Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι παιδιά όντως... πήρα τηλ και ακουσα κανονικά... "Καλως ήρθατε στο μενού επιλογών του νεου Vodafone A la carte... " Ρε παιδιά αν δεν με πιστεύετε να σας δείξω το πακέτο σύνδεσης...! Ένα στρόγγυλο κόκκινο είναι και είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι έχω CU!:blink: Αφού χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες Cu a lot κλπ. :worry:

 

Για δοκιμή παιδιά το δοκίμασα και στο κινητό της αδερφής μου που και αυτή έχει Vodafone Cu και παίζει κανονικά. Τώρα μένει να δώ αν όντως μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία...!:shifty:

 

Χμμμ...πολυ πιθανον να συμβαινει....εχω την αμυδρα εντυπωση οτι η Voda θα τα καταργησει τα διαφορετικα καρτοκινητα [Ala Carte-CU]....και θα εχει ενα καρτοκινητο...

 

...οπως εκανε η ΤΙΜ με την καταργηση του TIM for ALL και την ενσωματωση των πακετων προπληρωμενου χρονο στο F2G.....

 

ΥΓ....πολυ καλη η κινηση της Voda....ειδικα αν σκεφτει κανει οτι Vodafone εχει παρα πολυς κοσμος :happy: ....αν τωρα βαλει και μεταφορα χρονου απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο και φθηνυνει τα μηνυματα θα τους παρει τα σωβρακα :lol: :lol: :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...πολυ πιθανον να συμβαινει....εχω την αμυδρα εντυπωση οτι η Voda θα τα καταργησει τα διαφορετικα καρτοκινητα [Ala Carte-CU]....και θα εχει ενα καρτοκινητο...

 

...οπως εκανε η ΤΙΜ με την καταργηση του TIM for ALL και την ενσωματωση των πακετων προπληρωμενου χρονο στο F2G.....

 

ΥΓ....πολυ καλη η κινηση της Voda....ειδικα αν σκεφτει κανει οτι Vodafone εχει παρα πολυς κοσμος :happy: ....αν τωρα βαλει και μεταφορα χρονου απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο και φθηνυνει τα μηνυματα θα τους παρει τα σωβρακα :lol: :lol: :lol:

 

Τελικά εμένα δεν μου βγαίνει σαν λάθος αριθμός αλλά ακούω κανονικά το μενού επιλογών ΑΛΛΑ όταν παω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πακέτο σας..." ΠΙΚΡΑ... (Λέω και γώ θα κοροιδέψω την Voda ποιός είμαι...):X

 

Εντάξει αναμενόμενο ήταν, αλλά δεν καταλαβαίνω πως σε άλλους φίλους φαίνεται σαν άγνωστος αριθμός... Τι να πώ ίσως είναι αυτό που λές φίλε HEO αλλά μπορεί να είναι και ένα BUG στην καρτοκινητή της Voda:p

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα δεν μου βγαίνει σαν λάθος αριθμός αλλά ακούω κανονικά το μενού επιλογών ΑΛΛΑ όταν παω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πακέτο σας..." ΠΙΚΡΑ... (Λέω και γώ θα κοροιδέψω την Voda ποιός είμαι...):X

 

Εντάξει αναμενόμενο ήταν, αλλά δεν καταλαβαίνω πως σε άλλους φίλους φαίνεται σαν άγνωστος αριθμός... Τι να πώ ίσως είναι αυτό που λές φίλε HEO αλλά μπορεί να είναι και ένα BUG στην καρτοκινητή της Voda:p

 

 

ειδα αυτο την ιστοσελιδα της Βοδα....

 

Το Vodafone CU σου δίνει:

* Ομιλία από μόνο 0,01€/λεπτό για να μιλάς με τους CU φίλους σου με το CU a Lot

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030000&vars=0000000000

 

....δεν νομιζω οτι υπηρχε πριν....:) :) :)

 

....θα τους παρει τα σωβρακα :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτο την ιστοσελιδα της Βοδα....

 

Το Vodafone CU σου δίνει:

* Ομιλία από μόνο 0,01€/λεπτό για να μιλάς με τους CU φίλους σου με το CU a Lot

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030000&vars=0000000000

 

....δεν νομιζω οτι υπηρχε πριν....:) :) :)

 

....θα τους παρει τα σωβρακα :lol: :lol: :lol: :lol:

Το 0,01 προς όλα τα CU όμως είναι σε πεντάλεπτες κλήσεις (αυτό που ισχύει εδώ και πολύ καιρό δηλαδή):

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030700&vars=0000000000

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το 0,01 προς όλα τα CU όμως είναι σε πεντάλεπτες κλήσεις (αυτό που ισχύει εδώ και πολύ καιρό δηλαδή):

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030700&vars=0000000000

 

 

...θαρρω οτι ειναι διαφορετικα πραγματα......:confused:

 

διορθωση...μαλλον εχεις δικαιο Πετρο....:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...θαρρω οτι ειναι διαφορετικα πραγματα......:confused:

 

διορθωση...μαλλον εχεις δικαιο Πετρο....:)

Μα αφού στο λινκ που δίνεις αναφέρει:

Ομιλία από μόνο 0,01€/λεπτό για να μιλάς με τους CU φίλους σου με το CU a Lot

Το CU a Lot δίνει με 5 ευρώ, 100 πεντάλεπτες κλήσεις προς άλλα CU για ένα μήνα...

 

Μακάρι να σταματήσουν αυτές τις πεντάλεπτες κλήσεις και να το αφήσουν ελεύθερο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

..εχεις δικαιο 100% :):) :O :O

 

Μακάρι να σταματήσουν αυτές τις πεντάλεπτες κλήσεις και να το αφήσουν ελεύθερο...

 

...ναι αυτο ειναι ψιλοαπατη....δεν μπορεις ευκολα να το ελέγξεις...:mad:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

kalispera voithiste me se kati, poio einai pio ftino to cu i to alacarte?

 

To CU Εχει 8 λεπτα το SMS ενώ το alacarte 12. Για της κλίσεις δεν είμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

το alacarte εχει διαφορες προσφορες για χρονο ομιλιας..

πριν λιγο μαλιστα ειδα και μια διαφημιση με 0.01€/λεπτο..:what:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ a la carte ειναι πιο φτηνο για κλησεις προς ολους αλλα και τωρα με την νεα υπηρεσια εχει σχεδον τσαμπα χρεωση προς 2 αριθμους voda(καρτοκινητο 'Η συμβολαιο):1cent το λεπτο!Μειον:εχει πανακριβο μηνυμα 0.13/sms!.Το cu ειναι φτηνο για κλησεις μονο απο cu σε cu.Εχει και φτηνο μηνυμα προς ολους!Μειον:Eκτος cu κλησεις ειναι πανακριβο 0.588 το λεπτο! !!
Link to comment
Share on other sites

To a la carte έχει και πακέτο μυνημάτων .

100 μηνύματα με 9 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο Link για πληροφορίες στο site της vodafone ? Στην cosmote νομίζω πληρώνεις μόνο 1,75 για να επιλέξεις τον ήχο και τίποτα άλλο, στην vodafone θέλει και 0,59 μηνιαίο πάγιο για αφτο ?

 

Σχετικά με την μεταφορά υπολοίπου απο έναν αριθμό σε άλλον υπάρχει αυτή η δυνατότητα ?

 

Πιστευω πως αν το μηνιαίο αυτο πάγιο καταργηθει θα ενεργοποιησουν ενα Welcome Tone πανω απ'τους μισους συνδρομητες Vodafone.

Θα το ενεργοποιησουν ακομα και αυτοι που το σκεφτηκαν οταν το πρωτοακουσαν αλλα ειπαν, σιγα μη δωσω 7ευρω/χρονο για ν'ακουει ο αλλος μουσικη :rolleyes:

Κι εκτος αυτου ειναι αλλο ενα παγιο και συμφωνα με το γνωστο "φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι" καλο ειναι να μην συλλεγουμε παγια... ;)

 

χωρις τηλεφωνητη στη γραμμη σου, σου παρεχονται μεσω του 1285 οι υπηρεσιες ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ και ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΠΑΝΑΚΛΗΣΗ.

 

η αυτοματη επανακληση 1285 παιζει μονο απο κλησεις vodafone και ο καλων δεχεται και κληση στο κινητο του οτι ο συνδρομητης ειναι διαθεσιμος να τον καλεσει και πατα το 1 για να συνδεθει.

 

Αυτο το τελευταιο δεν το καταλαβα καλα :O

 

Παιρνω τηλεφωνο μια φιλη μου που εχει Vodafone a la Carte και ο αριθμος της εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια του 1285.Ειναι ομως σβηστο ή εκτος καλυψης δικτυου.Οταν θα ανοιξει το κινητο της εγω δεχομαι τηλεφωνημα απο την φιλη μου (στην πραγματικοτητα βεβαια με καλει μηχανημα της Vondafone).

Μολις απαντησω στην κληση ακουω το μηχανημα να λεει "πατα 1 για να συνδεθεις". Σωστα νομιζω το καταλαβα μεχρι εδω και ερωτω... :)

 

α)Στην περιπτωση που δεν θελω να μιλησω πλεον μαζι της (πχ εχουμε ηδη μιλησει στο σταθερο) θα συνεχισει να με καλει το μηχανημα της vodafone καθε τοσο μεχρι να πατησω 1 για συνδεση?

β)Την κληση που δεχεται ο καλων στο κινητο του,ποιος την πληρωνει τελικα?

 

Ευχαριστω

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τελευταιο δεν το καταλαβα καλα :O

 

Παιρνω τηλεφωνο μια φιλη μου που εχει Vodafone a la Carte και ο αριθμος της εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια του 1285.Ειναι ομως σβηστο ή εκτος καλυψης δικτυου.Οταν θα ανοιξει το κινητο της εγω δεχομαι τηλεφωνημα απο την φιλη μου (στην πραγματικοτητα βεβαια με καλει μηχανημα της Vondafone).

Μολις απαντησω στην κληση ακουω το μηχανημα να λεει "πατα 1 για να συνδεθεις". Σωστα νομιζω το καταλαβα μεχρι εδω και ερωτω... :)

 

α)Στην περιπτωση που δεν θελω να μιλησω πλεον μαζι της (πχ εχουμε ηδη μιλησει στο σταθερο) θα συνεχισει να με καλει το μηχανημα της vodafone καθε τοσο μεχρι να πατησω 1 για συνδεση?

β)Την κληση που δεχεται ο καλων στο κινητο του,ποιος την πληρωνει τελικα?

 

Ευχαριστω

 

Για να σταματησει πατησε το 1 και κλεισε αμεσως τη γραμμη. Η κληση δε χρεωνεται μεχρι τη στιγμη της συνδεσης σου με το αλλο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

αλλα αν τελικά την ''καλέσεις" θα χρεωθείς εσύ (εννοείτε)

και θελω να πιστεύω απο την ωρα που θα απαντηση(& οχι απο την ωρα που θα πατήσεις το "1")

Link to comment
Share on other sites

αλλα αν τελικά την ''καλέσεις" θα χρεωθείς εσύ (εννοείτε)

και θελω να πιστεύω απο την ωρα που θα απαντηση(& οχι απο την ωρα που θα πατήσεις το "1")

 

Σ'αυτο ακριβως στοχευει η "β" ερωτηση μου.Αν το εχει διαπιστωσει καποιος εκ του αποτελεσματος ας μας ενημερωσει.

 

 

DJ_TEO και makis_thess ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το καινούριο του alacarte το 0.01/ λεπτό.

 

Όταν λέει ότι κάθε ένα μήνα μπορείς να αλλάζεις τον ένα από τους 2 αριθμούς τι ακριβώς εννοεί ???

-Ξαναενεργοποιείς την υπηρεσία και αν θέλεις αλλάζεις τον ένα μόνο ?

-Πρέπει να ξαναενεργοποιήσεις την υπηρεσία και να δηλώσεις τον ένα ίδιο οπωσδήποτε ?

-Παραμένει ενεργοποιημένη μόνιμα και αν θέλεις αλλάζεις τον ένα ?

 

Αν ισχύει το τελευταίο είναι κορυφή !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

to teleytaio prepei na isxiei.. stis plirofories sto 1286 ayto fainetai...

 

 

 

 

mia erwthsh: an ananewseis ayti ti periodo to a la carte soy apo katastima vodafone soy dinoyn kati ws bonus?

px sta cu dinoun pentaleptes kliseis...

 

xerei kapoios?

Link to comment
Share on other sites

Αν Ανανεώσεις από το site http://www.vodafone.gr πέρνεις 50% δώρο μέχρι 31 Μαρτίου. Νομίζω είναι η καλύτερη προσφορά
Link to comment
Share on other sites

paidia voithiste me se kati, exo cu alla xrisimopoio poio poli omilia kai oxi minimata kai giafto vazo to cualot me tis 100 kliseis, me simferei na to giriso se alacarte i oxi? kai an nai ginetai na to giriso? efxaristo poli
Link to comment
Share on other sites

bettytsa ean milas poli me 1 h 2 noumera vodafone (eite einai a la carte, cu h sindeseis) se simferei na to giriseis se a la carte. i xrewsh twn klhsewn pros olous tous allous einai pio fthini (cu - o,58 eurw/ lepto, a la carte 0,39 eurw/ lepto) ta minimata omos einai pio akriva sto a la carte (0,13 eurw to minima) iparxoyn omos kai paketa minimatwn me 50 minimata (kostizei 5 eurw) kai 100 minimatwn (kostizei 9 eurw). efoson den stelneis polla minimata kai milas kiriws theoritika se simferei to a la carte. apo ekei kai pera esi apofasizeis.. elpizo na se voithisa ligo.. :)
Link to comment
Share on other sites

bettytsa ean milas poli me 1 h 2 noumera vodafone (eite einai a la carte, cu h sindeseis) se simferei na to giriseis se a la carte. i xrewsh twn klhsewn pros olous tous allous einai pio fthini (cu - o,58 eurw/ lepto, a la carte 0,39 eurw/ lepto) ta minimata omos einai pio akriva sto a la carte (0,13 eurw to minima) iparxoyn omos kai paketa minimatwn me 50 minimata (kostizei 5 eurw) kai 100 minimatwn (kostizei 9 eurw). efoson den stelneis polla minimata kai milas kiriws theoritika se simferei to a la carte. apo ekei kai pera esi apofasizeis.. elpizo na se voithisa ligo.. :)

 

se efxaristo poli gia tin apantisi sou alla einai kai pio ftino apo tis 100 kliseis ton 5 lepton? episis ama apofasiso na to giriso apo cu se alacarte ginetai?

Link to comment
Share on other sites

paidia voithiste me se kati, exo cu alla xrisimopoio poio poli omilia kai oxi minimata kai giafto vazo to cualot me tis 100 kliseis, me simferei na to giriso se alacarte i oxi? kai an nai ginetai na to giriso? efxaristo poli

 

Η χρεωση στη CU a lot ειναι ιδια με την υπηρεσια του a la carte. Οι διαφορες ειναι οι εξης:

 

Δεν υπαρχει δεσμευση 5λεπτης ελαχιστης διαρκειας, δεν υπαρχει οριο χρησης ενος μηνα και η χρεωση αυτη (0,01) ισχυει προς 2 οποιαδηποτε Vodafone κινητα σε αντιθεση με το CU που ισχυει για ολα τα CU κινητα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...