Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

N στο 1398 για δωρεάν το τριήμερο του Αγιου πνεύματος προς όλη την Vodafone

Ισχυει οντως

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οντως

 

μου ήρθε email και ισχύει κανονικά όσοι έχετε γραφτεί στο Vodafonecu my account σας έχει έρθει και ενημερωτικό email για την προσφορά του Αγίου πνεύματος.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας γιατί CU έχω τον τελευταίο ένα χρόνο και δεν μου ξανατυχε. Για να βάλω κάρτα στο CU της μάνας μου που δεν ξέρει παρα μόνο να πάρει τηλ. υπάρχει κάποιος τετραψήφιος που καλώ για να της κάνω ανανέωση ή κάποιος άλλος τρόπος (ίντερνετ);

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μέσω internet(λογικά πρέπει να έχεις φτιάξει λογαριασμό my account ) ή σε κατάστημα Vodafone που θα τους πεις τον αριθμό. Νομίζω γίνεται να πάρεις και κάρτα και να καλέσεις κάπου που πληκτρολογείς τον αριθμό του τηλεφώνου στο οποίο θες να γίνει η ανανέωση. Το είχα κάνει παλαιότερα σε CU αλλά δεν θυμάμαι που είχα πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας γιατί CU έχω τον τελευταίο ένα χρόνο και δεν μου ξανατυχε. Για να βάλω κάρτα στο CU της μάνας μου που δεν ξέρει παρα μόνο να πάρει τηλ. υπάρχει κάποιος τετραψήφιος που καλώ για να της κάνω ανανέωση ή κάποιος άλλος τρόπος (ίντερνετ);

Kαλεσε απο κινητο vodafone στο 1254 ή απο σταθερο τηλεφωνο με χρεωση στο 694 440 1254

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

One question, my contract with vodafone (red 1) ends in the 30th June. Is it possible to change into CU while keeping the same number?

And if yes, is it a way to make the application online and not to go to a vodafone branch, because i am abroad?

Link to comment
Share on other sites

Yes, it's possible to keep your number. But I'm afraid you have to get a new SIM card in order to do that, so it's not that easy while being abroad. Anyway, in order to end a contract or convert it to a prepay number it is required to call 1227 prior to visiting a vodafone store. Try calling there(maybe you have to add a correct prefix to the number since you're abroad), and perhaps you can arrange something.
Link to comment
Share on other sites

One question, my contract with vodafone (red 1) ends in the 30th June. Is it possible to change into CU while keeping the same number?

And if yes, is it a way to make the application online and not to go to a vodafone branch, because i am abroad?

 

Δε γνωρίζω για εκτός Ελλάδος. Μπες στη σελίδα τους. Αλλά γιατί μιλάς αγγλικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yes, it's possible to keep your number. But I'm afraid you have to get a new SIM card in order to do that, so it's not that easy while being abroad. Anyway, in order to end a contract or convert it to a prepay number it is required to call 1227 prior to visiting a vodafone store. Try calling there(maybe you have to add a correct prefix to the number since you're abroad), and perhaps you can arrange something.

 

 

Thank you for the valuable information.

 

The reason i am writing in English is that i am in Germany and the laptop does not have Greek language or is able to have it manually installed.

Greeklish is not for me :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Kαλεσε απο κινητο vodafone στο 1254 ή απο σταθερο τηλεφωνο με χρεωση στο 694 440 1254

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια φιλαράκι!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να διακοψω το προγραμμα 'vodafone-internet ολη μερα';;;

 

από όσο το είχα ψάξει δεν γίνεται κάτι τέτοιο. έχε υπόλοιπο κάτω από ένα ευρώ οπότε κανονικά δεν πρέπει να συνδεθεί.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

από όσο το είχα ψάξει δεν γίνεται κάτι τέτοιο. έχε υπόλοιπο κάτω από ένα ευρώ οπότε κανονικά δεν πρέπει να συνδεθεί.

 

Αλλα παιζει και να συνδεθει και να σε χρεωσει ακομα και αν εχεις κατω απο 1 ευρω και να παει μειον στο υπολοιπο.Οχι ομως πολυ το πολυ -1 μεχρι -1,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα παιζει και να συνδεθει και να σε χρεωσει ακομα και αν εχεις κατω απο 1 ευρω και να παει μειον στο υπολοιπο.Οχι ομως πολυ το πολυ -1 μεχρι -1,5 ευρω.

 

αυτό είναι συστημικό λάθος κανονικά δεν πρέπει να γίνεται

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ναι αλλα μου εχει συμβει και μενα και σε αλλους.

 

Σε φοιτητικο ερχονται δωρακια οπως 1000 λεπτα με οποιαδηποτε ανανεωση.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ρθε SMS να στειλω Ν στο 1252 ως τις 10 του μηνα και θα εχω 1000 λεπτα προς ολους κ 200 ΜΒ (δλδ το φοιτητικο πακετο 5 ) μολις βαλω καρτα ως το τελος του μηνα... (ειμαι ηδη σε φοιτητικο παντως , ισως να ειναι υπενθυμιση επειδη 10 του μηνα ληγει το πακετο μου??)

 

Οσο για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω (αν κ νομιζω απαντηθηκε)

 

Πώς μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κάποιον τρίτο;

 

 

Για να ανανεώσεις χρόνο ομιλίας σε κάποιο άλλο καρτοκινητό Vodafone, μπορείς να προμηθευτείς μια κάρτα ανανέωσης Vodafone , να καλέσεις το 1254 (από οποιοδήποτε κινητό της Vodafone) και ακολουθωντας τις απλές ηχογραφημένες οδηγίες να κάνεις την ανανέωση.

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για το 'surf n mail',

το apn ειναι internet.vodafone.gr ή Webkarta.vodafone.gr ?

 

και τα δύο από όσο έχω δοκιμάσει .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...