Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία λοιπόν αφού λες ότι δεν ισχύει γιατί δεν το κράτησε το πακέτο? :)

Δεν δουλεύω στην βονταφον για να ξέρω, το σιγουρο είναι ότι δεν το σταμάτησαν για να μην χάσουν συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Αδικαιολόγητο πραγματικά για το μέγεθος της εταιρείας το ότι υπήρχε κόφτης. Εκτός του ότι ο καταναλωτής δεν έπαιρνε το 100% του πακέτου που πλήρωνε καθώς δεν μπορούσε να κάνει ό,τι θέλει, έμπαινε κόφτης για όλη την ημέρα.

Θυμάμαι το καλοκαίρι του 2018 που είχα βάλει το βραδινό πακέτο και γύρω στις 2 τα ξημερώματα μου έρχεται μήνυμα "η ταχύτητα σας θα επανέλθει στις 4π.μ", το βάζω να κάνει ενημερώσεις ο υπολογιστής μετά τις 4 που επανήλθε η ταχύτητα και μου ξαναήρθε το ίδιο μήνυμα λίγες ώρες αργότερα αφήνοντάς με όλη μέρα - όταν δηλαδή τραβούσε από τα mb εκτός του βραδινού - με ταχύτητα χειρότερη από dial up. Από τότε έβαζα το ίδιο πακέτο στην Cosmote που δεν είχε περιορισμό και δεν ξαναπήρε φράγκο η VF μέχρι φέτος που έβαλα το απεριόριστο το Νοέμβρη

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

και πολύ καλά έκανε αφού δεν είχε δίκτυο!!!

αργούν να ξυπνήσουν,μέχρι να το παρουν χαμπάρι η cote θα τους είχε πάρει όλους τους πελάτες αν την άφηναν,ακόμα και σήμερα έχει τις διπλάσιες ταχύτητες,πριν 1μιση χρόνο μόνο 3g είχα,και η cote χτυπούσε 250αρια

τώρα πουλάνε 5g που με λόγια τέλος του 21 θα έρθει στην Κρήτη,θα βάλουν μια κεραία στο Ηράκλειο και θα πουν καλύψαμε το 50% του πληθυσμού της,αυτή είναι η αλήθεια!!!

εμ...δουλειά με διαφημίσεις δεν γίνεται,θα πάρει ο άλλος 5g τηλέφωνο και θα βρίζει που πιάστηκε κορόιδο για άλλη μια φορά

η άλλη καλά θα τον βάψει πάλι μπλε και στην θάλασσα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δουλεύω στην βονταφον για να ξέρω, το σιγουρο είναι ότι δεν το σταμάτησαν για να μην χάσουν συμβόλαια.
αφού δεν δουλεύεις στην voda πως ξέρεις ότι είναι σίγουρο,και να δουλεύεις δηλ πάλι μπορεί να μην ξέρεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το συνέχιζε αυτοί που πληρώνουν 40-50-60€ για unlimited data συμβόλαια πώς θα ένοιωθαν? Θα ξεκινούσαν όλοι μαζικά να ακυρώνουν συμβόλαια και να τα γυρίζουν καρτοκινητα. Και πολύ την κράτησε την προσφορά (και καλά έκανε) αλλά βάση λογικής δεν μπορούσε να την συνεχίσει.
και μας τι μας νοιάζει πως θα ένιωθαν?

ψυχολογικό τεστ θα κάναμε πριν πάρουμε το πακέτο lol

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

επειδή εσύ και κανένας παππούς σαν και μένα θέλει φωνή από κλήσεις νομίζει θα σκάσουν τα δις που θέλουν data για voip και WhatsApp κτλ,κούνια που μας κουνάγε,ακόμα και οι τράπεζες, μεταφορικές με viber στέλνουν μηνύματα

ναι άλλαξε και μάλιστα προς το άριστο ως προς την ευελιξία των πακέτων και χρεωσεων,εξυπηρέτηση πελατών,σήμα κτλ σωστά αλλά αλλά άργησε πολύ όπως και ο μπογιατζής της άλλης ...ξέρεις ποια.....τέλος πάντων πρώτα στήνεις δίκτυο και μετά διαφημίζεσαι

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μας ενδιαφέρουν οι ταχύτητες όσο δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τον πρώτο. Αν ποτέ γίνει αυτό, μια χαρά θα διαφημίζει και τις ταχύτητες..
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να συνεχίσουμε στο θέμα μας που είναι το Vodafone Cu.

Για το δίκτυο της Vodafone υπάρχει άλλος χώρος να γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Με ενδιαφερει να πληρωνω το ελαχιστο δυνατο ποσο για ανανεωση χρονου ομιλιας (για καθε διμηνο) γιατι 9 στις 10 περιπτωσεις το ποσον μετα απο 2 μηνες αν δεν ανανεωσω μηδενιζεται. Το ποσο για αγορα πακετου χρονου ομιλιας δεν με αφορα, αφου σχεδον ποτε δεν αγοραζω. Βρισκομαι παντα κοντα σε ενα σταθερο, οποτε, το κινητο μου ειναι πολυ σπανια χρησιμο και μονο για λογους ασφαλειας. Απλα σκεφτηκα μηπως βρω σε καποια καρτοκινητη λιγοτερο ποσο για ανανεωση χρονου, αλλα απ οτι βλεπω δεν υπαρχει μεριμνα γι ατομα με ελαχιστες αναγκες στη χρηση του κινητου σαν εμενα. Και ξεκινησα ολο αυτο επειδη στην καρτοκινητη Q δεν υπαρχει η δυνατοτητα διπλης SIM για τον ιδιο αριθμο που με ενδιαφερει, ενω η CU το προσφερει αλλα με 10€ να πηγαινει χαμενο καθε διμηνο εν αντιθεσει με την Q που ειμαι, που παει χαμενο 6€ (countdwn offer). Σας ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Όπως ήδη έχει αναφερθεί,ακομα και με λιγώτερο από ένα ευρώ μπορεις να ανανεώσεις στο Cu μέσω της υπηρεσίας CashBack που θa βρεις στο My vodafone App.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήδη έχει αναφερθεί,ακομα και με λιγώτερο από ένα ευρώ μπορεις να ανανεώσεις στο Cu μέσω της υπηρεσίας CashBack που θa βρεις στο My vodafone App.
Προυποθεση να πηγαινω εγω προσωπικα για ψωνια..! Σ ευχαριστω! Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι αναφερόσουν σε οικονομικές ανάγκες.

Συγνώμη δεν κατάλαβα όταν έγραφες για άτομο με ανάγκες σαν εσένα , ότι είσαι ατομο με ειδικες ανάγκες και δεν μπορεις να πας για ψώνια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι δεν εννοουσα "ειδικες αναγκες", εννοουσα οτι δεν κανω κλησεις και γενικα χρησιμοποιω το κινητο ελαχιστα, οταν πχ η συζυγος πηγαινει με τα παιδια οπουδηποτε με το αυτοκινητο, (supermarket πχ), για θεματα ασφαλειας γενικοτερα. Σ ευχαριστω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα. Αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με την εφαρμογή του cu όσον αφορά τα πακέτα;;; δεν μου εμφανίζει καθόλου τα πακέτα να επιλέξω. Update έχω κάνει.... ξέρουμε κάτι;;;bc060e58a2e91b8685c9e40fa91cb7ce.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην παραπάνω οθόνη πάτα αριστερά που λέει πακέτα και πρέπει να σου τα εμφανίζει.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εδώ μέσα όσοι απαντάμε σε ερωτήματα θα έπρεπε να πληρωνόμαστε, της βγάζουμε πολύ δουλειά της Vodafone... :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι δεν εννοουσα "ειδικες αναγκες", εννοουσα οτι δεν κανω κλησεις και γενικα χρησιμοποιω το κινητο ελαχιστα, οταν πχ η συζυγος πηγαινει με τα παιδια οπουδηποτε με το αυτοκινητο, (supermarket πχ), για θεματα ασφαλειας γενικοτερα. Σ ευχαριστω.

Δεν χρειάζεται να πας εσύ προσωπικά για ψώνια! Απλά να κάνεις upload μια φωτογραφία της απόδειξης στο microsite του pockee.

Εμένα πηγαίνει η γυναίκα μου για ψώνια και όταν υπάρχει ποσό pockee μου λέει να φωτογραφίσω την απόδειξη του super-market και την κάνω upload στο €πιστροφή app της Eurobank, αλλά με τον ίδιο τρόπο γίνεται και στο My Vodafone app.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι δεν εννοουσα "ειδικες αναγκες", εννοουσα οτι δεν κανω κλησεις και γενικα χρησιμοποιω το κινητο ελαχιστα, οταν πχ η συζυγος πηγαινει με τα παιδια οπουδηποτε με το αυτοκινητο, (supermarket πχ), για θεματα ασφαλειας γενικοτερα. Σ ευχαριστω.
θα κατεβάσεις το Vodafone app και απ' κει θα ανεβάζεις τις αποδείξεις,αν έχουν cash back θα εμφανιστεί όταν γίνει εκκαθάριση,με 10 σεντς κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας αν το υπόλοιπο σου είναι αρκετό μπορείς να αγοράσεις και πακέτα,απλά πράγματα

η διαδρομή είναι προσφορές >cashback

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οπως και καθε χρονο η cu σου στελνει δωρο καθε χρονο την ημερομηνια που ενεργοποιησες το νουμερο σου , φετος αντι για λεπτα προς cu που ειχε τα προηγουμενα χρονια για 7 ημερες , εστειλε στο νουμερο της μαμας μου 20gb με διαρκεια χρησης 2 ημερες και σημερα ηρθε μυνημα οτι εληξαν, πολυ χαζο, τοσα gb θα μπορουσε να τα εβαζε για 7 ημερες!!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οπως και καθε χρονο η cu σου στελνει δωρο καθε χρονο την ημερομηνια που ενεργοποιησες το νουμερο σου , φετος αντι για λεπτα προς cu που ειχε τα προηγουμενα χρονια για 7 ημερες , εστειλε στο νουμερο της μαμας μου 20gb με διαρκεια χρησης 2 ημερες και σημερα ηρθε μυνημα οτι εληξαν, πολυ χαζο, τοσα gb θα μπορουσε να τα εβαζε για 7 ημερες!!
του χρόνου θα χει τούρτα είπαν,για αυτό έστειλαν 20 φέτος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

του χρόνου θα χει τούρτα είπαν,για αυτό έστειλαν 20 φέτος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

:lol: :lol: :lol:

Δικός μου... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. Με ενδιαφερει να πληρωνω το ελαχιστο δυνατο ποσο για ανανεωση χρονου ομιλιας (για καθε διμηνο) γιατι 9 στις 10 περιπτωσεις το ποσον μετα απο 2 μηνες αν δεν ανανεωσω μηδενιζεται. Το ποσο για αγορα πακετου χρονου ομιλιας δεν με αφορα, αφου σχεδον ποτε δεν αγοραζω. Βρισκομαι παντα κοντα σε ενα σταθερο, οποτε, το κινητο μου ειναι πολυ σπανια χρησιμο και μονο για λογους ασφαλειας. Απλα σκεφτηκα μηπως βρω σε καποια καρτοκινητη λιγοτερο ποσο για ανανεωση χρονου, αλλα απ οτι βλεπω δεν υπαρχει μεριμνα γι ατομα με ελαχιστες αναγκες στη χρηση του κινητου σαν εμενα. Και ξεκινησα ολο αυτο επειδη στην καρτοκινητη Q δεν υπαρχει η δυνατοτητα διπλης SIM για τον ιδιο αριθμο που με ενδιαφερει, ενω η CU το προσφερει αλλα με 10€ να πηγαινει χαμενο καθε διμηνο εν αντιθεσει με την Q που ειμαι, που παει χαμενο 6€ (countdwn offer). Σας ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες.
Για κάποιον που δεν θέλει να μιλάει καθόλου και θέλει να διατηρεί ένα νούμερο με ελάχιστο κόστος, υπάρχει και το cosmote mobile basic. Νομίζω βγαίνει γύρω στα 4,90 το μήνα τελική τιμή με τους φόρους. Εγώ έχω ένα τέτοιο νούμερο και επειδή το έχω συνδεδεμένο με την πιστωτική κάρτα της Cosmote, έχω τέτοια έκπτωση που υπερκαλύπτω αυτό το ποσό και κάνω και αγορές εφαρμογών και συνδρομών στο play store
Link to comment
Share on other sites

απεριόριστα data για 4 ημέρες με 1.5€ στις προσφορές

edit: μάλλον ήταν ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

απεριόριστα data για 4 ημέρες με 1.5€ στις προσφορές

edit: μάλλον ήταν ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ακόμη είναι.

Link to comment
Share on other sites

απεριόριστα data για 4 ημέρες με 1.5€ στις προσφορές

edit: μάλλον ήταν ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

είναι ακόμα

Απεριόριστα Data με 1,50€ για 4 ημέρες

Tell me more!

Η προσφορά έχει ισχύ για 4 μέρες από την ενεργοποίησή της και μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 15/02.

Η προσφορά ενεργοποιείται μόνο μέσω My CU App, My Vodafone App, vodafonecu.gr, Vodafone.gr

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα δεδομένα από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα MB της προσφοράς.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές ανά συνδρομητη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...