν είναι προσφορά αλλά σκέτη κοροϊδία ειδικά όταν η αγορά πακέτου δεν δίνει επέκταση υπολοίπου. Δηλαδή όταν μείνει ο 1 μήνας πρέπει να φάς όλα τα λεφτά για να μην χαθούν ή να ξανακάνεις ανανέωση. Παγίδα για αφελείς θα την έλεγα.

Στο σιγιου μόνο το κασμπακ είναι ασυναγώνιστο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το Liquid θα καταργηθεί όπως καταργήθηκε το bonus των 2GB με 13€ κάρτα. 

IMG_5188.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν γίνεται επέκταση υπολοίπου με την αγορά πακέτου;

Υποθετικά αν έχω 12€ που λήγουν 01/07 και ενεργοποιήσω την τελευταία ημέρα πακέτο με 11,80€. Το υπόλοιπο των 0,20€ δεν θα λήξει 01/08 μαζί με τις παροχές του πακέτου;

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitroula10 said:

Εννοείται ότι δεν είναι προσφορά αλλά σκέτη κοροϊδία ειδικά όταν η αγορά πακέτου δεν δίνει επέκταση υπολοίπου. Δηλαδή όταν μείνει ο 1 μήνας πρέπει να φάς όλα τα λεφτά για να μην χαθούν ή να ξανακάνεις ανανέωση. Παγίδα για αφελείς θα την έλεγα.

Στο σιγιου μόνο το κασμπακ είναι ασυναγώνιστο.

Για τη συγκεκριμένη "προσφορά" μιλάμε. Κατά τα λοιπά το cu είναι η καλύτερη καρτοκινητή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Serafeim1981 said:

Για τη συγκεκριμένη "προσφορά" μιλάμε. Κατά τα λοιπά το cu είναι η καλύτερη καρτοκινητή.

Πως είναι η καλύτερη αφού βγάζει τέτοια πακέτα? Έχει τα καλά της όπως το κασμπακ αλλά έχει και τα κακά της, όπως όλες. Καλύτερη για σένα ναι, όχι για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο θα ήταν να είναι καλύτερη και για σένα που είσαι οπαδός της nova. Όπως κατά γενική ομολογία η cosmote έχει το καλύτερο δίκτυο, έτσι και στα καρτοκινητά υπερέχει το cu. Από εκεί και πέρα ο καθένας ακολουθεί τα κελεύσματα της τσέπης του (που είναι φυσιολογικό και σεβαστό) ή των κολλημάτων του και αποφασίζει ανάλογα με την κάλυψη των δικτύων στην περιοχή του (τρίτο και εσχάτως καταϊδρωμένο εκείνο της nova).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Serafeim1981 said:

Το περίεργο θα ήταν να είναι καλύτερη και για σένα που είσαι οπαδός της nova. Όπως κατά γενική ομολογία η cosmote έχει το καλύτερο δίκτυο, έτσι και στα καρτοκινητά υπερέχει το cu. Από εκεί και πέρα ο καθένας ακολουθεί τα κελεύσματα της τσέπης του (που είναι φυσιολογικό και σεβαστό) ή των κολλημάτων του και αποφασίζει ανάλογα με την κάλυψη των δικτύων στην περιοχή του (τρίτο και εσχάτως καταϊδρωμένο εκείνο της nova).

Έχω και τις 3 εταιρείες. Δεν είμαι οπαδός καμμίας όπως εσείς.

Το κασμπακ είναι ασυναγώνιστο, όπως και το 7€ απεριόριστο της νόβα αλλά και το 2,7€/μήνα απεριόριστο.

Τα περσινά πακέτα της φρόγκ τα τίμησα δεόντως. Το 3ευρο πακέτο της είναι κορυφή για απλή χρήση.

Σκέφτομαι μόνο την οικονομία.

Το ότι μόνο η νόβα δίνει επέκταση υπολοίπου δεν είναι οπαδιλίκι, αλλά πραγματικότητα. Μην κρίνετε εξ ιδίων τ αλλότρια.😁Υ

Υπόψιν δίνει προσφορά το WiFi on the spot 5 ημέρες απεριόριστα με 3,45€ χωρίς φόρο ότι πρέπει για κάποιον που δεν θέλει μήνα. 0,75€/ημέρα

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Τα μηχανήματα στα καταστήματα Vodafone που μπορείς να ανανεώσεις από 8€ είναι αυτά που πληρώνουν και τους λογαριασμούς;

Σε αυτά πληρώνεις μόνο με κάρτα;

Είναι περίπλοκο γενικά; Ποια είναι η διαδικασία εν συντομία;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gpapas640 said:

Τα μηχανήματα στα καταστήματα Vodafone που μπορείς να ανανεώσεις από 8€ είναι αυτά που πληρώνουν και τους λογαριασμούς;

Σε αυτά πληρώνεις μόνο με κάρτα;

Είναι περίπλοκο γενικά; Ποια είναι η διαδικασία εν συντομία;

ναι

ειναι πολυ απλα στην διαδικασια

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα καρτοκινητα VODA ανανεωνεις

+

πληρωνεις λογαριασμους συμβολαιου

 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, HEO said:

ναι

ειναι πολυ απλα στην διαδικασια

Έχει ένδειξη για ανανέωση χρόνου ομιλίας;

Μπορείς να διαλέξεις εσύ ποσό; Δηλαδή 8€, 9€, 10€ κλπ;

Δε θέλω να μπω μέσα στο καταστημα και να ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gpapas640 said:

Έχει ένδειξη για ανανέωση χρόνου ομιλίας;

Μπορείς να διαλέξεις εσύ ποσό; Δηλαδή 8€, 9€, 10€ κλπ;

Δε θέλω να μπω μέσα στο καταστημα και να ρωτάω.

δεν χρειαζεται να ρωτας 

μπαινεις μεσα (οταν δεν εχει κινηση και δεν περιμενει αλλος) και το εξερευνας

βαζεις το νουμερο σου και λες ανανεωση

στην αρχη εχει ενα τυπωπιημενο μενου πληρωμων με 13-15-20 δεν θυμαμαι ποσα

τους λες αλλο ποσο και βαζεις 8

πλρωνεις και τελος

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , μεχρι και αυριο ειναι το cu liquid δηλαδη ποτε θα μας το γυρισει σε απλο vodafone cu ; , δηλαδη θα παμε να κανουμε κληση και θα μας χρεωσει 2 ευρω για απεριοριστη ομιλια; . Εγω εχω ηδη υπολοιπο μεσα καπου γυρω στα 14 ευρω . 

Ενα αλλο πακετο cu που ειχα απο περυσι το γυρισα στο καρτοκινητο ολυμπιακος με κληση στο 1266 , δεν ειχε υπολοιπο μεσα . Καλωντας στο 1252 δεν μου λεει το πακετο των 11.80 ευρω που εχει το cu οποτε μπηκα στο my vodafone και βλεπω οτι υπαρχει στα combo ουτε καν στα πακετα ομιλιας , οποτε εχει πακετο με απεριοριστη ομιλια και 3gb και 100sms. Και κοιτωντας στα data βλεπω οτι υπαρχει πακετο summer με απειοριστα data με 14,50 ευρω για 1 μηνα και ισχυει για ενεργοποιησεις εως 31/8, παρα πολυ καλο!! Εμφανιζεται μονο στην εφαρμογη my vodafone app και οχι στο 1252. Επισης με ανανεωση 13 ευρω σου δινει 600 λεπτα προς vodafone και 1 ευρω ανα γκολ; λεω να την κανω για ενα μηνα στο καρτοκινητο ολυμπιακος να το δοκιμασω και μετα αμα δεν μου κανει στο international αλλον ενα μηνα που εχει ενα φτηνο πακετο . Παντως στο site του cu το astro πακετο με 14,50 ευρω απεριοριστα data ισχυει για ενεργοποιησεις εως 26/6, και μου εκανε εντυπωση στον ολυμπιακο που ειναι μεχρι 31/8 οι ενεργοποιησεις . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gpapas640 said:

Έχει ένδειξη για ανανέωση χρόνου ομιλίας;

Μπορείς να διαλέξεις εσύ ποσό; Δηλαδή 8€, 9€, 10€ κλπ;

Δε θέλω να μπω μέσα στο καταστημα και να ρωτάω.

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

οποτε μπηκα στο my vodafone και βλεπω οτι υπαρχει στα combo ουτε καν στα πακετα ομιλιας , οποτε εχει πακετο με απεριοριστη ομιλια και 3gb και 100sms. Και κοιτωντας στα data βλεπω οτι υπαρχει πακετο summer με απειοριστα data με 14,50 ευρω για 1 μηνα και ισχυει για ενεργοποιησεις εως 31/8, παρα πολυ καλο!! Εμφανιζεται μονο στην εφαρμογη my vodafone app και οχι στο 1252. Επισης με ανανεωση 13 ευρω σου δινει 600 λεπτα προς vodafone και 1 ευρω ανα γκολ;

Ισχύει ό,τι βλέπεις στην εφαρμογή. Ναι, με ανανέωση από 13 ευρώ σου δίνει αυτά που γράφεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Επισης με ανανεωση 13 ευρω σου δινει 600 λεπτα προς vodafone και 1 ευρω ανα γκολ;

Το 1€/ γκολ σου το δίνει ακόμα και με μία ανανέωση cashback. Δεν χρειάζεται 13€. Το ρώτησα και στο chat.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

λογικα η κηδεια του liquid θα ειναι οταν το apk της CU αλλαξει

και εμφανιστουν τα πακετα που εχει το απλο

αυτο θα πρεπει να γινει τα ξημερωματα

φυσιολογικα θα πρεπει να στειλουν και SMS με την αλλαγη

επισης αυριο με πετανε απο το φοιτιτικο μου Voda μετα απο 11 χρονια....κλαψ

αλλα εχω και του μεταπτυχιακου, οποτε δεν χανω τα 600 ΜΒ :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. 

Οι προσφορές για μετατροπή συμβόλαιου εάν έχεις cu έρχονται μετά το τρίμηνο ενεργοποίησης; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antonio21 said:

Να κάνω μια ερώτηση. 

Οι προσφορές για μετατροπή συμβόλαιου εάν έχεις cu έρχονται μετά το τρίμηνο ενεργοποίησης; 

Εγώ από τα 5 CU που διαχειρίζομαι στο 1 είχα προσφορά για συμβόλαιο. Δεν ξέρω το κριτήριο που έχουν για να σου στέλνουν προσφορά. Είναι παλιά όλα τα δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

λογικα η κηδεια του liquid θα ειναι οταν το apk της CU αλλαξει

και εμφανιστουν τα πακετα που εχει το απλο

αυτο θα πρεπει να γινει τα ξημερωματα

φυσιολογικα θα πρεπει να στειλουν και SMS με την αλλαγη

επισης αυριο με πετανε απο το φοιτιτικο μου Voda μετα απο 11 χρονια....κλαψ

αλλα εχω και του μεταπτυχιακου, οποτε δεν χανω τα 600 ΜΒ 🙂

Δεν νόμιζω ότι χρειάζεται διαφορετική διαδικασία. Μαζική έξοδος με μία εντολή των συνδρομητών από το liquid. Όπως όταν έβγαινες χειροκίνητα ή αν δεν είχες κάνει ανανέωση. Σε παλιο apk του Vodafone app τα απεριόριστα λεπτά πάντως φαίνονται κανονικά. Ελπίζω να μην τα κόψουν σε όσους πρόλαβαν και έκαναν ανανέωση για να πάρουν απεριόριστα για 33 μέρες... Εγώ αύριο στο chat θα κάνω μία κρούση αν δω ότι σβήσανε... Με όπλο την ανακοίνωσή τους βεβαίως. Το θέμα βέβαια είναι πως την ερμηνεύουν.

Υ.Γ. λήξη πακέτων ακολουθεί ωράριο utc. Θεωρητικά μετά τις 2 θα έχουμε κατάργηση. Ξενύχτι για να ζήσουμε αυτή την κοσμοϊστορική αλλαγή και να πενθήσουμε βεβαίως για το θάνατο του liquid...

😆😆😁

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...