Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-Τι η ειδοποιηση κλησεων δεν ειναι ενεργοποιημενη απο προεπιλογη?Πρεπει σε καθε νεο πακετο να την ενεργοποιεις?

 

Πληροφορίες Εδώ

 

-Για ενημερωση χρονου του φθηνοτερα και απο συμβολαιο,μονο με κληση στο 1252 γινεται?Δεν προσφερεται ενημερωση και απο sms?

 

Και μέσω sms στέλνωντας "Y" στο 1252 ή για ανανέωση "Α ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ(ο αριθμός της ανανέωσης)" στο 1252

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Και μέσω sms στέλνωντας "Y" στο 1252 ή για ανανέωση "Α ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ(ο αριθμός της ανανέωσης)" στο 1252

 

Nai to gnorizo ayto,ego leo sigkekrimena gia ton ipoloipomen oxrono tis ipiresias fuinotera kai apo simvoleo,mias kai prepei na me klisi apo oso gnorizo mexri stigmis na enimeronesai gia to ipoloipo.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

BTW to ftinotera kai apo simvolaio to energopoisa stis 17/10 kata tis 12 to mesimeraki.

 

Ayto simainei pos gia na min xaso to ipoloipo prepei na to ananeoso stis 24/10 meta ta mesanixta?

 

Gia peite re pedia an o ipologismos mou einai sostos,min xaso to ipoloipo.

 

Eyxaristo.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο vodafone (120) και επειδή θα φύγω φαντάρος...υπάρχει κάποια υπηρεσία με καρτοκινητό όμως πακέτο της vodafone που θα μπορούν να με καλούν π.χ. 500 λεπτά με 5 ευρώ π.χ. το μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο vodafone (120) και επειδή θα φύγω φαντάρος...υπάρχει κάποια υπηρεσία με καρτοκινητό όμως πακέτο της vodafone που θα μπορούν να με καλούν π.χ. 500 λεπτά με 5 ευρώ π.χ. το μήνα;

 

Το προγραμμα με το ala carte δεν θα βολευε?

Με χρεωση 0,01 c/λεπτο προς δυο αριθμους vodafone!!!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Οποιοιδήποτε Vodafone... καλά είσαι :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

BTW to ftinotera kai apo simvolaio to energopoisa stis 17/10 kata tis 12 to mesimeraki.

 

Ayto simainei pos gia na min xaso to ipoloipo prepei na to ananeoso stis 24/10 meta ta mesanixta?

 

Gia peite re pedia an o ipologismos mou einai sostos,min xaso to ipoloipo.

 

Eyxaristo.

Πρέπει να το ανανεώσεις στις 24/10 . Θα σου έρθει μήνυμα .

Αν τυχόν έχεις πολύ υπόλοιπο μπορείς να ανανεώσεις και στις 25 λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Ο χρόνος ομιλίας της Vodafone Παραγράφετε την επόμενη μέρα περίπου στις 9 το πρωί αυτό είναι προς το παρόν ένα μικρό ΤΙΠ που σου επιτρέπει να αγοράζεις κάθε 8 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Exo arketo.Exo 29 sms kai 20+ lepta!Elpizo ontos na isxisei kai na min mou ta faei an kano ti ananeosi mesanikta stis 25!

 

Thanx for the tip.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ανανεώσεις στις 24/10 . Θα σου έρθει μήνυμα .

Αν τυχόν έχεις πολύ υπόλοιπο μπορείς να ανανεώσεις και στις 25 λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Ο χρόνος ομιλίας της Vodafone Παραγράφετε την επόμενη μέρα περίπου στις 9 το πρωί αυτό είναι προς το παρόν ένα μικρό ΤΙΠ που σου επιτρέπει να αγοράζεις κάθε 8 ημέρες.

 

 

Gamoto ksexastika telika kai exasa terastio ipoloipo.Mpika msn meta to match kai kathomoun me kati pedia mexri tis 3.30 kai paraponiomastan!E meta kserathika kai ksipnisa prin ligo!

 

Den exei re gmt energopoisi me sms,oste na vazeis kana sms scheduler na sto energopoieie aytomata meta tis 12...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γυρίσω τη σύνδεσή μου σε καρτοκινητό...

 

Με την αλλαγή αυτή, θα μου δώσουν CU ή a la Carte? Επίσης, έστω ότι δώσουν CU, τότε η αλλαγή σε a la Carte είναι δωρεάν?

 

Τέλος, είδα ότι αν ανανεώσεις από το internet το καρτοκινητό σου, παίρνεις, ανάλογα με το ποσό που έβαλες, κάποιο επιπλέον ποσό (από 10% έως 40%). Το ίδιο ισχύει αν κάνω ανανέωση από κάποιο κατάστημα;

 

Τέλος, η sim που θα μου δώσουν θα είναι 3G ή απλή;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση που θα υπογράψεις έχει ένα ερώτημα για το αν θέλεις cu ή a la carte.

Η προσφορά για το 40% ισχύει μόνο στο internet .

Η αλλαγή πακέτου είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση που θα υπογράψεις έχει ένα ερώτημα για το αν θέλεις cu ή a la carte.

Η προσφορά για το 40% ισχύει μόνο στο internet .

Η αλλαγή πακέτου είναι δωρεάν.

 

Δηλαδή, πλέον δεν είναι όπως παλιά που ανάλογα με το τι στοκ είχε το μαγαζί, σου έδιναν cu ή a la cart sim?

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάρτα και να σου δώσουν δεν ισχύει .Ισχύει αυτό που θα επιλέξεις στην αίτηση διακοπής.
Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε αν η vodafone θα δώσει πακέτα internet στα καρτοκινητά της (τα οποία δεν έχουν καθόλου internet παρά μόνο wap ως τώρα), αντιγράφοντας την WIND. Αν και φοβάμαι ότι θα την αντιγράψει και... στις τιμές της!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να ανανεώσεις και λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Ο χρόνος ομιλίας της Vodafone Παραγράφετε την επόμενη μέρα περίπου στις 9 το πρωί αυτό είναι προς το παρόν ένα μικρό ΤΙΠ που σου επιτρέπει να αγοράζεις κάθε 8 ημέρες.

 

Oxi telika den isxiei ayto.Eixa ipoloipo giro sta 23 sms,kai perimena mexri kai ligo meta tis 12,diladi tora prin ligo esteila keno sto 1286 kai mou irthe piso pos mou apomenoun 0 sms,pou simenei pos ta akirose amesos...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για χρόνο ομιλίας, Εσύ αναφέρεσε σε μηνύματα . Μάλλον μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για χρόνο ομιλίας, Εσύ αναφέρεσε σε μηνύματα . Μάλλον μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.

 

Mono gia xrono omilias isxiei?Afou paliotera pou rotisa,mou eipate pos ananeontai kai ta minimata...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ζήταγα συγνώμη αν είπα κάτι τέτιο, αλλά κοίταξα τα προηγούμενα post και όλες τις φορές αναφέρθηκα σε λεπτά ομιλίας. Ούτε μία δεν μίλησα για μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ζήταγα συγνώμη αν είπα κάτι τέτιο, αλλά κοίταξα τα προηγούμενα post και όλες τις φορές αναφέρθηκα σε λεπτά ομιλίας. Ούτε μία δεν μίλησα για μηνύματα.

 

 

Exo tin entiposi pos eixa lavei kataftiki apantisi apo kapoion otan eixa rotisa kai gia to kata poso diatirountai ta minimata.

 

Tespa den peirazei,gia na ksexarisoume oristika to zitima,ta minimata midenizontai, thes den thes, alla mono o xronos diatireitai ama i ananeosi ginei mexri tis 9 to proi tis 8is meras,right?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο internet στα καρτοκινητά όπως η WIND??? Μια αντιγραφή έστω; Τα καρτοκινητά της vodafone δεν έχουν ακόμα και σήμερα καμμία πρόσβαση στο internet, μόνο wap!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ποστ παραπάνω ότι αν ενεργοποιησω τα 30'/70' ή 120' το μηνα και συγχρονως ενεργοποιησω ομιλία 1 λεπτό το λεπτο με 2 αριθμους Vodafone της επιλογης μου, αν παρω καποιον απο αυτους τους 2 αριθμους, θα χρεωνομαι με 1 λεπτο το λεπτο και δεν θα αφαιρείται χρόνος απο τα 30'/90'/120' που θα εχω ενεργοποιήσει το μηνα.

Πήρα προχθές το cc της vodafone ala carte και μου είπαν πως όχι, πρώτα θα τελειώσουν τα 30/90/120 λεπτά και μετά θα χρεώνομαι 1 λεπτό το λεπτό προς τους 2 αριθμούς επιλογής μου. Οταν επέμεινα μήπως δε είναι έτσι και αφού με έβαλαν στην αναμονή για κανα 10λεπτο, μου είπαν πως έτσι είναι. Σήμερα πηρα πάλι τηλέφωνο και μου είπαν το ακριβώς αντίθετο, ότι δηλ. το 1 λεπτό το λεπτό ισχύει ανεξαρτήτως ενεργοποίησης 30/90/120 λεπτών. Ωστόσο επέμενα για επιβεβαίωση και αφού πάλι περίμενα κανα 10λεπτο στην αναμονή μου είπαν πως το 1 λεπτο το λεπτό είναι ανεξάρτητο της ενεργοποίησης άλλου πακέτου.

Τελικά τι ισχύει ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε αν η vodafone θα δώσει πακέτα internet στα καρτοκινητά της (τα οποία δεν έχουν καθόλου internet παρά μόνο wap ως τώρα), αντιγράφοντας την WIND. Αν και φοβάμαι ότι θα την αντιγράψει και... στις τιμές της!!!

Amin kai pote...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ποστ παραπάνω ότι αν ενεργοποιησω τα 30'/70' ή 120' το μηνα και συγχρονως ενεργοποιησω ομιλία 1 λεπτό το λεπτο με 2 αριθμους Vodafone της επιλογης μου, αν παρω καποιον απο αυτους τους 2 αριθμους, θα χρεωνομαι με 1 λεπτο το λεπτο και δεν θα αφαιρείται χρόνος απο τα 30'/90'/120' που θα εχω ενεργοποιήσει το μηνα.

Πήρα προχθές το cc της vodafone ala carte και μου είπαν πως όχι, πρώτα θα τελειώσουν τα 30/90/120 λεπτά και μετά θα χρεώνομαι 1 λεπτό το λεπτό προς τους 2 αριθμούς επιλογής μου. Οταν επέμεινα μήπως δε είναι έτσι και αφού με έβαλαν στην αναμονή για κανα 10λεπτο, μου είπαν πως έτσι είναι. Σήμερα πηρα πάλι τηλέφωνο και μου είπαν το ακριβώς αντίθετο, ότι δηλ. το 1 λεπτό το λεπτό ισχύει ανεξαρτήτως ενεργοποίησης 30/90/120 λεπτών. Ωστόσο επέμενα για επιβεβαίωση και αφού πάλι περίμενα κανα 10λεπτο στην αναμονή μου είπαν πως το 1 λεπτο το λεπτό είναι ανεξάρτητο της ενεργοποίησης άλλου πακέτου.

Τελικά τι ισχύει ?

Ευχαριστώ

 

χρεώνεσε κανονικά 0.01 για τους δύο αριθμούς . Για όλους τους υπόλοιπους χρεώνεσε από το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Το χρησιμοποιώ με το πακέτο 30' προς βόνταφον και σταθερά, και με το πακέτο 30'+30 μηνύματα προς όλους. Και στις δύο περιπτώσεις ο χρόνος προς τους 2 αριθμούς με 1λ/1' δεν αφαιρείται από το πακέτο, αλλά χρεώνεται
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...