Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν έχω καρτοκινητο vodafone και σταθερό vodafone έχω κάποιο όφελος όπως η wind σού δίνει δωρεάν 120 λεπτά προς όλους στο f2g...???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω την εξής απορία, σχετικά με τα πακέτα του CU, Talk to Vodafone 300, Talk to Vodafone 600 και CU Talk a lot 600: Όταν μπαίνω στο site, χωρίς να συνδεθώ στο my account και διαβάζω την περιγραφή των παραπάνω πακέτων, μου λέει ότι κάθε πακέτο, δίνει 100' προς όλους και άλλα 100' προς όλους online bonus. Όταν όμως συνδέομαι στο my account, μου λέει ότι κάθε πακέτο, δίνει 200' προς όλους και άλλα 100' προς όλους online bonus. Τι γίνεται? Μπορώ να έχω 300' προς όλους με 5 ευρώ? Το δίνει σε όλους ή μόνο σε μένα? Είναι προσφορά μόνο γι'αυτές τις μέρες, ή έχει μονιμοποιηθεί? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Όταν μεταβιβάζει κανείς έναν αριθμό καρτοκινητού σε κάποιον άλλον(διχως να αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ αλλο), ο ιντερνετικός λογαριασμός διατηρείται ως έχει; Ή θα ακυρωθεί και θα ξαναφτιάξει ο νέος κάτοχος άλλο λογαριασμό; Έχω πάνω από ώρα που έχω κάνει τη μεταβίβαση και ακόμα λειτουργεί ο παλιός λογαριασμός του προηγουμενου κατόχου....

 

Παραμένει ο υπάρχον λογαριασμός. Αν δεν έχεις επικοινωνία με τον πρώην κάτοχο, ζητάς αλλαγή κωδικού απ το site, ή αν δεν ξερεις το username, ζητάς απ την εξυπηρέτηση τα στοιχεία και στα στέλνουν με sms στον αριθμό

 

update για να ξέρουν και οι επόμενοι

Τελικά δεν μπορούν να αλλάξουν αυτοί τα στοιχεία σου στον ονλάιν λογαριασμό. Όμως διαγράφουν τελείως τον παλιό και ξαναγράφεσαι. ΔΕΝ αλλάζει τίποτα από όσα προνόμοια είχε ο παλιός. Είναι σαν να μην συνέβη τίποτα απολύτως. Γιατί μία ανησυχια την είχα. Όσοι έχετε cu θα σας παραπέμψει αναγκαστικά να κάνετε την εγγραφή μέσω της ιστοσελίδας του cu. Παίρνει κάποια ώρα μέχρι να μπορέσετε να κάνετε log in με τα ίδια στοιχεία και από το κεντρικό my account στην κανονική ιστοσελίδα της βόνταφον. Αυτό γιατί φρίκαρα αρχικά... Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω την εξής απορία, σχετικά με τα πακέτα του CU, Talk to Vodafone 300, Talk to Vodafone 600 και CU Talk a lot 600: Όταν μπαίνω στο site, χωρίς να συνδεθώ στο my account και διαβάζω την περιγραφή των παραπάνω πακέτων, μου λέει ότι κάθε πακέτο, δίνει 100' προς όλους και άλλα 100' προς όλους online bonus. Όταν όμως συνδέομαι στο my account, μου λέει ότι κάθε πακέτο, δίνει 200' προς όλους και άλλα 100' προς όλους online bonus. Τι γίνεται? Μπορώ να έχω 300' προς όλους με 5 ευρώ? Το δίνει σε όλους ή μόνο σε μένα? Είναι προσφορά μόνο γι'αυτές τις μέρες, ή έχει μονιμοποιηθεί? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το είχαμε συζητήσει και στο παρελθόν νομίζω. Αν είναι σχετικά παλιό το νούμερο, στην εφαρμογή σου δίνει τα ίδια πακέτα με διαφοροποιημένες παροχές. 4 νούμερα που έχουμε στην οικογένειά μου είναι όλα με τα "καλά" πακέτα. Δεν έχω άλλο πιο καινούριο να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε συζητήσει και στο παρελθόν νομίζω. Αν είναι σχετικά παλιό το νούμερο, στην εφαρμογή σου δίνει τα ίδια πακέτα με διαφοροποιημένες παροχές. 4 νούμερα που έχουμε στην οικογένειά μου είναι όλα με τα "καλά" πακέτα. Δεν έχω άλλο πιο καινούριο να δοκιμάσω.

Το δικό μου νούμερο είναι σχετικά καινούργιο (στις 7 Δεκεμβρίου του 2015 ενεργοποιήθηκε). Δηλαδή με 5 ευρώ, μπορώ να έχω κάθε μήνα 300' προς όλους+200' προς Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το πακέτο. Για παράδειγμα, το CU talk a lot 600 στο site το δίνει με 500' σε CU και 100 προς όλους + 100΄προς όλους για on line ενεργοποίηση. Στην εφαρμογή εμένα μου λέει 500' σε CU, 200' προς όλους + 100΄προς όλους. Οπότε για κάποιον που μιλάει με άτομα που τα έχουν όλοι CU(όπως οι δικοί μου) μια χαρά βολεύει να έχεις με 5€ 500' σε όλους αυτούς και 300' προς όλους τους άλλους(+το bonus ανανέωσης σε MB ή λεπτά προς Vodafone, ότι βολεύει τον καθένα). Έστω και αν τα προσφερόμενα λεπτά είναι 3λεπτα. Αντίστοιχα και τα υπόλοιπα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το πακέτο. Για παράδειγμα, το CU talk a lot 600 στο site το δίνει με 500' σε CU και 100 προς όλους + 100΄προς όλους για on line ενεργοποίηση. Στην εφαρμογή εμένα μου λέει 500' σε CU, 200' προς όλους + 100΄προς όλους. Οπότε για κάποιον που μιλάει με άτομα που τα έχουν όλοι CU(όπως οι δικοί μου) μια χαρά βολεύει να έχεις με 5€ 500' σε όλους αυτούς και 300' προς όλους τους άλλους(+το bonus ανανέωσης σε MB ή λεπτά προς Vodafone, ότι βολεύει τον καθένα). Έστω και αν τα προσφερόμενα λεπτά είναι 3λεπτα. Αντίστοιχα και τα υπόλοιπα πακέτα.

Εμένα έτσι μου τα δίνει (200' προς όλους+100' προς όλους) τόσο μέσω της εφαρμογής, όσο και μέσω του site. Φθηνότερα και από F2G.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΒΟΝΤΑΦΟΝ αναφορικα με το vodafonecu.gr..... απαραδεκτη τεχνικη υποστηριξη....

το σαιτ κολλαει συχνα όταν πας να κανεις νεα εγγραφη.

προσπαθω να κανω εγγραφη τον λογαριασμο μιας ξαδέρφης μου... κολλαει το σαιτ... μου βγαζει με τα πολλά ότι έχω ήδη γραφτει!!!!

μην τα πολυλογω, μιλαω με το σαπορτ... μου λενε να ξαναδοκιμασω.

μετα μου λενε να αλλαξω username

μετα να δοκιμασω με το σωστο (το οποιο μου το εστειλαν αυτοι)

μετα να δοκιμασω να κανω εγγραφη ξανα

τελος μου ειπαν ότι με βλεπουν εγγεγραμενο, αλλα θα πρεπει να με σβήσουν τελειως για να μπω παλι!!!

και τελικα , καταληξαμε, στο ότι πρεπει να περασουν ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ για να το διορθωσει το τεχνικο τους τμημα.

ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΕΣ. και επειδή μονο αν ενεργοποιήσεις ένα συγκεκριμενο πακετο online παιρνεις και το μπονους του... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.

 

δεν εχω συναντησει πιο απαραδεκτη και τραγικη αντιμετωπιση....

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κινητό με android αν κατεβάσεις την εφαρμογή από εκεί και ενεργοποιήσεις το πακέτο, νομίζω δίνει και το Online bonus κανονικά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις data και μπεις δε θελει κωδικους

 

θελει το πρωτο λογκιν... η πρωτη φορα.

με τι κωδικούς θα μπεί?

αυτο ειναι το θεμα, προσπαθω να φτιαξω κωδικους, και εχω μπλεξει σε κωμωδια,

 

πριν λιγο μου εστειλαν ... το password σας ειανι ταδε... αλλα δεν εχω username

 

αχαχαχαχαχαχχ, οτι και να πω ειναι λιγο

Link to comment
Share on other sites

θελει το πρωτο λογκιν... η πρωτη φορα.

με τι κωδικούς θα μπεί?

αυτο ειναι το θεμα, προσπαθω να φτιαξω κωδικους, και εχω μπλεξει σε κωμωδια,

 

πριν λιγο μου εστειλαν ... το password σας ειανι ταδε... αλλα δεν εχω username

 

αχαχαχαχαχαχχ, οτι και να πω ειναι λιγο

 

δε θελει φιλε ,ισως κανω λαθος ,δε θυμαμαι καλα :(

Link to comment
Share on other sites

μα δες το απο την λογική πλευρα...

βαζεις καινουριο αριθμο. κατεβαζεςι πρωτη φορα την εφαρμογη

πας να την ανοιξεις

με ΠΟΙΟΥΣ κωδικους θα ανοιξει?

Link to comment
Share on other sites

με κανέναν κωδικό δεν την ανοίγεις , φτάνει να είσαι στα data και όχι στο WI-FI
Link to comment
Share on other sites

με κανέναν κωδικό δεν την ανοίγεις , φτάνει να είσαι στα data και όχι στο WI-FI

 

παιδια για να ανοιξει η εφαρμογη για ΠΡΩΤΗ φορα, θελει κωδικους.

δεν το λεω στην τυχη, προσπαθω δυο μερες τωρα.

μιλαμε για ΠΡΩΤΗ φορα, για το πρωτο λογκιν

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται τίποτα απολύτως Φτάνει να είσαι σε data. Άλλο είναι το πρόβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται τίποτα απολύτως Φτάνει να είσαι σε data. Άλλο είναι το πρόβλημα σου.

 

Ποιο είναι δηλαδή? ειλικρινα ρωταω

Link to comment
Share on other sites

να μην εχεις data :p

 

παιδια ενταξει δεν θα εφτανα σε αυτό το σημειο, να σας πρηζω και να μην εχω ντατα χαχαχαχ

εχω ντατα. κατεβαζω την εφαρμογή (με τα ντατα) και αμεσως παω να την ανοιξω, και ζηταει κωδικούς

θα ανεβασω και πριντ σκριν αυριο, ετσι για την κουβεντα

:p

Link to comment
Share on other sites

Να μπαίνεις από άλλο κινητό η να μιλάς για άλλη app και όχι για την myvodafone
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ,θα βρεθει λυση,περιμενε αυριο και καποια αλλη αποψη, εγω πιστευω οπως και ο vasileios με data να μην θελει κωδικους ,καλη ξεκουραση :)
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ,θα βρεθει λυση,περιμενε αυριο και καποια αλλη αποψη, εγω πιστευω οπως και ο vasileios με data να μην θελει κωδικους ,καλη ξεκουραση :)

 

ok ευχαριστω και τους δυο για τον χρονο σας και τις απαντησεις σας, ειλικρινα

το βλέπουμε παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μπαίνεις από άλλο κινητό η να μιλάς για άλλη app και όχι για την myvodafone

 

όχι οκ,...μου κοβει μεχρι εκει :lol:

ένα κινητο μια σιμ, η εφαρμογή είναι η cu

anyway, ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...