Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μή ξεχνάμε οτι αυτά τα 3 λεπτά ελάχιστης χρέωσης, τα 120 λεπτά τα κάνουν ουσιαστικά μάξιμουμ 40 κλήσεις το μήνα (120/3=40).

 

σωστο, αλλα αντι να βαλεις μαι 20αρα καρτα βαζεις 2 10αρες και εχεις πολυ περισσοτερες κλησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ που το έχεις ήδη ενεργοποίημένο , μπορείς να ενεργοποιήσεις κανονικά το unlimited και το σούπερ πακέτο; ή όχι . Υπάρχει κάποια ασυμβατότητα;.

 

Δεν αντιμετωπησα ποτε καποιο προβλημα συμβατοτητας!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπησα ποτε καποιο προβλημα συμβατοτητας!

ωραία αυτα είναι!!!! Είσαι από τους πολύ τυχερούς.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ωραία αυτα είναι!!!! Είσαι από τους πολύ τυχερούς.

 

Τοτε το 2003, οταν ειχε βγει με ειχε βολεψει τρελα! Γιατι τοτε οταν ειχες μια σχεση επρεπε να πληρωνεις αδρα για να μιλουσες, δεν ειναι σα τωρα που μιλας τζαμπα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιώ τον τηλεφωνητή σε καρτοκινητό;

Ευχαριστώ

 

Κάνε μία κλήση στο 1285! Έχει μενού για τη διαχείρηση του τηλεφωνητή :)

Link to comment
Share on other sites

εχει χρέωση το 1285;

 

είναι δωρεάν επίσης από τον συγκεκριμένο αριθμό μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων και την υπηρεσία αυτόματης επανακλήσης . Σημείωση: η υπηρεσία αυτόματης επανακλήσης δεν λειτουργεί ταυτόχρονα με την αναμονή. Θα πρέπει να την απενεργοποιήσεις πατώντας #43# για λειτουργεί.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 μέχρι πότε ισχίουν μέχρι τον Ιούνιο ή μέχρι 31/1;

 

αν ανανεώσεις 30 ιουνίου μέχρι τέλη ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 μέχρι πότε ισχίουν μέχρι τον Ιούνιο ή μέχρι 31/1;

 

η ενεργοποιηση μεχρι 31/1 (αν και νομιζω οτι πηρε παραταση μεχρι 2/2). Η υπηρεσια ειναι μεχρι τελη Ιουνιου.

Link to comment
Share on other sites

η ενεργοποιηση μεχρι 31/1 (αν και νομιζω οτι πηρε παραταση μεχρι 2/2). Η υπηρεσια ειναι μεχρι τελη Ιουνιου.

 

Νταξ..δεν μ ενδιαφέρει τόσο η ενεργοποίηση αφού το χω,όσο η διάρκεια της.Ευχαριστώ:)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει γίνει με το surf & email 60;

Μπορώ να το ενεργοποιήσω δωρεάν σε καρτοκινητό που δεν το έχω ξαναενεργοποιήσει, όπως είδα εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036

Ερωτήσεις:

1. Πώς θα μάθω αν το έχω ξαναενεργοποιήσει; Το 13830 ξέρει να μου πει;

2. Τι στέλνω για να το αποτρέψω από το να ανανεωθεί αυτόματα τον άλλο μήνα;

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω πώς συνδυάζονται αυτά τα δύο,έτσι όπως τα περιγράφει η σελίδα της vodafone:

i) Τα ΜΒ του πακέτου ισχύουν για 30 μέρες από την αγορά.

ii) Η κατανάλωση των ΜΒ για χρήση Internet ισχύει για τον ημερολογιακό μήνα. Στην αρχή του κάθε ημερολογιακού μήνα ανανεώνονται τα ενσωματωμένα ΜΒ. Για την περίοδο από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης έως το τέλος του ημερολογιακού μήνα, τα ενσωματωμένα ΜΒ υπολογίζονται ανάλογα.

 

Έτσι όπως τα λέει, τι γίνεται τους μήνες που έχουν 31 μέρες; Κάθε 31 του μηνός δεν έχεις ιντερνετ;

Δεν θέλω να πάρω το 13830 γιατί θα εκνευριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει γίνει με το surf & email 60;

Μπορώ να το ενεργοποιήσω δωρεάν σε καρτοκινητό που δεν το έχω ξαναενεργοποιήσει, όπως είδα εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10036

Ερωτήσεις:

1. Πώς θα μάθω αν το έχω ξαναενεργοποιήσει; Το 13830 ξέρει να μου πει;

2. Τι στέλνω για να το αποτρέψω από το να ανανεωθεί αυτόματα τον άλλο μήνα;

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω πώς συνδυάζονται αυτά τα δύο,έτσι όπως τα περιγράφει η σελίδα της vodafone:

i) Τα ΜΒ του πακέτου ισχύουν για 30 μέρες από την αγορά.

ii) Η κατανάλωση των ΜΒ για χρήση Internet ισχύει για τον ημερολογιακό μήνα. Στην αρχή του κάθε ημερολογιακού μήνα ανανεώνονται τα ενσωματωμένα ΜΒ. Για την περίοδο από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης έως το τέλος του ημερολογιακού μήνα, τα ενσωματωμένα ΜΒ υπολογίζονται ανάλογα.

 

Έτσι όπως τα λέει, τι γίνεται τους μήνες που έχουν 31 μέρες; Κάθε 31 του μηνός δεν έχεις ιντερνετ;

Δεν θέλω να πάρω το 13830 γιατί θα εκνευριστώ...

 

1. Κάλεσε το 13840 που είναι δωρεάν προφανώς θα ξέρουνε να σου πουν εάν το έχεις ενεργοποιήσει, γενικά κάθε φορά που εχω πάρει με εξυπηρετούνε αμέσως!. Μια άλλη λύση είναι να έχεις υπόλοιπο κάτω από 3€ και να δοκιμάσεις να το ενεργοποιήσεις εάν στο ενεργοποιήσει τότε δεν το έχεις ξανά ενεργοποιήσει άρα είναι δωρεάν, εάν πάλι σου πει ότι το υπόλοιπο σου δεν επαρκεί για την ενεργοποίηση του πακέτου τότε το έχεις ενεργοποιήσει παλιά και το δωρεάν μήνα τον έχεις καταναλώσει. 2. Μπορείς να στείλεις το ΣΕ60ΟFF ή με αγγλικούς χαρακτήρες το ΣΕ αμέσως μόλις ενεργοποιηθεί το πακέτο έτσι ώστε να μην ανανεωθεί τον επόμενο μήνα. 3. Το πακέτο ισχύει για 30 ημέρες από την ημέρα ενεργοποίησης του μόλις το ενεργοποιήσεις και σου έρθει μύνημα ότι ενεργοποιήθηκε μέτρα από εκείνη την ημερομηνία 30 ημέρες και σημείωσε το κάπου π.χ. Βάλτο υπενθύμιση μια μέρα πριν να το ξέρεις για να μην μπεις και χρεωθείς την επόμενη μέρα!. Επίσης να ξέρεις ότι εάν καταναλώσεις τον όγκο νωρίτερα από τις 30 ΔΕΝ μπορείς να ενεργοποιήσεις ξανά το πακέτο αλλά μόλις περάσουν 30 ημέρες από την τελευταία ενεργοποίηση. εάν καταναλώσεις τα μβ νωρίτερα δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ όλη μέρα με 1€ διότι δεν συμβαδίζει με το surf&email 60 αλλά μπορείς να ενεργοποιήσεις τα 200μβ με 7€ καλώντας δωρεάν το 1286. Για να μαθαίνεις το υπόλοιπο των δωρεάν μβ κάλεσε το 1252 με την επιλογή 4 ή στειλε κενό Sms στο 1286. Καλό είναι για είσαι 100% σίγουρος για το πότε λήγει το πακέτο να πάρεις τηλέφωνο το 13840 και να ρωτήσεις πότε λήγει σίγουρα το πακέτο .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση λάθους

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μέτρηση των ΜΒ από την αρχή του μήνα , δεν ισχύει για καρτοκινητά, είναι αυτό που ισχύει για καρτοπρόγραμμα. ( η παρουσίαση στην σελίδα που αναφέρεις λέει για καρτοκινητά και καρτοπρόγραμμα)

Στα καρτοκινητά, έχεις 60 ΜΒ από την στιγμή ενεργοποίησης και για 30 ημέρες.

Δεν μπορείς να αγοράσεις άλλο πακέτο κατά την διάρκεια αυτών των 30 ημερών ( μεγάλο μειονέκτημα)

Αν νομίζεις ότι δεν θα σου φτάσουν , καλύτερα να πάρεις από την αρχή 200

Το Internet όλη μέρα, δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί αν δεν λήξουν και οι 30 Ημέρες του Surf 60

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μέτρηση των ΜΒ από την αρχή του μήνα , δεν ισχύει για καρτοκινητά, είναι αυτό που ισχύει για καρτοπρόγραμμα. ( η παρουσίαση στην σελίδα που αναφέρεις λέει για καρτοκινητά και καρτοπρόγραμμα)

Στα καρτοκινητά, έχεις 60 ΜΒ από την στιγμή ενεργοποίησης και για 30 ημέρες.

Δεν μπορείς να αγοράσεις άλλο πακέτο κατά την διάρκεια αυτών των 30 ημερών ( μεγάλο μειονέκτημα)

Αν νομίζεις ότι δεν θα σου φτάσουν , καλύτερα να πάρεις από την αρχή 200

Το Internet όλη μέρα, δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί αν δεν λήξουν και οι 30 Ημέρες του Surf 60

 

σωστά μπερδεύτηκα οκ θα διορθώσω το ποστ μου.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Στο "Νέο Καρτοκινητό" η προσφορά με τις 2 ώρες ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανέωση 10ευρώ έγινε μόνιμη ανεξαρτήτως πότε θα ανανεωθεί?

 

ΑΝ πάρω αύριο ένα cu γίνεται να ενεργοποιήσω την υπηρεσία Unlimited χωρίς να βάλω κάρτα?

Απλά δλδ να ανοίξω την υπηρεσία και να βάλω κάρτα μετά από κάποιες μέρες πχ...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε παράταση μέχρι 31/03, ανεξάρτητα πότε θα γραφτείς για πρώτη φορά.

Μπορείς να εενργοποιήσεις το Unlimited μέχρι 02/02 ανεξάρτητα πότε θα βάλεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε παράταση μέχρι 31/03, ανεξάρτητα πότε θα γραφτείς για πρώτη φορά.

Μπορείς να εενργοποιήσεις το Unlimited μέχρι 02/02 ανεξάρτητα πότε θα βάλεις κάρτα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ...

Από κάποια που διάβασα στην cosmote κατάλαβα,μάλλον λάθος,πως η προσφορά των 2 ωρών του νέου καρτοκινητού έγινε μόνιμη.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

JOHNMEGARYTHMOS και Vasileios, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Νομίζω ότι μου φτάνουν τα 60ΜΒ. Μόνο όταν είμαι στα ΜΜΜ μπαίνω από το κινητό για να περνάει η ώρα και να τσεκάρω το myphone. Και 30ΜΒ μου φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με πήρανε τηλέφωνο από την κοσμοτε για να κάνω συμβόλαιο και μου είπανε ότι στην βοντα με τα 1500 που εχω ήδη λήγουνε σήμερα και τους είπα ότι κάνουνε λάθος και ισχύει μέχρι 30/6 και ότι όσοι δεν προλάβουν να γραφτούνε στα 1500 μέχρι 2/3 . Από τις 3/3 έχει βγει καινούργια προσφορά γενικά τους απόστομωσα !! Τι θράσος και αυτό να μου λένε ότι τα 1500 τις βοντα λήγουνε σήμερα !! . Δεν φτάνουν ότι θέλουνε να κάνουνε συμβόλαιο είναι και ανενημερωτοι ...έλεος!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με πήρανε τηλέφωνο από την κοσμοτε για να κάνω συμβόλαιο και μου είπανε ότι στην βοντα με τα 1500 που εχω ήδη λήγουνε σήμερα και τους είπα ότι κάνουνε λάθος και ισχύει μέχρι 30/6 και ότι όσοι δεν προλάβουν να γραφτούνε στα 1500 μέχρι 2/3 . Από τις 3/3 έχει βγει καινούργια προσφορά γενικά τους απόστομωσα !! Τι θράσος και αυτό να μου λένε ότι τα 1500 τις βοντα λήγουνε σήμερα !! . Δεν φτάνουν ότι θέλουνε να κάνουνε συμβόλαιο είναι και ανενημερωτοι ...έλεος!

 

Ατυχοι οι κακομοιρηδες.εσενα βρηκανε να παρουνε?χαχαχα. Μη νομιζεις οτι πολυς κοσμος γνωριζει τι γινεται.για καθε εναν σαν και εσενα υπαρχουν 500 που θα πεισθουνε πολυ ευκολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...