Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε SMS στο 19109

Eνεργoποίηση:"SE 100 "ή "ΣΕ 100"

Aπενεργοποίηση:"ΣΕ100 OFF" ή "SE100 OFF"

 

TO AITHMA ΣAΣ EXEI ΠPOΩΘHΘEI EΠITYXΩΣ. ΘA ΣAΣ ΣTAΛEI ENA ΔEYTEPO MHNYMA ME THN OΛOKΛHPΩΣH TOY AITHMATOΣ ΣAΣ.

 

Ευχαριστώ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώστε μου κάτι... Έχω Vodafone a la carte, με κάθε ανανέωση παίρνω 400 λεπτά προς όλους με 3€ από το bonus all, κι επειδη κάνω την ανανέωση online παίρνω και καποια MB δωρεάν.

 

Αν πάρω 4G tablet, ο μόνος τρόπος να χρησιμοποιήσω αυτά τα MB στο tablet είναι με αυτό το sharing που λέει, με 7 ευρώ τον μήνα; μου δίνουν άλλη SIM; γιατί μου φαίνεται λίγο τραγικό. 1000 φορές να κάνω WiFi hotshot από το κινητό μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν θα πάρεις Tablet βάζεις απλά την κάρτα μέσα και είσαι εντάξει.

Αλλά καλύτερα να κάνεις WI-FI Hotspot για να έχεις και το τηλέφωνο διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα πάρεις Tablet βάζεις απλά την κάρτα μέσα και είσαι εντάξει.

Αλλά καλύτερα να κάνεις WI-FI Hotspot για να έχεις και το τηλέφωνο διαθέσιμο.

Ε ο σκοπός είναι να έχω και τα 2 διαθέσιμα. Αν είναι οπότε χρειάζομαι mobile Internet από το tablet να πρέπει να ανοίγω το κινητό και να βγάζω την SIM, κλάφτα Χαράλαμπε...

Link to comment
Share on other sites

Ε ο σκοπός είναι να έχω και τα 2 διαθέσιμα. Αν είναι οπότε χρειάζομαι mobile Internet από το tablet να πρέπει να ανοίγω το κινητό και να βγάζω την SIM, κλάφτα Χαράλαμπε...

Δε γίνεται να χεις 2 καρτες σιμ με τον ιδιο αριθμο ταυτοχρονα συνδεδεμένες στο δίκτυο, είναι τεχνικός περιορισμός

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.σε λιγο καιρο θα παω βουλγαρια για λιγες μερες.εκτος απο το roaming στο κινητο,τι αλλο χρειαζεται να ενεργοποιησω?πρεπει να μιλησω με τη βοντα?θα χρεωθω κατι εαν δε μιλησω καθολου,ουτε στειλω σμσ?εχω σκοπο να επικοινωνω μεσω του viber out,οπου χρειαζεται,οταν ειμαι σε wifi.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. εδώ και δύο χρόνια έχω το red1 , πληρώνω περίπου 40 ευρώ. επειδή θεωρώ ότι είναι αρκετό αυτό το κόστος αλλά χρειάζομαι τα 1500 λεπτά ομιλίας, τι προτείνετε ώστε να το μετατρέψω σε κάρτα αλλά να έχω με χαμηλότερο κόστος , περίπου σε αυτά τα λεπτά ομιλίας προς όλους?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. εδώ και δύο χρόνια έχω το red1 , πληρώνω περίπου 40 ευρώ. επειδή θεωρώ ότι είναι αρκετό αυτό το κόστος αλλά χρειάζομαι τα 1500 λεπτά ομιλίας, τι προτείνετε ώστε να το μετατρέψω σε κάρτα αλλά να έχω με χαμηλότερο κόστος , περίπου σε αυτά τα λεπτά ομιλίας προς όλους?

Δεν γίνεται να μιλάς σε κάρτα 1500 λεπτά θα σε βγαίνει πιο ακριβά από 40 ευρώ στην κάρτα χρεώνεται και μια κλήση με ελάχιστο χρόνο 3 λεπτά και ας μίλησες 10 δευτερόλεπτα

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις το vodafone Cu και θα βάζεις το πακέτο που προσφέρει 700 λεπτά με 7 ευρώ Συγκεκριμένα 400 προς όλους και 300 προς Vodafone

με 40 ευρώ μπορείς να αγοράσεις 6-7 φορές το πακέτο οπότε θα έχεις 4900 λεπτά

Ακόμα και αν τα χρεώνει τρίλεπτα έχεις 1633 κλήσεις . νομίζω σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε blade έχεις δύο επιλογές

1.Vodafone πας παντού που σε χρεώνει 4,99€ Κάθε μέρα και σου τρώει από το διαθέσιμο όγκο δεδομένων και χρόνο ομιλίας

2.Vodafone passport με το οποίο μπορείς να κάνεις κ κλήσεις με 0,83 ανα κλήση απλά δε θα έχεις δεδομένα.εκεί χρεώνεσαι με τον όγκο δεδομένων.

Εννοείται πως αν δεν μιλήσεις ή δεν απαντήσεις σε κλήσεις Δεν χρεώνεσαι τπτ.Όπως και να έχει πρέπει να μιλήσεις με βονταφον να το ενεργοποιήσεις.

Ελπίζω να σε βοήθησα.καλό ταξίδι

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις το vodafone Cu και θα βάζεις το πακέτο που προσφέρει 700 λεπτά με 7 ευρώ Συγκεκριμένα 400 προς όλους και 300 προς Vodafone

με 40 ευρώ μπορείς να αγοράσεις 6-7 φορές το πακέτο οπότε θα έχεις 4900 λεπτά

Ακόμα και αν τα χρεώνει τρίλεπτα έχεις 1633 κλήσεις . νομίζω σε συμφέρει.

 

Μέχρι 4 ενεργοποιήσεις το μηνα δε επιτρέπει το CU ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις το vodafone Cu και θα βάζεις το πακέτο που προσφέρει 700 λεπτά με 7 ευρώ Συγκεκριμένα 400 προς όλους και 300 προς Vodafone

με 40 ευρώ μπορείς να αγοράσεις 6-7 φορές το πακέτο οπότε θα έχεις 4900 λεπτά

Ακόμα και αν τα χρεώνει τρίλεπτα έχεις 1633 κλήσεις . νομίζω σε συμφέρει.

Ποιο πακέτο είναι αυτό; Με 7€ βλέπω ένα πακέτο που δίνει 300 προς όλους και 500 προς Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή της Vodafone, θα πάρεις αυτά που σου είπε (300+400).
Link to comment
Share on other sites

Φίλε blade έχεις δύο επιλογές

1.Vodafone πας παντού που σε χρεώνει 4,99€ Κάθε μέρα και σου τρώει από το διαθέσιμο όγκο δεδομένων και χρόνο ομιλίας

2.Vodafone passport με το οποίο μπορείς να κάνεις κ κλήσεις με 0,83 ανα κλήση απλά δε θα έχεις δεδομένα.εκεί χρεώνεσαι με τον όγκο δεδομένων.

Εννοείται πως αν δεν μιλήσεις ή δεν απαντήσεις σε κλήσεις Δεν χρεώνεσαι τπτ.Όπως και να έχει πρέπει να μιλήσεις με βονταφον να το ενεργοποιήσεις.

Ελπίζω να σε βοήθησα.καλό ταξίδι

 

 

ευχαριστω παρα πολυ.μαλλον δε θα ενεργοποιησω καποιο απο τα δυο,οποτε θα πορευτω μεσω αναπαντητων και μηνυματων.ακομα και αυτο πρεπει να το ενεργοποιησω καπως?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ.μαλλον δε θα ενεργοποιησω καποιο απο τα δυο,οποτε θα πορευτω μεσω αναπαντητων και μηνυματων.ακομα και αυτο πρεπει να το ενεργοποιησω καπως?

 

Αν απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση πάντως στη Βουλγαρία χωρίς κανένα πρόγραμμα χρεώνεσαι εσί 0,062€/λεπτό ομιλίας το οποίο σημαίνει ότι για κλήσεις με διάρκεια μικρότερη από τα 13 λεπτά βγαίνει πιο φθηνά από το passport. ο καλών από Ελλάδα δεν θα χρεωθεί κάτι διαφορετικό για την κλήση του είτε εσύ είσαι Ελλάδα είτε Βουλγαρία. Επίσης αν στείλεις sms όταν είσαι στη Βουλγαρία σε ελληνικό νούμερο θα χρεωθείς 0,074€/sms, που είναι φθηνότερο από ότι η χρέωση του sms στην Ελλάδα.

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/alles-hreoseis/

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11689

 

Η Βουλγαρία είναι ζώνη 1. Το 2ο link μάλλον δεν είναι πλήρως ενημερωμένο, γιατί από κανονισμό ΕΕ πρέπει οι εισερχόμενες κλήσεις να χρεώνονται 6,2 λεπτά το λεπτό κλήσης κι εκεί δίνει μεγαλύτερη χρέωση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή της Vodafone, θα πάρεις αυτά που σου είπε (300+400).

Αυτό εννοείς; Από την εφαρμογή μπαίνω αλλά δεν δίνει αυτά που λέτε.

Link to comment
Share on other sites

Δες το CU combo 600. Αλλά έχει 400 προς όλους και 300 σε CU (+μηνύματα και MB).

Το CU combo 600 δίνει αυτά. Ποιο είναι το πακέτο που είπε ο φίλος Βασίλειος που δίνει 400 προς όλους και 300 προς όλη τη Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει ανάλογα με το νούμερο και μπερδεύτηκα με το screenshot σου. Τελικά αυτό που λέει είναι το Talk2Vodafone 600. Εμένα μου το βγάζει διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει ανάλογα με το νούμερο και μπερδεύτηκα με το screenshot σου. Τελικά αυτό που λέει είναι το Talk2Vodafone 600. Εμένα μου το βγάζει διαφορετικό.

Το ίδιο πακέτο και δίνει διαφορετικά λεπτά ομιλίας; Είσαι πολύ καιρό στο CU? Εγώ είμαι νέος, μόλις 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάνω από 1,5 χρόνο. Ωστόσο και των γονιών μου που τα έχω μετατρέψει σε CU από απλό καρτοκινητό 2-3 μήνες πριν έτσι τα βγάζει. Το κανονικό νομίζω είναι αυτό που σου βγάζει εσένα. Αλλά εδώ και καιρό έχω δει πως στην εφαρμογή τα εμφανίζει διαφορετικά, και μόνο εκεί (π.χ. στο site του CU έχει τις παροχές όπως στις εμφανίζει). Το γιατί το κάνει επιλεκτικά είναι μυστήριο... Αν θες κάνε ένα κόπο στο ρυθμίσεις => εφαρμογές να βρεις το my Vodafone και να ελέγξεις ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη. Εμένα είναι η 1.5.0
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάνω από 1,5 χρόνο. Ωστόσο και των γονιών μου που τα έχω μετατρέψει σε CU από απλό καρτοκινητό 2-3 μήνες πριν έτσι τα βγάζει. Το κανονικό νομίζω είναι αυτό που σου βγάζει εσένα. Αλλά εδώ και καιρό έχω δει πως στην εφαρμογή τα εμφανίζει διαφορετικά, και μόνο εκεί (π.χ. στο site του CU έχει τις παροχές όπως στις εμφανίζει). Το γιατί το κάνει επιλεκτικά είναι μυστήριο... Αν θες κάνε ένα κόπο στο ρυθμίσεις => εφαρμογές να βρεις το my Vodafone και να ελέγξεις ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη. Εμένα είναι η 1.5.0

Αυτή την έκδοση έχω κι εγώ. Αν είναι θα στείλω μήνυμα στην εξυπηρέτηση πελατών να δω τι θα μου πουν.

Edit: Μου απάντησαν ότι ισχύει για πιο παλιούς.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Αν απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση πάντως στη Βουλγαρία χωρίς κανένα πρόγραμμα χρεώνεσαι εσί 0,062€/λεπτό ομιλίας το οποίο σημαίνει ότι για κλήσεις με διάρκεια μικρότερη από τα 13 λεπτά βγαίνει πιο φθηνά από το passport. ο καλών από Ελλάδα δεν θα χρεωθεί κάτι διαφορετικό για την κλήση του είτε εσύ είσαι Ελλάδα είτε Βουλγαρία. Επίσης αν στείλεις sms όταν είσαι στη Βουλγαρία σε ελληνικό νούμερο θα χρεωθείς 0,074€/sms, που είναι φθηνότερο από ότι η χρέωση του sms στην Ελλάδα.

Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/alles-hreoseis/

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11689

 

Η Βουλγαρία είναι ζώνη 1. Το 2ο link μάλλον δεν είναι πλήρως ενημερωμένο, γιατί από κανονισμό ΕΕ πρέπει οι εισερχόμενες κλήσεις να χρεώνονται 6,2 λεπτά το λεπτό κλήσης κι εκεί δίνει μεγαλύτερη χρέωση.

 

απιστευτο..φθηνοτερο μηνυμα απ οτι αν ημουν ελλαδα..σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ησουν πολυ χρησιμος :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο..φθηνοτερο μηνυμα απ οτι αν ημουν ελλαδα..σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ησουν πολυ χρησιμος :)

 

Καθόλου απίστευτο. Απλά στην ΕΕ δεν λειτουργεί καλά το καρτέλ που έχουμε εδώ... :p

Σε λίγο θα μιλάμε όλοι με νούμερο Βουλγαρίας για εντός Ελλάδας.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...