Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ευρώ για Sms1263 και 0.12 λεπτά στην εξυπ. Πελατών για ενεργοποίηση της γραμμής.

 

 

όχι τελικά δεν παίζει κατευθείαν ενεργοποίηση προσφοράς σε νέο πακέτο γιατί δεν έχει προηγηθεί καμμία ανανέωση. Άρα για νέο πακέτο:

 

1. ενεργοποιούμε το cu με κλήση (π.χ. 1252 για υπόλοιπο)

2. κάνουμε ανανέωση 3 ευρώ

3. ενεργοποιούμε την προσφορά (θα χρεώσει 1 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά στα περίπτερα αν ζητήσεις έχουν κάρτες CU των 3 ευρώ... ή και στα καταστήματα Vodafone...

 

Δεν με κατάλαβες.... το ζητούμενο δεν είναι οι δυνατότητες ανανέωσης αλλά οι ΚΑΡΤΕΣ ανανέωσης, να πάρεις δηλαδή 5-6 κάρτες των 3 ευρώ για να μην τρέχεις και ψάχνεις κάθε μήνα.

 

τα καταστήματα δεν έχουν πια κάρτες ούτε σου δίνουν εκτυπωμένους κωδικούς....

 

τα περίπτερα συνήθως δεν έχουν κάρτες, κάποια έχουν μηχανάκια με εκτυπώσιμους κωδικούς, όπως και τα καρφουρ (χτες βρήκα σε καρφουρ 3άρα ανανέωση, σε άλλο που είχα ρωτήσει μου είπαν μόνο 5 για σμσ και 10 για ομιλία!) -αλλά δεν ξέρω μήπως οι εκτυπωμένοι κωδικοί λήγουν μετά από κάποιες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες.... το ζητούμενο δεν είναι οι δυνατότητες ανανέωσης αλλά οι ΚΑΡΤΕΣ ανανέωσης, να πάρεις δηλαδή 5-6 κάρτες των 3 ευρώ για να μην τρέχεις και ψάχνεις κάθε μήνα.

 

τα καταστήματα δεν έχουν πια κάρτες ούτε σου δίνουν εκτυπωμένους κωδικούς....

 

τα περίπτερα συνήθως δεν έχουν κάρτες, κάποια έχουν μηχανάκια με εκτυπώσιμους κωδικούς, όπως και τα καρφουρ (χτες βρήκα σε καρφουρ 3άρα ανανέωση, σε άλλο που είχα ρωτήσει μου είπαν μόνο 5 για σμσ και 10 για ομιλία!) -αλλά δεν ξέρω μήπως οι εκτυπωμένοι κωδικοί λήγουν μετά από κάποιες μέρες.

Υπαάρχουν των 3€ κάρτες σε περίπτερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες.... το ζητούμενο δεν είναι οι δυνατότητες ανανέωσης αλλά οι ΚΑΡΤΕΣ ανανέωσης, να πάρεις δηλαδή 5-6 κάρτες των 3 ευρώ για να μην τρέχεις και ψάχνεις κάθε μήνα.

 

τα καταστήματα δεν έχουν πια κάρτες ούτε σου δίνουν εκτυπωμένους κωδικούς....

 

τα περίπτερα συνήθως δεν έχουν κάρτες, κάποια έχουν μηχανάκια με εκτυπώσιμους κωδικούς, όπως και τα καρφουρ (χτες βρήκα σε καρφουρ 3άρα ανανέωση, σε άλλο που είχα ρωτήσει μου είπαν μόνο 5 για σμσ και 10 για ομιλία!) -αλλά δεν ξέρω μήπως οι εκτυπωμένοι κωδικοί λήγουν μετά από κάποιες μέρες.

 

Δεν ξέρω πού μένεις και γιατί δεν βρίσκεις κάρτεσ των 3 ευρώ CU σε περίπτερα, αλλά εγώ βρίσκω πολύ εύκολα πλέον σε όλα τα περίπτερα εδώ κοντά μου... Παλιότερα (κάπου το καλοκαίρι νομίζω) δεν έβρισκα πουθενά (πιθανότατα να τις αποσύρανε και να τις ξαναέβγαλαν μετά δεν ξέρω)... Τώρα όμως βρίσκω παντού.

Link to comment
Share on other sites

όχι τελικά δεν παίζει κατευθείαν ενεργοποίηση προσφοράς σε νέο πακέτο γιατί δεν έχει προηγηθεί καμμία ανανέωση. Άρα για νέο πακέτο:

 

1. ενεργοποιούμε το cu με κλήση (π.χ. 1252 για υπόλοιπο)

2. κάνουμε ανανέωση 3 ευρώ

3. ενεργοποιούμε την προσφορά (θα χρεώσει 1 ευρώ).

 

Εμένα στο κατάστημα vodafone πριν λίγες μέρες ( που αγόρασα το πακέτο cu ) μου είπαν ότι έπρεπε να τηλ. στην εξυπ. Πελατών για ενεργοποίηση του ίντερνετ.

Αφού έκανα όσα σωστά αναφέρεις πιο πάνω, τηλεφώνησα στην εξυπ. πελατών και ζήτησα ενεργοποίηση του ίντερνετ. Μου έστειλαν αμέσως τις ρυθμίσεις και μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί σε δύο ώρες όπου και έπρεπε να κλείσω το τηλέφωνο και να το ξανανοίξω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει την υπηρεσία CU All Day αν την κατάλαβα σωστά?

 

Εγγράφομαι και έχω 60 λεπτά την ημέρα για cu και σταθερά πληρώνοντας μόνο 0,35€ την ημέρα ακόμα και αν δεν τα καταναλώσω. Η χρέωση κάθε κλήσεις είναι ανα 3λεπτο που σημαίνει ότι αν πάρω ένα σταθερό και μιλήσω 1 λεπτό μετά θα μου μείνουν 57 λεπτά (αλλά χρέωση/δευτερόλεπτο μετά?). Μπορώ να διαγραφώ όποτε θελήσω και να εγγραφώ ξανά. Και όσον αφορά τα 1000 λεπτά προς Cu τι παίζει? Από που χρεώνει πρώτα?

 

Δηλαδή αξίζει να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, να την απενεργοποιήσω και από κει και πέρα να την ενεργοποιώ μόνο όταν θέλω να κάνω κλήσεις προς σταθερά? (πληρώνοντας μόνο 0,35€)???

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα έγραψες! ;)

Ναι.. και εγώ έτσι το χρησιμοποιώ. Αν έχεις ενεργοποιημένα τα 1000 λεπτά/sms κλπ.. και ενεργοποιήσεις το cu all day, τρώει πρώτα από το cu all day (αν κάνεις κλήση προς cu) και μετά από τα 1000.

 

Για το αν αξίζει εσύ θα το κρίνεις. Για μένα αξίζει γιατί κλήσεις προς σταθερά κάνω μια στο τόσο.. οπότε δεν χρειάζεται να το ενεργοποιώ κάθε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα αφαιρείται χρόνος ομιλίας από το πακέτο ή την προσφορά που λήγει νωρίτερα μέσα στον μήνα... Άρα το CU all day καταναλώνεται πρώτο και μετά η προσφορά...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν το απενεργοποιήσω ο χρόνος αφαιρείται από τα 1000

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν το απενεργοποιήσω ο χρόνος αφαιρείται από τα 1000

 

Αν το απενεργοποιήσεις και δεν έχει περάσει το 24ωρο που ισχύει το CU all day, τότε αφαιρείται από το CU all day.

Αν έχει περάσει το 24ωρο ισχύος του CU all day, αφαιρούνται λεπτά από την προσφορά των 1000 λεπτών...

Link to comment
Share on other sites

δλδ εγώ που το έκανα τώρα και το απενεργοποίησα στο καπάκι αν πάρω cu θα φύγουν τα λεπτά του all day? πως γίνεται αυτό?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

δλδ εγώ που το έκανα τώρα και το απενεργοποίησα στο καπάκι αν πάρω cu θα φύγουν τα λεπτά του all day? πως γίνεται αυτό?

 

Από το CU all day θα φύγουν... Επειδή το CU all day ισχύει για 24 ώρες από την στιγμή που το πρωτοενεργοποιείς... Μετά ανανεώνεται μόνο του, εκτός κι αν το απενεργοποιήσεις χειρωκίνητα ή δεν έχεις 0,35 ευρώ μονάδες στην κάρτα σου για 7 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Από το CU all day θα φύγουν... Επειδή το CU all day ισχύει για 24 ώρες από την στιγμή που το πρωτοενεργοποιείς... Μετά ανανεώνεται μόνο του, εκτός κι αν το απενεργοποιήσεις χειρωκίνητα ή δεν έχεις 0,35 ευρώ μονάδες στην κάρτα σου για 7 μέρες...

 

α δλδ δεν ισχύει η απενεργοποίηση που του έκανα και πρέπει μετά από 24 να το απενεργοποιήσω ξανα?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

α δλδ δεν ισχύει η απενεργοποίηση που του έκανα και πρέπει μετά από 24 να το απενεργοποιήσω ξανα?

 

Όχι, ισχύει η απενεργοποίηση που έκανες! Απλά για 24 ώρες θα είναι ενεργή η υπηρεσία! Αφού όμως έστειλες αίτημα διακοπής της, η υπηρεσία θα διακοπεί όταν συμπληρωθεί το 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Εχω κανει φορητοτητα που ολοκληρωνεται στις 16 του μηνα-

εαν βαλω μεσα μια 10αρα καρτα που εχω παρει και ενεργοποιησω την υπηρεσια με τα 1000 λεπτα, μετα θα πρεπει να βαλω μεσα στον μηνα μια 3υρη Η μετραει η δεκαευρη που εβαλα πριν εενργοποιησω την υπηρεσια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Εχω κανει φορητοτητα που ολοκληρωνεται στις 16 του μηνα-

εαν βαλω μεσα μια 10αρα καρτα που εχω παρει και ενεργοποιησω την υπηρεσια με τα 1000 λεπτα, μετα θα πρεπει να βαλω μεσα στον μηνα μια 3υρη Η μετραει η δεκαευρη που εβαλα πριν εενργοποιησω την υπηρεσια?

 

Πρέπει να βάλεις κάρτα αφότου ενεργοποιήσεις την υπηρεσία για να έχεις και τον επόμενο μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Λήγει σήμερα η προσφορά του Vodafone Cu με ta 1000 λεπτά +1000 MMS SMS +30 Mb Internet

--Η προσφορά ισχύει για παλιούς και νέους συνδρομητές του Vodafone CU εφόσον ενεργοποιηθεί από τις 29/01/09 μέχρι τις 15/02/09 με την αποστολή δωρεάν κενού SMS στο 1263.

Link to comment
Share on other sites

Όταν καλούμε κάποια άτομα.. σε κάποιους χτυπάει μέχρι 5-6 φορές και σε άλλους μέχρι 12. Σε μένα για παράδειγμα αν με πάρουν τηλ και δεν το σηκώνω.. μπορούν να ακουστούν μέχρι 12 "τουτ" :p

Πώς γίνεται αυτό? Το να χτυπάει 5 φορές μου φαίνεται λίγο.. Βασικά μήπως είναι λόγω τηλεφωνητή? Αυτό ενεργοποιείται αυτόματα όταν ενεργοποιούμε μια κάρτα sim? Και πώς γίνεται να απενεργοποιήσουμε τον τηλεφωνητή?

Link to comment
Share on other sites

Όταν καλούμε κάποια άτομα.. σε κάποιους χτυπάει μέχρι 5-6 φορές και σε άλλους μέχρι 12. Σε μένα για παράδειγμα αν με πάρουν τηλ και δεν το σηκώνω.. μπορούν να ακουστούν μέχρι 12 "τουτ" :p

Πώς γίνεται αυτό? Το να χτυπάει 5 φορές μου φαίνεται λίγο.. Βασικά μήπως είναι λόγω τηλεφωνητή? Αυτό ενεργοποιείται αυτόματα όταν ενεργοποιούμε μια κάρτα sim? Και πώς γίνεται να απενεργοποιήσουμε τον τηλεφωνητή?

 

Μπα, δεν είναι ο τηλεφωνητής... Εγώ τον έχω απενεργοποιήσει από την εξυπηρέτηση πελατών και πάλι 5 "τουτ" ακούγονται όταν με καλούν... Όντως οι 5 φορές είναι λίγες, αλλά δεν ξέρω πώς μπορώ να το αλλάξω... Ας μας γράψει κάποιος που ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εληξε η προσφορα της vodafone!λιγο κρατησε!τωρα να φανταστω θα αλωνισουν οι αλλες 2 αν δεν το συνεχισει!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα ξεχασμενο νουμερο vodafone το οποιο το χρειαστηκα σημερα και πηγα να παρω μια καρτα 3 ευρω για ανανεωση. Ειχα την εντυπωση οτι ηταν cu ομως ηταν ala cart. Εβαλα λοιπον την καρτα και τι εγινε: Μου ακυρωσε την καρτα, αναγνωρισε την διαδικασια ως ανανεωση μεταφεροντας την ημερομηνια ληξης της συνδεσης στις 15/2/2010, αλλα τα 3 ευρω δεν τα προσθεσε στο λογαριασμο. Στη συνεχεια μου ηρθε μυνημα που λεει οτι για να προστεθουν τα 3 ευρω πρεπει να βαλω μια καρτα των 10. Και λεω εγω τωρα: Ειναι σοβαρη η εταιρια; Γιατι μου ακυρωσε την καρτα; Δε μπορουσε να μου στειλει μυνημα οτι δεν ειναι αποδεκτη η καρτα των 3 ευρω να τη δωσω σε κανενα φιλο μου;

Τι να πω. Δε μετανιωνω καθολου που την ειχα στο συρταρι τοσο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν καλούμε κάποια άτομα.. σε κάποιους χτυπάει μέχρι 5-6 φορές και σε άλλους μέχρι 12.

 

Δοκίμασε με Ακύρωση όλων των Προωθήσεων ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει μονο η βοντα αλλα και εσυ που δεν ηξερες τι πακετο εχεις.Αλλωστε την αξια της καρτας δεν την εχασες αλλα θα σου προστεθει οταν περασεις αλλη καρτα 10€.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...