Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχουν βγει τα wm6 για το 350;
Σε δικιά μου ερεύνα όχι.. Και ούτε το βλέπω. Αντιλαμβάνομαι όπως και η HTC ότι η Mitac θα κυκλοφορήσει νέα PDA (ίσως προς το τέλος του χρόνου) με το νέο λειτουργικό.

Πάντως μικρές η διαφορές για να αγχώνεσαι.. :) Αλλαγές μικρές στο MoOffice, λίγο στο outlook και στο PP άντε και xls. Η MS ισχυρίζεται και μικρο-άυξηση στις επιδώσεις.. :confused:

Κάποιο λένε ότι θα μπορούσαν να τα πούνε Windows Mobile 5.2 ή 5.5

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Ακούω πως κυκλοφορούν γενικότερα νέα images για το P350 και το P550 (που έχω), θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει το πιο πρόσφατο WM5 image version που έχει και που μπορούμε να το βρούμε; Θέλω να βάλω ό,τι πιο τελευταίο υπάρχει στο P550 και ευελπιστώ στη βοήθειά σας...

 

Πήγα πρόσφατα το P550 στο service λόγω προβλήματος "αδειάσματος" μπαταρίας (εντός 24 ωρών με WiFi-BT κλειστά καθώς και το ActiveSync) και μου είπε ο τεχνικός ότι πέρασε πάλι το image R09 και από πάνω το power patch! Αν το R09 διόρθωνε τα προβλήματα, πιθανολογώ πως το power patch ήταν για το R05... Αλλά διαβάζω στο Google πως υπάρχει η R11.

 

Αν είμαι off-topic συγχωρέστε με. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Ακούω πως κυκλοφορούν γενικότερα νέα images για το P350 και το P550 (που έχω), θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει το πιο πρόσφατο WM5 image version που έχει και που μπορούμε να το βρούμε; Θέλω να βάλω ό,τι πιο τελευταίο υπάρχει στο P550 και ευελπιστώ στη βοήθειά σας...

 

Πήγα πρόσφατα το P550 στο service λόγω προβλήματος "αδειάσματος" μπαταρίας (εντός 24 ωρών με WiFi-BT κλειστά καθώς και το ActiveSync) και μου είπε ο τεχνικός ότι πέρασε πάλι το image R09 και από πάνω το power patch! Αν το R09 διόρθωνε τα προβλήματα, πιθανολογώ πως το power patch ήταν για το R05... Αλλά διαβάζω στο Google πως υπάρχει η R11.

 

Αν είμαι off-topic συγχωρέστε με. Ευχαριστώ.

 

Apo oso 3erw den exei vgei kainourgia rom kai mallon den tha vgei katholou afou ta P550 kai P350 exoun figei apo tin grammi paragwgis..An 3erei kapoios kati neotero as postarei kanena link..

Link to comment
Share on other sites

Το p350/550 περιλαμβανει στηριξη για το αυτοκινητο; Αν ναι ειναι βεντουζα που κολλαει στο αυτοκινητο και στην αλλη ακρη υπαρχει η βαση; Γενικα τι εχει το κουτι μεσα; Τελος κατα ποσο ειναι ευκολο το βαλε-βγαλε της βασης ωστε να μη φαινεται οτι υπαρχει pda στο αυτοκινητο;
Link to comment
Share on other sites

Το p350/550 περιλαμβανει στηριξη για το αυτοκινητο; Αν ναι ειναι βεντουζα που κολλαει στο αυτοκινητο και στην αλλη ακρη υπαρχει η βαση; Γενικα τι εχει το κουτι μεσα; Τελος κατα ποσο ειναι ευκολο το βαλε-βγαλε της βασης ωστε να μη φαινεται οτι υπαρχει pda στο αυτοκινητο;

έχει απ όλα και συμφέρει...και η βεντούζα/βάση βγαίνει και μπαίνει εύκολα.......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μόλις αγόρασα ένα mio P550 και είμαι στο στάδιο της εξερεύνησης.

Ξέρετε που μπορώ να βρω στο νετ προγράμματα ? π.χ. destinator miomap slovoed, patch gia ellhnika windows mobile klp και γενικότερα προγράμματα για windows mobile 5

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Πάσα βοήθεια ευπρόσδεκτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Μιο P550 προσπαθώ να στειλω αρχεια απο το Μιο όπως τραγούδια με bleutooth αλλα δεν μου βγάζει τέτοια επιλογη συνδέεται φυσικά με άλλα κινητα αλλα δεν υποστιριζει την αποστολή αρχείων. Παρακαλώ αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ
ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Μιο P550 προσπαθώ να στειλω αρχεια απο το Μιο όπως τραγούδια με bleutooth αλλα δεν μου βγάζει τέτοια επιλογη συνδέεται φυσικά με άλλα κινητα αλλα δεν υποστιριζει την αποστολή αρχείων. Παρακαλώ αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

 

Energopoiise to bluetooth kai istera pigene sto arxeio pou thes na steileis kai pata sto beam file..Dialekse tin siskevi tou kinitou kai eisai etoimos..

Link to comment
Share on other sites

Exei kataferei kanenas apo esas na sudesh to P550 meso BT kai kapoio kinito gia modem oste na mpainei sto net ?

 

Meta apo epikoinonia me Voda mou eipan na balw *99# sto noumrto tou provider sto PDA mou KAI nai men to kinito meta mpainei se GPRS mode alla h sundesh den pragmatopoite

 

Opoios exei kanei kati analogo as postarei kati, euxaristw

Link to comment
Share on other sites

file mou se euxaristo poli. mipos mporeis na mou peis pos mporo na mpo sti selida http://www.zoo.gr me to mio( se oles tis alles selides mpainei kanonika mono se auti den mpainei) exo kanei engkatastasi tou flash player 7 alla pali tipota.

thanks

 

 

Energopoiise to bluetooth kai istera pigene sto arxeio pou thes na steileis kai pata sto beam file..Dialekse tin siskevi tou kinitou kai eisai etoimos..
ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

file mou se euxaristo poli. mipos mporeis na mou peis pos mporo na mpo sti selida http://www.zoo.gr me to mio( se oles tis alles selides mpainei kanonika mono se auti den mpainei) exo kanei engkatastasi tou flash player 7 alla pali tipota.

thanks

 

To provlima file mou den einai to flash player alla to Microsoft .NET Framework..An dokimaseis oute sto youtube mporeis na deis video..

Den 3erw an i microsoft exei frontisei na diorthwsei to provlima pantws otan epsaxna tropo den ipirxe kati sxetiko..

Link to comment
Share on other sites

To provlima file mou den einai to flash player alla to Microsoft .NET Framework..An dokimaseis oute sto youtube mporeis na deis video..

Den 3erw an i microsoft exei frontisei na diorthwsei to provlima pantws otan epsaxna tropo den ipirxe kati sxetiko..

κάπου είχα βρει και είχα βάλει Microsoft .NET Framework στο 350 γιατί το ήθελε για κάποια εφαρμογή, η οποία τελικά δε μου άρεσε....αλλά υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις χθές το πήρα το Ρ550. 1 βασική ερώτηση και οι υπόλοιπες επονται αφού λύσουμε αυτό το θέμα.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει κανενα από τα γνωστά navigation προγραμματα αλλά προσπαθώ να δώ τη λειτουργία του gps με κάτι freeware στυλ VITO και GPS4PPC κτλ. Οι εφαρμογές γίνονται εγκατάσταση κανονικά αλλά δεν μπορούν να αναγνωρίσουν την θύρα του gps. Όλες δε βρίσκουν GPS παρόλο που έχω ορίσει θύρε για software και harware από το ίδιο το Ρ550.

 

Καμία 1η βοήθεια?

 

μφχ

ΒΑΧΥ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, no problem. Το ρ550 μου τελικα αναγνώρισε κάποια προράμματα gps. Το πρόβλημα ήταν κάποιο πιθανό conflict που παρουσιάστηκε επειδήε έιχα αρκετά προγράμματα ανοιχτά ταυτόχρονα. Μόλις τα εκλεισα από το settings memory ... αναγνωριστικε αμέσως. Πάντως και πάλια όχι από όλα αλλά τουλάχιστον μου έφυγε ο φόβος μπάς και είναι κούφο το μηχάνημα.

 

2η ερώτησις. Κάρτα 4 gb πέρνει?

 

έχετε καμiά γρήγορη να προτέινετε?

 

ΜΦΧ

 

ΒΑΧΥ

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς καμιά SDIO wireless καρτούλα για το Ρ350??

δουλεύει καλά? μάρκα? τιμή?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, no problem. Το ρ550 μου τελικα αναγνώρισε κάποια προράμματα gps. Το πρόβλημα ήταν κάποιο πιθανό conflict που παρουσιάστηκε επειδήε έιχα αρκετά προγράμματα ανοιχτά ταυτόχρονα. Μόλις τα εκλεισα από το settings memory ... αναγνωριστικε αμέσως. Πάντως και πάλια όχι από όλα αλλά τουλάχιστον μου έφυγε ο φόβος μπάς και είναι κούφο το μηχάνημα.

 

2η ερώτησις. Κάρτα 4 gb πέρνει?

 

έχετε καμiά γρήγορη να προτέινετε?

 

ΜΦΧ

 

ΒΑΧΥ

 

Sta manual leei pws pairnei karta mexri 2Gb kai apo diki mou empeiria me mia transent 4Gb isxuei afto pou leei sto manual..Se palaiotero post enas xristis leei pws se ekeinon doulevei kai karta 4Gb..Mporeis na riskareis kai stin xeiroteri tha mporeis na tin gemiseis mexri 2 Gb..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χαζεύοντας τις μνήμες στο Πλαίσιο, βλέπω πως υπάρχουν SD (secure digital) 4GB σε δύο τύπους, τις SDHC (high-capacity) και SDHS (high-speed).

 

Οι high-capacity διαβάζω πως είναι ΜΟΝΟ για φωτογραφικές μηχανές και δεν υποστηρίζονται από τα Mio, εν αντιθέσει με τις high-speed που είναι κανονικές και υποστηρίζονται.

 

Θα ήθελα κάποιος που έχει την Transcend 4GB να μας πει αν είναι η SDHS δηλ. να αναγράφει x150 ή όχι, και αν μπορεί να μας δώσει κωδικό προϊόντος.

 

Το άλλο ζήτημα είναι πως ναι, μεν, βλέπει και "φορμάρει" την 4GB αλλά δεν ξέρουμε αν υπάρχει περιορισμός στην εγγραφή δεδομένων ΜΕΤΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 2GB οπότε, όσοι από εσάς έχετε την 4GB, πείτε μας, την έχετε γεμίσει ποτέ ώστε να δούμε αν τα δεδομένα διαβάζονται κανονικά;

 

Χρησιμοποιείτε την 4GB με FAT ή FAT32 όταν την βάλετε σε card reader σε WinPC; Μήπως ο περιορισμός στα 2GB είναι το FAT, όταν το FAT32 ξεπερνά αυτό το πρόβλημα; (θυμηθείτε τις εγκαταστάσεις Windows NT 4 που σε FAT ήταν maximum 2GB partition)....

 

Konsti

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω γιατί επιμένετε στα 4ΓΒ..:confused: Ισως κάτι έχετε στο νού σας αλλά η δικιά μου εμπειρία είναι πως και 1γβ είναι μια χαρά. σκεφτείτε ότι τα βασικά (πχ RESCO utilities & DESTINATOR Greece & λεξικά και οπερα) χωράνε στα 128μβ της συσκευής..:O

Ότι και να βάλεις σε προγράμματα άντε να γεμίσεις το 512-1γβ.. Δεν είναι και pc το MIO..

Εγώ πάντως έχω μία 2γβ x150 (high speed) του Πλαισίου και δεν μπορώ να την γεμίσω με τίποτα χρήσιμο (εκτός αν την πλακώσω στα mp3 και τα video αλλά γιατί). Εκτός και αν θέλετε να βάλετε τους χάρτες ΟΛΟΥ του κόσμου..:grin: Γιατί της ευρώπης χωράνε κε σε 1gb :alien:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

+1 στον Κλειδαρά:)

 

την 1 gb που έχω, η περισσότερη μένει άδεια...σκέφτηκα το καλοκαίρι να βάλω κανα δυο ταινίες μέσα για τα ταξίδια με τα καράβια, αλλά δεν ξέρω απο αυτονομία αν θα με έβγαζε να δω τη μία τουλάχιστον....αλλιώς θα έπρεπε να βρω θέση δίπλα σε πρίζα..:)

Link to comment
Share on other sites

+1 kai apo mena..Me ekanes na skeftw kai den mporw na skeftw me ti tha gemiza mia karta 4Gb..Egw me tis efarmoges pou exw,ta paixnidia pou exw perasei kai peripou 20 Mp3 exw gemisei peripou 600Mb..
Link to comment
Share on other sites

Sta manual leei pws pairnei karta mexri 2Gb kai apo diki mou empeiria me mia transent 4Gb isxuei afto pou leei sto manual..Se palaiotero post enas xristis leei pws se ekeinon doulevei kai karta 4Gb..Mporeis na riskareis kai stin xeiroteri tha mporeis na tin gemiseis mexri 2 Gb..

 

Τελικα εκανα παραγγελια για 2 κάρτες από 2 GB και ούτε ρίσκο ούτε τπτ.

 

 

george

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω γιατί επιμένετε στα 4ΓΒ..:confused: Ισως κάτι έχετε στο νού σας αλλά η δικιά μου εμπειρία είναι πως και 1γβ είναι μια χαρά. σκεφτείτε ότι τα βασικά (πχ RESCO utilities & DESTINATOR Greece & λεξικά και οπερα) χωράνε στα 128μβ της συσκευής..:O

Ότι και να βάλεις σε προγράμματα άντε να γεμίσεις το 512-1γβ.. Δεν είναι και pc το MIO..

Εγώ πάντως έχω μία 2γβ x150 (high speed) του Πλαισίου και δεν μπορώ να την γεμίσω με τίποτα χρήσιμο (εκτός αν την πλακώσω στα mp3 και τα video αλλά γιατί). Εκτός και αν θέλετε να βάλετε τους χάρτες ΟΛΟΥ του κόσμου..:grin: Γιατί της ευρώπης χωράνε κε σε 1gb :alien:

 

εγώ στο 350 μου του έβαλα μία spare 256MB MMC 3 ετών...:lol:

μια χαρά κάνω την δουλειά μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...